• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

tržiště

hufv

Pokročilý žák
Kdo všechno se mi objeví s nabídkami na tržišti? Jak jsem si všiml, nejsou to jen společenství a sousedi, protože tam jsou nabídky, kde se platí poplatek. Ale řekl bych, že to nejsou všichni hráči - to by bylo dost smutné. Má smysl kvůli obchodování na tržišti zkoušet měnit společenství??
 

Angedev

Velmistr písma
Bez poplatku vidíš nabídky z tebou objevených měst na mapě + společenství. S poplatkem jsou města v blízkosti prozkoumané oblasti, myslím že v okruhu +2, ale to nevím jistě.

Spolek většinou tvoří základ obchodu, takže pokud se u vás neobchoduje, rozhodně doporučuji vybrat nějaké aktivnější společenství :)
 

hufv

Pokročilý žák
No, to u těch s poplatkem by mě právě zajímalo. Občas v nabídce narazím na někoho, kdo je třeba až v okruhu +5 a víc a přitom většina tam nejsou nikdy. Jasně že to můžou být "mrtvé" duše, ale tolik to se mi nezdá.
 

Angedev

Velmistr písma
Tu vzdálenost opravdu nevím, ale určitě to není celý svět (kromě živoucího zboží ve vyšších kapitolách).

Že někteří hráči nemají žádné nabídky je celkem jednoduché. Většina jsou města duchů, ale pak jsou i tací, kteří pouze vykupují ostatní a nemají potřebu dávat své požadavky, nebo mají ve spolku čilý obchodní ruch a nabídky jsou hned pryč.

Já se třeba snažím v našem spolku vykupovat veškeré dvouhvězdové nabídky v kategorii hned jak si jich všimnu, pokud mám zrovna z čeho brát. Takže jejich nabídky mizí z trhu rychle a já je dávám jen minimálně, protože se mi výkupem dorovnávají stavy celkem bez problému.
 

Lovec Krys

Legenda
A část pokročilých hráčů má produkci i zásoby surovin dostatečně velkou, takže nepotřebují obchodovat denně.
 

DeletedUser5695

Guest
Pakliže společenství velkých hráčů je otevřené malým, a kvůli nim chodí na tržiště měnit častěji, je to pro malé hráče velká pomoc. Protože tržiště bez společenství v důsledku pseudohráčů nefunguje. Takže ano, kvůli tržišti stojí za to měnit spolek. a díky všem jednorožcům :)
 

DeletedUser4336

Guest
Zkusit to může, a je dobré, když funguje výměna i ve světě, ideálně samovolně, že to prostě hrající hráči vymění, aniž by se jim psalo. Je plno společenství, kde nějaká surovina prostě chybí, takže to pak někdo z něj vezme. Přes to všechno je fungující společenství základ, a větší požadavky by se měly řešit právě tam.
 
Nahoru