• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Pohřbené město

Sjöfn

Moderátor fóra
Elvenar tým
Od 22. 2. 2022 se rozjíždí objevitelská událost Pohřbené město. Těšíte se? Líbí se vám odměny? Máte rádi egyptský design? Podělte se s námi o vaše postřehy a názory.
 

GorGlin

Veterán
Já se na událost těším, hlavní odměna mě zajímá, jako denní odměna jsou VBčka, Oslíci kolem města vypadají dobře.
Krom toho, protože jsem v pokročilé fázy hry mi to přinese zdroj uriny a tím pádem vylepší příjem i semene...
průchod lesem mě nikdy nebral, ale jinak už aby to tu bylo.
 

pavelb

Učedník
Tak na betě mi budova stojí - level 10 byl za 220 eventových bodů. Eventovku nepovažuji za bůhví jak přínosnou. Na živo to samozřejmě opět hrát nebudu - mlhu nesnáším :mad:
 

iDavis

Legenda
U mňa je to ako inak najobľúbenejší formát udalosti a som veľmi rád, že sa začal objavovať aj častejšie, ako len na Halloween. Rovnako oceňujem že sa po prvýkrát objavili zesilovače ako produkcia v budove - ak toto začne byť nejakým novým trendom, mám postarané o turnaje (keďže to je jediné, čo ma v nich reálne brzdí).
 

CuteBenhur

Pozorovatel
Ono by bylo také dobré vysvetlit tuhle mlžnou taktiku pořádně protože dodnes to nikdo neví,jak to odkrývat. Nějak se to plácá beze smyslu. Video k tomu bylo v angličtině, když zapnete titulky tak to nestíháte čist a sledovat zároveň co se děje nebo to titulky překrývají. Někdy jde odkrytý předmet sebrat, někdy ne, teď nevíte proč. Návod pořádný nikde, tohle hráče nebaví. Dobrá polovina spolku anglicky neumí, takže pri poslednim eventu byly dohady u posledniho úkolu co to vlastně má být. Tohle se mi v ostré české verzi nelíbí. Žádné zdroje informací v češtině,co by jasně řekl záměr. Má se otevrít všechna pole nebo jit jen dopředu... Nejhnusnější vec v Elvenaru, chápu,kdo ty zdroje má a ví,jak to hrát, že se mu to může líbit, ale ono je to stejně podpoře jedno. K popisu hry bych dopsala že angličtina vyhodou.

Tak na betě mi budova stojí - level 10 byl za 220 eventových bodů. Eventovku nepovažuji za bůhví jak přínosnou. Na živo to samozřejmě opět hrát nebudu - mlhu nesnáším :mad:
Q. Naprostý souhlas.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Tak nevím, jestli je to pro mě neřešitelné, asi ano. Tenhle druh eventu se mi vždycky líbil, ale za tisíc oslů mi nepadlo vůbec nic, o co bych mohla stát. Pochybuji, že tam dali vůbec něco kromě lopatek a tak hru balím. Asi mě Elvenar přestává bavit.
 

Vicky1177

Mistr slova
Egyptský design pěkný, sbírání oslů vtipné. Ale zařízly to odměny ve stylu přebarveného Halloweenu, tento princip je prostě úúžasný... :rolleyes: Kdo nemá kliku, bude frustrovaný. Předchozí procházku mlžným lesem jsem prostě vzdala, odměny nepadaly a tady nečekám zlepšení. Jasně, že se hned objeví řeči o nějaké "strategii" atd. jako minule, ale tohle je jen můj osobní názor, se kterým klidně můžete polibosti nesouhlasit.
Třeba já bych si dovolila nesouhlasit s @Emhyr var Emreis II a jeho tvrzením o "logických věcech"...
 

Mazzy80

Kolemjdoucí
Nevím, jestli to píšu do správného chatu, nicméně nemůžu najít nikde úkoly pro Oslíka k tomuto eventu, hraji chvíli, nemohli by jste mě někdo navést, kde bych je našel? Když si člověk/elf splní jeden úkol a další může mít připravený, tak by to bylo o dost rychlejší, než čekat třeba 20h na pomoc sousedům, kterým je třeba podat ruku a já to udělal před chvíli... Děkuji Mazzy
 
Třeba já bych si dovolila nesouhlasit s @Emhyr var Emreis II a jeho tvrzením o "logických věcech"...
konkrétně v čem? :)

jinak, u lesa je důležité si všimnout, že ta mapa je jen dokola se opakující šablona a jakmile tam najdete ten vzorec, tak máte půlku práce hotovou. A pokud někdo doteď nepochopil, jak fungují světla nebo odkrývání a projasňování políček, tak už to asi nepochopí nikdy :D ale to neznamená, že je to horší člověk. Já třeba nemám nadání na hudbu nebo výtvarná umění, někdo jiný zase na logické úlohy. Tak to prostě je. Někomu šla matika, někomu dějepis.
 

Mescal

Znalec fóra
@Mazzy80 moc nerozumím na co se ptáš, ale úkol eventu, který máš plnit, najdeš tak, že klikneš na žlutě orámovanou ikonu s portrétem Barchanniho a ta se Ti následně otevře do okna s úkolem, viz screenshot.
obr.jpg
A jestli se ptáš na seznam úkolů, tak ten najdeš zde.
 

12alfa

Pokročilý žák
Egyptský design je parádní, tapeta naprosto luxusní, oslíky je skoro škoda sbírat, protože jim to v lese kolem města jednoduše sluší. Průchod pouští mě oslovil svou atmosférou víc než mlžný les, asi mám přeci jen ke starověku blíž než k bubákům. Zatím mi i úkolová řada připadá líp vystavená. V odměnách bych některé chtěla, ale nepadají mi, nevadí. Docela mě rozesmála recyklace vzdušných obchodníků. Celkově zatím velká spokojenost. :)
 

Hexik

Znalec fóra
odmeny vselijake jedny lepsi jedny horsi aneb pri vykopavkach se najde vsecko, ale event jako celek je povedeny i egyptsky vzhled je dobry myslim, ale ze hlavni budova vzhledem pokulhava - vypada jako hnede cosi ale vyrobu ma super a hlavne prepinatelnou coz se me proste libi samo o sobe
na bete jsem zvladla 10 tak doufam ze se mi zadari i zde
oslici jsou pekni jen by mohli byt vetsi o kousek
co se tyka taktiky hry kolikrat jsem rozmyslela jestli opravdu jede nejaka cast porad dokola nebo se to nahodne vytvari behem hry, tak uz mi tu bylo odpovezeno na navodni videa v zasade nekoukam, i tak na 10 mi stacilo rozumne kupovat svetla a prubezne je spotrebovavat +- rovnomerne tak abych mela porad nejake od kazdeho
 

Green Jane

Šéfkuchař
Tahle hra patří k těm povedenějším . Zatím mě baví a nejvíc se mi líbí oslíci. To byl prima nápad . Jsou krásně vidět a člověk se nemusí pídit s lupou kolem města, jestli tam náhodou něco neleží . Celkem po dlouhé době O.K.
:cool:
 

Jirinazel

Znalec fóra
Tedy event výtvarně moc pěkný, oslíci k sežrání, akorát že záhy pomine a z egyptské krásy nezůstane takřka nic. Mlhu mám ráda, snad se v ní i docela orientuji, ale ty nálezy! První úkolová řada hotová, oslíci povětšinou rozdaní, liga zatím stříbrná a ze všech odměn pouhé tři budovy. Přece nehraju proto, abych vykopávala samé instanty, zásoby mincí a kladívek. A vzhledem k tomu, že něco podobného zažívám i ve výrobě, nevím, nevím, jak dlouho mě to ještě bude bavit. Když je něco příliš nedostupné, taky to unudí.
 

Mescal

Znalec fóra
@Showstall nemám instagram tak to nemohu oěřit, ale mám pocit, že jsem někde četl, že všechny (a nebo převážná část) tapaty jsou na instagramu, na oficiálním účtu Elvenaru.
Jestli má někdo instagram, může to, prosím, zjistit a dát sem vědět. Díky. :)
 

Showstall

Pokročilý žák
u lesa je důležité si všimnout, že ta mapa je jen dokola se opakující šablona

No nevím, asi nejsem ten správný "rejmen", ale udělal jsem si tu "šablonu" ze zatím 116 políček a opakuje se tam 12 znaků ob jeden cyklus, ale mezi tím je dalších 44 polí. A po druhé se zatím neobjevil (49 polí - jsem už dál).
Sice ta vytvořená šablona něco ukazuje, ale nevím, zda je někdo schopný vše propočítat. Ostatní se zatím neshoduje. A i v tom 12 políčkovém opakování je v druhém případě (-1) kámen (překážka)
Tím nechci říci, že mi to na mapě nejde, nebo že to neumím projít dle mého úsudku co nejefektivněji.
 
tuhle mapu jsem neviděl, ale u posledního mlžného lesa mi připadalo, že se točí pořád dokola. Ověřené to nemám... ale i kdyby ne, tak stačí vidět ty vzorce a prostě víš, co máš dělat a která světla dávat.
 

GorGlin

Veterán
Já jsem si při svých pokusech odnesl poznatek držet se u středu.
jednou jsem se nechal zavřít na kraji za řadou překážek a stálo mě to dost lopatek.
 
Nahoru