• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Výroba zboží v událostech

SmolicekPacholicek

Kolemjdoucí
Zdravím,
myslím, že by nebylo od věci, aby v událostech, kde jsou úkoly "vyrob určité množství nějakého zboží", byla i možnost živoucího zboží. Já tyto úkoly prakticky nejsem schopen plnit, protože mám jen manufaktury na živoucí, základní mám ve skladu, a navíc jsou vylepšené, takže mají maximálně 9 hod. výrobu, čili se ani nejde dopředu připravit :( Pak musím do skladu dávat manufaktury na živoucí (bo není místo a lidi), čímž mi toto ve skladu ubývá, a místo nich dávat základní, přitom to co vyrobí nepotřebuju (mám plné sklady).
Obecně by asi stálo za to druh zboží vynechat a nechat to jen "vyrob ... množství jakéhokoliv zboží".
 

Lovec Krys

Legenda
Souhlas s tím, že by vyšší typy zboží měly být do úkolů počítány.

V tvém případě bych doporučil reorganizaci vesnic:

Kulturní budovy:
Revize, co opravdu potřebuješ a co pouze zabírá místo (ať už kvůli stáří nebo celkové neužitečnosti).

Cesty:
Méně cest = více místa na ostatní budovy (nejlépe co nejméně co nejrovnějších cest a budovy na ně napojené kratší hranou)

Divy - vybral bych si pečlivě, co z divů vlastně potřebuješ a co ti jen zabírá místo (a zdražuje turnaj a věž), mít např. 4 divy lv 10+ je dle mě ve většině případů lepší než mít např. 10 divů lv 4 a nižší.

Dílny - opravdu potřebuješ tolik dílen? Možná by se daly některé odteleportovat a zbytek by uživil město i tak (anebo máš možná dostatečný přísun kouzel, abys mohl na některé z nich občas kouzlit(zejména v kombinaci s bonusem z Věží prosperity) a mít jich méně).
 

SmolicekPacholicek

Kolemjdoucí
Dík za odpověď, ale nemám problém s vesnicí, ale s tím, že prostě nepotřebuju mít postavené neživoucí manufaktury. Když mám ve skladech 1,5 - 3 mil. zboží, tak je fakt nepotřebuju, na rozdíl od živoucího zboží.
To ostatní o čem píšeš mám vyřešené celkem dobře, všeho akorát, divy mám jen vojenské a na podporu zboží, a občas to optimalizuju. Dílny - 10 (nebo 11) je moc? Nemyslím, kladívka potřebuju na vojsko, které vyrábím nepřetržitě, a pak na nějaké to vylepšování. Manufaktury mi bohatě stačí po jedné podporované živoucí (koneckonců od začátku jsem jel jen na 2 manuf. od každého podporovaného, a nikdy jsem neměl problém, na mapě, v turnaji ani ve věži zásadně nevyjednávám).
Ten problém je hlavně v tom, že nemám dostatek lidí na to, abych měl postavené i ty manufaktury, které nepotřebuju. Bez nich jsem v pohodě.
V podstatě nevidím důvod, proč by v událostech nemohlo být i živoucí zboží, stejně jako už teď se nerozlišuje základní, vzácné nebo magické, jako ještě nedávno.
Ale je to jen návrh, a nemyslím, že by byl od věci.
 

GorGlin

Veterán
Je pravda, že bych se vůbec nezlobil kdyby se do úkolů započítávalo i živoucí, ale popravdě si nejsem jist, jeslti by to pro tebe nebylo ještě horší, protože Inno takovéhle změny často zpoplatní.
Bude se počítat i živoucí, ale budete ho potřebovat o čtvrtinu víc.
Malá města jsou postavena na cca deseti namufakturách a z toho se vychází při řešení obtížnosti.
Zjevně víš co děláš, když máš eventovky naplno, tak jsi schopen si poradit, ale obávám se že když jdeš proti proudu budeš to mít těžké.
Máš ve městě staré budovy, nevyužité místo, zbytečně cest, divy více druhů a ještě hraješ bez produkce zboží.
Tahle hra předpokládá určitý standard a na ten je nastavena, kdo vybočuje, a ty sakra vybočuješ, to má těžké.
Každopádně se připrav na to, že se ti může stát že uspěješ, ale radost mít nebudeš.
 

SmolicekPacholicek

Kolemjdoucí
Lidi, podal jsem legitimní návrh, aby se do výrobních úkolů zboží započítávalo i živoucí zboží.
Nic ve zlém, asi to myslíte dobře, ale fakt nechápu tu českou mánii vyjadřovat se k něčemu úplně jinému, než je podstata věci.
Fakt si myslíte, že jsem se dostal do 14. kapitoly a nic o městě nevím? Každý má prostě svou strategii a když hraju jen s pár manufakturama a (kromě úkolů, což by živoucí zboží vyřešilo) nemám s tím absolutně žádný problém, tak proč ne? Nechápu narážky na cesty, těch mám jak šafránu, kulturní budovy obměňuju jak to jde, a mám je hlavně kvůli maně a semínkám a ne kvůli kultuře, a jediné co mám starší jsou studny přání. 12. No a? Jsem prostě vybral sklad, dal jsem si na konci 14. kapitoly na tři měsíce pauzu a nikam nespěchám. Tohle není závod. Teď prostě vylepšuju budovy a divy a až se rozhodnu jít dál, tak si města (v obou světech) předělám podle parametrů další kapitoly, jako už několikrát.
 
nezlob se, lidi tady jsou ochotní a rádi pomůžou (i když o to druhá strana nestojí :D ). Nicméně je fakt, že i na můj vkus máš třeba málo obytných budov => málo lidí... ale ať si každý hraje, jak chce.

ad živoucí: taky bych to bral, aby se započítávalo. T4 jako T1, T5 jako T2 a T6 jako T3
 

Lovec Krys

Legenda
@SmolicekPacholicek Ale já s tvým návrhem přeci souhlasím (hned v první větě).
Tím zbytkem jsem jen komentoval stav tvých vesnic (z mého pohledu).
Jestli s tím chceš něco udělat anebo ti vyhovuje stav takový jaký je, je už tvoje věc - každý máme právo hrát jak uznáme za vhodné.
 

GorGlin

Veterán
@SmolicekPacholicek
Samozřejmě si hraj jak ti to vyhovuje, ale následky svých rozhodnutí musíš nést jako my všichni.
Máš ve městě hromadu kultury starou jednu až tři kapitloly, když jsem přeskládal budovy ve tvém městě na Winyandoru, tak jsem dostal cesty z 272 na 133, to je přes 5 rozšíření.
Můžeš problém řešit tím, že se budeš snažit vést svoje město k vyšímu výkonu, nebo navrhovat změny.
Já jsem ti jen chtěl úkázat že tvůj problém má i jiná řešení, protože tady jeden musí být opatrný s tím co si přeje.
Hodně lidí volalo po změně turnaje, aby si hráč výzkumem velikosti oddílu nedělal turnaj obtížnější.
Ted velikost oddílu nemá na turnaj žádný vliv, ale že by hráči juchali jsem si nevšiml.
Nic víc jsem tím nemyslel.
 

SmolicekPacholicek

Kolemjdoucí
Myslím, že zásadní problém je v tom, že toto není sekce na dotazy.
Dal jsem regulérní návrh na zahrnutí živoucího zboží do úkolů v eventech. Prostě nevidím žádný důvod pro to, abych kvůli úkolům musel mít standardní výrobu, když ji na nic nepotřebuju. Ještě nedávno se v eventech rozlišovalo základní/vzácné/magické zboží, a teď už ne, takže proč ne živoucí?
A dočkal jsem se návrhů, jak změnit město. To jako fakt?
Když už se tu zmínil Winyandor (i když to platí obecně) - nemám kulturní budovy (až na výjimky) kvůli kultuře, ale kvůli přidružené výrobě. Používám budovy z eventů, a vždy přepočítávám jejich výkonnost na políčko za hodinu. Tohle je pro mne rozhodující, a ne z které kapitoly jsou, a je fakt, že mnoho starších je výkonnějších než to, co nabízí nejnovější eventy, nebo se mi ty lepší nepodaří získat... Teď mám postaveno 12 studní přání, které jsou někde z páté kapitoly, no a co? Mám je kvůli diamantům, po 100 dnech vyprší, zruším je, půjdu dál. Pak se budu zajímat o předělání města pro přestup do další kapitoly. Nikam nespěchám. Mám město vždy takové, jak ho potřebuji a nic mě nenutí ho dělat podle představ někoho jiného. I ty standardní výroby jsem tam nacpal, a holt plním sklady... Prostě ale živoucí vyrábět musím, protože se ztrácí a potřebuju ho. Takže by bylo výhodné, aby bylo i v eventech. Když ne, co nadělám, vyrovnat se s tím umím.
 
Nahoru