• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno rozšíření přehledu upozornění

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7076

Guest
[Shrnutí] - návrh na rozčlenění upozornění do více skupin a zvětšení historie.

[Důvody] - sousedskou výpomoc řeším za pomoci zpráv uložených jako Upozornění ve hře. Bohužel kapacita (60) zpráv se mi zdá nedostatečná. Někteří hráči tu o víkendech nejsou a tím mi ze seznamu zpráv nakonec vypadnou. Já si nedokážu pamatovat všechny hráče, kterým sousedkou výpomoc dávám a tímto zbytečně vzniká dojem, že někoho ignoruji.

[Podrobnosti] - Mám dva návrhy
- zdá se mi zbytečné,, aby mi do upozornění chodily zprávy o sousedské výpomoci od členů spolku. Tohle řeším přímo přes okno Společenství,, kde je vše jasně vidět. Počet upozornění by se tím dal snadno zredukovat.
- jako další možnost navrhuji rozdělit upozornění podle kategorií viz obrázek. Každá kategorie by pak mohla mít vlastní historii zpráv - obchod třeba 2-4 stránky, výpomoc 10-20 stránek,, ostatní (změny ve spolku,, DS apod) 1-2 stránky.

cleneni_upozorneni.png


[Dopad na jiné herní prvky] - Žádný dopad mimo oblast upozornění
 

Dobrodej

Kolemjdoucí
super návrh, počet upozornění je opravdu nedostatečný, hlavně když běží DS nebo jiná akce. V případě jeho zvětšení je filtr nezbytností, řešení je možné dle návrhu "napevno" na samostatných záložkách, ale já bych preferoval jeden seznam a rozumný nástroj pro filtrování. Pro začátek v uvedených 3 kategoriích, později.

Měl bych ale ještě alternativní návrh - upozornění na realizaci obchodů bych převedl dialogovou kartu TRŽIŠTĚ a vůbec bych je v upozornění neuváděl. Mě osobně upozornění na realizovaný obchod nezajímají, jediný přínos z tohoto typu upozornění vidím v tom, že můžu tomu kdo přijal obchod poskytnout výpomoc, ale vidět třeba 8 řádků (a obsazovat tak počet pozic v databázi upozornění) je zbytečné.
 

BlackJar

Pozorovatel
také bych možná viděl řešení v tom, aby věci kolem obchodování byly přímo na tržišti a byla tam i souhrnná záložka např. s názvem "Obchodní partneři", ze které by šlo přejít na sousedskou výpomoc. Na záložce by mohla být historie (třeba 72 hodin) nicků hráčů sousedů (nečlenů společenství), kteří přijali nějakou moji obchodní nabídku. Nebo pokud to bude jednodušší, tak jako aktuálně v upozornění - pevný počet pozic (např. 24, použilo by se obdobné okno jako v upozornění 6 řádku) bez ohledu na dobu.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru