• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Duplikát Smazání neaktivních hráčů

DeletedUser2818

Guest
[Shrnutí] – Jednorázové smazání dlouho neaktivních měst na mapě a přiblížení aktivních měst k sobě.
[Důvody] - Léta jsem hrála WoW na free serveru, který se také honosil tím, že nemaže neaktivní postavy ani herní účty. Jenže časem přestávala kapacita serverů stačit, hra se neúměrně sekala, nebylo možné vymyslet smyluplné jméno pro novou postavu, či herní účet. Obávám se, že Elvenar do tohoto bodu už taky dospěl.
Na mapě je víc neaktivních měst než aktivních hráčů. Motivace od sousedů by člověk spočítal na prstech jedné ruky. Navíc milí vývojáři pokazili i tu "drobnou" motivaci v podobě surovin z Majáku. Proto si myslím, že jednou jednou za čas (rok, dva) by nebylo od věci promazat neaktivní města.
[Podrobnosti] - Proběhnout by to mohlo následovně: Aby nikdo neprskal, že mu smazali městečko, tak by měsíc předem přišel hromadný e-mail, co se chystá. Pokud by hráč chtěl městečko ze sentimentu zachovat, tak by stačilo kliknout na vložený odkaz (jako třeba teď pro vyzvednutí bonusových oříšků), nebo se klasicky přihlásit do hry (aby se o to aktivní hráči vůbec nemuseli zajímat). Takový mail by přišel třeba ještě jednou 14 dní před plánovaným promazáním a pak ještě jednou týden před.
Myslím, že pokud by nějaký hráč ignoroval všechny 3 maily, tak o hru už opravdu zájem nemá a není důvod zabírat místo na mapě jeho městem.
Po vymazání neaktivních mrtvých měst by došlo k přiblížení aktivních hráčů. Klidně náhodně, jako na začátku... jednou za rok si myslím, že by to každý rád překousl.
[Dopad na jiné herní prvky] - Zvedla by se úroveň motivací, vylepšil by se obchod mezi hráči, hratelnost by byla lepší. Taky by se uvolnilo nějaké to místo na serverech, tak by možná hra šlapala lépe (v tom se nevyznám).

Pokud už tu tenhle nápad padl, tak se omlouvám, nenašla jsem ho.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
za dobu co hraju (červen 2017) si hromadné mazání pamatuji minimálně 2x, takže ono se to děje. spíš bych to mazání ještě urychlil :) speciálně u hráčů, kteří si založí účet, jednou vlezou do hry a pak už ji v životě neotevřou. ty bych mazal klidně po měsíci.

a také by bylo fajn odblokovat ty přezdívky u smazaných hráčů. když jsem si já zakládal profil, chtěl jsem být samozřejmě jenom "Corwin". nešlo, přezdívka zabraná. a hádejte co, ani v jednom světě žádný hráč "Corwin" nebyl, ani neni. zkusil jsem to ještě jednou teď, abych si byl jistý, a zase nic. takže buď je někde nějaký Corwin, který se nedá ve hře dohledat, nebo ty účty reálně nejsou smazané.

když se smaže hráč, měl by se smazat nadobro.
 

DeletedUser2739

Guest
no, on se podle mě nemaže hráč, ale jen jeho město - když si někdo zaplatil diamanty, zůstávají mu na účtě...
 

Silver Whisper

Guest
To je pravda, nedávno jsem to také řešila a účet jako takový může zrušit jen majitel účtu na této adrese :

https://goodbye.innogames.com/login

Zadáš tam email, ke kterému je účet vázaný a odklikneš to. A při dalším mazání pá pá :). Kdyby to takhle dělal každý, bylo by po problému.
Na druhou stranu, tuhle informaci jsem získala jen tím, že jsem se zajímala. Možná by stálo za to, uložit tuhle informaci někam do možností nastavení hry.

Každopádně ti držím palce, aby se tenhle návrh dostal až ke stvořitelům ;):).
 

Lukula

Velmistr písma
@Silver Whisper podej to jako návrh na zlepšení. Tohle by možná vyřešilo množství mrtvých účtů. Pokud tu možnost uvidí hráč v nastavení, třeba ho to trkne a v případě, že nebude chtít hrát, účet zruší. A mohla by tam být i možnost smazat pouze město v daném světě. Spousta hráčů hraje na obou světech a jedno z jejich měst může být také mezi mrtvými... (Hlásím se dobrovolně, že jsem jeden z nich.:))
A přitom by stačilo jen zaškrtávací políčko, potvrzovací tlačítko, volbu ještě potvrdit přihlašovacími údaji a bylo by po problému s neaktivními účty. Tenhle nápad určitě má mou podporu...
 

Silver Whisper

Guest
Krásně jsi to rozvedl :), takhle daleko jsem to ani já nedomyslela. Pokud to dáš dohromady, máš moje požehnání k tomu, abys to podal sám, budu ráda ;):).
 

Lukula

Velmistr písma
Zase já???:eek::p
Ikdyž vlastně není proč něco sepisovat jako návrh, když jsme přímo v něm... Stačí jen upravit ten stávající... nebo ne?o_O
 

Silver Whisper

Guest
Jak zase:D:D:D? No já dala podnět, návrh jsi vymyslel ty ;):p. Nebuď tak vyjukanej :D. Nějaké čudlítko by bylo každopádně fajn. Třeba se to bude @Anor líbit;).
 

Lukula

Velmistr písma
Tak to tedy na přání zkusím.
Do okna "Pokročilá nastavení" (viz obr.) přidat možnost "Smazat herní účet", kde po kliknutí na ikonku nastavení by se otevřelo další okno (podobně jako je tomu u položky "Email a heslo") s výběrem, zda smazat pouze město v daném světě nebo celý herní účet. Pro smazání by bylo potřeba volbu potvrdit přihlašovacími údaji a popř. potvrzovacím emailem, kde kliknutím na zaslaný odkaz hráč stvrdí svou volbu.
Snad je to dostatečně srozumitelné a technicky možné, přičemž to nebude mít negativní dopad na herní prvky. Alespoň mě nic nenapadá.;)
 

Silver Whisper

Guest
To je dokonalé, sama bych to nepodala lépe, děkuju ti ;):). Máš mou podporu:D.
 

DeletedUser2818

Guest
To je perfektní. Krásně jste to za mě domysleli. Souhlasím v plném rozsahu! ;)
Jen teď nevím, jestli to stačí takhle hezky napsané v diskuzi pod mým návrhem, nebo se mám pokusit upravit ten svůj původní?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

OldMaGorr

Mistr slova
Tak to tedy na přání zkusím.
Do okna "Pokročilá nastavení" (viz obr.) přidat možnost "Smazat herní účet", kde po kliknutí na ikonku nastavení by se otevřelo další okno (podobně jako je tomu u položky "Email a heslo") s výběrem, zda smazat pouze město v daném světě nebo celý herní účet.
Možná by bylo vhodnější mít tam text "Restartovat město nebo zrušit herní účet"
 
Naposledy upraveno:
Nahoru