• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Pokrok na mapě světa

Moni Arda

Znalec fóra
Chtěla bych se zeptat, co vše v sobě zahrnuje hodnocení - pokrok na mapě světa?

Myslela jsem, že jsou to získané, případně vyzkoumané provincie. Nicméně před chvílí se mi zvýšil pokrok na mapě světa a několik bodů a nevím proč, protože jsem žádnou provincii nezískala ani nevyzkoumala.

Děkuji za odpověď.


2d98akp.jpg
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Pokrok na mapě světa se počítá z vyřešených střetů. Takže pokud vyřešíš střet v provincii, která je např. ve vzdálenosti 9 (tj. 9 políček od tvého města), získáš právě 9 bodů do žebříčku. Jsi si tedy opravdu jistá tím, že jsi žádný střet nevyřešila (ať již bojem či vyjednáváním)?
 

Moni Arda

Znalec fóra
Myslím si, že ne, ale ruku do ohně bych za to tedy opravdu nedala :) V každém případě děkuji za odpověď. Budu to sledovat. Možná si jen danou aktivitu nevybavuji.

EDIT:

Tak jsem znovu koukala na mapu a podle toho co píšeš, jsem musela vyřešit střet v provincii, i když si to neuvědomuji. Protože jsem měla původně pokrok 1088 a následně 1093. Spočítala jsem si kruhy a jsem v pátém i šestém. Tedy by to odpovídalo střetu za 5 bodů.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1210

Guest
Chápu to správně že ten kdo má více bodů za pokrok než já, tak má větší plochu na stavbu svého města?
Jestliže mám dokončených 347 provincií a někdo má o 2 034 bodů(v pokroku na mapě) více, o kolik má větší město? Jde to spočítat? Jak?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2345

Guest
palni: Nelze to takto jednoduše říct či spočítat. Body v žebříčku se totiž nepočítají z prostoru k dispozici, ani naopak - je to trochu složitější. Body do žebříčku totiž dostáváš za získané provincie, za budovy, které máš ve svém městě postavené, za Prastaré divy a za tvé úspěchy v Turnaji.

Čili ten, kdo má více bodů než ty, má pravděpodobně o něco víc či lepší budovy, nebo víc vybojovaných provincií. Může mít i tím pádem více stavebního prostoru, ale teoreticky nemusí.
 

DeletedUser467

Guest
@palni Kdo má více bodů za pokrok na mapě světa, ten má i více vyřešených střetů a může mít i více dokončených provincií. O kolik má pak více rozšíření z provincií a jestli vůbec, to by se spočítat dalo, ale musel by jsi vědět jakým způsobem dotyčný postupuje na mapě, což nezjistíš, pokud ti to sám neřekne. A jestli je to člověk, co ti to sám řekne, pak je jednoduší se jej zeptat kolik má dokončených provincií a tady se pak můžeš podívat kolik dosud získal rozšíření z provincií. Nicméně i pokud má někdo rozšířeních z provincií více, nemusí to nutně znamenat, že má větší plochu na stavění. Rozšíření se získávají i z výzkumu nebo se dají koupit za diamanty. Pokud si ty tedy nakoupíš rozšíření za diamanty, pak i člověk, který má větší pokrok na mapě může mít celkově rozšířeních méně a nemusí mít tedy vůbec větší plochu na stavění...
 
Nahoru