• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Přesun hráčů - nové změny

LucyLoo

Pozorovatel
Tak jsem si přečetla informace o přesunech. Kvůli nim jsem obnovila heslo na forum. Zůstala jsem na mapě ,obklopena doly a mrtvými městečky. V obchodě je to také znát. To nevím ,co jste tím chtěli zlepšit ,ale toto snad ne.Jsem aktivní hráč a jsem v mrtvé zoně. :confused:
 

domin69

Mistr slova
Taky přemýšlím co těmi přesuny vlastně zamýšlejí, najednou na mapě skoro 70 :coin:
Jediné co jsem vymyslel je, že to je plán těch mimozemšťanů z poslední kapitoly a chtějí nás dostat po jednom :)
 

Lovec Krys

Legenda
Pominu teď úspěšnost přesunu a popíšu jen důvod, proč k tomu došlo:

Je to vlastně jednoduché.
Proč potřebují smrsknout hráče směrem do středu?
Protože jich hraje méně, než před pár roky.
Prostě Elvenar je již za svým hráčským (početně) vrcholem.
Je to přirozené pro všechny hry, každá má nějaký svůj početní vrchol, kdy ji hraje maximum hráčů za dobu její existence a poté její hráčská komunita začne klesat.

Pozor! To ale neznamená, že by Elvenar nemělo smysl hrát anebo se bát, že brzo skončí.
Hry v sestupné fázi mohou existovat ještě dost dlouho (klidně i o dost déle, než doba, kterou jim trvalo se dostat na vrchol).
Navíc to neznamená, že po dosažení vrcholu počtu hrajících hráčů již jejich počet bude jenom klesat, hra může mít dlouhá období, kdy počet hráčů bude stagnovat nebo i znovu růst, a to klidně i několikrát.

Takže Elvenar s námi může být klidně dalších 10-20 let, a klidně může dojít k dalšímu hráčskému vrcholu, který se přiblíží tomu předchozímu (nebo jej dokonce i překoná).
Takže já budu s klidem počítat s tím, že Elvenar nám vydrží dalších min. 10 let a dá nám min. dalších 15 kapitol.
 

WinterPhoenix

Znalec fóra
No mám k tomuto tématu dotaz.
Naše členka má následující problém

Už by měli odstěhovat mě :( mám mapu prakticky mrtvou a naposled stěhování možná před rokem

Co dělat s tímto problémem? S mým zástupcem jsme jí radili ať zkusí napsat na podporu. Jde dělat ještě něco jiného? Dík.
 

GorGlin

Veterán
Tohle není snadná situace, cech může plně zastoupit obchod, ale to jeslti tě plácá 25 hráčů, nebo 75, je prostě znát.
Držím tvojí člence palce, že jí co nejdřív posunou, bohužel to asi lépe nejde.
 

SmolicekPacholicek

Kolemjdoucí
Ve Winyandoru mne po třech letech hraní před pár měsíci nesmyslným rozhodnutím přesunul až na kraj mapy. Na pravé straně jsem už přesně na konci obydlené plochy, dál není nic. Teď mám kolem sebe 103 neaktivních provincií, a nejmíň jednou tolik, co tam ještě někdo je, ale nehraje a ještě nebyl odsunut.
Bravo, vývojáři se fakt ukázali! Hlavně mi tu nikdo nepište, jak to je těžké a složité. A stále není přístupná volba automatického přesunu.

Odstraněn nevhodný vyraz. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 848903760

Guest
Mám to také tak. Mizí mi hráči co jsou u kraje (za nimi jsou doly). Jak asi vypadne hráč někde uprostřed vezmou někoho na kraji a šoupnou ho tam. Nezbývá než doufat že nás přesunou také.
 

Elvinka12

Učedník
no jsem na tom taky kazdym pruzkumem hur mozna uz se blizim k 1/3 minci, zasadni problem v tomto je ze nekdo na okraji byt musi, mohli by pridat nejakou formu zadosti o prestehovani kdyz uz odebrali moznost nestehovat
 

Anthalas

Znalec fóra
já myslím že se to povedlo , půlka mapy prázdná tak se aspoň dobře klikají prachy :) celou hru jsem nejspíš na kraji mapy a asi je mě to už souzeno .
 

Deleted User - 848903760

Guest
mě by se líbil mechanizmus:
1x za týden třeba v sobotu v noci by proběhlo na celé mapě srovnání vždy dvou sousedících hráčů jak dávají sousedskou a ten aktivnější z nich by se přesunul (nebo by zůstal) blíž ku středu mapy. Sousedi by se skoro nezměnili a časem by uprostřed byli aktivní hráči a na okraji ti neaktivní.
 

Lovec Krys

Legenda
Nevidím důvod, proč bych se měl přesunout na okraj jenom kvůli tomu, že nehodlám denně věnovat x minut packování svých 811 sousedů.

Tedy ono je stejně jedno, co si kdo přeje, protože Inno si udělá takový algoritmus jaký chce a na náš názor dlouhodobě kašle.
 

Deleted User - 848903760

Guest
Když nebudeš packovat, tak ti to může být jedno kde jsi. A že jí nebudeš dostávat - když nedáváš tak nedostaneš.
 

Boobika

Pokročilý žák
jako ono by bylo hezky mit moznost si sbalit mesto a odstehovat se na mape kamkoliv kde je "volno" se vsemi nasledky co to bude mit tj zmeny "bonusovych surovin" :) proste se s kamosema dobelhate na misto kde je volno, oznacite pozici a prohlasite ji zasvou (a podpora ve hre vam presun schvali) vetsi hrace co maji miliony ze vsech surovin a vsechny manufaktury n aplno to v podstate neovlivni. mensi by si to museli "odpracovat" stavbou novych manufaktur. :)
 
Nahoru