• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Složení armády

DeletedUser835

Guest
Ahoj :)

Na Elvenaru mě baví sbírání surovin, stavění pevnosti, výzkumy - pokrok někam dál. Bohužel v cestě výzkumů stojí truhly, které chtějí, abych dobyla daleko více provincií, než mám. Vyjednávání bohužel stojí hodně moc surovin, které přibývají daleko pomaleji, než body výzkumu, díky nimž se k truhle dostanu. Proto tedy volím boj. A jelikož často bývám monstry poražena, chci se tu zeptat na jednu věc a to je složení armády.

Vždy používám plný počet jednotek, a to 2x šermíře a 3x lučištníky. Obou můžu použít na jednom políčku tuším 50 jednotek, zatímco těch ostatních méně, proto je nepužívám. Chci se zeptat, jak to děláte vy? Jaké jednotky používáte a v jakém poměru, nebo jaké složení armády si myslíte, že je nejlepší? Boje a bojové strategie mě nebaví a tudíž mi ani nejdou, beru to spíš jako nutnou součást. Užívám si výzkumy a stavění města. :)

Předem díky za rady. ;-)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ahoj :)

Já osobně používám nejvíc kombinace čarodějnic a golemů. Sem tam do toho přidám lesního ducha, záleží co je proti. Nejde říct obecně co je nejlepší kombinace, protože záleží co proti sobě máš a jaký bojiště ti to hodí. Podle toho zvolit typ jednotky (na základě bonusů). U elfů jsou v pozdější fázi hry nejvíce používané jednotky právě golemové, potom čarodějnice a lesní duchové. Lučištníci jsou v pozdější fázi absolutně na nic, jelikož jejich síla i bonusy jsou silně nahrazeny golemem. Co se týká šermíře, ten je takový všestranný... Občas se hodí, možná jen tak na návnadu, aby se dělostřelci vyřádili. Ale dá se bez něj obejít a časem jsem ho používal míň a míň... Koukal jsem že si ve 4. době, takže lesní duchy už máš a golemy buď už taky nebo jsou na dosah... tak až je vyzkoumáš, zkus se naučit bojovat s nimi. Pak přijdou časem čarodějnice a ty postupně taky zapoj... Elfí jednotky jsou "lepší" než lidský. Takže v tomhle máš nepatrnou výhodu, že si začala hrát za elfy :)
 

Tirhaz

Pokročilý žák
Hraji za elfku a pod to, co jsi Angel napsal se můžu "podepsat", a to bojuju často, dá se říct že 85% bojů vybojovávám ne automatem, ale růčo fůčo...zbytek vyjednám, když akutně něco potřebuju a dojdou vojáci...akorát ještě snad poznámka, že pokud stojím JEN proti střelcům, jdu na ně JEN s čarodkama...a mají jen první rány a pak už si nepřátelští střelci (jakýkoliv) do konce boje ani neškrtnou :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Přesně tak. Jak už jsem tu kolikrát všude možně psal, jsou kombinace, kdy je lepší dát vše od jedný jednotky. Třeba ty střelci. Nebo v křišťálových provinciích, kde jsou jen lehkooděnci je dobré nasadit 5x ducha :) Ztráty minimální i na automat... Tedy, taky záleží jak je člověk daleko. Mám situace, kde sice dám duchy, ale nepřátelský oddíly jsou tak velké, že jsou ztráty už silně znatelné :D Ale pokud člověk není extra napřed, je to v pořádku :)
 

GorGlin

Veterán
Myslím si, že zvládnout boj ti dá ve hře slušnou výhodu.
Já vyjednával jen málokdy a ted kdy mám plnou armádu už vůbec. Při vhodné situaci se dají boje uhrát i bezeztrát.
Každá jendotka mí nějaké výhody a nedostatky a z toho vychází proti komu je postavíš.
Lesní duch má proti lehké pěchotě bonus do obrany i útoků, takže jim to vždycky nandá. Když se sejde vhodný terén a přimícháš k nim čarodějnice, můžeš odejít bez ztráty květinky, protože čarodějnicí zasažená jednotka Lesním duchům neubíží.
Stejně to funguje u golemů a lehkých střelců a jak už tu padlo čarodějnice proti všem střelcům.
Pokud tě boj aspon trochu nebaví, poradil bych ti zbourat zbrojnice, Kasárna nechat jak jsou, aby ti nezabírali moc místa a rozjet produkci ve velkém.
To fingovalo do teď.
S příchodem orků se objevil ve vyjednávání požadavek na orky. Ty získáš jen přes zbrojnici a to na dost vysokém, orčím, lvl.
Zbrojnice mají obrovskou spotřebu na lidi i kulturu a s ohledem na to, že je budeš potřebovat na sběr podpapíráků, prostě je budeš muset postavit, pokud budeš chtít jít dál.
 

DeletedUser835

Guest
Děkuji všem za rady. :)

Co se týče boje, jak jsem psala, nebaví mě, takže používám vždy automatický (zkoušela jsem i ruční, ale nebavilo mě to a přineslo to přibližně stejné výsledky, jako automatický) a bojuju jen proto, abych odemkla truhly ve výzkumech, které dělám ráda. :)

Takže postupně změním složení armády na čarodějnice, lesní duchy, golemy... Děkuju. :)
 

GorGlin

Veterán
Truhla není třešnička, truhla je nutnost, bez které nemůžeš dál.

Šermíři taky nejsou k zahození. Po druhém vylepšení je to mazec.
Na těžké střelce a nekromanty jsou super
 

Sindri

Guest
Hele, vám to jdu přesunout do diskusí, ju? Složení armády by mohlo být věčné téma. ;)
 

GorGlin

Veterán
Nemyslím, je to hra, vymysleli jí lidé, takže odpověd na tuhle otázku existuje.
Ale kecat se o tom dá pořád, to máš asi pravdu.
Kdo se chce naučit lépe bojovat, můžu doporučit videa na youtube. je tam pár zajímavých fíglíků
 

DeletedUser494

Guest
Složení armády a rozestavení bys měl v ideálním případě měnit vzhledem k tomu, co proti tobě stojí a jaký je terén. Já obvykle nejdříve pošlu jedinou jednotku sekerníků, čistě abych si prohlídl terén a rozestavení jednotek a pak podle toho uzpůsobuju složení a rozmístění vlastních jednotek.

Proti pěším jednotkám, tzn. skřetům, zlodějům a válečným psům (obvykle křištálová, svitková a občas i prknová provincie) nejčastěji používám paladiny u lidí či lesní duchy u elfů. V závislosti na terénu přidávám budto kněží nebo čarodejnice, obvykle ale jen když si jsem jistý, že je budu schopný uchránit. Občas je terén tak suprový, že stačí třeba jen i jedna, dvě či tři jednotky "tanků" a zbytek můžeš využít jako střelce.

Proti střelcům jsou ideální u lidí kerberové, u elfů aktuálně asi čarodejnice, které na ně mají vysokou odolnost. Elfí střelci sice mají na nepřátelské střelce bonusový útok, ale sami padají jak hrušky - uvidíme po vylepšení.... Nicméně, střelci nebývají sami, obvykle je doprovázejí jiné jednotky. Pokud to je kombinace kušníci+zloději (svitkové provincie), tak u lidí beru paladiny+kerbery/kněze (záleží na terénu, nechci, aby kerberové dostali seřezáno od zlodějů, zatímco mi paladinové čekají na místě), u elfů pak jednoznačně lesní duchy+čarodejnice. Pokud je to kombinace střelců a rytířů, tak u lidí to obvykle neměním, (stále 2-3 jednotky paladinů, 1-2 kněze a jednoho kerbera, dovoluje-li to terén), u elfů klidně více čarodejnic+golemy na max urovni. Pokud ještě nemáte žulové golemy, tak bych místo nich vzal lesní duchy... Ale čarodejnice berte, sníží ten útok o opravdu hodně a mají skvělou mobilitu.

Proti obrněným střelcům mám asi největší problém. Kombinace kamenochodů/golemů a orků/kerberů (mramorová provincie) je prostě problémová - na kerbery/skřety byste měli vzít paladiny/duchy, ale to vám je rozstřílejí právě kamenochodi/golemové. U elfů to ještě jde snížit čarodejnicema, ale pořád to dává dost. Popravdě u elfů na tuhle kombinaci používám prakticky jen vylepšené čarodejnice - na golemy/kamenochody mají vysokou odolnost, na skřety/kerbery zase zvýšený útok. S vylepšenými šermíři jde taky leccos udělat. U lidí prostě nevím. Samozřejmě můžete vzít haldu sekerníků, kteří mají bonus na skřety/kerbery, ale zase toho nevydrží tolik, co paladinové a ikdyž kamenochodi/golemové na ně bonus útok nemají, stejne jim dávají docela šlupky. Kerberové by zase měli být golemy schopné užrat, ale mají málo životů a ani ten útok není nic extra... Snad až s dalším vylepšením...
Co se týče dělostřelců... Tam zas mají větší problémy elfové, se mi zdá, ale i tak je to pro mne asi nejzatrolenější provincie. Jsou-li dělostřelci s lučištníky či kušníky (tušímže hedvábná/ocelová provincie), tak u lidí jsou skvělí kerberové, jinak je to docela ztrátový boj. Než k dělostřelcům něco přijde, mají obvykle 1-2 rány, v závislosti na terénu a jednotkách, které je brání. Občas se vyplatí obětovat jednotku kerberů, aby proběhla a zničila dělostřelce a pak paladinama domlátit zbytek, ale já jsem prostě z principu nějak proti obětem... I když to asi bude nejlepší volba. U elfů bych řekl, že at uděláte co uděláte, prostě jednu ránu (minimálně) od těch dělostřelců dostanete. Jediné, co je schopné proběhnout bojištem a dát jim šlupku hned v prvním kole jsou čarodejnice, ale ty mají zase horší iniciativu, takže stejnak jsou dělostřelci první. Volím nejvíc tedy čarodejnice a budto šermíře či golemy, ale nerad se do tohodle boje pouštím, popravdě.

Proti čarodejnicím se mi nejvíce vyplatili vlastní čarodejnice, případně kerberové+kněží. Málokdy ale bývají sami. Obvykle jsou spojené s kerbery, rytíři, močálovými zrůdami či lesními duchy (prachové/elixírové provincie) - tady je ten mix jednotek tak velký, že je prostě potřeba se na to individálně podívat, nastudovat terén pořadí jednotek a nějak to zkusit. Ale s nějakými ztrátami prostě počítejte. Obecně bych doporučoval se zbavit co nejdříve čarodejnic, at nedostáváte zbytečně další zranění.

Proti močálovým nestvůrám a lesním duchům jsou zase celkem dobří paladinové+kněží u lidí, a golemové+čarodejnice u elfů. Občas to jde uhrát i jen se střelci/čarodejnicemi, že prostě běháte okolo nich a střílíte je tak, abyste vždycky byly mimo dosah. Ale vyžaduje to pozornost a vhodný terén.
 

papap

Mistr slova
Zdravim,měl bych dotaz k armádě,snad to nevadí když to napíši sem.Teď se mi objevil úkol od trpaslíků,abych vycvičil 100 temných barbarů.Jak se k nim dostanu,to musím vylepšit zbrojnice na určitý level a pak z nich to půjde nebo jak,zatím mám zbrojnice na levelu 9...Děkuji za info
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
temný barbar je 2. vylepšení barbarů. Takže vyzkoumat výzkum v době trpaslíků a vycvičit :) Tedy, alespoň doufám. Opravte mě, pokud se pletu :D
 

papap

Mistr slova
Já ve výzkumu trpaslíků žádného barbara nemám.Jestli se tím nemyslí druhé vylepšení paladinů,tak pak nevim...
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
On je asi špatný překlad nebo to přesně nesedí. Je možné že se to i z měnilo, ty lidi moc v oku nemám. Je to prostě a jednoduše ten výzkum "vylepšení sekerníků 2" :) Tím ti trpaslíci vylepší sekerníky a ty pak stačí vycvičit normálně v kasárnách.
 
Nahoru