• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Výzkum velikosti vylepšení oddílu

Darkness2613

Guest
Ahoj,
možná, že zde na fóru někde nějaké vysvětlení bude, ale nějak jsem se k němu nepropracovala, ani jsem nenašla žádnou kloudnou informaci ve Wiki.
V našem společenství se rozproudila čilá diskuze o tom, zda zkoumat vylepšení velikosti oddílu pokud je nepovinné nebo ne. Jaký to má přínos pro armádu?
Nepředpokládám, že by to mělo nějaký dopad při dobývání provincií, tam je to už nyní o výkupu, ale při turnajích by se mohl tento výzkum nějak zúročit?
Děkuji za případnou odezvu a omlouvám se, pokud jsem to na fóru přehlédla a vytvářím duplicitu :).
 

DeletedUser2097

Guest
Výcuc z wiki...
Abyste se mohli účastnit boje, musíte nejprve v kasárnách vycvičit vojáky. Jakmile pak budete mít dostatečnou armádu, budete moci sbírat relikvie bojem nebo řešit turnaje ve společenství.
Než začnete bitvu, je třeba si vybrat armádu, která se zapojí do boje. Na bojišti je každý typ jednotek sdružován do oddílů. Velikost oddílu jednotek se bude zvyšovat s každým dokončeným výzkumem „Zvýšení velikosti oddílu“. Nicméně již hned od začátku můžete umístit na bitevní pole 1 až 5 oddílů. Takže pamatujte: čím více, tím lépe!
Dokud nezačne boj, můžete libovolně odebírat oddíly a nahrazovat je jinými.
Oddíl na bitevním poli bude vždy v plné síle. V případě, že nemáte dostatek jednotek pro naplnění oddílu, bude oddíl naplněn pouze částečně.
Jak už bylo řečeno, oddíly mají velikost, která se mění v průběhu hry - čím větší je oddíl, tím více jednotek se do něj vejde a tím silnější pak je.

Link: https://cz.wiki.elvenar.com/index.php?title=Systém_boje
 

Lukula

Velmistr písma
Nibelione, mám dojem, že @Darkness2613 měl na mysli, zda má výzkum velikosti oddílu vliv hlavně na turnajové provincie. Tam se také zvyšují postupně s tím, kolik otevřeš turnajových provincií, ale od začátku je velikost oddílu pevně daná, nemůžeš proti nepříteli poslat větší oddíl než má on sám, což v běžných provinciích šlo (v začátcích). Takže je fakt, že na turnaje toto mít vliv nemusí.
 

DeletedUser2097

Guest
Já odpověděl na první otázku ohledně přínosu pro armádu. U turnajů je to dané a provincie dřív nebo později každý vykupuje, jelikož není možné je dobýt, to je fakt, to jsem dopsat mohl :) Jsem pouze člověk sry :D
 

Darkness2613

Guest
Děkuji za odpovědi, ale to není to co jsem myslela popravdě :). Já chci vědět, zda to má nějaký účel, chápete? Protože podle mne, když zvětším oddíl, nepřítel v turnaji ho zvětší také. Jde o zkušenosti jiných hráčů, zda je vhodné všechny výzkumy oddílu dělat nebo zda není problém některé, nepovinné přeskočit. Na to mi Wiki neodpoví:). A samozřejmě, a to jsem uvedla v dotazu, jde pouze o turnaje, provincie už jsou s dobýváním pasé, tam je jediné řešení výkup, to je mi jasné.
Proč zvětšovat oddíl, pokud nemusím? Má to nějaký herní efekt?
 

DeletedUser2097

Guest
Velikosti oddílů v turnaji by pro každé kolo měly být fixní, pokud vím. Výhodu v boji by měl člověk získat jenom bonusy z divů a úrovní daných jednotek, posléze následuje možnost automatu a nebo ručního boje, která určí výsledek bojů. Tudíž by tento výzkum neměl být povinný pokud jej teda nevyžaduje posunutí se ve výzkumu dále :) .
 

GorGlin

Veterán
Nepřítel zvedá své počta bez ohledu na tvé výzkumy.
Je to naopak, ty zkoumáš abys držela krok.
Jestli jen vykupuješ, nemusíš se tím zabívat.
A na turnaje to nemá vliv.
 

DeletedUser238

Guest
Podle mě se všechny nepovinné výzkumy oddílu posléze staly povinnými. Tak nevím, kde ty nepovinné máš. Já je nedělala, ale pak jsem se musela vracet a dodělat. je.
 

DeletedUser238

Guest
JJ, máš pravdu. Já tedy zrovna vynechala ty, které potom udělali povinné.
 

Darkness2613

Guest
Děkuji všem, potvrdili jste mi můj názor. Nicméně je možné, že vzhledem k momentální stagnaci hry, by se klidně mohly stát všechny výzkumy zpětně povinné, i tato možnost tu je :).
 

GorGlin

Veterán
Stát se může ledacos, ale nevěřím, že všechny zpovinní ani tomu, že je zkusí udělat užitečné.
 

papap

Mistr slova
Tak zkoumat je nemusíš,ale pak při další aktualizaci tě to k nim stejně hodí,takže když budeš mýt něco rozjetého,dále,tak tě to hodí zpět a do té doby než to nevyzkoumáš,tak se nehneš dál.
 

GorGlin

Veterán
tyhle výzkumy jsou nepovinné už velmi dlouho
tedy stále nevěřím, že by se staly povinnými stejně jako nevěřím, že by se Inno snažilo je udělat užitečnými.
 

DeletedUser2939

Guest
Doplňující Dotaz. Když ty Nepovinné nevyzkoumám, nemůže se mi pak stát, že se zaseknu na Postupovém Nezrušitelném úkolu ?? Vyzkoumej velikost oddílu (nějaká hodnota ) V současné Verzi Hry
 

Eragon92

Znalec fóra
Podle mě by jsi se zaseknout neměl protože ta hodnota je číslo jako by toho výzkumu takže je jedno jestli jsi nějaký "dobrovolný" přeskočil
 

GorGlin

Veterán
jediné co se ti může stát je, že některý ten nepovinný zpovinní a ty se nepohneš dokud nepostavíš dávno zbouranou rasovou produkci
 

papap

Mistr slova
Proto je dobré si tu produkci před zbouráním rasy vytvořit... :)

Já bych měl také dotaz,možná trochu blbý,vzhledem k tomu jak tuto hru už dlouze hraji,ale nikdy jsem nad tím nepřemýšlel.Když vyzkoumám další velikost oddílu ve výzkumu,co se tím změní v turnaji.Myslím poměr mých a nepřátelských jednotek,díky. :)

//Sloučen doublepost, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3071

Guest
Blbý dotaz to není ;). Akorát mě osobně jsi teda zaskočil :oops:. Poměr se počítá podle pokroku ve výzkumu ale jestli to přímo ovlivňuje výzkum oddílu ti teď neřeknu :rolleyes:
 

papap

Mistr slova
Jj to se nedivím,že jsem někoho tím zaskočil,ale jak jsem psal nikdy jsem nad tím nebádal,až teď jelikož mě turnaje hodně baví.Ale rád bych věděl informaci jen obecně (žádné počítání :) ) ,jen jestli po vyzkoumání většího oddílu se zvětší počet jednotek v turnajích,jak u mne tak u nepřítele stejně,nebo je to výhoda pro mne nebo nepřítele,jestli to jde takto říci...
 
Nahoru