• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Po eventu střídat DS s jinými událostmi

Angie89

Učedník
DS je dobrovolné pro celé společenství. Na předminulém jsme se domluvili, že hrát nebudeme.. Někteří hráči se omluví s tím, že zadají 2 denní výroby a kováře a nemusí u toho sedět, takže opět hra na pohodu. Vše je o domluvě...
 

Ludi

Veterán
@Angie89 no vidíš, nehraješ DS, protože to vnímáš jako zátěž.

Ve hře je spoustu aktivních hráčů, kteří hrají velmi kvalitně, a já mám potěšení s takovými lidmi hrát. DS je nebaví a hrají jen kvůli spolku. A o to jde. Dát k DS jinou alternativu, která by nás víc bavila. Nikde jsem nenavrhovala, aby se DS úplně zrušilo, vím že to má dost hráčů v oblibě. Jde jen o to, že by nemělo být tak často.
 

Reyahana

Učedník
@Ludi na jednu stranu máš pravdu v tom, že to úplně dobrovolné není, protože každý chceme pomoci tomu druhému, aby artefakt získal ...
i když úplně nechceme, tak DS hrajeme. Na druhou stranu musíš uznat, že pokud jdeš za artefakty jednou cestou a šmitec, dáš to v pár lidech.
U nás je to na střídačku, i když to lidi nebaví - prostě hodí pytel mincí (odznak do mapy) a získají odměny s těmi, které to třeba baví a vyrábí víc. Pak záleží na kapitole, jednou má ten samý hráč plné město, tak jede minimum, pak uvolní po osadnících a má místo a jede víc.
Já posledně končila kapitolu draků, tak se mi po fakultách nacpalo 90 dílen a spoustu manufaktur a prostě to šlo. Příště bude mít více místa zase někdo jiný ve spolku, to tak je. Mne DS docela baví a tím, že jsme celkově aktivní spolek, tak to nemusíme hrotit, každý udělá něco a máme dost všeho na všechny tři kola. Žádné tabulky apod. nejedeme, prostě k cíli = odměna a další kolo.

Co se eventu týče @CuteBenhur - hodně pomáhá mít úkoly předem sepsané, pak tě nezastaví např. košík jídla nebo výzkum technologie, protože to předem víš a připravíš se na to.

Co se tohoto eventu týče, naopak musím pochválit, odsýpá to pěkně, nejsou tam žádné extra dlouhé výroby, ani příliš mnoho technologií, provincie jdou nahradit úkolem "nebo" ... žádné kup VB ... to je občas náročné na mince, řekla bych, že jsou úkoly lehčí.
Já jsem spokojená, mně se event moc líbí, i ten výběr květin, ačkoliv jsem zjistila, že většině losování nevyhovuje, mně ano ... :)
Nejlepší je ... odkrýt lupou ... a když padne získat 2x ... tak to dát hlavně do těch květinek ... a hned se posuneme o větší kus dál.
Budovu mám při 32 úkolech na 4 lvl... :cool: což je super, pátý lvl je rozpracovaný. Šance mít budovu na max. je tu dle mého větší než z eventu točení truhel.
 

Ludi

Veterán
@Reyahana - já už hraju tuhle hru moc let. Opravdu vím, jak hrát DS a eventy. Dřív nebylo DS tak často a jiné druhy her, jako byly právě výzvy na manufaktury nebo dílny a pod., - to úplně vymizelo. Teď je DS pravidelně po každém eventu a je toho opravdu moc. A eventy jsou častější než dřív. Ale jak jsem psala v úvodu mého návrhu - častější eventy, tak jak nyní vypadají, jsou v pohodě. Můj návrh je jen o tom, aby po každém eventu nenásledovalo automaticky DS, ale aby bylo střídáno i s jinými druhy her.
 
Naposledy upraveno:

Reyahana

Učedník
@Ludi nepochybuji o tom, že víš, jak hrát. :cool: Většinu informací o hře čerpám právě od vás zkušenějších hračů a zjednodušuji si tak svůj pokrok ve městě.
Vyjádřila jsem se k tématu svým pohledem na věc a popsala styl, jakým to hrajeme v našem spolku.
Jsem ještě poměrně nováček, tak mi častější DS ani eventy vůbec nevadí. Jiné výzvy jsem nepoznala. A v tom máš nejspíš pravdu, že pro vás "starší mazáky" už je to okoukané a nudné.
Otázkou zůstává, jestli by ty mezihry nabídly možnost získání chybějících artefaktů jako je v DSku???
 
Nahoru