• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Společenství Počet členů ve společenství 30

DeletedUser3079

Guest
3.png

:human::elf: : POČET ČLENŮ VE SPOLEČENSTVÍ : :elf::human:

30

Prosíme o přidání +5 členů do společenství na celkový počet 30, z původního dvaceti pěti. Bude to více zábavy, komunikace a obchůdků a hlavně srandy :) Hra tak uvnitř bude živější, a 30 je více jak 25. Je čas na změnu :)


:diamond: ELVENAR CZ SK :diamond:
 
obecně, čím více členů ve společenství, tím méně společenství bude. Bude v nich větší chaos a lidé se budou méně znát. Můj názor. Naopak bych byl klidně pro snížení počtu...
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Více lidí je více starostí a už tak chat nestíhám pročítat. Takže v aktuálním stavu hry, určitě nic nenavyšovat. Protože tím by určitě navýšily body na turnaj a odznaky pro DS. A stále není jednoduché najít dostatečně dlouhodobě aktivní lidi. Jsem jednoznačně proti.
 

DeletedUser5831

Guest
Jsem proti, takhle je to podle mě ideální. Jinak souhlas s @Thespia nemluv za všechny, obzvlášť pokud s tebou nikdo nesouhlasi:D
 

DeletedUser3346

Guest
Čau lidi :cool:

Já osobně návrh podporuji a JSEM PRO a děkuji za návrh.

A chci se zeptat a položit pro mnohé opravdu obtížnou otázku: Takže když se to před nějakým časem navyšovalo, proč jste hned po tom také nepsali stížnosti a argumenty jak teď? A jako forma protestu proti navýšení by jste měli limity na počet hráčů ve společenství když máte všelijaké limity na něco jiného?

Jako tak dobře předložím opačný návrh na snížení počtu hráčů ve společenství na max 10 členů. A tím splním a vyhovím vašim argumentům aby jste se všichni znali a s tíhali chat a abych vylepšil hru tím že bude více spolků.

A zase to vaše bez prominutí pokrytectví, kdyby to navýšení bylo jako součást budoucí aktualizace tak to nikomu nevadí myslím tak (většinově).

Ale moc se bavím jaký rozdíl je že když jsem navrhoval možnost turnaje pro všechny i pro hráče bez společenství tak kolik argumentů proti. Ovšem pokud by ti ostatní měli jinak nastavený turnaj třeba jen o něco nevýhodnější tak nechápu v čem by byl problém? Já si spíš myslím že to je jen strach že za nějaký čas máte své jisté a navýšení členů by znamenalo navýšení náročnosti turnajů a taky lákání dalších členů jak to funguje u ostatních spolků. Ale tady by se ukázalo jak ti co dávají 10 truhlu a chlubí se najednou musejí řešit výzvu dalších hráčů a že zase tak silní oproti třeba i začátečnickým spolkům vůbec nejsou :D a jako navýšení pouze o 5 hráčů by zase pro ty velké a silné spolky by neměl být nějaký problém. Spíš by měli být proti současné malé spolky než ty co dávají 10 truhlu ne? Jako pokud je pouhých 5 hráčů problém pro ty prej dobře fungující spolky tak mi je to spíše k smíchu :D nemůžu si pomoct.

A jak se tady jasně ukazuje že tá většina zde na foru ale menšina z celkového počtu hráčů mluví za všechny nebo spíše pokud někdo navrhne něco takového tak to jde proti všem :D:D:D škoda že mimo různých akcí se při přihlášení do hry nezobrazuje i upozornění na různé nápady a návrhy aby se ukázala reálná většina či menšina a taky hlasování a diskuze na sociálních sítích. Takto je to pouze názor většiny jen z fora a né většiny hráčů.

Reálně bych tu většinu spočítal na prstech dvou ruk plus mínus 2 - 3 prsty jako tu elitní většinu zde na foru co třeba dává děkování moderátorům za běžné erární oznámení aktualizací apod. A to už o nich něco svědčí ...

 
tak jinak, my si s navýšením poradíme, ale nevidím moc důvody pro. Spíš si myslím, že to bude proti duchu spolupracujícího spolku. Ale budiž. PROTI změně jsem právě s ohledem na menší společenství, která už tak mají problém sehnat partu hráčů a já jim vždycky fandím. Sám nebudu mít problém se uchytit kdykoli, i kdyby se nedej bože naše společenství rozpadlo. Problém budou mít hráči, kteří se ke hře nedostanou třeba každý den nebo hrají jen na appce apod. Pro TOP spolky budou nezajímaví, střední spolky zaniknou a ti hráči, kteří tak trošku těžili z aktivnějších kolegů, jen ztratí. Povede to jen ke zvýraznění rozdílů mezi špičkou a zbytkem.

A TO PODSTATNÉ, změny se mají dělat tam, kde něco nefunguje a nový stav bude zlepšením. Tahle změna by vedla pro spoustu hráčů ke zhoršení situace a proto nejen, že jsem proti já (a další tady), ale troufnu si vsadit na to, že o ní nebude nikdo z vývojářů reálně ani uvažovat. Byť technicky by to asi nebyl žádný problém.
 

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II Prosím definuj ducha spolupracujícího spolku. A jinak zavedením mého apelu na třeba jinou formu turnaje pro jednotlivce bez spolků by ukázal reálnou nenucenou potřebu spolků. A argument že by se spousta spolků rozpadla když přeci argumentují jak skvělá jsou parta a znají se je spíše úsměvná. Tvůj příspěvek obsahuje větu: změny se mají dělat tam, kde něco nefunguje a nový stav bude zlepšením. No jakým zlepšením byla úprava obchodníka? Jakým zlepšením bylo zrušení dalšího rozšiřování? Jakým zlepšením je současný stav a tlak na hráče který nechce být znevýhodněn tak musí do spolku?

Takže to že navýšením se zhorší jen o něco málo podmínky hráčům ve společenstvích je nefér a moc moc zlé a špatné, ale hráči bez spolků se musí smiřovat s nefér hrou a jak se říká držet hubu a krok když se vylepšují podmínky jen pro hráče ve spolcích že? Třeba že argument že každý si může založit svůj spolek ale bude hrát za podmínek pro 25 lidí a třeba tá královská rekonstrukce jak se zde navrhovala jako odměna pro 10 truhlu jedinec nemá šanci dosáhnout. A to už je v pohodě? Nejspravedlivější jsou zatím jen eventy. Takže ty žvásty jak se chápou ostatní hráči ... vlastně vy už píšete pouze ve formě spolků ti samostaní hráči už jakoby něco méně hodnotní hráči že?

Takže kdyby měli samostatní hráči nějakou jinou variantu turnaje a v tom odměnu kterou můžete dostat jen z toho jiného turnaje už vás vidím jak se tady bouříte.

Ale měl bych nápad na vylepšení a zjednodušení jak píšeš. Po tom co hráč dokončí první kapitolu tak se automaticky stává součástí volných spolků a vybraný je do spolku na základě stejných priorit jako je rozdělení na mapě světa. A všichni budou spokojení že vznikne více spolků.
 

aikomi

Mistr slova
@Turunen Nepochopím, proč zrovna jsi ty pro přidání o 5 členů více do spolku, když si stěžuješ jaké nevýhody mají jednotlivci.....
Za další.... V dnešní době je problém sehnat i tak hráče co hrají aktivně....Takže 25 je akorát.... Náš spolek pravidelně dává 10 beden v turnaji...Ne všichni chtějí hrát naplno a hrají jen oddechově...Navýšení by ničemu neprospělo.....
 

DeletedUser3346

Guest
@aikomi Odpověď je zcela jednoduchá akorát že mě zcela ignorujete to co jsem psal i dříve o spolcích. Problém není sehnat hráče do spolků protože hra je teď tak nastavená aby nakonec hráč byl donucen vstoupit do spolku nebo si založit svůj. Takže si za tu obtížnou situaci můžete sami že máte problém dostat další členy do spolků díky důsledkům pořád navyšovat nějaké limity apod. No kdo by už do takových spolků chtěl? A proto je ten problém s hráči kteří si radši vytvoří spolek vlastní nebo jdou do zcela nenáročného spolku. Takže i já mohu vám poděkovat a nejen já ale i vy sami za současnou složitost dostat každého hráče do spolků. Takže ano máte sice tak nějak dobře fungující spolek co dává 10 truhlu ovšem sehnat další členy v tom vás přeskakují zcela nenáročné a malé spolky :D Gratuluji ... Nebo většina hráčů si zakládá vlastní spolky a spíše nerostoucí protože už si hráči myslí že i spolek co má přes 10 členů patří mezi takové co se později budou chtít hnát jako ty turnajové. A tak realita je že je hodně menších spolků díky i té psychologii než spolků které stále dobře fungují v turnajích ale mají velký problém nabrat i další členy a navýšení jen o 5 hráčů je pro ně fakt ohrožení navýšení levelu v turnaji.

Takže když to shrnu tak turnajové a jak říkáte vaše dobře fungující spolky sice vyhrávají turnaje ale v řešení navyšování dalších členů jsou na tom nesrovnatelně hůře než většina ostatních zcela mini spolků. Asi bych to uzavřel větou ... turnajová sláva polní tráva :D Každý si radši založí svoje zcela menší spolky místo aby byl v turnajovém spolku takže díky vám by se to dalo spíše snižovat právě ideálně na max počet 10 členů. Věřím že musíte být rádi ne?
 
z definice slova SPOLEK plyne, že členové fungují SPOLEČNĚ. Pokud by nebyla žádná pravidla a natahal by sis tam lidi, kteří nejsou schopní ani odpovědět na zprávu, tak bys měl sice skupinu lidí, ne už ale SPOLEK. ;)

A to je to, co je pro mě "duch spolupracujícího společenství". Jestli je nějaký limit na turnaje, DS atd. není tak podstatné, jako aktivita hráče.
 

aikomi

Mistr slova
@Turunen nevím proč by na tom vyšší spolky měli být hůře? Navíc mini spolky většinou zaniknou. Tam hrají většinou hráči, kteří hrají chvilkove a pak jednou přestanou hrát. A zůstane tam pár aktivních účtu.... Ne-li se že spolku stane mrtvý spolek.... Ale to nemá cenu rozebírat.
Otázka zněla jasně a já jsem proti. Ty to mas obráceně. Takže zbytečně to tu nebudeme rozebírat..... A tímto raději končím konverzaci:)
 

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II No vidíš dokážeš i pozitivně překvapit. Ale u mě je to sen o spolku, který si dokáže poradit i sám o sobě bez nějakého vedení protože se za ty všechny turnaje a zvlášť DS tak dobře zná a ví jaké kdo má možnosti atd že nemusí většinu složitě organizovat domlouváním a přesto dokážou aspoň něco uhrát. Takový spolek i když nedosáhne na stanovenou výhru je v mém vnímaní lepší než ty turnajové a limitovaně organizované kde když jim chybou odpadne chat nebo zprávy tak neví co dělat.

@aikomi No a to je to jak to vnímáte vy. A ano tohle se stane když se časem někdo rozhodne navazovat a navyšovat nároky spolku na hráče. Pro vaši definici jak říkáte neaktivních spolků existují také spolky kde zůstává ten pohodový základ hráčů úplně rozdílných než vy kteří již počítají s proměnnou spolku za určité období a to jsou stálé spolky kterým úbytek lidí ani dlouhodobá stagnace vůbec nevadí. Ovšem pro vás to je pohroma že? To že samotné nastavení podmonek hry je na míru vám za to ostatní hráči nemohou. Kdyby byla situace srovnaná na fér play tak určitě i u vás by tolik hráčů již nebylo.

možná by nebylo špatné návrh na celkové nastavení turnajů a DS v závislosti na počtu společenství i když mě asi nebudete chápat ale to se časem vsákne :D

Já si nemyslím že ostatní ne turnajové spolky jsou mrtvé. Jen v rámci možností doplácí na politiku vedení aktivních a taky reágují na odměny v turnaji s celkovou situací vyhodnocení jaké možnosti mají.

A musím se zeptat @aikomi takže fungujete dobře v turnajích ok a dál? co když třeba vypadne chat nebo zprávy? Když se tak dobře znáte a fungujete snad by to šlo i bez chatu a zpráv ne? To je o tom že ty menší spolky které třeba tohle neřeší ve výsledku udělají třeba v DS daleko víc než spolek který jen čeká na nějakou organizovanou domluvu :D nechcete vymyslet třeba jak jsou příběhové úkoly tak úkoly společenství? že by vedení organizovalo DS pomocí společenských úkolů a každý by věděl co má teda dělat?

A poslední věc a otázka pro @aikomi jestli mi dokáže odpovědět na otázku v návaznosti na její reakci: Když teda by to tak fungovalo že ty spolky se rozpadají na základě čeho ty malé? A když už se takto rozpadají jestli to chápete že z důvodů že jsou neaktivní tak proč nejdou do těch vašich aktivních spolků? Je v tom zvláštní a směšná logika že?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Fjorgyn

Znalec fóra
@Turunen - achjo ty jsi se zase rozjel. Moje gramatika je také špatná, ale co kdybys používal čárky ve větě, nebo ty souvětí děl do kratších vět. Hmm co ty na to? Čte se to opravdu špatně.

Na Tvoji první otázku (proč jsem se nebouřili při prvním navyšování). Protože, DS bylo v plenkách a plánek v 10 truhle možná už byl, ale byl téměř bezcenný. Po zavedení královské rekonstrukce a konverze plánku je situace podstatně jinačí.

Za druhé zakládáš domněnku s obviněním naprosto nepodloženě. Takže si, z prominutím, ty pokrytce strč do míst, kam slunce nesvítí.

Když už se odkazuješ, jak jsi něco někdo navrhoval, mohl bys uvézt, kde se to dá najít, bohužel ne všichni měli možnost si přečíst v minulosti Tvé návrhy. A jelikož píšeš slohové práce, ani se to neodvažuji hledat přes vyhledávač. Nemám čas pročíst, co jsi někdy psal.
Nikdo Ti nebrání si založit společenstvo sám za sebe a hrát si tam solo turnaj, pokud nemáš zájem dosahovat společných met se společenstvem. Turnaj dává smysl, být ve společenstvu.
Ano s 10 lidmi, by bylo jednodušší dělat všechny aktivity, ale více lidí rozmělňuje požadavky a vytváří lepší zastupitelnost. Navíc si dovoluji vytvořit domněnku, že většina společenstev má 20 pravidelných členů a tich 5 tak různě cirkuluje a mění se.
Už teď se přetahují hráči z méně aktivních společenstev do aktivnějších, takže nový limit, by znamenal možnost většího odlivu hráčů. Navíc společenstvo může nabídnout jen aktivitu a nebo naopak, že tam člověk nemusí dělat skoro nic (ale v tomto případě pomalu princip společenství ztrácí smysl a ani moc jako kecárna to nefunguje, protože, když tam nepotřebuješ nic dělat, tak nemáš důvod se tam zdržovat na pokec)

Na forum chodí hráči, kteří chtějí být v obraze, anebo třeba dělají přípravu pro společenství, tak aby bylo připraveno na nové výzvy, či bylo informováno. Případně mají potřebu předávat své zkušenosti :D, anebo nabrat inspiraci z cizích zkušeností.

V dalším příspěvku opět nesmysly. Turnaj je cílený na fungující společenství a tím dává smysl vytvářet společenství. Prosím konečně pochop o co tam jde.

Dovoluji si vyslovit domněnku, že tato hra v ČR nebaví takové masy, proto není tolik hráčů na naplnění limitu 30 hráčů. Plus aktuální možnosti managementu společenství jsou fakticky nulové, takže hra vedoucímu hráči práci nijak neulehčuje. Musí chodit na jiné weby, aby zjistil něco o hráči, nebo nemůže v DS uzamykat trasy, aby společenstvo v záchvatu nedorozumění, nebo fungování na mobilní aplikaci (nemůže číst zprávy) nešlo jinou cestou, neexistuje, žádná klanová nástěnka atd..

Ve hře existuje nějaký vývoj. Člověk se seznámí s hrou, vleze ze zvědavosti do společenství. A zde se stanou dvě věci, buď mu nevadí, že jsou to "nýmandi" a on to hraje vlastně jen pro hezkou grafiku a nebo zjistí, že chce něco více, případně tam je více neaktivních, než aktivních. Tak přejde do společenství, které už má třeba ty podmínky. Zde se odehraje podobný scénář. Buď mu tato úroveň stačí a nebo chce ještě výše. Takto to pokračuje. Dovoluji se opakovat se, že tato hra negeneruje tolik hráčů, kteří chtějí postupovat. Takže jakmile se stane, že někdo přestane hrát, tak není automatické najít nového hráče na stejné úrovni v 10.truhlovém společenství a člověk musí investovat další čas a psát lidem, kteří jsou v "horším" společenství a nabízet lepší odměny, než stávají společenství, takže už je to jen přetahovaná, případně hledání společenství, ve kterém si člověk s ostatníma co nejméně leze na nervy :D

A poslední příspěvek: Opět jen nepodložené teorie.
 
Naposledy upraveno:

aikomi

Mistr slova
@Turunen ty toho nenechás U nás je vše o domluvě, nevidím v tom nic špatného, že si každý domluví co a jak vyrábět v DS aby se třeba nesesli zbytečnosti.... Chat a zprávy fungují v pohodě... Někdo hraje více na apce a někdo na pc.... A kdyby vypadl chat či sz, tak na takové případy třeba máme tabulku s výrobami, jednodussi zapsat a je přehled....
Ano jsou spolky, kde mají pohodu a fungují normálně, ale to už je na hrací, jestli chce být aktivní a hrát ve spolcich kde to více funguje, nebo hrát na pohodu a pokecat si, sem tam jít dál dopředu....
Nikomu nic neberu, každý se rozhodne podle svého..... A to neznamená, že když jsi ve spolku kde jsi v top 10, že se to tam zrovna musí hrotit......
 

DeletedUser3346

Guest
Reakce na všechny

Víte ono je to vše velice jednoduché. Jste proti navyšování a argumentujete vlastně na to, za co si můžete samy. Já třeba nemám problém sehnat hráče do spolku i když je to čím dál více obtížnější to ano a už mě to nebaví proto jsem už rezignoval. Je paradox že ty lepší spolky 10 truhla a další meta v DS to je sice fajn ale je úsměvné jak sebevědomě jsou a dokonce navrhují úpravu aby se zavedl jejich výmysl i do hry nějakých limitů ale pokud by se díky navyšování počtu členů ve společenství trochu navýšil level pro turnaje atd tak to už ne to moc vadí že? A taky jak sebevědomě se menšina na foru považuje za většinu hráčů. Spousta ostatních se na forum jen informativně dívá nic víc. A pokud někdo jako @ANCARY předloží návrh který kazí a upozorní na situaci za kterou si protiargumentační hráči můžou sami tak je proti většině? Zástupci cca 3% z celkového počtu hráčů mínus kopie. A ještě si určitě budou stěžovat moderátorům že?

Proč by mělo ostatní zajímat že díky těm různým pravidlům a limitům má někdo problémy sehnat další hráče? Další menší spolky s tím zas takový problém nemají i když se časem rozpadnou tak třeba vniknou další a třeba tímto způsobem vnikne za delší čas jedno silné společenství. Ale zase souhlasím s tím že po určité fázi by měl být spolek pro hráče skoro na stejnorodé úrovni. Bohužel to je přirozený vývoj společenství.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Zrovna turnaj žádnou moc velkou organizaci nepotřebuje. Společenství mají nastaveny limity ze dvou důvodů:
1) Společenství dává 10 truhel jen těsně nebo jen občas, nebo o to teprve usiluje - tímto limitem říká, že má nějaký cíl, a že chce mít hráče, kteří chtějí tento cíl splnit.
2) Společenství dává najevo, že vyžírky, kteří nahrají pravidelně málo bodů (zejména ty příkladové 30 bodové), zatímco všechny odměny pro společenství za něj vybojují ostatní, mezi sebou nechce. Tohle bývá často u 10 truhlových společenstvích.

Organizace DS: Pokud máš společenství, které jede jen na odměny z jednotlivých etap, není se většinou třeba ani moc domlouvat. Tam se většinou stačí domluvit, kterou trasu společenství pojede a to je vše.
U společenství barvících celou mapu a většinou soupeřících i na umístění už kromě domluvy, co se jede první, bývá komunikace vyšší, ne ani tak o to, co kdo bude vyrábět (i to se může částečně domlouvat), ale samotná výroba se spíše řeší přes online tabulku a koordinátor pak spíše jen píše, čeho je málo a čeho je naopak moc, aby to hráči zbytečně nevyráběli.


Společenství se nedělí na aktivní a neaktivní. Těch odstínů je tam více.
Já osobně bych je rozdělil do skupin (dělení hlavně dle společných herních aktivit):
Vysoce aktivní společenství: Zúčastňují se více méně všech společných aktivit (turnaj na 10 truhel (nemusí být vždy pravidelně), dobrodružství, atd.)
Středně aktivní společenství: Nižší aktivita než u první skupiny, např. některá (nebo i všechna) dobrodružství vynechají nebo nedávají 10 truhel v turnaji).
Nízko aktivních společenství: Malá aktivita v turnaji, více méně ignorace dobrodružství. Spolek je spíše pro obchod než pro další společné aktivity.
Neaktivní společenství: Společenství se spoustou neaktivních měst (nehrajících, nebo občasně hrajících (pokud se někdo přihlásí jednou za týden, je to jako by vlastně nehrál)).

Aktivita všech společenství se může měnit (hráči do hry a společenství přicházejí a odcházejí, to se nevyhýbá ani veliteli a zástupu). Taktéž aktivita jednotlivých členů se v čase může měnit (z důvodů objektivních (dovolená, nemoc) nebo subjektivních (hráče hra po čase může bavit více nebo méně a od toho se taky odvíjí jeho aktivita)).

Jinak mně osobně je jedno jestli počet členů zůstane na 25 nebo se zvedne - za podmínky, že nedojde k další úpravě parametrů. Myslím, že část hráčů proti návrhu se obává právě toho, že kdyby se zvýšil počet členů společenství, zároveň by se upravily nároky na turnaje, dobrodružství - a pravděpodobně by se jejich náročnost zvýšila více než by odpovídalo přírůstku členů. Naše společenství dává v turnaji dost bodů aby i při případném navýšení potřebných bodů na plánek toho dosáhlo, ale jiná spíše mít problém můžou.
 
Nahoru