• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Sousedská výpomoc ve stylu mobilní verze

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 200201
  • Vytvořeno

Deleted User - 200201

Guest
[Shrnutí] Sousedská výpomoc ve stylu mobilní verze

[Podrobnosti] Možnost provádění sousedské výpomoci bez nutnosti návštěvy města pomocí kliknutí na jednu z nabídnutých budov - Sídlo, dělnická chatrč a 4 kulturní budovy /pokud je daný uživatel vůbec má/ ve stylu a velikosti okna výstavby.
Tedy v seznamu členů společenství pouze ikonku výpomoci přeprogramovat na tlačítko (mohly by klidně zůstat barevné kombinace dle zpětné pomoci tak, jak je to teď) a v mapě u objevených sousedů např. pod jménem zobrazit stejné tlačítko sousedské výpomoci (opět v barevných kombinacích). Po kliknutí na toto tlačítko by se zobrazilo výše zmíněné okno s budovami.

[Důvody] Značné urychlení provádění sousedské výpomoci nejen z důvodu odstranění nutnosti město procházet a hledat budovy, které lze motivovat - nikdy to nejsou všechny, někdy lze navzdory existujícím kulturním budovám motivovat jen sídlo a chatrč - ale rovněž z důvodu odstranění načítání daného města (při výpomoci sousedům pak po výpomoci zase zpět načítání mapy, aby byl možný výběr dalšího souseda). Rovněž odlehčení internetového připojení, kdy není nutné stahovat data celých měst do PC. Navíc, pokud se někdo chce hráči do města podívat, tlačítko domečku v seznamu členů již je a do mapy bych je doplnil za tlačítko výpomoci.

[Dopad na jiné herní prvky] Žádný
 

DeletedUser4336

Guest
Sousedská výpomoc ve stylu mobilní verze má pár značnych nevýhod. Jednak si lidi, kteří hrají ve společenství, častokrát vypisují do názvu města své preference (a někteří to mění ze dne na den, takže nelze zapamatovat), což se v mobilní verzi doteď nijak nezobrazovalo. Druhak ti to co vím neupřednosňuje očarované budovy, a že mnohokrát lidi neočarovávají nejsilnější je taky fakt, jaký k tomu mají důvod nevím, třeba jen chtějí nějakou budovu připomenout (to by se teoreticky dalo řešit, že by se zahrnulo do systému). Nakonec někteří lidi nechávají na úsudku, a to že má dotyčný rozestavěné město jaksi v nějakém seznamu není zřejmé, že by se mu hodil stavitel. Na druhou stranu, kdyby byl stávající systém zachován, a jen přibyla možnost motivovat z mapy bez načítání města, určitě by to urychlilo motivaci světa, kde haldu hráčů procházíme jen pro zíkání mincí, a štve nás zdlouhavé načítání každého města, přitom víme, jak přesně vypadá, že se nepohnulo ani o píď. Jen se obávám, aby mnoho lidí nezačlo svádět motivace šidit přes tuto možnost, aniž by vědělo co konkrétní hráč nejvíc potřebuje.
 

Prealiena

Velmistr písma
Já zatím motivaci v mobilní apce nepoužívám. Čekám, až tam zavedou truhly s odměnami jako v prohlížečové verzi.
Ona občas ta relikvie navíc potěší a v eventových úkolech se hodí, když je sbíráš.
 

papap

Mistr slova
Pauleo ty sousedy co vrací motivaci namotivuješ přes upozornění (tak to dělám já) a ty sousedy co nevrací motivaci a motivuješ je jen pro získání mincí to je jedno,že nevidíš co motivuješ.Taky bych bral rychlejší motivaci světa,je to vždy nadlouho...
 

DeletedUser4336

Guest
Tak to je dobře, že se to již zobrazuje, v tom případě tento bod je již vyřešen, já jsem mobilní verzi zatím jen zkoušel, pravidelně nepoužívám, takže jsem si ani nevšiml, že už je to vyřešené. Co se týče vracení motivací, já to tak nedělám, spousta opozdílků se najde i ve společenství, a časy se rozchází, takže radši procházím podle plánu co chci namotivovat ve společenství, pak ve světě. S těmi okolními co nic nedělají souhlasím, to je hrozné zdržování. Kdyby se tedy ještě nějak vyřešilo (pokud to taky už není) to s těmi okouzlenými budovami, pak by asi nebyl problém. Na druhou stranu, nemyslím si že každá situace lze jednoduše vepsat jako preference do názvu města, nýbrž až posoudit, když se zobrazí město. Problém většinou nastává, když má dotyčný víc stavitelů, pak tam má často S+K, a najednou nemá obslouženou kulturu, protože lidi dávaj všechno do S. Když si tam nedá nic, je daleko větší pravděpodobnost, že dostane obojí, což ale nebude platit v mobilní verzi.
 

Lovec Krys

Legenda
No tak pokud jsi ve vyšších kapitolách, tak stejně pokud nemáš kolem sebe kupu aktivních hráčů, co ti na ty kulturní budovy kliknou, tak stejně nejspíše nedosáhneš ani na těch 125% kulturního bonusu, takže stavitel je z tohohle hlediska lepší než kulturní budovy (samozřejmě pokud zrovna nejsi ve stádiu, kdy nic nestavíš z důvodu nedostatku populace/kultury/místa).
 
Nahoru