• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Turnaje

DeletedUser2455

Guest
Každej turnaj bude těžké a drahej. Mám z craftu budovy na posílení a přesto vojáčci mizí neskutečně rychle. Většinou dělám 20provincií na 2* + 5 na 3. A do dalšího kola jen vyrábím dle potřeby, a nestíhám.☹️
 

Ludi

Veterán
Ocelový, svitkový a prachový jsou trojčátka :), podobně jako třeba řada prkna - hedvábí - drahokamy a mramor - křišťál - elixír. Každá z těchto trojic má podobný druhu protivníků. Výkupy jsou drahé podle toho, jak je člověk daleko ve hře - čím dál, tím je vše dražší.
Ocelový, svitkový a prachový jsou vyloženě stavěné na ruční boj, ale i tak jsou to nejtěžší turnaje. Něco se dá uhrát i na automat, ale jsou pak větší ztráty vojska.
 

LuciskaCh

Mistr slova
Ve spolku hrajeme jednou za 5 týdnů velký turnaj (jedeme jak to jen jde, abychom získali 10. truhlu), takže se nám všechny druhy turnajů prostřídají. S žádným jiným turnajem nemáme takový problém, jako se svitkovým. To vojáci nezvládají. Ani ocelový, ani prachový, nám nepřijde až tak těžký jako ten svitkový.
Je mi jasné, že s postupem se zvyšuje i náročnost, ale tohle mi přijde až moc. Ale vynechávat ho nechceme, budeme v budoucnu potřebovat ty relikvie.
 

DeletedUser3281

Guest
Člověk musí jet turnaje vyrovnaně, pak s tím problém mít nebudete. Zatím co při lehčích turnajích z první nebo třetí kategorie budete mít surovinové a bojové přebytky, v té druhé ocelo, svitko prachové je spotřebujete. Klasické úspory na horší časy. Problém s turnaji mají stejně jako v životě lidi co neumí šetřit a projí si tzv peníze na zítřek. Bez toho totiž tu druhou kategorii nejde moc udržet, je to masakr.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
vím naprosto přesně, proč je svitkový nejtěžší ^_^ ale vysvětlení bude trochu delší.

- každý turnaj má 3 typy jednotek
- nejjednodušší boje jsou, když nekombinuješ ale jedeš 5x něco (výjimka budiž mix květinovka + cokoli)
- tedy potřebuješ najít jednotku, která je dobrá proti dvěma jeho, a podle té třetí vykupovat.

příklad ocel (rozvedu níže) : těžko-odděnec, čarodějka, lehko-odděnec. lučišník je dobrý na 2 z těchto 3. takže bojuji 5x lučišník a nebo to vykoupím, je-li tam moc lehko-odděnců. (jakožto úplně ta nejvíc nejzákladnější strategie)

- svitky jsou : střelec, mág, těžký střelec. kerberos (šermířka / barbar) je opět dobrý na 2 z nich. jenže těžký střelec je tu ork, který má na mé kerbery bonus a hrozně brutálně je zmasakruje, i když je tam jediný.
- tedy musím použít mix kerberos + něco. vylučovací metodou zbyl golem. (tohle už celé rozepisovat nebudu - ale např - těžko-odděnce přidat nemůžu, protože nepřítel má 2 jednotky, co mu dají pohulit). a zrovna kombinace keberos a golem není fakt moc dobrá. ale nic jiného tu dát nejde. proto velké ztráty.

naopak prach je o fous lehčí. typy jednotek stejné, akorát jejich těžký střelec je kamenochod, co má bonus na střelce. tudíž moji kerberové ho v přesile dokážou udolat. bojuji 5x kerberos. (nebo 5x lovec, když tam ten kamenochod není).

Ocelový, svitkový a prachový jsou vyloženě stavěné na ruční boj, ale i tak jsou to nejtěžší turnaje. Něco se dá uhrát i na automat, ale jsou pak větší ztráty vojska.

s ocelí rozhodně nesouhlasím, z mého hlediska jeden z těch jednodušších. s táborém žoldnéřů ještě víc jednodušší. ano, výkupy nešikovných střetů jsou potřeba, ale tak 20%, jako všude jinde. střelci (z kasáren, dryáda, lovec - prostě všichni) jsou klíč k úspěchu. a také květinovky z tábora žoldnéřů. pokud je tam pár lehko-odděnců, přihodím 1 golema nebo žabu. pokud je tam moc lehko-odděnců, ani nezkouším boj a rovnou vykoupím. ocel je fakt easy.

vše automat, ručně nebojuji.

ocel_1.jpg
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4530

Guest
Celkem podstatné je za koho se hraje. Ten stejný turnaj, bude jinak vnímat člověk, a jinak elf.
Tím nerozporuji výše napsané. ;)
 

DeletedUser3281

Guest
To popravdě nechápu proč? Nezkoumal jsem to ale to chcete říct, že jednotky lidí a elfů mají jiné hodnoty? I tak ale snad náročnost je pak stejná...
 

Lovec Krys

Legenda
@ExplorerFfff Mají. Např. čarodějnice dostřel 3 vs kněz dostřel 5, golem dostřel 3 vs moždíř dostřel 10. Paladin dosah 2 vs strom dosah 1.
Jestli je to vyváženo jinými vlastnostmi jednotek netuším.
 

DeletedUser3281

Guest
No to znamená ale, že pak to mají elfové lehčí, protože proti tobě nebojují lidské jednotky, ovšem ty další tábor a cvičiště asi máme tedy stejné, tzn vy máte cvičiště a tábor pak silnější proti základu.
 

Ludi

Veterán
Z trojice ocel - svitky - prach, je samozřejmě ocel nejlehčí, ale bývá těžší než prkna a mramor. Obtížnost těchto turnajů - zvláště svitkového, je v tom, že terén bývá členitější a jsou to většinou jednotky na dálku, v posledních dvou kolech je to už hodně namíchané a špatně se skládá vhodné vojsko. Já hraji na 10 beden tak od začátku dubna a snažím se hrát pořád naplno na 6 kol. Pořád mě to baví. Samozřejmě, když se hraje na 4 kola, je všechno relativně snadné a dá se to zvládnout. Lehčí střety hraji taky na automat, protože uhrát celý turnaj ručně je časově náročné. Nejsem na ruční střety přeborník, ale dokážu je uhrát slušně. Když je nejhůř, tak platím, ale úspěšnost turnaje je také v tom, aby člověk našel správnou rovnováhu v tom, co vybojovat a co vyplatit. Prostě i při zisku 2000 bodů (což považuji u sebe za minimum a relax) se člověk vůbec nemusí vymlátit do 0. Naopak, dá se to uhrát celkem bez výraznějších ztrát surek.
A také vím, že některé turnaje mají o něco příjemnější elfové, jiné lidi. Třeba poslední prkenný hodnotili spoluhráči lidského rodu jako těžší, než ocelový.
Samozřejmě, jak člověk postupuje ve hře, tak s náročnost turnajů mění.

No to znamená ale, že pak to mají elfové lehčí, protože proti tobě nebojují lidské jednotky, ovšem ty další tábor a cvičiště asi máme tedy stejné, tzn vy máte cvičiště a tábor pak silnější proti základu.
Tábor a cvičiště je stejné. Neřekla bych, že jednotky lidí a elfů z kasáren jsou lepší u jedněch nebo u druhých. Něco je lepší u jedněch, něco u druhých, ale celkově se to vyrovná.


// Příspěvky sloučeny. J
 
Naposledy upraveno moderátorem:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
byť za lidi nehraju, tak pár věcí jsem odpozorovat / otestovat zvládl. lidský mág je hrozně moc lepší než elfská čarodějka. naopak elfský golem je hodně lepší než lidský moždíř. paladin je lepší o fous (útočí ob-pole, ale má trochu míň HP) než lesní duch.

cvičák je pro obě rasy srovnatelný, táborem žoldnéřů víc získají elfové, protože květinovka je pro elfy mnohem větší přínos. stejně tak žaba, stejně tak valor - elfové získají těžkou jednotku co útočí ob jedno, lidé už ji mají.

prkna a elixír jsou proto lehčí pro elfy.

mramor a drahokamy by zase asi měly být lehčí pro lidi, protože stačí frčet 5x opat, kterého ještě dodává oblačná akademie. my elfové musíme cvičit víly smrti a květinovky.

jinak co se terénu týče - @Ludi - není to spíš subjektivní pocit, že i při takhle těžkém turnaji je i terén proti tobě? podle mě je to čistě náhodné, i když já na terén nekoukám, dávám vše automat.
 

DeletedUser3281

Guest
No ano, ale v tom to je, pokud budeš jako elf bojovat jednotkama z cvičáku proti základním, jsi ve výhodě. Tak jsem to myslel, ovšem to jde jen do nějakého levelu, pak už tam moc základní asi nejsou.
 

Lovec Krys

Legenda
No to znamená ale, že pak to mají elfové lehčí, protože proti tobě nebojují lidské jednotky, ovšem ty další tábor a cvičiště asi máme tedy stejné, tzn vy máte cvičiště a tábor pak silnější proti základu.
Spíše to je naopak. Nepřátelské jednotky jsou stejné, ale moje základní jednotky mají kratší dostřel/dosah. A ano, teprve až v táboře získají elfové jednotky s větším dostřelem/dosahem.
 

Ludi

Veterán
byť za lidi nehraju, tak pár věcí jsem odpozorovat / otestovat zvládl. lidský mág je hrozně moc lepší než elfská čarodějka. naopak elfský golem je hodně lepší než lidský moždíř. paladin je lepší o fous (útočí ob-pole, ale má trochu míň HP) než lesní duch.

cvičák je pro obě rasy srovnatelný, táborem žoldnéřů víc získají elfové, protože květinovka je pro elfy mnohem větší přínos. stejně tak žaba, stejně tak valor - elfové získají těžkou jednotku co útočí ob jedno, lidé už ji mají.

prkna a elixír jsou proto lehčí pro elfy.

mramor a drahokamy by zase asi měly být lehčí pro lidi, protože stačí frčet 5x opat, kterého ještě dodává oblačná akademie. my elfové musíme cvičit víly smrti a květinovky.

jinak co se terénu týče - @Ludi - není to spíš subjektivní pocit, že i při takhle těžkém turnaji je i terén proti tobě? podle mě je to čistě náhodné, i když já na terén nekoukám, dávám vše automat.

Když je terén členitější, automat víc zmatkuje. V ručním boji členitější terén můžeme využít jako výhodu. To mi radili moji spoluhráči a je to pravda.

Ještě chci dodat, že v našem společenství hrajeme pravidelně na 10 beden, ale svikový máme jako dobrovolný turnaj, takže minule jsme ho uhráli na 9 :)). Není to o tom, že bychom svitkový nezvládli, ale zatím prostě jednou za 9 neděl si někteří hráči můžou dát pohov, případně si dodělat provincie a pod.
Kdo hraje na 10 beden jen někdy, měl by zjistit, které turnaje jsou pro dané společenství nejlehčí. Hodně to závisí i na surkách, které jsou v cechu dominantní. Pak se vyplatí hrát každý 3 turnaj (třeba prkna, hedvábí a drahokamy). No a časem zjistí, že vlastně můžou v pohodě hrát na 10 beden pořád. Turnaj na 10 je brnkačka, když se hráči dobře doplňují.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
Když je terén členitější, automat víc zmatkuje. V ručním boji členitější terén můžeme využít jako výhodu. To mi radili moji spoluhráči a je to pravda.
To by nejprve muselo jít vyřešit ručním bojem tak 10 střetů současně, jinak by to bylo na celé odpoledne (což je přesně důvod, proč do ručních soubojů nejdu - prostě by to celé trvalo moc dlouho).
 

Ludi

Veterán
@Lovec Krys Já taky nehraju ručně všechno, to se časově nedá zvládnout.


// Odstraněná citace. J
 
Naposledy upraveno moderátorem:

LuciskaCh

Mistr slova
Co jsou rasy, u kterých potřebuješ T1+1, T2+1 a teď T3+1, tak ve spolku budou potřeba všechny relikvie, proto se nedá vybírat mezi lehkými a těžkými turnaji. Pokud chceme, abychom na tom ve spolku byli všichni stejně a všem se stejně pomáhalo (o což se snažím), tak 10.truhlový turnaj musíme jet, tak jak máme nastaveno (kvůli relikviím), nevynechávat žádný druh. Samozřejmě, pokud má někdo nějaký extra fígl, jak zvládat svitkový turnaj bez problémů a bez velkých ztrát (a rád se podělí o radu) budu jen ráda :) I když už teď pár rad je užitečných, děkuju ;-)
 

Ludi

Veterán
@LuciskaCh Co se týče relikvií, tak je stejně člověk nejvíc získá přímo ze hry a ne ze společných odměn.Tedy pokud nehraje jen tak na 1000. Kdo hraje turnaj alespoň na 2000, tak nemá problémy s nedostatkem relikvií.


// Odstraněna citace. J
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru