• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Výpočet bodů

jacinda

Guest
Ahoj, může mi tady někdo prosím sepsat, za co všechno dostává hráč body, které vedou k jeho pozici v žebříčku? bude se pak k tomu totiž vázat moje další otázka. děkuji
 

DeletedUser467

Guest
Je to součet pracujících obyvatel a vyžadované kultury + se k tomu připočítávají body z bojů (body přidělují podle vzdálenosti od tvého města).
 

jacinda

Guest
no...od toho se tedy může odpíchnout moje otázka....systém bodování mi přijde vysoce neefektivní. Proč se nezapočítávají body z trpasličích budov, z velkolepek - podle levelu, z cest a okras? neustále padám v žebříčku, protože už nemám co stavět, ani kam to stavět. i kdybych (což neudělám) ale i kdybych za diamanty nakoupila všechna území, nebo bojovala jak šílenec a kupovala oblasti, už se prakticky nemám ani kam rozšířit. forge má tohle zmáklé rozohdně lépe!
 

DeletedUser254

Guest
To nebude "jen" kultura.
Teď jsem boural a vylepšoval pár věcí (což samozřejmě z kulturou souvisí) a propadl jsem se o 400 míst.
Takže podle mého tam budou i počty budov.
 

jacinda

Guest
nějaké budovy ano, ale počítají se jen peníze, nástroje a výroba.
silnice, velkolepky, kultura a ti pitomí trpaslíci, co zabírají děsně místa a dávají strašně málo taky nic.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Proč se nezapočítávají body z trpasličích budov, z velkolepek - podle levelu, z cest a okras?

no právě proto, že to "nežere" jednu z těch dvou věcí (kultura/lidi).

Teď jsem boural a vylepšoval pár věcí (což samozřejmě z kulturou souvisí) a propadl jsem se o 400 míst.

Jsi si jistý? Počítal si to, abys to mohl říct jistě a nedělat tu konspirační teorie? :D Opravdu by to mělo být podle toho co jsem psal výš. Leda že by to nějak pozměnili, což se mi nezdá... Ale nechám se poučit

Edit: zhruba před měsícem tu někde forseti zmínil, že se pracuje na něčem, co změní že divy nedávají body... Tak třeba se časem tohle změní
 

DeletedUser254

Guest
Jaké konspirační teorie ? Seš normální nebo co ?
Já tady nabízím jednu z možností která podle mě z výpočtem souvisí.

Když zbourám jednu obytnou budovu a zmizí mi 300 lidí a vrátí se mi 300 kultury, tak i když vylepším další 3 budovy tak abych měl stejně lidí jako před tím ( budu mít o jednu budovu míň ale budu mít stejný počet lidí a kultury) tak se nevrátím v žebříčku na stejné umístění.
Tak podle mě je v tom více možností než jen ty 3 zmiňované
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Naprosto normální, jen se ptám, jestli to máš opravdu odzkoušený, nebo si zboural pár budov, nějak postavil další a bez nějakého okouknutí tu pak tvrdíš tohle :) Pokud to máš vyzkoušený a jsi si tím jistý, tak pak v pořádku. Ono se toho totiž pak chytí někdo další a další... a začne se to brát jako pravda, i ldyž to tak třeba úplně není. Což už tu párkrát taky bylo ;)

Každopádně, nějak se mi tomu nechce věřit. A přiznám se, že ani na wiki se nikde o tom nepíše, případně na fóru jsem to nezahlédnul (ani na betě, tam to po očku také sluduji). A to mám v merku opravdu všechno (kromě her a podobných nepotřebných věcí). Takže proto se mi to nezdá a moc se mi tomu věřit nechce. Ale to už asi musíme počkat na někoho z vyšších míst, aby nás ujistil a řekl co je a co není správně :) Případně to zkusit, ale u sebe ve městě moc nemám možnost takhle experimentovat... Ale za mě je to hloupost :) bez urážky
 

Sindri

Guest
Vaše ohodnocení v žebříčku je v podstatě vypočteno sečtením vaší pracující populace a požadované kultury. Tyto hodnoty jsou totiž dobrým měřítkem pro srovnávání pokroku vašeho města. Další body můžete získat řešením střetů v provinciích.

Každá provincie je umístěna v určité vzdálenosti od vašeho města. Což znamená, že získáte 1 bod za vyřešení střetu, kdy má od vás daná provincie vzdálenost 1. Kupříkladu vyřešením střetu v provincii se vzdáleností 5 - ať už vyjednáváním či bojem - získáte navíc dalších 5 bodů do vašeho hodnocení.
Kdyby došlo k nějaké úpravě hodnocení, zajisté byste o tom byli informování minimálně v seznamu změn u jednotlivých verzí, u razantních změn ne-li dokonce i separovaným oznámením. Já ani jedno, ani druhé nepamatuji, že by se stalo, tudíž výše citovaný úryvek z wiki bude kompletní (nutno podotknout, že jde o překlad, takže jedině že by i vývojáři některý z činitelů zapomněli dodat, ale pochybuji, tyto materiály jsou psány pečlivě).
 

DeletedUser467

Guest
Ty počty máš nějaký divoký nebo je jen já nechápu :) Pokud zboříš obytnou budovu, tak se ti s body za lidi nic nestane, protože pořád budeš mít stejný počet pracujících obyvatel. V obytných budovách nikdo nepracuje. Klesneš pouze o ty vyžadované body kultury, tedy o těch 300, a ty potřebuješ dostat zpět, aby jsi byl na stejným místě (a je jedno jak, jestli přes pracující populaci, vyžadovanou kulturu nebo provincie). Jinak na stejném místě asi stejně nebudeš, neb s body budou čachrovat i ostatní hráči :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Tak :) Dokonce i když smažete kulturní budovu a dostanete se do mínusového stavu, tak budete mít pořád stejně bodů. Protože kultura pořád využitá je, jen budova která jí dávala (ale sama nebrala kulturu/lidi) je prodaná. Což je vlastně vcelku to, co píše thespia, akorát s lidmi.
 
Nahoru