• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Představení Sintarandir

DeletedUser2281

Guest
Ahoj,

Já už Elvenar hrám docela dlouho, no až dnes jsem se přihlásil na fórum. Jsem z umělecké rodiny a "šťoural" jsem se v různých uměleckých disciplínách. Na netu jsem pod přezdívkou "Sintarandir" docela aktivní (teď už ale nepíšu a nedělám hudbu), jsem těžkej fanda fantasy a sci-fi. Vedu malé studio zabývající se barvenim miniatur, což mi sedlo asi nejvíce. Tady je odkaz na naši galerii.

https://www.flickr.com/photos/142435544@N06/albums/with/72157672205933606

S pozdravem
Sintarandir Dendrobates Eldark
 

DeletedUser1148

Guest
Ahojky Sintarandire.....vítám tě mezi námi.Krásné představení.A mile jsi mně zaujal s fantasy a sci-fi.Taky je miluju ,ale spíš se ráda dívám než čtu. Přeji ti, ať tě hra nepřestane bavit i když je to nyní docela obtížné.Ještě jednou vítej a měj se co nejlépe.:)
 

DeletedUser2281

Guest
Ahoj,

jen k tomu fandovství... právě pro tématiku jsem začal s Elvenarem, jinak já radši čtu, než koukám... Je to daleko lepší jak na celkové pochopení příběhu, tak na imaginaci a vnor do jednotlivých charakterů a dějových linek. Osobně se považuju za docela solidního znalce obou žánrů a jsem schopen i dlouhých a hlubokých debat v tomhle směru. Co se týče hraní, jsem letitej "gejmr", a tahle hra solidně splňuje mé představy o budovatelské on-line strategii kořeněné bojovýmy prvkami. Osobně mám za sebou daleko těžší hry, než je tahle. Elvenar je prostě pro mne takovej "běh na dlouhé tratě", jelikož je tak stavěný a je to solidní dlouhodobá výzva hrát tuhle hru...
 

DeletedUser76

Guest
Zdravím , přidávám se také k uvítacímu výboru zde, když si už tak hezky vyměňujeme názory na fóru. :)
Já jsem asi jediná človečina přibývajíce v Elvenaru ,která nemusí mít fantasy pokud se tedy do ní nezapočítá western a indiáni :D ,
což vzhledem k vyhynutí staré dostavníkové civilizace plné ostrých hochů s kolty u pasu, lehkých děvčat ,
whisky a nebojácných skvělých rudých bojovníků by mohlo :D.
A propó díky za tip Westworld .
Přeji hodně vítězných bitev a hezkou hru.:)
 

nataly111

Velmistr písma
Promiňte, já vím že to sem nepatří, ale Woodynko co takoví malí šikovný fantasty indián.:p:p:p
Já ti asi jednoho složím k vánocům.
Sintarandir fandit scifi a fantasty je nádherné.
Přeju ti, aby se ti hra moc líbila a aby sis tu našel toho správného elfíčka či človíčka.;););)
 

DeletedUser2281

Guest
Zdravím , přidávám se také k uvítacímu výboru zde,... blá... blá...
A propó díky za tip Westworld .Přeji hodně vítězných bitev a hezkou hru.:)

Co se týče indiánek a westernovek, to už se hodně dlouho neobjevilo nic co by mne "zvedlo ze židle"... Po schlédnutí filmu Sedm Samurajů od Kurosawi jsem prostě pochopil, že i Sedm Statečných je jen "vykrádačka"... Bohužel ani Hateful Eight moc nezabralo, takže asi tak... Westworld je kvalitné near future sci-fi na pozadí westernu (a taky inspirováno stejnojmenným filmen od Michaela Crichtona, který jsem viděl a ten film je to na svoje stáří [1973] pořádnej mazec), to ale zabralo hodně. Problém se žánrem western je jeho linearita a předvídatelnost. Osobně nemohu z paměti vylovit nějaký novější film tohoto žánru, který by mne významně oslovil. Neznamená to však, že bych western jako takovej neměl rád... Právě naopak. Hlavně "Spaghetti Westerny", ty mne bavěj hodně... Lucky Luke je boží, a filmy od Sergia Leoneho celkově hodně mňam dobroš...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser592

Guest
Paráda, myslím ten odkaz na díla. Jinak připojuji se k uvítacímu výboru místních.
P.S.: Taky raději čtu, ne z důvodu nepříjemného vyobrazení postav a charakterů, ale s díky přijímám cvičení představivosti, ke kterému dobrá fantasy kniha nakopne. Jestli nějakou méně známou fantasy znáš, klidně ji doporuč ;)
 

DeletedUser2281

Guest
@mourimka S těch méně známých fantasy...
Roger Zelazny - Jack pán stínů,
Ransom Riggs - Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město, Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší
Terry Pratchet - Kuchařka stařenky Oggové
Sergej Vasiljevič Lukjaněnko - Noční hlídka, Denní hlídka (spolu s Vladimirem Vasiljevem) , Šedá hlídka
 

DeletedUser592

Guest
Děkuji ti, zkusím někde sehnat a přečíst si, všechny díla vypadají zajímavě a Knihy Terry Pratchet píše výborně.
 

DeletedUser2281

Guest
@\*Luna\* Koukal jsem na ten osobnostní test, je to zajímavé...
Myers-Briggs Type Indicator

Vyšlo mi tohle... A kupodivu to sedí naprosto celé a přesně... Dělám "Manažera projektu", jsem člověk zodpovědný za finální kvalitu produktů v našem studiu, kde barvíme miniatury, člověk, který sleduje nové způsoby barvení miniatur a učím tohle všechno lidi kolem sebe.

Váš osobnostní typ: XNTP (INTP nebo ENTP)

INTP – „Inspektor Přesný“
Chladnější, občas nepraktický introvertní logik s převahou myšlení

INTP bývají vnímáni jako lidé jež není snadné pochopit a porozumět jim. Ze všech typů vyjadřují největší preciznost ve vyjadřování a myšlení, zdá se jako by byli neustále ve střehu. Umějí bez slitování prosít nepodstatné a mívají ohromnou schopnost soustředění. Nejvíce si váží inteligence a někdy mohou působit jako intelektuální snobové. INTP jsou logici, matematikové, fyzikové, vědci a filozofové. Ocenění jejich práce přichází často až posmrtně (Galvani). Nehodí se pro běžnou kancelářskou práci a jako introverti nebývají příliš populární a ani se o to moc nesnaží. Jako nadřízení bývají velmi loajální vůči firmě a svým podřízeným. Jejich zvláštnosti jsou lépe snášeny u mužů než u žen. Od žen se neočekává einsteinovská genialita s popletenou roztržitostí, jež mužům prochází jako roztomilý svéráz. Muži tohoto typu oproti ženám trpí menší společenskou senzitivitou a dopouštějí se mnoha trapasů, které jim mnohdy ani nedojdou. K velkým přednostem INTP patří nezávislost myšlení, schopnost přijít s nápadem a umět jej promyslet do všech logických důsledků je znakem skutečné vyspělosti. Další předností bývá precizní vyjadřování i po dlouhé době dokáží reprodukovat rozhovor, který měli, nebo který četli. Prospělo by jim, kdyby své nejmilovanější a nejdrahocennější intelektuálně intuitivní projekty čas od času srovnali s fakty a realitou a vyhodnotili své závěry z toho, co tyto skutečnosti a omezení znamenají. Jsou si vědomi své nepraktičnosti a vědí, ze jakkoli jsou dobří ve vymýšlení nových řešení a formulaci nových koncepcí, je praktická realizace jejich slabinou, což může být pro podřízené, kteří počítali z jejich hmatatelnou podporou, až zoufale skličující a demotivující.

Pracujete s INTP?

● V komunikaci jděte přímo k jádru věci.

● Nezadávejte běžnou kancelářskou práci.

● Nezadávejte prosté praktické úkoly.

● Nesituujte je ve společensky náročných situacích.

● Poskytněte prostor pro samostatné projekty.

● Využijte jejich vynikající paměťové schopnosti.

● Pověřujte úkoly náročnými na soustředění.

ENTP – „Vývojář Invenční“
Věcný tvůrčí extrovert s převahou vnímání, není na dotahování a detaily

Užívají dovnitř obrácené myšlení, většinu jejich počinů vede navenek obrácená intuice. Preferují spíše věcnou než lidskou stránku. Neznamená to však, že jsou společenskými analfabety. Dokáží zvládat sociální vztahy a být oblíbení, stojí to ale více úsilí. Jejich neustálá pozornost novým věcem a možnostem působí, že jsou dobří v inovacích a ve schopnostech skloubit zdánlivě velmi rozdílně systémy. Libují si ve složitostech a komplexních relacích. Snadno se nadchnou, ale jejich nadšení bývá těkavé. Často jsou nazývání „slibotechna“, protože se za čas věnují něčemu jinému, co je pro ně zajímavější. Nejhůře snášejí, když se věci dělají „tak jak se má“. V každém opakování chtějí mít něco nového. ENTP věří tomu, že svými improvizačními schopnostmi zvládne jakoukoli situaci. Udržují si stálý okruh přátel a zajímají se o jejich názory. Nebývají rýpavě kritičtí a dovedou být velmi velkorysí. Když nemají náladu, dokáží být svévolní a paličatí, zpravidla však stačí jen snaha projevit trochu pochopení, aby se z toho rozpoložení dostali. Mají většinou otevřeny dveře k postupu, to někdy dělá problémy ženám. Důvodem je, že jejich projevy ne vždy odpovídají prototypickým představám toho, jak se má „správná“ žena chovat. Intelektuální zápal, netrpělivost a tvořivé jiskření nebývají tím, čím si ženy získávají přízeň kolegů. Muži si dokáží s nápady pohrát, ale také je (sebe) kriticky zhodnotit. Mají smysl pro budoucnost. Jejich vizionářství může vést k tržním nebo výrobním inovacím. Rádi se učí nové věci. Jejich slabší stránkou je krátká a povrchní příprava a malá pozornost k faktům a detailům. ENTP má tendence k nudě, když jsou stěžejní otázky vyřešeny, musí si dát pozor na kalkulaci jejich vlastního usuzování, protože jsou přitahování novými věcmi. Druhé nebezpečí je v jejich ne zcela vyvinutém a dovnitř obrácením cítění. Na jedné straně je o nich známo, že spoléhají spíše na hlavu než na srdce, ale na druhé se jeví jako vrtkaví a náladoví. Třetím nebezpečím je poněkud nutkavá tvořivost, která je tlačí k tomu, aby své nápady prezentovali mnohdy nevhodným lidem, anebo v nevhodný okamžik, je pro ně obtížné počkat a věci načasovat.

Pracujete s ENTP?

● Buďte opatrní.

● Pracujete s velmi tvořivými jedinci.

● Nešetřete je schematickými úkoly, zvládají náročnější a spletité situace.

● Když sdělují své vize budoucnosti věnujte pozornost jejich přípravě.

● Při delegaci kompetencí předejte i jasně formulovanou strategii.

● ENTP jsou tvořivým motorem silným v týmu. Nejsou to samostatní střelci.

● Stanovte jim přesná pravidla pro práci s informacemi.

Typ podle funkce ve společnosti čili temperament: RACIONÁLOVÉ (NT) (12% v populaci)

Snaží se pochopit, jak svět funguje. Pohybují se ve světě abstrakcí a možností. Manažeři, projektoví designéři a vědci orientovaní na efektivitu a jednoduchost. Vytvářejí a řídí nové systémy založené na objektivním poznání. Symbolicky souvisí s živlem vzduchu.

• systémoví a komplexní myslitelé

• emoce nahlížejí jako irelevantní

• strategičtí a pragmatičtí

• orientovaní na proces spíše než na lidi

• iniciátoři změn, hlavně v oblasti technologií

• uvažují rychle a analyticky
 

DeletedUser2281

Guest
@\*Luna\*
Kouknul jsem se i na všeobecnou charakteristiku

ENTP Vizionář

Zastoupení v populaci: 4,5% (z toho 3% muži a 1,5% ženy)
Nejvýraznější vlastnost: vynalézavost
Ideální kariéra: obchodní zástupce, komik, špión, producent, bojový pilot, vynálezce
Slavné osobnosti: Thomas Alva Edison, Theodore Roosevelt, Nikola Tesla, Tom Hanks
Fiktivní postavy: Q (Star Trek), Bugs Bunny, Jack Sparrow (Piráti z karibiku), Mercutio (Romeo a Julie)
Stručný popis: bystrý, vyhledává pozornost a nebojí se rizika, pohotový a asertivní, nepořádný, bezstarostný, schopný šířit nadšení, nenechá se vyvést ničím a nikým z míry, spontánní

Pohotový a asertivní myslitel, který má přehled a obdivuje nové myšlenky a názory. Má zálibu v argumentaci a rád se dostává až k jádru věci. Svůj názor dokáže formulovat skoro na cokoliv a obyčejně navrhuje dosti nezvyklá řešení. Odmítá dodržovat pravidla, která nemá dostatečně podložena jejich užitečností.

Je bezstarostný a ochotný podstupovat riziko. Nemá příliš rád autority a ty, které si vybere, podporuje spíše z pragmatických důvodů. Schopný okouzlit hodně lidí svojí spontánností a odvahou, on sám ale nemá v úmyslu shromažďovat kolem sebe nějakou vlastní skupinu. Raději si užívá rozruch, který způsobuje ve skupinách druhých lidí.

Jen velmi neochotně se podvoluje přísné disciplíně a hierarchii. Raději ponechává svůj rozvrh flexibilní. Vyhýbá se sentimentálnímu chování a nemá rád, když druzí rozebírají jeho pocity.

Svět je pro něj natolik fascinujícím místem, že často zapomíná věnovat se sám sobě. Ze své podstaty se jedná o rebela, který je poháněn zvědavostí.


INTP Vědec
Zastoupení v populaci: 3,5% (z toho 2,5% muži a 1% ženy)
Nejvýraznější vlastnost: logické uvažování
Ideální kariéra: programátor, vědec, matematik, filosof, ekonom, astronaut, architekt
Slavné osobnosti: Albert Einstein, Rene Descartes, Charles Darwin, Gordon Brown
Fiktivní postavy: Dat (Star trek), Q (James Bond)
Stručný popis: samotář, skeptik, nepořádný, raději se zabývá teorií než praxí, nedává najevo emoce, řídí se logikou, klidný, bohatý vnitřní život, společnost nechápe, pochybuje o smyslu existence, nechce vést ani být veden

Pokud v něčem vyniká nade všemi, pak je to schopnost budovat systémy úplně od nuly a vyhledávat logické nesrovnalosti. Tento skeptický samotář, který může být okolím vnímán jako podivín. Ze všech 16 typů bývá nejvíc odtržený od skutečného světa, do kterého se vrací ze své mysli jen na návštěvu. Je schopen velmi dobře se zabavit sám a během této doby pociťuje smyslové vjemy jako rušivé. Jeho snaha je vyfiltrovat vede k určitému flegmatismu a zanedbávání drobných každodenních domácích prací. Je více či méně neorganizovaný, což se může projevovat i v nedodržování pravidelného rytmu den/noc.

Vzhledem k tomu, že promýšlí všechny možné alternativy dopředu jako při šachové partii, může být nerozhodný. Rád si nechává vyhrazenu možnost změnit názor a nerad vynáší definitivní soudy. Bývá velmi často politicky neutrální nebo liberálně založený. O všem dokáže dlouze přemýšlet. Má sklony k cynismu a pochybnostem o smyslu existence. Je velmi inteligentní. Do této skupiny patřil mimo jiné i Einsten. Typickým zaměstnáním pro něj je vědec, profesor, programátor nebo filosof. Hodně z INTP se hodí i do kategorií: matfyzák, fanoušek sci-fi, webmaster.

Podobně jako INTJ se i INTP silně spoléhají na logiku a touží všemu rozumět. Zatímco INTJ ale používá logiku pouze jako nástroj k potvrzení svých intuitivně získaných názorů a spěchá k závěrečnému zaujetí pozice, INTP je přísně logický od začátku až do konce svého myšlenkového procesu a nevadí mu ani zabývat se teoriemi, které jsou naprosto neužitečné a konce nemají. Cíl pro něj není důležitý tolik, jako samotný proces přemýšlení a často naopak definivní zaujetí stanoviska k problému odkládá a spíš se baví tím, jak na obou stran vah přibývají jednotlivé argumenty. Co se projektů týká, INTP si jejich realizaci prožijí nejprve intelektuálně, vnitřně a necítí pak již mnohdy potřebu opakovat je v reálném světě.

Klasický INTP nerad řídí druhé lidi ale ani on sám nechce být veden a úkolován. Rád jedná, aniž by se poradil s druhými. Tíhne k funkcionalistické architektuře, minimalistickému designu, instrumentální hudbě, technickému pokroku za každou cenu. Ve skupině lidí se dopouští často, ne svojí vinou, společenských přešlapů. Nejlepším důkazem toho, že se opravdu snaží na sobě zapracovat, budiž vznik nespočetných teorií, které se snaží redukovat lidské chování na matematický model a jejichž autorem je vždy právě INTP v upřímné snaze rozlousknout tento (pro něj) tvrdý oříšek a začlenit se.

Většinou je velmi mírumilovný a nekonfliktní. Rád o všem dlouze přemítá a hledá nové úhly pohledu. Pokud by měli INTP vlastní stát, vypadal by jako moderní verze starověkého městského státu Athény.
 
Nahoru