• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Sada měsíční knihovny - změna parametrů

Jste pro změnu parametrů MK?

  • Ano, ale jen zavedení dočasného efektu.

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    12
  • Anketa uzavřena .

Trumpetka

Znalec fóra
[Shrnutí] – Záměrem je využití sady pro hraní Věže a taktéž odstranění stávající nerovnováhy v surovinách pro svitkaře

[Podrobnosti] - Ostatní budovy získatelné z Věže mají jen dočasný charakter - Zbrojíř, Džin, tak proč ne i budovy Sady? Možná by stačil i jen efekt dočasného trvání (30 dní - a všichni skončíme u max jednoho setu, což by trhu taky pomohlo),
ale napadla mne kombinace dřívějšího návrhu Prchlika s dočasným efektem trvání budov a změnou "surovin". Místo svitků a prachu by budovy generovaly požehnání, nebo Věžovou surku, ... charakterově cokoli, čím/co by se dalo "zaplatit/uplatnit" pro snížení velikosti oddílů ve Věži (požehnání 2% snížení velikostí oddílů ve Věži z malých budov 1x1, 5% z Nekonečného svitku, 10% z Brány a 20% z Knihovny - naběhne za 1, 2, ... dny - jen příklad, kalkulace by musela být v závislosti na šanci získání budov, trvání efektu a velikosti požehnání).
Neměnil by se poměr sil, jen by se krátila velikost oddílu pro boj daného stupně Věže. Tím by se docílilo, že boj (autoboj) bude přijatelnější i při procentu větších ztrát. Co je mi platné, že jsem boj schopen vyhrát, když ztráty jsou 90% a boj ve Věži mi vyluxuje jednotky, se kterými bych byl schopen hrát bezproblémově turnaj do provincie X.
Dočasný efekt budov by zajišťoval, že snahou hráčů bude, je i nadále získávat.
Dílčí produkci svitků (prachu) bych zachoval, ale v minimálním množství, které bude respektovat původní názvy a určení budov a nebude konkurencí pro svitkaře.

[Důvody] - Změny avizované včera pro Betu a pokusy o nasazení artefaktů do Věže budou dočasným oživením, ale jak zaznělo v příspěvcích, tak není vyloučeno, že se sada vrátí, nebo se prostě budou střídat verze pro Věž. Tj. sada bude i nadále dělat neplechu, ať už v podobě "zásob" u starších hráčů, tak pro případ jejího návratu ve stávající podobě. A dopady této sady na trh se surkama pro nejen svitkaře byly tolikrát připomínány a odezvou byly jen dílčí úpravy od tvůrců (častěji registruji svitky pro vyjednávání).
Vycházím z principu: Hraj pro odměnu - odměna ti bude motivací pro hru. Střádat nesmyslné množství čehokoli do tohoto principu nezapadá (budovy na sklad, portálové bonusy, ..)

[Dopad na jiné herní prvky] - Viz případná diskuze, aktuálně mě další zásadní dopady nenapadají. Požehnání ze sady by bylo jen pro Věž, takže časem bychom se třeba mohli dočkat podobného požehnání pro boj v turnaji.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Trumpetka
Dočasný efekt budov by zajišťoval, že snahou hráčů bude, je i nadále získávat.
Snaha je jedna věc, realita druhá. Rok jsem hrála věž (ne celou) než se mi podařilo získat jednu knihovnu. Jsem svitkař, svitky z knihovny nepotřebuji a ty trošky ostatního zboží taky ne, ale knihovna mi dává jedno lepidlo denně a to mi - coby jednotlivci - vyřešilo problém s nedostatkem relikvií pro výrobu. (Při současných nárocích na lepidla a relikvie bych bez knihovny nemohla uhrát ani eventy). Myslím, že ti hráči, co mají deset knihoven, mají je hlavně kvůli lepidlům, ne kvůli svitkům, které taky nepotřebují. Takže bych raději než dočasný efekt, který patrně znemožní slabším hráčům mít trvale alespoň jednu knihovnu - potažmo vyrábět - hledala způsob, jak uvnitř té knihovny upravit suroviny.
aktuálně mě další zásadní dopady nenapadají - tohle by mohl být jeden zásadní dopad. Raději budu i nadále prodávat svitky pod cenou.

Ostatní budovy získatelné z Věže mají jen dočasný charakter - Zbrojíř, Džin, tak proč ne i budovy Sady?
Protože sadu nikdy nedáš dohromady najednou. Protože jeden týden vyhraješ knihovnu, druhý bránu a třetí nekonečný svitek. A nebo taky ne.
 
Naposledy upraveno:

Trumpetka

Znalec fóra
Díky za názor
Je zajímavé, jak si to dokážu přebrat z jiného úhlu.. :) Chápu to tak, že pokud by činidla zůstala součástí odměn z provázání setu (což jsem nepopřel, jen jsem zmínil nižší přípis svitků a prachu), pak by návrh mohl být Ok pro hlasování pro verzi 2?
Dočasný efekt budov by se pak vztahoval jen na zisk požehnání.
(u verze 1 by se pak muselo jednat o dočasně zvýšený přísun svitků a prachu, který by po vypršení efektu pokles)

Zároveň doplním jinou věc, a to, že bych se rád vyhnul diskuzím o "nesmrtelnosti" (viz návrh na změnu stromečkových budov).
A proto použití požehnání dle výběru by bylo buď omezeno na jeden střet nebo na jejich součet třeba s maximem 40%. To vše tak, aby to nešlo nasázet pod kalkulaci velikosti klasického oddílu. Také by použití (s limitem) mohlo fungovat až od druhé fáze Věže.
 

GorGlin

Veterán
on to ale ní prach
ve vyšších kapitolách budovy dávají bismut, gumu a manu
já věřím že celá vec by se dala jednoduše yvřžešit tím, když by budovy dělaly bonusové, nebo +1 suroviny
pak by nevyráběli všichni to samé a bylo by po žížalkách
 

Trumpetka

Znalec fóra
:( do vyšších kapitol nevidím (ani Wiki není v tomto ohledu moc sdílná, jen je tam vidět, co naznačuješ - u 1x1 a 4x1 je to dle kapitol rozdílné už v základu)
nu, uvidíme, co z toho vyleze po dalších komentářích a hlasování ...
 
Naposledy upraveno:

Radvanus

Znalec fóra
Tento problém s produkcí knihovny je tu diskutován snad od doby co se objevil, včetně několika návrhů na změnu. Myslím, že kdyby s tím vývojáři chtěli něco dělat, tak už by se tak stalo. Nebo by alespoň naznačili, že s tím počítají, aby zastavili podobné diskuze.
 

Lovec Krys

Legenda
Ono je to jedno, vývojáři si stejně prosadí svou představu bez ohledu na to, co jim navrhneme.
A navíc je to ve fázi, kdy to jde na betu, takže se už pro nějaké řešení rozhodli a my s tím v této fázi neuděláme vůbec nic.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Trumpetka
Je zajímavé, jak si to dokážu přebrat z jiného úhlu.. To vskutku. :)
Chápu to tak, že pokud by činidla zůstala součástí odměn z provázání setu, pak by návrh mohl být Ok pro hlasování pro verzi 2? Dočasný efekt budov by se pak vztahoval jen na zisk požehnání.
Ne nemohl. Mluvil jsi o dočasném charakteru budov ve srovnání se Zbrojířem nebo Džinem a to jsou dočasné budovy 5-50 dní a ende. Pokud budeme podávat návrhy takhle nejednoznačné, tak to nikdo nebude ani číst. Ale jinak si myslím, že má pravdu kolega - viz výše.
 

DeletedUser5748

Guest
Ahoj. Taky mám svitky jako bonus, ale Měsíčnou knihovnu jako problém nevidím, naopak je to obrovská výhoda pro mě. Od ty doby co mám sadu postupně ruším továrny na svitky a nahrazuji je sadami. Tím ušetřím spoustu obyvatel, získám kulturu a mám "manufakturu", která vyrábí něco navíc. Za mě bych nic nerušil ani neměnil.
 

DeletedUser4336

Guest
MegiBun: Tak ale to není výhoda, ale pouze využití faktu, že hráč s bonusem na svitek je může při dostatečném množství nahradit, protože jak vyrobit dostatečné množství ostatních nemá. Tohle může udělat i každý, kdo svitky nemá, ale proč by se stavěl do nevýhodnosti této produkce, když musí dodat na trh daleko víc svitků než kolik za to dostane surek zpět.
 

DeletedUser5748

Guest
Pauleo: Vím že svitky jsou problémové proto taky nabízím řešení. Je to vyzkoušené u mě v městech a funguje. Manufaktury na svitky stačí teleportovat do inventáře. Co se tyče nabídek na trhu taky s tím nemám problém i když vidím že spousta svitkových nabídek tam visí dlouho. Ten problém přesycení trhu souvisí taky s tím že zvyšuješ výrobu a nabízíš svitky pod cenou tím vlastně zmenšuješ jejích hodnotu ještě víc (v podstatě jde o křivku nabídka - poptávka, větší nabídka = menší poptávka). Pokud situaci chceš stabilizovat musíš snižovat nabídku. Navíc obchodovat můžeš i s jinými surovinami. Taky můžeš nakupovat u obchodníka za svitky. Myslím si že svitkový problém má řešení, jen je třeba ho hledat. Neberte si možnosti, není třeba ihned měnit systém. Nechte té hře nějakou rozmanitost. Je to nalajnované už i tak dost.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak to jsme asi každý hráli jinou hru. Abych svitků měl dostatek, tak jsem měl knihovnu a tři manufaktury, zbylé 2-3 jsem zboural. A vždy když jsem nedával svitky a bismuth pod cenou za ostatní, tak jsem se na dost dlouho zasekl ve výzkumu, protože mi to nikdo nikdy nevzal. Jediné kdo mi to bral byl někdo ze společentví, ale jen jen v takové míře, aby se pokryly požadavky pro celé společenství, protože ten samý problém měli všichni z nás, a svitkařů nás tam bylo také dost. U bismuthu je ještě problém, že se nedá čekat, ale rozpadá se to, takže tam se dá zaseknout ve výzkumu ještě víc. No obchodník sice je, ale náklady jsou tak obrovské, že se to absolutně nevyplatí. Vyházet všechny svitky za pár chybějících ostatních, to vážně ne.
 

jana.souck

Pokročilý žák
Jsem ještě neviděla, že by někdo nabídl svitky pod cenou. Dělám hedvábí, občas mám pocit, že jsem jediná, to samé s platinou. :D Knihovnu bych nechala, tak jak je, svitky mi nevadí a činidla se hodí. Hlavně ne dočasný efekt, prosím.
 

aikomi

Mistr slova
Já třeba vyrábím platinu a nedávám ji pod cenou. I když bych klidně mohla... Ale já ji stejně mám jen pro svůj spolek. Hodně výjimečně beru cizím. Platina je celkem žádané zboží.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Svitky dávám pod cenou, alespoň 20%, jinak neprodám, pryskyřici taky. Že by mi někdo nabízel pod cenou platinu, to bych ani nečekala. Ale napadá mi jeden dílčí, zlepšovací návrh. Už jsme tu mluvili o tom, že nekonečný svitek musí nutně vyrábět svitky, prostě proto, že se jmenuje svitek. To má svojí logiku, tak co kdybychom zrušili NS a na to místo šoupli třeba hodiny, které by dávali 1 VB (místo toho ošklivého regálu, kterému říkáme "pojízdná knihovna", a který stejně ze hry nějak vyšuměl). Do knihovny by se hodily a nikdo by proti tomu nic nenamítal. Takový zákrok, nikterak náročný, by trochu snížil množství svitků na trhu. NS se vyhrává často, někteří hráči jich mají mraky a celkovou situaci to zhoršuje.
 

Prealiena

Velmistr písma
Ono by stačilo, kdyby udělali vedle toho i např. tkané hedvábí a vybroušený křišťál 2x1, stejně tak tři typy knihoven s různou produkcí. Ale do toho se grafikům nechtělo, tak teď ten set zrušili úplně.:confused:
 

GorGlin

Veterán
Houby zrušili.
Jen docasne dali artefakty na fénixe.
Třeba to využijí k nejakemu postelovani.
Uvidíme s čím přijdou po nich.
 
Nahoru