• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Semtexx72

Znalec fóra
Stavím po delší době druhé město, končím Lesní elfy. Dotaz na zkušenější hráče - které osadníky se vyplatí urychlovat portálovým požehnáním a u kterých to nemá smysl, nebo to jde jen obtížně? Není ohledně této věci někde nějaké moudro?
Co si pamatuji, tak Amuniové i Konstrukti tam to šlo urychlit dobře, zato u Elvenarů ze začátku vůbec nic a šlo to částečně až zhruba od poloviny výzkumu.
Zkrátka pokud je vázán upgrade hlavní osadnické budovy na nějakou mezisurovinu, kterou si nelze přidat požehnáním, ale musí se u osadníků vyrobit, tak tam požehnání nepomohou a musí se to odčekat :) .
Co Draci, Půlčíci a Elementálové, už si to nepamatuji, jak u nich to Portálové požehnání pomůže?
Jen pro objasnění, proč se vlastně ptám, tak už nevím, jestli mám škudlit ta P.Požehnání na pozdější rasy, nebo ne.
Předem děkuji všem za věcnou radu.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
První otázka zní jaký máš pravidelný příjem portálů. Protože zbytečné syslení by mohlo vést k situaci, že jich máš na skladu tuny a jsou k ničemu.
 

iDavis

Legenda
Pokúsil som sa spraviť graf, ktorý znázorňuje, koľko % portálových bonusov ktorá kapitola vyžaduje. Dá sa z neho do určitej miery vyčítať odpoveď na tvoju otázku.

EL-port-lov-bonusy-na-kapitoly-14-4-2020.png


V uvedených hodnotách nie sú zahrnuté náklady za nepovinné technológie a taktiež sa nezohľadňuje fakt, že pri použití portálového bonusu pre získanie nejakej suroviny môže byť kapacita inej suroviny plná, takže skutočné hodnoty môžu byť ešte o kúsok vyššie.

Ďalej výhodnosť použitia portálových bonusov v tej ktorej kapitole ovplyvňuje aj doba, ktorú reálne ich použitie nahradí (keďže suroviny, ktoré sa požadujú vo výskume majú zväčša v rámci osadníkov nejaké prerekvizity).
 

Lovec Krys

Legenda
@iDavis Pro Elvenary doplním, že i když tě více zdrží výroba T6 než osadnických surovin, v té kapitole jde spíše o to, se prokousat těmi prvními výzkumy a pak prostě osadníky zbourat a nechat jen portál - kvůli volnému místu využitelnému k více účelům.

Tzn. portálovým požehnáním se dá ušetřit nejen čas, ale v daných kapitolách také místo, které osadníci jinak zabírají (např. moje město na betě projelo kapitoly Amunů a Konstruktů od začátku až do konce jen v kombinaci Portál + požehnání bez stavby jediné další osadnické budovy) = tzn. s minimem zabraného místa, které jsem mohl využít např. na eventy nebo dobrodružství spol..
 

Semtexx72

Znalec fóra
První otázka zní jaký máš pravidelný příjem portálů. Protože zbytečné syslení by mohlo vést k situaci, že jich máš na skladu tuny a jsou k ničemu.
Hm, tak to je vlastně taky důležitá věc, jaký mám příjem těchto požehnání. Vlastně už skoro žádný, dnes jsem na mapu postavil poslední KUPECKOU ZÁKLADNU, jinak už nemám z čeho brát. Aktuální stav součtu všech portálových požehnání co mám v inventáři je 1243%.
 
Nahoru