• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Tábor žoldnéřů pro elfy

Lovec Krys

Legenda
Už nějakou dobu přemýšlím nad tím, si po vyzkoumání ropuch tuto budovu postavit.
Vyplatí se to?
Má větší dostřel jednotek dostatečný vliv, aby se tuto budovu vyplatilo postavit (zejména kvůli dosahu kouzelnic a ropuch v porovnání s jednotkami elfů a cvičiště).

Také přemýšlím nad tím, že jej postavím namísto cvičiště - tam by asi nejvíce bolela ztráta kerberů.

Má někdo zkušenosti s oběma? (dotaz na hráče v půlčíkách a dále, co už mají ropuchy).
 

DeletedUser341

Guest
Já (na konci výzkumu) střídám všechny jednotky z kasáren, všechny ze cvičiště a všechny krom jezdkyň z tábora. Každá má svoje výhody a nevýhody, jen těm jezdkyním jsem nějak nepřišel na chuť (na střelce prostě raději pošlu golemy), tak třeba až bude třetí hvězda...
Ale pravdou je, že primárně beru pořád vše z kasáren, a odpovídaj tomu i stavy jednotek... Joo, kdyby rozdělili tu frontu, to by byla jiná :)
 

Angedev

Velmistr písma
Přesně tak, kdyby rozdělili frontu, určitě bych ocenila různé druhy jednotek... Ale dokud bude pouze jedna fronta, verbuji stále jen v kasárnách, na nic jiného nezbývá čas :(
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
rád bych se zeptal čistě ze zvědavosti - proč tě zaujala právě žaba? mám pocit, že kdykoli stojí v nepřátelské linii, je to prostě hrozně slabá jednotka. z tábora žoldnéřů mě zaujal spíš valorián, který je hodně silný tam, kde stojí proti mě. žoldnéře jsem ve vílách postavil, trochu otestoval a následně zboural.

včela - k ničemu. testováno proti střelcům namísto šermířek, žádná sláva.
lovec - k tomu jsem se už nedostal. jediný turnaj, který obsahuje mágy a zároveň nemá těžké střelce, je ocel. tam si dovedu představit, že bych lovce využil.
hipísácká kouzelnice : je překvapivě v pohodě. jenže... využiju ji strašně málo. mramor a drahokamy, na střety s hodně rytíři. vycvičil jsem si menší zásobu (asi 50 oddílů tehdy ve vílách) a stále mi nedošly. tak málo jich využiju.
ještěrka : dobrá proti těžkému střelci, víceméně by mohla úplně nahradit lesní duchy pro křišťál a hedvábí. když je proti mě, mám z ní respekt.
žaba : s bonusem na lehkoodděnce by mohla zastupovat golemy pro svitky a prach. teoreticky. ale jak říkám, když stojí žaba proti mě, tak se jí leda směju. teď jde o to, jestli je žaba lepší v souboji s obrněným střelcem než klasický golem, to je asi rozhodující. (u golema se mi zdá, že drtí orky a dělostřelce, ale pokulhává za kamenochodem).
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
sice má dostřel 8, ale pohyb 1. stejně jako hippie kouzelnice - vyšší dostřel za cenu menšího pohybu. určitě je to fajn, niceméně co je podle mě důležité, jak je jednotka efektivní vůči stejnému typu jednotky + vůči té, proti které má méně mečů.

příklad :
dryáda : lepší proti těžko-odděncům, nicméně mágy dává zpravidla jednou ranou, stejně jako lučišník
ork stratég : střelce kosí dobře, ale lehko-odděnce pižlá půl dne. bude i tohle případ ropuchy? (opačně)
 

Lovec Krys

Legenda
Díky všem za odpovědi, zatím to vypadá, že si asi v půlčících tábor postavím a pak si to budu nějakou dobu testovat než se rozhodnu, zda si nechám všechny 3, nebo zda tábor nebo cvičiště zbourám.

@CorwinOfAmber Menší pohyb by nemusel být problém, pokud jednotka dostřelí přes většinu mapy, tak se vlastně ani hýbat nemusí - jen to masakruje zezadu. Teď je otázka, jak bude ve skutečnosti (ne)efektivní a jak za ní bude hrát automat (ručně to fakt nehodlám dělat, automatem mi to trvá přes 15 minut, ručně by to bylo tak na 2 hodiny).
Ork stratég a bojovník mi nějak nepřirostli k srdci, místo nich prostě používám duchy a golemy.
 

DeletedUser341

Guest
Teď čistě aktuální zkušenost - poslední turnaj jsem jel cca 90% střetů buď 5x květinový kouzelnice, nebo 4x květinovky a 1xžába... Takže beru tábor pro elfy jako dobrou volbu :)
Ztráty, v porovnání s pokusy použít "standardní" jednotky byly výrazně nižší...
 

Lovec Krys

Legenda
@ramaloke Ještě otázka, zda ručně nebo přes automat. Pro mne je hlavní otázka, co s tím udělá automat - nemám v úmyslu trávit u turnajů denně 2h.
 

DeletedUser341

Guest
Všechno automat... Ručně hrajou jen ti, co neví co s časem ;-)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
tak jsem tábor postavil, naverboval prvních pár nových jednotek a pustil se do testování.

včela : na 1* byla tehdy úplně k ničemu. teď, co je na 2* už začíná být použitelná.
lovec : zatím úplně na nic. čekal bych, že proti těm mágům bude mít i vyšší odolnost, ne jen damage... v tuto chvíli je i dryáda na 2* na mágy lepší, byť na ně nemá bonus.
valorián : zdá se, že by lesní duchy mohl plně nahradit. zatím se mi stalo jen jednou, že jsem na automat prohrál co jsem pak s duchama vyhrál, jenže duch už lepší nebude, zato ještěrka získá ještě hvězdičky
hippie kouzelnice : ta byla v pohodě už od začátku, člověk jich tolik nevyužije a ani tolik neumírá, takže ta je fajn. (většinou jsem dával kombinaci 2x čarodějka + 2x víla smrti + 1x hippie)
 
Nahoru