• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Počet zbrojnic

Boobika

Pokročilý žák
tehda 6.. ted 8. nekdo to ma pro postup v zebricku. ja jen kvuli poctu jednotek do vyroby a orkum. mozna jeste par casem pridam :)
 

Lovec Krys

Legenda
To záleží na herní strategii a účelu.

Zbrojnice mají 3 hlavní důvody, proč je stavět:
- Zvyšují počet jednotek trénovaných najednou (čímž umožňují prodloužit frontu na dobu nepřítomnosti (spánek, práce ap.) a případně i na využití delších časových požehnání)
- Produkují orky (více zbrojnic = více orků, některé z posledních kapitol jsou na orky dosti náročné)
- Jsou nejefektivnější budovou na body do žebříčku

Jejich počet pak už závisí na místě ve městě a potřebě bodů výše.
Jinak na samotné kapitoly by 6-8 mělo být dostatek.
Pak už je jen otázka, nakolik je potřeba natáhnout frontu trénovaných jednotek (např. kvůli 20h požehnání).
Zbytek zbrojnic je pak už jen na body.

Kvůli orkům bych pod 6 nešel, 8 bude lepší. 10+ už je spíše o natahování fronty, případně o bodech. 20+ už je jenom o bodech.
 

ElfNostradamus

Veterán
Jen doplním Lovce a možná drobný návod na získání orků - kdy div Svatyně šampionů dává orky až 20 /lv35/ za jeden turnaj bod. Tj při průměrném hraní turnaje řekněme 8k bodů x 20 orků je za týden 160k orků, což může nahradit až 3-4 zbrojnice / XX.kap sklizen orků á 12h = 3500 tj denně až 7k orků při pravidelné a včasné sklizni x 7dní = 49k orků/...
 

GorGlin

Veterán
Já zbrojnice po postavení valu omezil na dvě.
Ale to mi dlouho nevydrželo, páč změnili zbrojnici na produkční budovu
Teď jich mám 5 a pohoda.
 

Waso

Učedník
Děkuji všem za bryskní odpověď!
(Jsem na dvou a díky vám - až bude místo - je jasné, že půjdu minimálně na 3 !) :)
 

Elvinka12

Učedník
zatim se za veterana nepovazuju kazdopadne hodne dlouho jsem mela 6 zbrojnic ted asi od 17 jich mam 10, jednoduse bylo misto delsi nabor a vic orku se hodi a musim rict ze od te doby jsem nekrmila hnedaka ani nepamatuju takze muze byt vyhoda i v tom (nebo flakam turnaj?)
 

klapa

Mistr slova
...ještě bych dodala, že zbrojnice v kombinaci s divem pyramida je velmi významným a řekla bych, že ne zrovna zanedbatelným zdrojem živoucího zboží, zvláště pak při vyšších lvl zmíněného divu :)
 

ElfNostradamus

Veterán
více živoucího dá v pohodě jedna velká manucha než hromada zbrojnic...
zde se opravdu obávám, že 20 a více zbrojnic staví hráči především kvůli žebříčku....budiž jim přáno
 

nataly111

Velmistr písma
Dovolím si s tebou nesouhlasit. Jistou dobu, jsem vůbec nepotřebovala manufaktury na živoucí zboží, protože zásoba zboží mi díky pyramidě bohatě stačila. ;)
 

GorGlin

Veterán
Tohle je prostá matika.
Ve dvacáté kapitole dá množírna 3500 těch roztomilích zubatých tvorečků, které pak necháváme po statisících umírat.
Důvody se různí, od výstavby budov přes práci v manufaktůrách po, vlastně nevím jak skončí ti co jdou do výkupu, možná je to hnutí za osvobození orků.
Ale to je jiná pohádka.
Pyramida to zvodjnásobí a promění, takže dostanu 7k něčeho.
když si to hlídám, tak seberu dvakrát, to je 14k.
Manufaktura dá řekněme 65k za den, dvě devítky a jedna trojka.
Hlídám množírny, tak odemě nikdo nemůže chtít nahazovat i manufaktůry.
A tím je to jasný.
Jedna manufaktůra se dá nahradit pěti množírnami.
Ale musíte si je hlídat.
 

Waso

Učedník
(GG) Pak jsou tu ještě urychlovače, respektive diamanty. To pak ty surky z manafaktur létají, ani neví jak!!
 

GorGlin

Veterán
Je toho hromada, manufakturu můžeš okouzlit a podobně.
Ale to nic nemění na tom, že máš alternativu v tom, postavit místo jednoho baráku pět jinych.
Tedy s vylevlovanou pyramidou.
 

klapa

Mistr slova
...jak je vidno, je to opravdu věc názoru a přece není to jen o počtech...já na zbrojnice nedám dopustit, osvíceného zboží mám mraky a stačí sklidit 2x denně, stejně jako orků, hodně vyrábím vojáky za orky...když je potřeba místo, není problém jich pár schovat a ve městě nechybí, tak jako kdybych schovala např. zmíněné manu, prostě mít více zbrojnic není k ničemu zavazující, naopak dává mně to jistou variabilitu ve hře a body do žebříčku jsou samozřejmě taky příjemná záležitost nemám problém to přiznat i o tom přece tahle hra je ne? Každý si tu přijde na své, máme tu několik žebříčků a podle toho buduje každý své město, mě třeba zase nebaví si honit triko v DS, kde za vynaložené úsilí a čas je nula, nula, nic, když už se to tady tak přepočítává :D
 

GorGlin

Veterán
Máš určitě pravdu že si každý se svým městem může dělat co bude chtít.
Na každém světě jsou města vytapetovana zbrojnicemi.
Stačí aby to udělal jeden a všichni ostatní, pro které je žebříček důležitý, už nemají na výběr.
A určitě se nedá popřít že kdo má s pyramidou desítky zbrojnic tak se mu každý den rozpadne hromada živoucího a tím pádem by mohl vynechat nejen T4-T6, ale i T1-T3.
A tím získás místo na další zbrojnice.
Přiznávám že nemám tušení kolik orků stojí vykoupený turnaj v šedesáti provinciích.
Ale pořád mi to vychází, že od určitého počtu to nese jen body.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Jedna manufaktůra se dá nahradit pěti množírnami.
Tudíž jedna manufaktura může vyklidit místo pro jednu pyramidu, jestliže mám minimálně 5 množíren, což mám.
Jestli se to týká základní úrovně a produkce živoucího se započítává do různých meziher, pak není nad čím uvažovat a budu to řešit.
 
Nahoru