• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Svitky

DeletedUser6604

Guest
Chci vědět, jestli se vůbec někdy vyřeší situace v obou světech ohledně svitků (bonusová výroba).
Trh se svitky je absolutně přeexpandován, T2 je neuvěřitelně nevybalancovaná a přesto, že tato situace měla být už dávno vyřešena, nestalo se tak.
Přitom by stačilo ohledně T1-3, případně pouze T2 zaslat vybraným hráčům nabídku změny bonusové výroby.

Bude se tedy tato situace ještě vůbec někdy řešit?
Díky
 

GorGlin

Veterán
Bonusová výroba je vázána na polohu na mapě, takže to nejde jen tak změnit.
Je možné, ale je to jen teorie, že změny ve věži, které se právě dějí na betě by s řešením mohly souviset.
Ale na to si musíme ještě chvilku počkat.
 

Cyzarine

Učedník
mám bonusové svitky a prach, to je vážně vražedná kombinace, řeším to T1 dřevem, ale fakt se nadřu...
 

Jirinazel

Znalec fóra
Mám posílenou ocel, svitky a pryskyřici - tak to je teprve průšvih. Svitky za vzácné neprodám, za základní nemohu. V ocelárnách, které mě doposud držely vyrábím špetky neposílené platiny a brzy asi začnu na pilách vyrábět neposílené dřevo. Přece nemůžeme zbourat manufaktury a veškerou výrobu zboží převést do knihoven. Kde to jsme? Hrajeme ještě město, nebo už jenom Věž?
 

Cyzarine

Učedník
@GorGlin ano mám problém udat i prach a nakoupit T2. Spolek mám super, ale sousedi jsou samá spekulativní nevýhodná nabídka, normální obchod aby pohledal a T2 je prostě zakletá.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@GorGlin
nepomohlo by ti členství ve spolku?
No to máš pravdu, určitě pomohlo. Taky by mi pomohlo obcházet po okolí, smutně koukat a prosit sousedy. Vím o několika, kteří by mi ochotně pomohli a taky vím o několika, kteří své zboží nedají jinak než notně předražené. O členství ve spolku zatím neuvažuji, a pokud bych uvažovala, tak bych asi chtěla být v tom spolku k něčemu užitečná, a ne, aby mě, chudinku, museli všichni podporovat, protože se neuživím. Co můžu nabídnout? Zboží, které nikdo nechce? To není řešení. Takže mluvme raději o tom, že každý hrajeme za sebe, ať už ve spolku nebo samostatně a že nemáme stejné podmínky. Nedávno jsem si uvědomila, že větší zlo než knihovna nadělá nekonečný svitek, a tak jsem navrhla zrušit jej a nahradit hodinami. Ohlas? "Stačilo by (do knihovny) postavit další budovy, které by vyráběly další zboží". Tak to jsem smíchy spadla pod stůl. Co s tím naděláš? ;)
 

Cyzarine

Učedník
jo a nejtragičtější je, že svitkové manufaktury odpočívají v inventáři (místo nich dělám dřevo) a já mám problém od sousedů nakoupit i ty svitky, když knihovna a nekonečný svitek zrovna nestíhají. A přesně jak říká @Jirinazel , spolek vypomůže, ale připadám si jako vyžírka
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Cyzarine
Svitkárny ve skladišti? Tak tenhle něčí nápad jsem odepsala hned v zárodku, to je ještě "lepší" než prodávat pod cenou. Přece se nezbavím svých nejproduktivnějších manufaktur. Tohle jsem ještě ustála v pohodě, až do chvíle, kdy jsem nafasovala pryskyřici, kterou nikdo nechce, a když jí neprodám, zmizí sama. To je teprve masakr. Teď mám problém i sehnat vcelku trochu materiálu na vylepšení manufaktur. :D
 

GorGlin

Veterán
@Cyzarine, @Jirinazel
Já mám bonus na ocel, svitky, elixír.
Takže moc dobře vím jak těžké je svitky směnovat.
A dalo by se říct, že mě v tomhle ohledu spolek drží nad vodou.
Abych to na ně nehodil všechno, snažím se mít poptávku na trhu, abych případně získal něco i od sousedů.
A oplácím jim že bez oheldu na stav trhu a poptávku po houbách řeším jen potřeby cechu.
Ale krom toho, se snažím i jinak dělat víc než je průměr.
Věž, turnaj, DSko.
Určitě vám pomůže až budete dělat všechno živoucí zboží a bude mít víc příležitostí být k užitku, ale v téhle hře je dost věcí na které budete vždy sami a nikdo vám nepomůže.
Rasové suroviny, mana, semeno, ted unurium.
Je toho dost, přijde mi zbytečné si řpidělávat další, ale je to samozřejmě vaše věc.
 

Cyzarine

Učedník
Dělám věž, turnaj, DSko a rozhodně víc, než je průměr a proto potřebuju suroviny víc, než je průměr. Nabídky mi leží na trhu a krom těch za dřevo a nebo T3 mezi sebou tam jen leží. Jiřino, svitkové mnf. mi jen zabíraly místo, svitky nešly ani výrazně pod cenou, tak nedostatek surovin řeším jedinou komoditou, kterou mi občas kupujou. Jinak bych se nehla z místa a já chci hrát a zároveň růst. A nechci žebrat a otravovat spoluhráče, mají své problémy a své zádrhele. Problém vidím ve spekulantech, kterých mám ve svém sousedství opravdu dost. Myslím, že s těmi by mi nepomohl ani ten čmelák na 30, který je pro mě momentálně hudba daleké budoucnosti. Jen jsem chtěla říct, že mít blbé komodity a ještě smůlu na sousedy je docela náročná kombinace. Ale mám skvělý spolek. Takže si vlastně nestěžuju. Doufala jsem v nějakou radu, jak nebýt na spoluhráčích tolik závislá.
 

GorGlin

Veterán
@Cyzarine
rychlé řešení není
bohužel i když změní měsíční knihovnu, tak se to projeví až za několik měsíců.
v turnaji a věži by ti mohlo pomct používání podpůrných budov na armádu, která ti umožní víc střetů uhrát vojskem
jinak musíš vydržet
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Cyzarine
Já ti asi rozumím, jsem v elementálech a dosud jsem nepropadla zoufalství, mám štěstí na pár laskavých sousedů. Spekulantů je tu také dost, v těch ale problém nevidím, je jich totiž dost všude, kdekoli je příležitost a musí se s nimi počítat. Problém vidím v tom, že náš pán a vládce tyhle spekulace podporuje tím, že tuhle nerovnoměrnost neřeší. Když ale někdo spekuluje s tím, že to bez společenstva nepůjde, to je pak už jiný level.
@GorGlin
Máme stejné posílené zboží, to vím, ale nebrečím tu, že mi nikdo nepomáhá a nemám problém být na to sama. Sousedé mi pomáhají tím, že berou mé zboží, které jím nabízím min. o 20% levněji, než kolik za něj požaduji, protože je tak blbě nastavený trh.
@Emyr var Emreis II
Konečně skvělá rada! Čmeláka mám teprve na 4 lvl. ale hned mu běžím přihodit pár VB :D.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru