• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ano či ne?


  • Celkový počet hlasujících
    10

Spulik

Pokročilý žák
Zdravím. Snad se to tu už neprobíralo (vyhledávání mi nic nenašlo)

Co do hry zavést společnou alianční pokladnici? Budova která by byla něco jako tržiště, ale nesloužila k výměně, ale k uskladnění a výběru zboží a živoucího zboží.
Hráči kteří by měli nějaké suroviny nadbytek by je mohli vložit do společné pokladnice a naopak hráči kteří by nějakou surovinu potřebovali by si je tam mohli vybrat.
Případně by se mohlo jednat i o rozšíření funkce tržiště aby se do hry nemusela přidávat nová budova a v rámci společenství se tak usnadnil obchod (výpomoc) se surovinami.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak to je velmi podobné obchodu pouze ve společenství, což beru že zatím nemělo úspěch, a nejspíš není žádoucí do hry zavádět. Jen s rozdílem, že na trh dávají hráči zboží zpravidla až ve chvíli, kdy si o něj někdo řekne. Každopádně si myslím, že by to znamenalo uložení několik vagonů svitků, a zcela žádné houby.
 

hanz44

Pozorovatel
Živoucí zboží má rozpad .. pokud by byl pokladník tak by mohl rozdávat surky na úvěr s tím,že by se muselo vrátit třeba o 10% víc ..taková klanová banka ,ale proč by to bylo dobré?? ..myslím,že je to zbytečnost.Stačí napsat na chat a kdo může většinou pomůže.U nás to tak funguje a nemáme problém:)
 

DeletedUser5800

Guest
Tiež si nie nie som istý či to má zmysel, dá sa to riešiť dohovorom cez trh. A už vobec nie samostatnou budovou. Máš tolko volného miesta na jej postavenie?
 

Spulik

Pokročilý žák
Ano, místa mám spoustu a přes trh to neni zrovna rychlé ani optimální řešení když musíš čekat až bude někdo kdo danou surovinu má online a navíc to tam musíš dávat v omezeném poměru. Těžko tam dám 1 prkno za 50000 mramoru .... V jiných hrách přímá výměna surovin v rámci společenství/aliance funguje, nechápu proč tady ne....
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Spulik komunikace přes chat v aktivním společenství je dostatečná a v neaktivním společenství ti je na nic i sklad společenství, když tam nic nebude. Pokoutní nabídky Ti na trhu stejně nikdo nepřijme a když tam dáš normální nabídku, tak je prostě šance, že to vezme i jiný hráč dříve a takto to platí pro obchodní proti stranu, ve výsledku vlastně žádný problém.

Ale hlavní body proti:
Jak budeš regulovat kdo si co a kolik bere, nebo to má být ve formě výměny? Absolutně nemáš šanci. Někoho přijmeš a ten ti vybere sklad a pak vesele odejde. :eek:

Tržiště už funguje korektně, nemá smysl tam dávat další záložku.

Já jsem proti tomuto návrhu, nevede k žádnému zlepšení, naopak by to mohlo ještě zhoršit situaci ve společenství a nebo by se tato možnost vůbec nevyužívala, z důvodu krádeže.
 

Spulik

Pokročilý žák
Evidentně jsi vůbec nepochopil o co mi šlo. Primárně o to aby hráči kteří mají surovin nadbytek (třeba já) mohli podpořit hráč kteří jich mají nedostatek např. z důvodu uplácení bojů, nebo když někomu chybí pár desítek tisíc živoucího zboží na výzkum - v tom případě mu nezbývá nic jiného než čekat a šetřit. Přímá výměna o v této hře nijak zajištěna není. Tento typ her hraji už 20 let a vždy to tam v rámci aliance nějak řešené bylo - i před těmi 20ti lety když tu byla jediná hra tohoto typu Red Dragon
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Spulik já jsem přesvědčen, že tuto hru chápu správně a nemám jediný problém podporovat své spoluhráče a dokonce i hráče v sousedství s libovolným zbožím. Takže se obávám, že jediný kdo nepochopil jste Vy (omlouvám se předtím jsem omylem tykal). A je smutné, že jediné vysvětlení a reakce na moje připomínky, byly výčitky, argumentační fauly zafinišované machrováním, že hrajete 20 let, které nevedlo vůbec k ničemu. Škoda, že jste alespoň, nerozvinul jakým způsobem to bylo řešeno v Red Dragon.
 

hanz44

Pozorovatel
No ..Já se starám o klan taky a nemám s tím nejmenší problém a domluva v klanu je taková,že pokud někdo něco potřebuje tak si dá nabídky na trh v dobrém kurzu a Já až půjdu kolem trhu což je několikrát za den tak mu to zaměním a funguje to skvěle ..třeba nemáte mezi sebou účinou dohodu a nebo nechodíš po trhu ..filtr je na to ideální pokud se mluví o hráčích svého kmene ..
 

Spulik

Pokročilý žák
Dobře - nastíním konkrétní situaci - prosím vysvětli mi jak ji tedy tak jednoduše realizovat.

Je okolo 22h. Chceš potvrdit výzkum a zjistíš, že i když už jsi vyměnil všechno živoucí zboží tak ti stále chybí 20 000 zboží. Jelikož celkové náklady na výzkum jsou 500 000 živoucího zboží tak druhý den ti kuli rozpadu bude chybět nebo 20, ale 70 tis. živoucího zboží. Otázka tedy zní - když nemám žádné zboží navíc co mám dát na trh jak tvrdíš aby mi to někdo mohl přijmout a 2. kdo mi to přijme. Možná u vás jsou všichni na chatu 24h denně, ale u nás mají hráči také svoje životy....
 

hanz44

Pozorovatel
Takové věci se musí pořešit hned a funguje chat a tam ten problém může napsat a napsat v kolik tam bude abychom to mohli pořešit ..nebo existuje soukromá pošta pokud to nechce řešit na chatu a dá se,když se chce ..taky máme své životy,ale komunikujeme ..

A s tím problémem musí přeci počítat,že mu bude chybět tohle a tamto ..nebo ne?

// Příspěvky sloučeny. Jumala
 
Naposledy upraveno moderátorem:
myslím, že se na to díváme špatně. Název tématu není pokladnice, ale Pokladice. To znamená, že máme ty suroviny někam poklást a honem se vypařit a dál si jich nevšímat. Ještě štěstí, že se to nejmenuje Pokadice
 

hanz44

Pozorovatel
@Emhyr var Emreis II Já si pouze myslím,že ve společenství @Spulik nejspíš vázne komunikace a to je jediný problém a @Spulik to nemyslí zle !


Mě se líbí jak,když si dá někdo práci a přijde s nějakým návrhem jak se to většinou zadupe :rolleyes::)
Já obdivuju lidi kteří s něčím takovím přijdou ..většinou je v tom dobrý záměr a nějaká myšlenka a tak za sebe říkám,že pokud si z tohoto návrhu někdo něco vezme a zabuduje společnou pokladnici do hry ..tak nejsem proti i když jak už Jsem řekl mi to přijde jako zbytečný ..,ale stavět nějakou budovu do města kvůli tomu a připravovat se tím o místo bych nerad ..třeba by to šlo spojit jako nějakou funkci skrze hl.sídlo nebo trh ..proč ne:)

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:
společná pokladnice se mi moc nelíbí, ale jinak jsi narazil na věc, kterou bych rád. A sice něco, co by budovalo společenství, jako celek. Klidně na speciální ploše společenství. Mohlo by to být něco na styl prastarých divů, ale dalo by se vymyslet spoustu zajímavého. Samozřejmě by to muselo být drahé a bonusy nesměly být přepálené, ale bylo by to fajn.
Navíc by to tmelilo společenství a motivovalo hráče. Kdo by se chtěl nechat ze spolku a přijít tak o společné bonusy? :D
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Spulik Váš příklad, je nepříjemná situace. Já osobně mám Elvenary za sebou, právě zde člověk řešil podobné problémy s množstvím rozpadajícího se zboží a tyto situace jsem buď řešil z předstihem, čili už dopředu se s někým domluvit a pokud to nešlo vyřešit, protože opravdu není kam chvátat, pak jsem výzkum udělal jiný den.

V tomto směru se vyplatí div Simia Sapiens, které snižuje rozpad živoucího zboží. Z toho vychází další skutečnost, jakým způsobem by se řešilo živoucí zboží v tom skladu? Pro mě je lepší aby se mi méně rozpadlo u mě (jen 4%), než aby se rozpadlo 10% ve skladu společenství.

@hanz44 dát myšlenku na plac je sice chvalitebná činnost, ale člověk musí počítat s tím, že bude muset svůj názor obhájit. Návrh typu něco mě napadlo, ale realizaci si vymyslete samy a je mi jedno jaké důsledky můj návrh má, protože řeší jen nějaký lokální problém, je špatná cesta a toto myslím na všeobecné úrovni, libovolného návrhu.
 
problém s nápady je ten, že jsou mezi námi tací, kteří preferují množství před kvalitou. A možná mají jen ambice něco vypustit a připadat si důležitě. TO už mi nerozhodneme...

Mnohem lépe by udělali, pokud by si každý nápad pořádně rozmysleli, nechali ho uležet, možná si ho taky trošku otestovali a pak na něm pořádně popracovali. Ale to by nebylo tak uspokojivé.

nicméně ten svůj možná taky zkusím rozpracovat... :D
 

hanz44

Pozorovatel
@Fjorgyn ano s tím nelze nesouhlasit ..nicméně si myslím,že stačí v takové chvíli pouze konstruktivní kritika a někdo někdy zajde nepřímo i dál což je to co kritizuju ..Pokud vidím propracovanej návrh tak dokážu ocenit ten čas a tu práci co si kdo s tím dal ..to je celé :rolleyes:

@Emhyr var Emreis II :D v tomto případě Jsem za tu myšlenku docela rád a Jsem zvědavej co s tím uděláš;)
Připomíná mi to ten návrh s kterým Jsem přišel Já na základě úplně jiného návrhu,ale obhajujoval Jsem ho pouze slovně ,ale bohužel představivost a fantazie by byla ,ale ukázat vám jak si to představuju bohužel nedovedu :D a proto dokážu ocenit Ty kteří to svedou.
 
Nahoru