• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Rady k Půlčíkům

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4236
  • Vytvořeno

DeletedUser4236

Guest
Ahoj všichni, měl bych na vás co už jste dále ve hře par otázek ohledně půlčíků. Zajímalo by mě, jak je to z božskýma semínkama a spotřebou many u půlčíků. Na Wiki jsem se dočet, že budu v tržišti získávát jednou denně 1 seminko X lvl hlavní budovy X počet provincií. Dále je tam napsáno, že za každy další sběr budu dostávat bonus 1 semínko X lvl hlavní budovy X součet Levlu všech divu. Zde ale nevím jak je to myšleno (každý další zběr). Pochybuju, že poždé bude semínek více a více nebo se pletu ?? dále by mě zajimalo jaké množství semínek je potřeba denně, aby mě to nebrzdilo ve výzkumu a jestli je lepší mít i budovy co je produkují nebo nejsou potřeba (budovy z eventu).
Jako poslední věc bych potřeboval vědět o kolik stoupla spotřeba many u pulčíku ted produkuji 92k za den a vidím, že by to chtělo více (alespon 100-110k). Nejlepší by bylo přímo napsat jakou jste měli produkci a jestli to stačilo či ne apodobně.
Diky všem za jakoukoli pomoc
 

milda0007

Pokročilý žák
Zdravím :) semínka se dají sbírat po každých 3 hodinách a za každý jeden sběr dostaneš ten bonus semínek co máš za hlavní sídlo a vystavěné divy navíc. Vyplatí se tedy sbírat semínka každé 3 hodiny aby jsi měl co nejvíc sběrů dostaneš tak nejvíce semínek navíc. Při vylepšení hlavního sídla a vylepšení divu stoupá počet bonusových semínek při sběru. S manou nevymyslíš dá se říct nic tu ti produkují budovy na manu.
 

DeletedUser4236

Guest
Aha teď už to chápu. Prostě pokaždé co sklízíš semena dostaneš jakoby jednorázovou premii (o stejné výši dle budov apod.), takže je lepší sbírat častěji než jednou za den. Ok nice, ale ještě potřebuji vědět cca kolik je za den potřeba či jaká je spotřeba semen a many u půlčíků ?? Ted bude event tak ať vím na co se mám zaměřit.
 

milda0007

Pokročilý žák
Za mně to ti těžko poradím jakou budeš mít spotřebu semínek a many u pulčíků. Jde o to kolik postavíš těch pulčíkovských manufaktur podle toho se bude odvíjet spotřeba many a semínek. Já měl 9x tklivou vrbu a ještě nějaké budovy na manu 7x zamrzlá fontána a vycházelo mi to s manou v pohodě. semínka moc neovlivníš jedině tím častějším sběrem a ziskem bonusových semínek a nebo získat nějakou budovu z eventu co produkuje semínka ale tam je zisk semínek dost malý a jedním sběrem máš většinou víc bonusových semínek než co vyprodukuje budova za 24 hodin, která zabírá místo.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@matrix0007 : semínka jsem poctivě sbíral každé 3 hodiny a nebyl s nima problém. na začátku, než vystavíš osadu, budou krátkodobé požadavky vysoké, ale jakmile je osada hotová, tak úplně v pohodě. zvládneš našetřit jak na výstavbu vinných farem, tak i na výzkum.

ani s manou nebyl problém. já ji měl takové přebytky, že jsem si komplet vystavěl čarodějné cesty už někdy v půlce kapitoly :) je potřeba vymlátit staré budovy na manu a postavit vinné farmy, fixnou také kulturu, které je z čarodějů nedostatek.

no a hlavně dračí opatství = nejlepší budova na manu. postavit, vylevlovat aspoň na 6. já měl k tomu i bludiště, ale opatství stačí.
 

DeletedUser4236

Guest
dik moc takže, zatím to teda vypadá, že budovy na semínka řešit nebudu (když tak mám 6 ks festivalového obchodníka, pokud bych ho pomocí královské rekonstrukce povýšil, tak by mi dával 1020 semen za 12 hod, což si myslím že už by nemuselo být málo), ale vinné farmy mě moc neoslovily. Zatím to vidím, že místo knihoven se pokusím o co největší počet ledového vánočního stromu viz https://cz.forum.elvenar.com/index.php?threads/nÁvod-speciální-budovy.4492/
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jenže ledový strom ti knihovny nenahradí, nedělá manu. farma je přímá náhrada za knihovnu - dělá to samé, jenom líp. produkce many stejná, kultura v přepočtu na pole dvojnásobná. a právě díky tomu v půlčíkách vůbec nemusíš řešit budovy na kulturu.

jinak budovy na semínka nevím... na konci kapitoly jsem hned postavil obchoďák, aktuálně ho lvl 3, dává cca 1800 semínek za den. a ty eventovky mají produkci semínek podobnou. třeba na tržnici vyberu 3700 semínek každé 3h.
 

DeletedUser341

Guest
Za mne, s manou byl problém trochu na začátku, když se vyrábělo hnojivo na stavbu a upgrady polí. Jak se dostaneš za hnojivo, nebudeš mít s manou problémy žádné, ani když necháš knihovny/vrby. Co se týče semen, ty občas zdržují, ale za velký zisk budov z eventu to myslím nestojí. Jedu nebo dvě jsem tehdy sehnal, a pomohlo to, ale bez nich by to taky šlo :)
V elementálech a Amuni zisk semen výrazně neroste, a mám teď 3 zlaté pavilony (920 semen/24h každý) a težiště lvl3 (1116 semen/12hodin) a na semena jsem nečekal ani jednou, ani při vysoké výrobě živoucího zboží...
 

DeletedUser4236

Guest
Po tom co jsem se juknul jak vypadají sety, tak je to stejně jasné. První set je na manu úplně božský a se 7 budovami jde vykouzlit opravdu hodně many. A pomocí královské rekonstrukce vylepší 2-3 budovy festivalového obchodníka a bude vymalováno. Many i semen bude hafo a ještě ušetřím dost místa :)

Díky moc všem za spolupráci
 
Nahoru