• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Pár postřehů

Corai

Guest
Všimla jsem si, že někteří lidé si stěžují na tzv. neodezvu, když někomu kliknou na vylepšení. Ale to je přeci naopak! To hráč sám je odměněn peněžitou dotací podle výšky levelu Hlavního sídla. Nejsem to tedy já, kdo někomu něco dává, nýbrž si naopak beru od systému provizi za to, že sousedovi pomáhám. Nu, ať to tedy stojí za to a moje pomoc je mu k něčemu.

S tím ovšem souvisí, že nemusím úplně přesně vědět, které stavby nesou nejvyšší bonusy. V zásadě ale platí, že 400 kultury je respektive nejnižší základ. Ano, okamžitě mě můžete opravit, že vzducholodě nesou jenom 250. No a proč je tam tedy máte?.. Nevzniká ve vás pocit, že sami sebe okrádáte? Když už vám tedy někdo klikne a trefí se zrovna sem, tak vám přidělí tak zoufale málo kultury, zatímco minimum je vlastně 400? To je i důvod, proč jsem po splnění úkolu: "postavit vzducholoď", stavbu okamžitě zbourala.

Pohlédnutím do tabulky vidím, že skvělá je "Zahrada harmonie" a vůbec pokročilejší stavby kultury. Ano, u elfů si to mohu zjistit, ale jak je tomu u lidí, to vážně nevím. Mohu jenom odhadovat a občas se netrefím. Čím si ale lámu hlavu ze všeho nejvíc je "Lahůdkářství" versus "Posvátný kodex". Většinou totiž přesně tyhle dva typy stavby lidé na svých pozemcích mají. Tipuji, že kodex bude lepší (a také mu dávám přednost), proč ale hráči to lahůdkářství potom staví, mi jaksi nejde na rozum. Zum zum zum, to mi nejde na rozum. :D Už proto, že lahůdkářství mi přijde tak přízemní, proti vědění, jež mohu získat z kodexu.

Nu, ale jdu se podívat do hry, teď někdy budu potřebovat zase navolit. Tak zatím ahoj. :)
 

Lukula

Velmistr písma
Ono to není úplně tak jednoduché... ;)
Samozřejmě, ten, který motivuje objevené hráče si přivydělá nějaké ty mince, takže ty nikdy nechybí. Na druhou stranu, nikdo se v pozdější fázi hry neobejde bez motivace vlastních kulturních budov, protože na výši kulturního bonusu je přímo závisla výše produkce zásob. A s tím, jak se města rozvíjejí, rostou nároky na produkci. Zároveň je dost složité udržet rovnováhu mezi kulturními budovami a těmi ostatními tak, aby se udržel kulturní bonus alespoň na 150% (nejtěžší to mají ti, kteří nechtějí do hry investovat za diamanty). A to je ten hlavní důvod, proč si lidé stěžují na nedostatek motivace od jiných hráčů. Většinou to jsou hráči "samotáři" nebo ti, kteří nejsou ve stabilním společenství.
Bohužel tenhle problém (ta rovnováha) se objeví až v pozdější fázi hry.
A co se týče rozhodnutí, kterou budovu motivovat? Jak píše @Santerr , když nevím, navštívím wiki, kde je seznam všech kulturních budov (lidí i elfů) a informace o nich. Tzn. i kulturní bonus, který městu přidávají... ;)
A nakonec proč lidé staví Lahůdkářství? Jednoduše proto, že podle wiki přidává skoro o 10b/pole více než Posvátný kodex...
Takže asi tak... ;)
 

GorGlin

Veterán
Ano, když dáš sousedovi výpomoc, dostaneš za to nějaký ten fufník.
Ale když dá někdo výpomoc tobě, dostaneš zěch peněz mnohem víc.
Ty pak dostáváš nejen peníze, ale i zásoby.
A to nemluvím o dělnické chatrči, pokud nehraješ za peníze a máš jen dva makanty, je urychlení výstavby znát.
Tedy mezi jednostraným rozdáváním výpomoci a vzájemným je dost velký rozdíl.

Co se týče té vzducholodi, někteří si jí nechávají z toho důvodu, že je hezká.
 

Corai

Guest
Och 110 (kodex) versus 430 (lahůdkářství). Tak potom se omlouvám všem, kterým jsem klikala vytrvale na kodex, netušila jsem, že je na něj tak zanedbatelný bonus.

Tak a jsme u té prvotní otázky: Proč ho tedy stavíte?! Když jedno lahůdkářství má větší cenu než deset kodexů! Kolik lidí vám klikne během těch osmi hodin?.. Tři, čtyři? Tak z těch čtyř lidí dostanete míň kultury, než z jednoho lahůdkářství. Pokud tedy namísto dvaceti kodexů postavíte pět lahůdkářství, ušetříte místo a budete mít (dejme tomu) 4x více kultury z bonusů. ;)
 

GorGlin

Veterán
Zjistíš, že s rostoucím městem staré kulturní budovy mizí.
Ale to nemohou dokud tu novou nevyzkoumáš a i potom to nemůžeš udělat šmahem, protože to něco stojí.
A když ti soused nevrací výpomoc a ty stavíš i jiné věci, tak musíš výměnu kulturních budov rozložit na delší čas.
 

Corai

Guest
Jasně, wiki mě nenapadla. Netušila jsem, že je tahle hra už tak rozpracovaná. Ale fajn, teď to vím, mohu se poučit přímo u pramene. ;)

Mně šlo o postoj k těm bonusům, Lukulo. Pokud budu apelovat na hráče, aby něco udělal, protože já tím získám určité výhody, pak nevím, nevím, s jakou se potáži. Ale když si ten dotyčný uvědomí, že tím získává především on a potom zase v prvé řadě On, takže by neměl čekat, až mu někdo něco dá, ale pořádně se do toho opřít a rozdávat kolem sebe, aby se mu ty výhody doma hromadily, tak tím zkrátka získáme úplně všichni. Že je to tak?.. ;)

Když mně se ta vzducholoď, GorGlin, nelíbí ani trochu. Jak úžasný je proti ní "Háj šeptajících stromů". Vzducholoď je taková parafráze na nafukovací balonky, ovšem ty do světa elfů poněkud nepatří. Ale chápu, někdo to může vidět zcela opačně. Zkrátka se jim vyhýbám a podporu na ně nedávám, to radši peníze. No a co se týče dělnické chatrče, pak jsem nikdy žádnou výhodu při její podpoře nepozorovala. Přijde mi to jako úplně vyhozené body. Většinu času totiž ani nestavím, nejprve musím našetřit peníze, energii, suroviny a pak udělám jednorázovku. Pokud se mi zrovna do toho okamžiku někdo trefí, no tak mi dejme tomu pomůže, zkrátí ten čas. O to déle pak ale budu čekat na peníze, energii, suroviny atd., než zase našetřím. :)

Jelikož stavět v jednom kuse ve dne v noci tak, jako je tomu v jiných (většinou bojových) strategiích, tu opravdu nelze.

Já vím, GorGlin, je kolem mě spousta lidí, kteří už dávno nehrajou. Vlastně je jich většina, ale to má asi každý. Přesto jsem vděčná, že z každého mohu získat těch šest tisíc (při jedenáctém levelu hlavní budovy) a vůbec neuvažuji nad tím, jak by bylo skvělé, kdyby ještě u hry zůstali a mohli také oni přijít ke mně. Jo, to by byl svět hnedka veselejší, ale je to samozřejmě pitomost, ideál zkrátka neexistuje. Zaplať pánbu za ty, kteří ještě hrajou.

Jednoho dne i já to tady zabalím, protože tak to prostě chodí, a moji sousedi si zrovna tak budou říkat: "No hlavně že tu její město zůstalo, ať je kam přijít na návštěvu." No a to je vlastně podstata věci.


//double post - sloučení příspěvků - Ódin :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GorGlin

Veterán
Na začátku hry, kdy jsou časy krátké, to moc roli nehraje, ale v pozdější fázi, kdy stavíš třeba i déle než den.
Nebo zrychlením výstavby získáš výnos který potřebuješ na výzkum například.
 

Lukula

Velmistr písma
@Corai Otázka sousedské výpomoci je komplikovaná z několika důvodů.
Dost hráčů, kteří začnou (a už jsme se tu někde shodli na tom, že je to většinou ta nejmladší generace), zpravidla ani nedokončí tutorial a skončí.
Pak jsou další, kteří hrají pro sebe a tudíž nepotřebují motivaci a možná o ní ani nemají dostatek informací (také prolétli tutorial a na fóru jsou jednou za uherák kvůli soutěžím o diamanty). :)
Dále ti, kteří jsou ve hře nepravidelně z jakýchkoliv důvodů. To také nejsou zrovna "motivovači"...
No a nakonec jsou tu i ti, kteří prostě nechtějí a nemá to žádný důvod. :)

Když to budu brát podle mapy, mám objeveno celkem 54 sousedů, z toho je 17 měst opuštěných. Zbývá 37 sousedů a z nich mi vrací výpomoc pouze 5. A to poctivě oklikám každý den úplně všechny - a už dlouho od nich nic neočekávám :).
Po téhle malé statistice musí být jasné, že nebýt členem aktivního společenství (pokud chci hrát aktivně), které má pevné základy a uvědomuje si hodnotu sousedské výpomoci, není zrovna nejlepší. A také bych si stěžoval... Místo toho jsem si ale našel společenství, které rádo vypomáhá. ;):D

Shrnu-li to, je to jako v normálním životě. Většina lidí chce jen brát, aniž by museli hnout prstíkem. Těch co rádi vrátí nebo darují bez toho, aniž by něco očekávali je hrozně málo. ;)
 

Corai

Guest
Jo, Tvá statistika se mi líbí, Lukulo, je to prostě odkoukané ze života a nedá se proti tomu namítnout ani ň. ;)

A určitě tu bonusy na dělnickou chatrč nějaký význam mít budou, GorGlin, a jestliže je hráč plně pocítí až v pokročilejší fázi hry, tak tím více se na to těším. Je to vlastně dobrá zpráva, kterou tu sděluješ. ;)
 

GorGlin

Veterán
Usadit se do fungujícího společenství je opravdu důležité.
Mě se v okolí stalo, že tu zůstali jen hráči produkující ocel. Trvalo to asi měsíc, kdybych nebyl ve společenství, byl bych v háji.

Mě ted čeká přestavování kulturních budov a protože nemám tolik volného místa, abych mohl nejdřív stavět a potom bourat, přijdu o kulturní bonus. Motivace na chatrči mi to, v součtu, zkrátí o půl dne.
 

Corai

Guest
Ano, po několika týdnech hraní ve fungujícím společenství mohu skutečně potvrdit, že je to nebe a dudy. Po vstupu k nim jsem musela okamžitě zdvojnásobit množství kulturních staveb, protože jinak by mi neměli kam odklikávat bonusy. Takže po této stránce jsem nadmíru spokojená a hra dostává úplně nový rozměr. Co mě však deptá den za dnem víc a víc, je ono nešťastné heroesovské pojetí vedení boje. Jednak při dobývání nových území, jednak při turnajích. Já teda nevím, ale z různých jiných her mám zkušenost, že i boje mohou být krásné. Co je ovšem hezkého na tom, když týden stavím vojsko, abych si potom hodinu zabojovala?! Během té hodiny vojsko roztaje v bitvách do vzduchu a nezbyde nic! To člověku úplně krvácí srdce, když vidí s jakými ztrátami vylézá z jednotlivých bojů. V takovém případě je de facto každé vítězství jen fatální prohrou. Zkrátka mi nikdo nevyvrátí, že tenhle model bitev je prostě absurdní. Heroesy a jejich variace! Úplně tu hru nesnáším.

Správný přístup k bojům jsou rpg tituly. Tedy existuje nějaká skupina hrdinů, kteří bojují neustále spolu ve všech bitvách, při čemž se jim po každém dosaženém levelu zdokonalují statistiky. A co je důležité - neumírají! Mohou být poraženi v bitvě a na chvíli vyřazeni z válečných půtek při nějakém léčení ve špitále, ale pořád zůstává na volbě hráče, jestli je nechá v týmu, anebo případně pořídí nové vychytanější jednotky, jejichž verbování se otevírá s dosažením pokročilých válečných staveb ve hře. Tedy zde odpadá ono nekonečné najímání nových a nových jednotek, které nevede nikam, jenom stojí obrovské úsilí a fůru času, aby potom ono tzv. "krmení pro kanóny" vzalo za své v pár střetnutích.

Nevím, jestli si autoři této hry uvědomují, jak nesmírnou radost má hráč, když může tunit svoje postavy a doslova si je pro ten který účel v bitvách, jež jim přisoudí, vyzbrojit a celkově zkrátka vymazlit. Pak se totiž nestane, že turnaje si člověk musí kupovat, namísto bojů (protože mu nestačí vojsko ani na otevírání nových území, natož na souboje!), ale opravdu to bude turnajové utkání o toho nejlepšího hráče. Ano, dá se dělat mnoho věcí, pokud má hráč konstantní tlupu bojovníků, kterou si v bitvách zocelí. Ale pokud je to jen banda bezejmenných kašparů, která mu v příštím okamžiku padne, a zase si počká další týden na nový nábor, pak se ovšem nedá dělat téměř nic.
 

GorGlin

Veterán
Taky bych hrdinu uvítal a netuším proč to nejde.
Já mám Heroes bojový systém rád. Někdy mám větší ztráty, někdy nulové.
Ideálně kdyby mohl seslat pár bojových kouzel.
 

Corai

Guest
Uplynul zase nějaký ten čásek a já tu mám pár nových postřehů. Především mě mrzí (a nevím přesně, jak to vzniká), že některým sousedům, co už to vzdali, zůstává ve stavbě hlavní sídlo. Kulturních budov mají jen pár (pokud vůbec) a tím pádem je nelze ani motivovat. Nejde o to, že oni mi neodkliknou, ale že ani já jim kliknout vůbec nemůžu! A samozřejmě jsou v mém sousedství měsíc, dva měsíce, než je systém smaže, takže po celou tu dobu mi blokují šanci si alespoň něco vydělat. Předpokládám, že taková situace vznikne, pokud hráč dá vylepšit hlavní sídlo, ovšem než je postaveno, definitivně ze hry odejde. Je to sice divné, vždyť já když dám upgradovat budovu, tak se mi dokončí nezávisle na tom, kdy znovu vstoupím do hry, ale je to jediné vysvětlení, co mě napadá.

A pak je tu otázka prostoru. S novým updatem vznikla možnost přikoupit rozšíření za diamanty nezávisle na stupni vývoje hlavní budovy. To je rozhodně positivní řešení, protože jinak by se do své osady nakonec nikdo z nás nevešel. Ovšem proč se kupované čtverce prostoru neustále zdražují?! Proč na ně není jedna konstantní cena - řekněme 500 diamantů a tečka. Tohle se mi jeví jako naprosto nevhodné, dokonce až bezohledné jednání tvůrců hry. Je to i hlavní důvod, proč jsem přestala hrát v prvním světě a druhý už jen udržuji, protože na takhle zpoplatněný vývoj prostě nemám.

Je to zamotaný kruh. Mám málo lidí, takže nemohu vyvíjet město. Upgrade obydlí není možný, jelikož nemám vyzkoumáno. Rozšířit plochu kvůli postavení nových domů (aby tedy bylo dost lidí na vyvíjení města) je také limitováno výzkumem. Zbývá tedy vojenské tažení anebo nákup diamantů. Při vojenském tažení mi polovina armády padne, protože stojím proti neadekvátně silným soupeřům. Někdy dokonce padnou i všichni a vůbec není možné tudy proniknout. Takže nakonec zbývá už jen úplně zmrazit vývoj a čekat den za dnem toliko na vědomostní body anebo nákup za diamanty. Zpočátku je rozšíření placenou cestou ještě únosné (dokud stojí těch pět set diošů), ale když tam později pošlu reálné pětikilo a nedostanu za to ani dvě pole, tak to se na to rovnou můžu vykašlat. Vývoj v této hře je příliš drahý na to, aby z něj člověk ještě měl požitek. Však to tvrdím odedávna: Není nic dražšího než hry zadarmo.
 

Eragon92

Znalec fóra
Část toho co píšeš jistě ovlivňuje jak často se hře věnuješ ale pak to také závisí na tom jak hraješ. Nemyslím si, že se hra nedá hrát bez diamantů. Já jsem do hry nevložil ani korunu a troufám si tvrdit, že na tom nejsem úplně špatně a neudělat pár chyb mohl jsem být na tom ještě lépe. Pokud jsi se dostala do pasti bohužel musíš zatnout zuby a hrát co nejvíc tak aby jsi se z toho dostala. Taky jsem měl pár fázi kdy jsem měl chuť s tím praštit ale přešlo mě to a poslední updaty mi udělaly radost až na pár výjimek a hraje se ještě lépe.

PS: A ano máš pravdu - pokud sousedé dají stavět hl. budovu a už se nepřipojí tak se budova nikdy nedostaví a nejde motivovat. Ale tak je to i u tvých budov. Dokud se nepřipojíš tak se budova "nedostaví".
 

Corai

Guest
Vlastně jsem ten způsob hraní, Eragone, shrnula vedle ve vláknu "Letní slunovrat" v odpovědi pro Luterinu. Jasně, že se dá hrát bez diamantů a Luterina (i spousta dalších) k tomu právě přistoupila správně. Jenže mně tenhle přístup nějak nejde (tamtéž). :)

Jasně, snažím se odklikávat vědomostní body v obou světech, sbírat peníze, zásoby i veškerý materiál, a znovu je navolit. Bojovat co nejméně, dokud neprovedu patřičné výzkumy, abych nehazardovala s životy svých vojáků. Ale.., ale takovýhle přístup ke hře mě ukrutně nebaví. Takový přístup ke hře mě vede k tomu už příště nesesbírat, nenavolit a vlastně už sem ani nepřijít. Takže ve výsledku hraju se sebezapřením. A to jistě pochopíme - je blbost. Hra má přinášet radost a pokud ne, tak proč se do ní nutit. Inu, přemáhám se proto, že se mi tolik vizuálně líbí. Takže tu máme klasický ambivalentní postoj, ke kterému v podstatě nevím, jaké mám zaujmout stanovisko. To je i důvod, proč sem píšu. Třeba se právě tohle někomu už také stalo a elegantně to vyřešil. No a přesně jeho názor bych chtěla slyšet.

V okamžiku, kdy to říkám, mě ale logicky napadá, že takový člověk na těchto stránkách už (bohužel) není. Našel si jinou zábavu anebo povinnost ho odvedla od řešení podobných pitomin. :D

Takže se to tu snažím brát s humorem. Hra sama mi sice nepřináší žádnou velkou radost, ale mohu se bavit alespoň svým postojem k ní.
 

DeletedUser533

Guest
@Corai Otázka sousedské výpomoci je komplikovaná z několika důvodů.
Dost hráčů, kteří začnou (a už jsme se tu někde shodli na tom, že je to většinou ta nejmladší generace), zpravidla ani nedokončí tutorial a skončí.
Pak jsou další, kteří hrají pro sebe a tudíž nepotřebují motivaci a možná o ní ani nemají dostatek informací (také prolétli tutorial a na fóru jsou jednou za uherák kvůli soutěžím o diamanty). :)
Dále ti, kteří jsou ve hře nepravidelně z jakýchkoliv důvodů. To také nejsou zrovna "motivovači"...
No a nakonec jsou tu i ti, kteří prostě nechtějí a nemá to žádný důvod. :)

Když to budu brát podle mapy, mám objeveno celkem 54 sousedů, z toho je 17 měst opuštěných. Zbývá 37 sousedů a z nich mi vrací výpomoc pouze 5. A to poctivě oklikám každý den úplně všechny - a už dlouho od nich nic neočekávám :).
Po téhle malé statistice musí být jasné, že nebýt členem aktivního společenství (pokud chci hrát aktivně), které má pevné základy a uvědomuje si hodnotu sousedské výpomoci, není zrovna nejlepší. A také bych si stěžoval... Místo toho jsem si ale našel společenství, které rádo vypomáhá. ;):D

Shrnu-li to, je to jako v normálním životě. Většina lidí chce jen brát, aniž by museli hnout prstíkem. Těch co rádi vrátí nebo darují bez toho, aniž by něco očekávali je hrozně málo. ;)


Máš v mnoha věcech pravdu. Já mám těch sousedů asi tak nějak podobně možná krapet více. Zpět mi dává tak možna 10 lidí ze 70ti. Také každý den klikám jak blbec, tvrdnu u hry docela dost času, až mi manžel nadává. Uvítala bych, aby zlaté ruce byly i na mapě světa, protože bych raději motivovala zpět ty co motivují mně. V upozornění to vidět sice je, ale je to klikání sem tam a nejsou tam stejně vidět všichni.

A prastaré divy? ... ty mě štvou.. nechápu proč nemůžou fungovat jako obytné budovy a dávat peníze nebo vědomostní body periodicky. Proč se to musí u zlaté propastni zastavit než odklikneš. Prostě člověk neví co dřív když už máte velký město a zabírá mi to tolik času, že to již pociťuje i rodina.. takže přemýšlím, že nechci být otrokem hry´. Ale když chcete mít pěkný město a né jen vyhoněný prachama těchco na to mají, tak to stojí hromadu času.
 

Deleted User - 42211

Guest
protože bych raději motivovala zpět ty co motivují mně. V upozornění to vidět sice je, ale je to klikání sem tam a nejsou tam stejně vidět všichni.
V upozorněních je 9 stran a tedy 90% času (pokud ti někdo nesměnil 50 nabídek) tam jsou odkazy na motivace 2-3 dny. Což si myslím je dostatek času, zvláště, pokud jsi každý den u hry, jak píšeš dále, tak víš, kdo pomoc vrací :)

proč nemůžou fungovat jako obytné budovy a dávat peníze nebo vědomostní body periodicky.
Opět, pokud sis nevšimla, tak i obytné budovy mají svůj "strop", po kterém už nedávají žádné mince a čekají s výrobou, až je odklikneš. Je to tedy stejné, jako budovy, o kterých píšeš - naprosto stejný princip. Jen u obytných budov se s vylepšováním zvyšuje kapacita

zabírá mi to tolik času, že to již pociťuje i rodina.. takže přemýšlím, že nechci být otrokem hry´. Ale když chcete mít pěkný město a né jen vyhoněný prachama těchco na to mají, tak to stojí hromadu času.
Tohle je trochu smutný, rodina by měla být dalekosáhle na prvním místě oproti hře, ale jen můj názor. Já bych nenechala hru mi takhle zasahovat do života. A věř, že i bez vložených peněz do hry lze vystavět krásné město ;)
 

DeletedUser533

Guest
9 stran tam je, ale říkám, že se mi stává, že si dáváme navzájem s někym a vždycky to nějak nestihnu nebo co, protože tam není zlatá a přesto vím, že jsem jim včera dala a oni hned po mně taky. Myslím si, že kdyby lidi viděli na mapě zlaté pomoci, bylo by to motivačnější než ty obrázky v městě nebo v rozkliku, kde stejně není vše.

Jelikož mám int. obchod jsem na netu pořád. rodina trpí tak i tak :), ale zase mají co jíst :) Jen manžel nevím jesti má to štěstí, ale vždy přijde když mám otevřeno. Řekla bych, že mi to zabírá za den tak 2-3 hodiny určitě navíc když výroby jsou různé na hodiny. Jeden člověk mi pravidelně dával výpomoc a teď přestal, tak jsem se ho ptala, proč mi už nedává zpět výpomoc, abych taky měla zlatou a hlavně zásoby, kterých je stále málo, tak mi odpověděl cituji ze zprávy: "Nestíhám, snad v září se to zlepší. Dávám těm, kteří vrací. Ale když mlčím, tak je samozřejmé, že nic nedostanu.To jen pro vysvětlení."

takže nechápu, proč zrovna mě nedavá, když já poctivě dávám a vlastně mně skoro nikdo.

Budovy sice mají strop, ale než ten strom nasbíráš je to třeba i 15 hodin a né 3 hodiny.
 

Lukula

Velmistr písma
No, upřímně, mě to nevracení motivace nějak moc netrápí. Sice poctivě každý den (téměř - taky si dám občas oraz, když mám něco důležitějšího) celou mapu oklikám, ale dělám to hlavně pro sebe. Těch mincí z mapy nasbírám dost, cca 600k za den a to není málo, takže si přikupuju VB a urychluju si tím výzkum nebo dávám do divů. Zabere mi to cca 30 min. Takže v tom zas tak velký problém nevidím a určitě kvůli tomu rodina netrpí. ;)
Pravdou taky je to, že jsem se až teprve nedávno zamyslel nad tím, že nemůžu přece od každého, aby mi vracel motivaci. Měst, které jsou v V. kapitole bych spočítal na prstech jedné ruky a protože nejsou zrovna nejblíž, musím počítat i s jejich pokrokem v dobývání provincií, ikdyž je mám objevené já, neznamená to nutně, že mě mají objeveného oni. S tím jsem dříve nepočítal. Spíše mě udivují hráči už s nějakým viditelným pokrokem, kteří jsou dvě, tři pole ode mně a stejně nemotivují.
Ale to je každého věc... Jak jsem už napsal, pro mě je to zlatej důl, takže budu klikat dál... :D
 
Nahoru