• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Rozepsané zprávy

DeletedUser1656

Guest
Napadlo mě do hry přidat funkci rozepsaných zpráv. Tak, jak to znáte třeba z emailu - odeslané zprávy, doručené, uložené (rozepsané).

V soukromých zprávách jsou okýnka Schránka, Napsat, Odesláno. Přidala bych Rozepsané zprávy. Podle mě by stačilo maximálně 10 rozepsaných zpráv, víc si myslím, že je netřeba.

Důvod je jednoduchý - když píši zprávu, chci si něco zjistit, musím si tu zprávu někam uložit (.txt třeba :D), a až pak pokračovat ve psaní zprávy.. Jednodušší než kopírování je psát tu zprávu externě (třeba v pozn. bloku) a až finální verzi poslat.. Jenže to je pořád zdlouhavé a zbytečné.
No, a další důvod je ten, že jsem dnes zjistila, že jsou na elvenaru klávesové zkratky :D Píši si román, už jsem nakonci, omylem kliknu vedle a pokračuji ve ,,psaní", když v tom se mi otevřelo kouzelné okýnko a má zpráva byla už tam, kde slunce nesvítí. :D :D :D

Prostě mi to tu chybí, a myslím, že i ostatní hráči by tu malou změnu uvítali. :cool:
 

DeletedUser1198

Guest
Mně se to zdá zbytečné. Když požívám poznámkový blok + klávesovou zkratku "Alt+TAB" je vše dostatečně rychlé a přehledné, navíc do mého poznámkového bloku nikdo nevidí, což se o textech ve hře s jistotou říct nedá. Nemám pocit, že by mi složka pro rozepsané zprávy přinesla cokoli pozitivního.
 

Iefyr

Guest
to víš, že jo... někdo bude hackovat servery inna kvůli tomu, co si někdo (nějakej pes63 z českýho marketu konkrétně) píše... you made my day, guy :D :D :D
mně se to jeví jako dobrej nápad... a imho by to bylo dostačující v podobný verzi jako tady na fóru... píšeš zprávu, zavřeš to a po opětovným otevření toho vlákna to tam máš z5 a pokračuješ. tak tady to udělat tak, že když otevřeš obrazovku na napsání nový zprávy, automaticky by ti tam vyskočila poslední zpráva, kterou jsi ještě neposlal třeba, tzn. ukládání po každým znaku... funkce zpráv mi nepřipadá až tak nevyužívaná, že by si to vyžádalo ze serverový strany neúměrnou režii. pokud přeci jen jo, tak to nechat na uživateli, že by tam byl kdesi nějakej čudl, tím by se rozepsaná zpráva uložila a při příštím otevření obrazovky pro napsání nový zprávy by se celá ta zpráva zobrazila a bylo možný ji dopsat

další možnost je ještě připadat restore tlačítko, který by zajišťovalo "vytáhnutí" týhle rozepsaný zprávy, až když bude skutečně chtěná

držet v paměti víc jak jednu rozepsanou zprávu mi připadá ale jako nesmysl... nevyužilo by se to si myslím
 

DeletedUser467

Guest
@pes63 Jaký je rozdíl v tom, jestli si text napřed napíšeš v pozn. bloku a pak jej zkopíruješ do zpráv ve hře nebo jestli to píšeš rovnou ve zprávách ve hře? Tak jako tak to v té hře nakonec bude ne? Navíc nepochybuji o tom, že kdyby někdo chtěl, dostane se ti i do toho tvého pozn. bločku.

Jinak nápad je super ;)
 

DeletedUser1198

Guest
@Thespia to bych ho chtěl vidět, jak by se do něj dostával, ale to je celkem jedno. Rozdíl je v tom, že by se muselo do hry implementovat něco, co stojí člověkohodiny, peníze i čas a co je zbytečné, víc v tom nehledám. A proto mi přijde poznámkový blok jako zcela postačující a vhodná záležitost.
 

Iefyr

Guest
jasně, vzít obsah textovýho pole, uložit ho klidně k uživatelia pak na žádost příslušnej předmět u něho najít a načíst... to je hroozně moc složitý :) díkybohu za vestavěný funkce a knihovny, že jo :D
a ne, fakt se ti do počítače nikdo nemůže nabourat a ovládnout ho, vůbec :D dokonce bych si dovolil tvrdit, že zabezpečení sítě a serverů inna bude řádově vyšší, než nějakýho tvýho počítače a domácího připojení
 

DeletedUser1198

Guest
@Iefyr ale ano, může, co by ne, ale to sem nepatří. Někomu se nápad s rozepsanými zprávami líbí, já jej považuji za zbytečný.
 

nataly111

Velmistr písma
mě to nepřijde zbytečné, sama jsem psala zprávu a nechtíc klikneš na nějakou skrytou zkratku a neštěstí je tu. O zprávu přijdeš a o to Who96 šlo, já s ní souhlasím. Píšeš něco dlouhé jako román a přijdeš o to a ne vlastní vinnou, protože opravdu staří kliknout na skrytou zkratku.
 

Iefyr

Guest
dělat to přes poznámkovej blok mi připadá stejně chorý, jak kdybych psal seminární práci, připravil si jí tady na fóru s BB code editorem, pak to zkopíroval do Wordu, v něm to pouze uložil a poslal na adresu určení... prostě waaat? jakože cože?
 

DeletedUser1198

Guest
Mě zase přijde nevhodné zasahovat do zpráv, ve kterých je stále chyba s příznakem zprávy a kdy se po otevření se ukáže, že je prázdná. Za tak dlouhou dobu, co je tato chyba známa a nebyla odstraněna, stále zůstává poznámkový blok jednoduchým a funkčním řešením. Snad (dle mého názoru) by bylo vhodnější věnovat pozornost chybám ve hře. @Iefyr : svoje seminárky si dělej jak chceš a v čem chceš a nějaké "jako kdyby", to je stejné jako s rybami a rybníky. Ano, když hráči budou tuto funkcionalitu chtít, tak proč ne, já ji ale stále považuji za zbytečnou.
 
Nahoru