• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

pomoci začátečníkům s dotazy

Jirinazel

Znalec fóra
Lidičky a elfíci moji, můžete mi s něčím poradit? Zrovna jsem si vylepšila tržiště (v elementálech), že jako budu obchodovat s živoucím zbožím. V hlavím sídle v relikviích, jsem našla zvýšenou výrobu elfí pryskyřice, poté, co jí otevřu ve výzkumu. Jenomže já mám ocelárny a vyrábím platinu, takže jsem se logicky domnívala, že budu mít zvýšenou výrobu na platinu. Co s tím mám dělat, když nevlastním ani jednu pilu a tudíž pryskyřici vyrábět nemohu, zatímco na svojí platinu nebudu mít bonus? Je to tak normální, nebo je to nějaká chyba? Budu vděčná za radu, jsem z toho docela vykulená.
 

Lovec Krys

Legenda
Budeš muset postavit. Stačí se podívat do měst pokročilejších hráčů, že mají ve městech 2 ze 3 manufaktur každého typu (dle kapitoly)
Produkce prošlého(živoucího) zboží je o 1 relikvii posunuta doprava
tzn:
Elementálové:
mramor>ocel(platina)
ocel>dřevo(elfí pryskyřice)
dřevo>mramor(Měs. kámen)

Amuni:
křišťál>svitek (inkoust)
svitek>hedvábí(samet)
hedvábí>křišťál(obsidián)

Konstrukti:
elixír>prach(houbičky)
prach>drahokam(bismut)
drahokam>elixír(mýdlo)

Já např. mám bonusy:
Dřevo, měs. kámen, tudíž mám ve městě jak manufaktury na Dřevo, tak i mramor.
To samé pro ostatní suroviny.

Ze začátku stačí 1, později můžeš jet se 2 anebo jednou okouzlenou.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Moc vám děkuji za vyčerpávající odpověď. Měla jsem podezření, že to tak nějak bude právě podle měst pokročilých hráčů, ale nechtěla jsem si to zatím připouštět, je to docela čára přes rozpočet. Tak hurá do práce :).
 

Patrik 23lk

Pozorovatel
Ahoj, mám dotaz. Pomalu se blížím k T3 surovině (mám bonus na kouzelný prach), kolik si mám postavit manufaktur na prach?? Abych věděl, kolik si mám ušetřit místa.
 

GorGlin

Veterán
Pro mě to není tak snadné, záleží jestli jsi elf, nebo člověk, lidi mají na začátku prachárny menší.
Mě se osvědčilo mít v menším městě zastavěnou cca stejnou plochu od každého druhu.
Ve vězších městech často vídám stejný počet manufaktur na T1, T2 a T3 surovinu, ale neodpovídá to spotřebě a trh je pak plný snahy zbavit se přebytečné T3 suroviny.
 
mě dlouhou dobu stačily od každého typu 4 výrobny. Takže pokud nebudeš nějak výrazně utrácet v turnajích nebo věži, mělo by to být dost pro pohodlný průchod hrou
 

Deleted User - 102691

Guest
Zdravím,
mám otázku na relikvie - na wiki jsem dohledala, že u vybraných typů zboží poskytují posílení výroby (a že je to vždy jen u jedné suroviny ze “skupiny”, která se odemyká v určité kapitole), ale co už jsem nenašla je, k čemu mi tedy jsou relikvie ostatního zboží, případně jestli mají nějaké využití později ve hře (pořád jsem v podstatě na začátku)?


A když už sem píšu, napadá vás nějaká obecná rada/informace, na kterou jste přišli v průběhu hry a rádi byste se k ní dostali dříve (jako třeba “nestav budovu X”, nebo naopak “postav alespoň pět budov každého typu”, nebo tak něco)?
Určitě toho bude dost a něčekám, že mi tu někdo napíše všechno, ale mám na mysli spíš něco, co vám výrazně utkvělo v paměti, u čeho jste si řekli, že by vám to bývalo mohlo pomoci, pokud byste to od začátku dělali jinak :)
 
Nahoru