• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

poloha v boji

DeletedUser34

Guest
chcel by som sa spítať či záleží na polohe v boji sila útoku alebo je to jedno

príklad keď je lukostrelec vzdialený 4 polia od cieľa má večiu šancu dať silnejší úder ako keď je vzdialený len 2 polička
alebo keď je ciel otočený chrbtom k lukostrelcovi je väčšia šanca na silnejší úder

proste či poloha jednotky na boji ma nejaký význam v boji alebo je to všetko náhodne generované počítačom
 

Eshu

Guest
A také zda záleží na tom, zda se střílí přes překážku nebo v přímé linii. Z průběhu bojů mám občas pocit, že překážka trochu zranění ze střelby snižuje, ale možná je to jen pocit :eek:
 

-Trokavec-

Znalec fóra
Ahoj, tuší někdo jak se dá ovlivnit poloha jednotky na bojišti? Někdy potřebuju dát třeba lučištníky nahoru a šermíře dolu, ale ať je tam dávám v jakykoliv pořadí nedostanu je na dvě horní místa.
 

DeletedUser34

Guest
Grepsis keby si si to vybral celé tak možno by si vedel že to nieje polohe hráča ale o polohe jednotiek :)) na bojisku :d
 

DeletedUser180

Guest
Už to dělat nebudu.

Záleží hodně na velikosti jednotek a taky na tom jestli hraješ automat, nebo jedeš přímo ty.
Ve dvou prakticky stejných situacích jsem dostal dva úplně odlišné výsledky.
Když jedeš automat, tak třeba lukostřelci asi moc nestřílí na dálku, protože jsem o dost z nich přišel, zatímco při manuálním boji mi zůstaly skoro všichni.
 

DeletedUser34

Guest
no pri automate ide PC inteligencia tak ze utcia na prvu najblišiu jednotku a utočia na ňuvšetky jednotky kym junezabyju az potom iduna ďalšieniečo ako kritie ústup to automat n nepozná tak preto také straty ja dáva automat ked uz je takmer jasne ze uz nemaju čo zmrvit ked je trebarz moji5x carodejnica a super 1x lukostrelec kludne aj 650 kusov to uz viem ze nezmrvia nakolko idu vzd y uz len po tom jednom a carodejnica ma odolnost vci ukostrelcom ale ked je prot mne 5 jednotiek to automat moc nezvlada
 

CherryFlower

Guest
Postavení jednotek jsem už někde psala, ale zopakuji to. Když si představíš bojiště, tak první se staví uprostřed vzadu, druhý o kousek dopředu doleva, třetí je od prostředního kousek doprava, čtvrtý je uplně nejdál vlevo a pátý úplně vpravood prostředního bojovníka.
Když to vezmu od nejvzdálenějšího, tak je to v podstatě 4, 2, 1, 3, 5
 

DeletedUser34

Guest
no hej Cherry ale da to aj bojovnikov tak pri zacati utoku neviem ja som to skušal podlatvojho popisu a uplne inak my prehadzalo na zaciatku vojakov oni siice isi vtom poradi ako si pisala ale zaciatocne rozostavenie bolo inak
 

CherryFlower

Guest
Já to takhle pratikuju dlouhodobě a funguje to... pořadí, kdy kdo vyrazí, to je samozřejmě jiná, tohle je postavení na bojišti.
Zkus si postavit 5 různých jednotek, napiš si v jakém pořadí si je zadal a podívej se kde stojí a uvidíš.
 

DeletedUser34

Guest
ono je to vporadi zhora nadol sa budu ukladať
no nejde my to spravil som 3 rovnake zlozenie zostavi a zakazdym to dalo jednotky inam no musim sa spolahnut len na nahodny vyber :))) ale nevadi :)
 

DeletedUser467

Guest
Opravdu to tak funguje, někde děláš chybu. Stavím podle toho každý boj a vždy to vyjde. Ještě se mi nestalo, že by to rozházelo jednotky náhodně. Viz screeny, bohužel mám vyzkoumané jen 4 jednotky, tak tam jsou dvakrát stromy, ale zkus si dát sám na pozici 1 - 5 jiné jednotky a uvidíš, že to vychází :) Jinak pokud ti jde o to kdo začne v boji první, tak tam záleží na atributu "iniciativa". Jednotka s vyšší iniciativou začíná v bitvě dříve. U elfů má nejvyšší iniciativu šermíř, pak lučišník, lesní duch, golem a nejmenší čarodějnice. Pokud tě zajímá kdo u protivníka začne první nebo jak půjdou jednotky po sobě i společně s tvými, pak doporučuji navštívit wiki, najdeš tam jakou mají iniciativu jednotky z provincií ;)

168.jpg

Zadní řada od vrchu 4 - 1 - 5
Přední řada od vrchu 2 - 3

171.jpg


Jinak tedy ještě k tomu na co jsi se ptal prvně. Na wiki jsem našla jen to, že hodnota poškození při útoku je určena náhodně (v rozsahu poškození dané jednotky + se k tomu připočítává případný útočný bonus, pokud nějaký jednotka má), předpokládám tedy, že nezáleží na tom, jak je jednotka daleko. A ani jsem se nikde nedočetla, zda závisí na tom jestli útočíš zezadu nebo zepředu. Všimla jsem si ale, že počítač rád chodí zezadu, nicméně před útokem se na něj má jednotka vždy otočí čelem, tak to asi žádný vliv mít taky nebude. Ale tohle jsou vše jen mé domněnky :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ještě doplním, že někdo tu dával dotaz na to, že jednotka dala větší poškození než původně s jejím útokem měla. Je teda možný, že tam bude určitá náhoda na nějaký bonus nebo kritický zásah. Nebo prostě něco v tom smyslu :) Ale je to taky jen domněnka, každopádně dávalo by to smysl a každá bitva, byť i stejná, by mohla být takhle vlastně jedinečná :)
 
Nahoru