• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Turnajový žebříček

JSTE PRO TO ABY JSTE V TURNAJOVÉM ŽEBŘÍČKU BOJOVALI JEN PROTI TĚM VE STEJNÉ KAPITOLE JAKO VY ?

  • JSEM UŽ DALEKO A JSEM RÁD ŽE MŮŽU V TURNAJI POKOŘOVAT ZAČÁTEČNÍKY

    Hlasy: 0 0,0%
  • JSEM ZAČÁTEČNÍK A ODMĚNY Z TURNAJOVÉHO ŽEBŘÍČKU RÁD PŘENECHÁM TĚM CO UŽ JSOU DALEKO

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    3

buldrex

Kolemjdoucí
AHOJ
CHTĚL BYCH ABY KAŽDÝ V TURNAJOVÉM ŽEBŘÍČKU BOJOVAL POUZE PROTI LIDEM VE STEJNÉ KAPITOLE JAKO JE ON SÁM
HRÁČ BY SE PAK MOHL UMÍSTIT I KDYŽ JE TEPRVE U TRPAJZLÍKŮ PROTOŽE BY BOJOVAL POUZE PROTI TĚM VE STEJNÉ KAPITOLE A NE PROTI TĚM CO JSOU V KAPITOLE ELVENARŮ NEBO JEŠTĚ DÁL
TAKTO DISKRIMINUJETE ZAČÁTEČNÍKY KTEŘÍ S TÍM PAK SEKNOU
PROSÍM ZMĚNU
 

Lovec Krys

Legenda
Je přirozené, že začátečník se musí nejprve vypracovat než bude vítězit (a nemusí být přitom ani zdaleka na konci výzkumu).
Už jsi někdy viděl třeba někoho ve sportu, kdo by začal sportovat a po týdnu už by vyhrával olympiádu?
A navíc v turnaji neplatí rovnice být co nejdále ve výzkumu=vítězit. Doba, kdy pokročilí hráči byli omezení jen počtem vyzkoumaných provincií je již pryč, teď turnaj omezují jiné věci, a většina z nich je dostupná i mnohem méně pokročilým městům.

Počkej ještě pár měsíců a uvidíš, kdo bude kralovat turnaji (a města na konci výzkumu to nebudou), jen těm, kteří se rozhodli trolit novou formuli do turnajů, chvíli potrvá než dotáhnou svá pidiměstečka někam k orkům (vtip je v tom mít co nejméně rozšíření a divů a ideálně i minimální bonus z relikvií - to pak budou mít náklady o několik řádů nižší).
 

GorGlin

Veterán
Souhlasím, že dlouho vedené město je ve výhodě.
Zažilo akce s odměnami kterým dnes není rovno, mohly si vymazlit podpůrné budovy v podobě divů.
Nebo pro účel turnaje nasbírat potřebný kopec provincií.
Ale v základu je pořadí věc cílevědomého vedení města a peněz které v něm zkončí.
Taková změna nic dobrého nepřinese, protože pochybuji, že by odměny zůstaly pro první stovku.
V nízkých kapitolách odměny požerou pushing účty které jsou na trunaj specializované.

Stejně tak by se mohl rozlišovat turnaj lidí a elfů protože mají jiné jendotky a jedni jsou ve výhodě před druhými.
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
Souhlas s Lovcem Krys. Větší město má sice lepší jednotky, případně i divy, ale také podstatně víc překážek a těžší souboje. Co se týče bodů, tak už město v nižších kapitolách může získávat velmi slušné umístění. Jde především také o to, jak velkou má vyzkoumanou mapu a tím pádem kolik provincií může při turnaji otevřít.
Osobně bych přivítala + žebříček společenství v turnaji, jako je tomu u věže. Tento žebříček je jen v neoficiální formě na elvenstats.com.
 
Naposledy upraveno:

WinterPhoenix

Znalec fóra
Také Souhlasím S Lovcem Krys a taky s Ludi. Turnajový žebříček společenství by byl super doplněk. Já sám mám ve společenství na Arendyllu členku která má mnohem menší město, je u orků kdežto já u elvenarů a má zástupkyně dokonce v ambasádách. Přesto nám zvládá bez problémů bodově konkurovat, a pravidelně se umisťuje na prvních třech místech. Navíc otázka je jestli by tento návrh nezkomplikoval spolupráci společenství v turnaji.
 

Hexik

Znalec fóra
dle me zbytecne jak zminuje lovec i gorglin jsou hraci s vedlejsaky takze je to vazne zbytecne vymakni se a budes konkurence schopny vlastne staci mit dostatek provinci a pomocniku na armadu a dokazes divy

osobne jsem mizerny turnajar ale jednoho co dela +- 6k v kapitole 4 znam a ma mesto tak 2-3 roky stare bez divu to je i zkusenost a nejake to umeni boje
 

Ludi

Veterán
@buldrex - i ve sportu je normální, že začátečník nemůže hned jít a vyhrát mistrovství světa. A tak je tomu přece ve všech oborech. K určitému mistrovství je třeba se vypracovat. V této hře to však neznamená, že jen hráči na konci výzkumu jsou si v turnaji rovnocennými soupeři. Jakmile hráč projde do do kapitol osadníků (což může být hodně rychlá záležitost), už může mít dost slušnou mapu a může dosahovat v turnaji vynikajících výsledků. Jiný problém je v tom, že kapitoly osadníků mají stále větší nároky na suroviny ve vlastním výzkumu i v obnově budov. Občas to chvíli trvá, než se s tím hráč popere a nová situace ho může ve hře turnaje i věže brzdit. Jak už tu bylo v jiných tématech dříve diskutováno, pravděpodobně nejlepší východisko do hry věže i turnaje je v kapitole orků. Ale hodně záleží na konkrétním hráči, jak se s tím vypořádá. Naopak v nejvyšších kapitolách je už příliš mnoho komplikujících faktofů.
 

Ladonka

Učedník
Tak tenhle požadavek docela chápu. Ani ve sportu nemá teenager za protivníka zkušeného mazaka. Výkon takového pomerovani se nedá srovnávat ani ve sportu, ani v Elvenaru. Je pravda, že i malá města jsou schopná nahrát solidní výkon. Na druhou stranu, kolik takových měst je dejme tomu v první padesátce?
 

Vojtas007

Učedník
Souhlasím s @buldrex, chtělo by to nějak rozlišovat. Sice už nejsem začátečník, ale umístit se do Top100 je pro mě extrémně těžké. To už potom není o vojsku ale kdo kolik má surek. A to nízké levely jsou nejhůře. Mají daleko nižší produkci, se kterou by těžko konkurovali vysokým levelům a zkušeným hráčům.
 

Lovec Krys

Legenda
@Vojtas007 Vysoké kapitoly pak mají za výkup zase tak vysoké ceny, že jim ani ta vysoká produkce nepomůže, pouze výkupem na top pozice nemáš ve vysoké kapitole šanci, tím si můžeš pouze přilepšit k vybojovaným provinciím (a bude s každou další kapitolou hůře - ceny rostou o dost rychleji než náklady)

K návrhu, bez ohledu na to, jestli s ním souhlasíme či nikoliv, pochybuji, že se jím vývojáři budou zabývat. Na implementaci bude příliš náročný než aby se jím zabývali, když z něho pro ně neplynou žádné peníze navíc.

@Ladonka V první padesátce Arendyll, aktuálně skončený turnaj:
Top 20 zatím ještě dominována pokročilými městy (kap. 15-17*),
17. kap13 (8640)
18. kap13
22. kap13
24. kap14
33. kap 8
34. kap13
37. kap9
39. kap10
42. kap8
45. kap10
50. kap4 (ono výše zmíněné Krasne Kote, 7020)

* Ty se navíc střídají, zejména 10k+ výsledky top 10 nejsou v současném turnaji udržitelné, na to prostě nepadá v akademii dost receptů na posilovací budovy a to ani za použití všech existujících možností, které nám hra kdy poskytla.
Např. moje umístění za posledních 9 turnajů: 2,13,175,18,14,8,14,58,41 (bodový rozptyl mezi 5670 a 14040 body, před změnou ve všech turnajích 10000+ s maximem 18900).
 

Mescal

Znalec fóra
Upřímně řečeno, všechny žebříčky jsou mi zcela fuk. Tuhle hru hraji protože mě její koncept baví a ne proto, kolikátý jsem z toho či onoho pohledu.
@buldrex v této hře je úplně top najít dobře fungující společenství. A dobře fungující neznamená být první v žebříčku společenství. :)
 

Ladonka

Učedník
Souhlasím, že o ty body ze žebříčku v této hře nejde. Jsou ale i hráči soutěživý, takže ten nápad neodsuzuji. Druhá věc je, že pravděpodobně nemá žádnou šanci. Co se týká umístění 4.kap. v první padesátce, upřímně je to výjimka a když se na to kouknu blíž, taková hra pro pár bodiku by mě nebavila. Je ale každého věc, jakou hru hraje. ;)
 

Reyahana

Učedník
@buldrex Nevím, tvůj návrh mi přijde trochu o ničem? Akorát by byli hráči zaškatulkovaní ... a někteří na body nebo pozice vůbec nehrajeme.
Menší hráči mají turnaj mnohem lehčí. A myslím, že kdejakého nováčka moc potěší, když bodově předběhne staršího a většího, ať ve společenství nebo v žebříčku. :p Asi jsem si ani nevšimla, jestli za umístění v TOP100 je nějaká odměna mimo bodů do žebříčku? Na to ti stačí se dobře rozvíjet anebo si postavit ten div - Trůny (nevím přesně jméno, nemám ho), co body do žebříčku přidává.
Můžeš dosahovat hodně dobrých výkonů a i lepších, pokud máš ve společenství někoho, kdo tě pořádně zadotuje surovinami. Je potřeba jít co nejdál v průzkumu provincií, i za cenu výkupu .... pak otevíráš v turnaji více a více provincií = více TB. Výkup je ale také limitován kapacitou hlavního sídla, takže nějaké rozvíjení potřeba je, jinak je požadavek mincí u výkupu provincie vyšší než maximální kapacita mincí v sídle. A musíš se posunout dál a prostě počkat, až budeš v další kapitole. ;)
Samozřejmě, vojsko z kasáren je v počátku slabé a s pomocníky se dá v závislosti na obtížnosti typu turnaje bojovat cca 15 provincií a zbytek
už vykoupit. Ale jako malý hráč máš "směšné" výkupy oproti ostatním pokročilým hráčům. A ti větší hráči - než se vyždímat z orků, many a mraků surovin ti rádi na výkup přispějí 2000 ks T1 nebo T2, protože ty za to získáš TB, které jsou přínosem pro všechny, protože získáte více truhel a odměn. Taková pěkná symbióza. Takže i tady na Elvenaru platí, že pomáhat menším a slabším je dobré. ;)
 

GorGlin

Veterán
poslední změna turnaje byla zaváděna s komentářem že ted bude turnaj ke všem spravedlivý
už tehdy jsme psal, že se nechám vyloučit ze všech žebříčků a rád si ponechám tu původní verzi
ale nějak se to neujalo
 

baumax

Učedník
@buldrex reálně turnaj je o desáté truhle a plánku zbytek je bonus z pohledu společenství, dále je to zdroj kouzel a VB (případně run a relikvií) z pohledu hráče. V žebříčku i podle kapitoly budeš mít extrémní rozdíly v délce hraní, kdy starší hráči mají více provincií a pokud se rozhodneš investovvat do turnaje vzácné zdroje (budovy z akademie anebo zbrojíře) tak jediné co tě bude limitovat je počet provincií.

@GorGlin asi jo v tom staré systému mě vadily jen ty 4 střety na provincii
 

Patrik 23lk

Pozorovatel
@WinterPhoenix , přesně tak. Nechci se nějak chvástat nebo něco takového, ale např. náš velitel je už v 17.kapitole a já tepve v 5., a bez problému ho před háním cca 1000 bodů a stává se mi, že ve společenství jsem kolikrát v turnaji v top desítce, a to jsou všichno nademnou minimálně u o 2 kapitoly napřed.
 
Nahoru