• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Runové úlomky

DeletedUser2902

Guest
Ahoj,

chci se zeptat proč mi hra stále dává po dokončení provincie runové úlomky k již postaveným stavbám ?
Mám jich už 25 (u 3 staveb) a stále to nekončí :( pochopím, když jich pár získám, ale tolik ? jak mám stavět, když nemůžu dosazovat runy :(
Nebylo by možné tyto "přebytky" použít jako rozbité úlomky ?
Děkuji.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Ahoj,
runové úlomky budeš ještě potřebovat k vylepšení divů na 6., 11., 16. a 21. úroveň. :)
 

DeletedUser2345

Guest
Občas se ti stane, že z nějakého důvodu nemůžeš Vědomostní body dávat do výzkumu (například nemáš dostatek surovin na odemčení technologií), v tu chvíli pak nemáš Vědomostní body kam jinam dát...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lovec Krys

Legenda
Ano, v takovém případě je to efektivnější, než je nechat propadnout.
Za předpokladu, že hráč je ochoten obětovat místo na postavení divu - což já zatím nejsem - bonus doposud zpřístupněných divů mi nestojí za to místo, které zaberou - z mého dosavadního hraní se zdá, že neustálý nedostatek místa je nejvíce limitujícím faktorem této hry (jsem sice zatím jen asi v 80% III. věku, ale vzhledem k rostoucí velikosti budov při jejich levelování předpokládám, že nedostatek místa přetrvá i v pozdějších fázích hry).

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Majasek

Znalec fóra
Ahoj, divy z počátku zabírají dost místa, ale pokud je budeš postupně vylepšovat, tak ti nahradí mnohem více místa-budov. Například divy s populací nebo kulturou. Zaberou málo místa v poměru co ti potom zpětně vynahradí. za jednu obytnou budovu v 21 lv mám jen 900 obyvatel a div "Horské sídlo mi to dá taky již v prvním lv a teď na lv 3 budu mít už cca 1400. Takže hodně to ušetří nakonec místa. Hlubina nekonečna mi dává denně zatím 41 000 zásob. Tyto zásoby mi vydělá 8 dílen za den apod. Prostě čím více divů, tím lepší pro tvé město.
 

Tesseria

Učedník
Považovat divy za plýtvání místem mi přijde z dlouhodobého hlediska trošku krátkozraké, sorry.

Uvědom si, že při stejné ploše ti toho dají víc a víc a víc... až vydělají mnohem víc, než mají šanci na stejnou plochu normální budovy. A až natrefíš na trpaslíky, víly atd, tak je opravdu hodně snadné zůstat viset s výzkumem kvůli nedostatku surovin. Obzvláště pokud tu opravdu nejsi xkrát za den. Takže se bodíky do divů jen hrnou.

Po ozkoušení pár věcí jsem dospěla k názoru, že místo nemísto, pořídím si postupně všechny divy.
 

Lovec Krys

Legenda
Ano, je možné, že až se posunu s výzkumem dál (nyní jsem na konci III. věku) tak se můj názor na divy změní k lepšímu.
Vím, že dávají % bonus, takže časem se stanou užitečnějšími, než jsou pro mne teď.
Prozatím vidím jako dostatečně užitečné divy, které si postavím 2 - Zlatou propast (tu už můžu postavit teď, ale zatím to může pár dnů až týdnů počkat) a Horské sídlo (to bude ještě chvíli trvat, než se k ní dostanu).
Oba tyto divy vidím dostatečně užitečné i na levelu 1, kde zůstanou asi dlouhou dobu - knížky do nich nehodlám dávat - jedině v případě seknutí.
Porovnával jsem levelování divů s výzkumem a zjistil jsem, že na levelování 3 nejlevnějších divů se spotřebuje více knížek než na celý výzkum od I. věku až po konec půlčíků - šílené množství - takže levelovat zatím plánuji jedině v případě záseku a max 1-2 divy, ostatní postavím jedině v případě, že úroveň 1 se pro mne časem stane dostatečně užitečnou.

Co se týče seknutí kvůli nedostatku surovin - nevím, jak to bude později, ale pokud by se mi podařilo udržet nynější stav, tak by mi to nemuselo příliš často hrozit - už v prvním věku, poté, co mi došli počáteční těžkooděnci a já nebyl nadále schopen vyhrát jediný střet, jsem se rozhodl výrazně se orientovat na suroviny a všechny provincie vykupovat (jednotky používám jen na turnaj) - tomu jsem také přizpůsobil složení vesnice abych maximalizoval svou produkci (mám 2-3x tolik manufaktur, co většina hráčů na podobném stupni vývoje jako já - všechny samozřejmě na maximálním vyzkoumaném levelu).

Co se týče klikání, tak patřím mezi ty aktivnější hráče - ve všední dny manufaktury jedou na 3x3 hodiny + na 9h ráno před odjezdem do práce (Jo, patřím mezi ty, co jsou ochotni kvůli hře vstávat o 5 minut dříve) a dílny se zatím snažím klikat co 5 minut.

Takže tolik můj současný (od mého prvního příspěvku mírně posunutý) názor na divy. Časem s přibývajícími zkušenostmi se samozřejmě může i nadále měnit.

//odstraněna zbytečná citace, Dellingr
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4287

Guest
zdravím....nedalo by se ve hře zařídit aby se runové úlomky, pro mne nepotřebné, dali nabídnout a směnit je s ostatními????
Vím že se dají později využít ve vylepšování, ale jsem docela už daleko a třeba mi chybí jen pár úlomků do Knihovny tajemství. Každý skoro začátečník tuhle budovu má a mě to z dobytých provincií dává samé runy budov co už mám?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2739

Guest
zdravím....nedalo by se ve hře zařídit aby se runové úlomky, pro mne nepotřebné, dali nabídnout a směnit je s ostatními????
Vím že se dají později využít ve vylepšování, ale jsem docela už daleko a třeba mi chybí jen pár úlomků do Knihovny tajemství. Každý skoro začátečník tuhle budovu má a mě to z dobytých provincií dává samé runy budov co už mám?
návrhů co s přebytečnými úlomky run dělat bylo několik (směnit, rozbít i rozbít více úlomků, aby se získal jeden rozbitý), ale zatím bez odezvy. Možná by mohl projít návrh zřídit tlačítko studna, kam by člověk házel úlomky jen z dlouhé chvíle a poslouchal žbluňknutí :D já bych házel často - jenom na zvonici a svatostánek mám přes 500 úlomků, celkem přes 1200 a opravdu je nemám šanci využít
 
Nahoru