• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Soutěž poipi

DeletedUser6557

Guest
„Neskáč do tej vody.... môže sa niečo prihodiť...“, kričala z brehu Elfie.

„Ty máš vždy strach, že sa niečo udeje... Elfie,--- uvoľni sa, konečne máme pekné počasie a kooooopec času...“, zakričal jej z vody Elfino.

Elfino a Elfie boli súrodenci. Už druhý deň trávili svoj čas na brehu čarovného jazera uprostred tajomného lesa Wood, kde bolo zakázané všetko, okrem zbierania diamantových úlomkov. Tie sa vyskytovali iba v tomto jazere, a elfovia ich potrebovali na svoje kúzelné šípy. Počasie bolo nádherné a kam oko dovidelo, nikde nikoho. Bolo práve obdobie Ariwen /prázdnin/, elfovia celý čas nemusia robiť nič iné - len sa zabávať.

Elfie bola mladá, trošku bojazlivá elfka, ktorá nahrádzala Elfinovi čiastočne i mamu. Tá tragicky zahynula pri obrane ich mesta Elvidor. Elfino bol klasický elfský nezbedník, s blonďatou šticou a neuhasinajúcou túžbou po akomkoľvek dobrodružstve.

„Poď už von!!! Vieš, že v jazere je zakázané sa kúpať, nieto ešte aj skákať!!! Pôjdeme natrhať erwiny.... Už i tak mám hlad...“ , prosíkala Elfie z brehu.

Ale Elfino nevidel, nepočul... Práve stál na rubínovej skale, odkiaľ sa chystal práve skočiť do fialovej hladiny jazera. Raz, dvaaa, ---- čľup!!!

Voda vystrekla vysoko a Elfie stŕpla strachom. Ubehla minúta, dve, tri... Elfino nikde! Elfie zúfalo zakričala jeho meno a rozbehla sa k jazeru, skočila do vody, ponorila svetlú hlávku pod hladinu a zavrela oči. Keď elf zavrie pod vodou oči, počuje vibrácie a zosilní svoju telepatiu. Myšlienkou hľadala Elfina, vysielala mu signály, ale svet pod hladinou zostal nemý...

Otvorila oči a - tu ho zbadala. Vlastne zbadala ho v náručí kohosi. Ten ktosi mal celé telo pokryté zeleným machom, s tisícimi modrými vrkočmi okolo čohosi, čo vyzeralo ako hlava a s očami fialovými ako diamantové úlomky na dne jazera.

„Som ochranca Diamod, jazera úlomkov, dávaj na svojho brata nabudúce lepší pozor!!!! Ak zostane pridlho pod hladinou, sám sa premení na úlomok....“ , vyčítavo jej pozrel do očí, keď Elfina položil do modrej trávy na brehu.

„Ďakujem, budem...“, ticho odvetila Elfie a pritisla si bratovu hlavu k hrudi.

Ten sa len usmieval od ucha k uchu: „Vidíš, Elfie... To sú tie správne Ariwen!!!...:eek:)“
 
Nahoru