• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ostatní Odměny událostí budov = 1 políčko rozšíření

DeletedUser4646

Guest
[Shrnutí] – Odměny z událostí v podobě větších budov i odměna 1 rozšíření za událost.

[Podrobnosti] - Protože základní rozšíření hry bez rozšiřování za diamanty je navržena pouze pro situaci bez událostí. Proto mi připadá fér za událost kde se může dosáhnout na budovy které jsou navíc a základ s nimi nepočítal dostávat i jedno rozšíření za událost. Ne nejedná se o rozšíření z události ale pouze tehdy když hráč dostane budovu z odměn a taky ne za každou budovu ale jen 1 rozšíření i za situace více budov. A taky se tato odměna bude týkat budov které zabírají 80% prostoru jednoho rozšíření nebo jen celého prostoru políčka jednoho rozšíření.

[Důvody] - základ hry nepočítal s budovami z událostí ale dle kapitol. Hráči musí bourat i potřebné budovy pro danou kapitolu a pro splnění událostí stavět i zcela nepotřebné budovy a dostanou budovy co zabírají místo na úkor kapitol.

[Dopad na jiné herní prvky] - Možná to bude proti záměru zpomalovat a prodloužit hraní ale dopad je fér rozšiřování pro budovy se kterými se v základu nepočítá a jsou komplikací v postupu hry.
 

LuciskaCh

Mistr slova
Tak ty budovy nestav, když je to pro tebe komplikace.
Za ty budovy nemusíš platit ani mincemi ani kladívky a na postavení nepotřebuješ volného stavitele, tak tě pak ani nemusí mrzet, když ji vyměníš za jinou z dalšího eventu, která bude zase o něco lepší.
 

DeletedUser4646

Guest
LuciskaCh - myslíš po tom co investuješ suroviny různého množství a typů pro některé lepší budovy a pak se raduješ že tě to nic nestojí jak píšeš? No i v případě když nedávno každému darují opravdu zadarmo kulturního koně bych volil spíše budovy v základu které sice stojí mince a kladívka. Takže suma sumárum za budovu která ti poskytuje třeba o 100 kultury více než jedna budova ze základu tě stojí nesrovnatelně více. ;) Teda pokud zrovna není událost kde bloudíš kolem města a klikáš třeba na klíče a máš štěstí na denní odměnu :) A s tím místem no myslím si že vím proč to píšu
 

LuciskaCh

Mistr slova
Tak samozřejmě investuješ suroviny (např. úkol Získej x relikvií, ale ty získáš třeba z provincie, kterou stejně musíš získat, abys mohl postupovat ve hře, pak i z turnajů a za to máš zase odměny).
 

nataly111

Velmistr písma
Naprosto souhlasím s tím, co se ti snaží LuciskaCh říct. Eventové budovy tě nic nestojí. Úkoly plnit nemusíš, tudíš je tvůj nápad nesmyslný. Pochybuju, že Inno přistoupí na to, aby ti vyměnili tyto budovy z událostí za rozšíření. Jakýkoliv nápad bych brala, ale tohle je nesmysl, můj názor promiň Nightwish89.
 

DeletedUser4646

Guest
Odměna jednoho rozšíření je jen jedna za událost. A to v případě že odměna je budova o rozměrech 80% políček jednoho rozšíření. Odměna rozšíření je jen jedna za událost, nikoliv při každé získané budově.

nataly111 - Vím že se tím nikdo z Vás nezaobíral ale schválně zkus podívat se kolik políček rozšíření získáš z výzkumu plus rozšíření z provincií. Pak se podívej na wiki kolik místa zaberou základní potřebné budovy. Ono by to celkem i šlo ale inno bohužel zavedlo maximální počet možných rozšíření z provincií a z výzkumu taky šetří. Nebýt budov z událostí vycházela by jedna lajna políček rozšíření a nebýt nesmyslnosti velikosti budov manufaktur které produkují méně (u bonusových bych to chápal) tak zase by bylo více místa.

A jinak ano jak jsem psal eventové budovy nic nestojí pokud je event typu klikej na klíče třeba jako zimní událost. V jiném případě je to jak mám výhodný tarif zaplatím 200 kč a 100 kč mám bonus na volání na jeden víkend. Nebo mít 500 Mb zdarma ... no stáne se mi 10 aktualizací a ...
 

LuciskaCh

Mistr slova
Promin, ale toto jsem vůbec nepochopila, co si tím chtěl říct?
A nebonusové manufaktury nemusíš vůbec stavět, stejně ti moc nedají, na to máš přece trh.
Podívej se ke mě do měst (1. i 2. svět), nebo komukoli, kdo je výš v žebříčku než ty. Jde to i bez odměny rozšíření.
 

nataly111

Velmistr písma
Opravdu si myslíš, že o tom nikdo nepřemýšlel? To se teda mýlíš!! Měl by sis uvědomit, že toto je hra postavená na nedostatku místa. A než na mě zautočíš, že místa, kterého je teď k dispozici, je málo. Ano já to vím a také s tím bojuju, proto sem psala, že jsem pro dobrý nápad, ale stále si stojím za tím, že to co tu ty navrhuješ, je nesmysl.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
základ hry nepočítal s budovami z událostí ale dle kapitol. Hráči musí bourat i potřebné budovy pro danou kapitolu a pro splnění událostí stavět i zcela nepotřebné budovy a dostanou budovy co zabírají místo na úkor kapitol.
Nechtěl jsem reagovat, ale tohle mi nedá. Jak víš, že s tím nepočítali? Skutečně si myslíš, že funkce hry nejsou plánovány několik měsíců, možná i let, dopředu a že vše tzv. šijí horkou jehlou? Jak bylo řečeno ostatními hráči, hra je na nedostatku místa postavena a to je hlavní výzvou těchto typů, tedy budovatelských her. Bohužel si nemůžeš postavit vše, co se Ti zamane a sám musíš dopředu přemýšlet, co, kdy a kde postavíš.

Berte prosím mou diskuzi v tomto vláknu, jako mou soukromou. Nevyjadřuji v nich postoj InnoGames ani Elvenar týmu. :)
 

DeletedUser4169

Guest
Ovšem i tohle je potřeba vybalancovat. Tedy při neustálém přidávání nového obsahu, občas, přidat i nový prostor. Protože pak už je to spíše o plánování co nepostavit a zábava jde trochu stranou.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Opět budu v opozici. :)

Jednu dobu se tady tradovalo, že Elvenar je FoE v mírumilovném hávu. Co si budeme povídat, základ má stejný - omezený prostor - tudíž mají vyzkoušené, co a jak funguje, to by FoE nefungovalo úspěšně již řadu (6) let. Tím chci říci, že moc dobře vědí, co dělají. ;)

Navíc, kdesi jsem psal, že nikdo neříká, že je současný stav konečný a že se třeba prostor nezvětší. ;) Nyní je prostě potřeba počítat s tím, co máme k dispozici. Všem by se líbilo mít nekonečně mnoho volného prostoru. ;)

Berte prosím mou diskuzi v tomto vláknu, jako mou soukromou. Nevyjadřuji v nich postoj InnoGames ani Elvenar týmu. :)
 

DeletedUser4169

Guest
Nj, opozice je dneska moderní slovo :)

Nevím co je FoE, asi tedy elvenar v bojovém hávu (ale nevím teda oč se tam bojuje, o co se safra jiného vždycky vedly války než o prostor :D ).
Každopádně neházejme to z extrému do extrému, nekonečně prostoru je stejný nesmysl jako nedostatečný k zábavnému průchodu hrou. Jak už jsem psal, je to potřeba vybalancovat a proto mi pouze vadí ty extrémy co tu opakovaně kolují - jedna strana chce místa moc a druhá jen, za všech okolností, opakuje že hrát s nedostatkem místa je úmysl a umění. Nejsem přesvědčen, že to platí vždy a proto jsem se ozval. Ale v podstatě, jsem u na konci orků a zatím je to ok, uvidíme jak dále.
 

Lovec Krys

Legenda
@Nightwish89 Bylo by hezké to místo navíc dostat, ale to Inno nikdy neudělá. Můžeme alespoň doufat, že při příští rase zvýší limit provincií a přidají místo ve vesnici.


@Ódin No připravené to mít mohou, ale podle mne ne vždy vše domyslí do důsledků a to někdy i u dost důležitých věcí.

Ať už je to přesouvání hráčů do středu mapy aniž by se dlouhodobě neaktivní města ve středu mapy mazala nebo přesouvala (vznik mrtvých zón ve středu mapy).
Nebo pozdržení elementálů z důvodu malého počtu hráčů na konci výzkumu (což samo o sobě je spíše důsledek oné nedomyšlenosti).

Dle mě u těch elementálů prostě nedomysleli 2 věci:
1) Nedostatek místa v té kapitole podle mě prostě přepískli, ať už z důvodu toho, že prostě chtěli hráče zpomalit a nedomysleli to, nebo proto, že počítali s větším místem, než má průměrný hráč k dispozici.
2) T4 suroviny a zejména jejich rozpad. Problém jejich rozpadu se podle mne teprve naplno projeví, až hlavní část hráčů, kteří nyní jsou v kapitole elementálů, se dostanou na její konec a již nebudou do další kapitoly T4 suroviny potřebovat a buď je nebudou vyrábět nebo rovnou T4 manufaktury zbourají, což podle mne způsobí ještě větší problémy s trhem T4 surovin pro hráče, kteří se budou postupně do kapitoly elementálů dostávat (a narozdíl od současné vlny hráčů to budou menší skupinky hráčů) a nebudou tak mít s kým T4 suroviny měnit.
 

Prealiena

Velmistr písma
@Lovec Krys T4 suroviny (živoucí zboží) má ve hře zůstat nastálo i v dalších budoucích kapitolách, tak je nikdo bourat nebude. :)
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@Prealiena Tím bych si nebyl tak jist. Aktuálně je po dokončení kapitoly možné s T4 manufakturou provést následující:
1) Vyrábět dále T4 zboží s tím, že tak pomůžu hráčům ze společenství/okolí, kteří se ke kapitole elementálů teprve blíží a tím, že tak budu z rozpadu T4 zboží produkovat nebonusové T1 zboží s bonusem menším, než je bonusové T1 (a v menším množství, než by vyprodukovala bonusová T1 s následnou směnou 1:1).
2) Vyrábět nebonusové T1 zboží (ještě méně efektivní, než bod 1, ale nespotřebovává semínka, která jsou ale stejně mezi kapitolami k ničemu).
3) Nevyrábět nic a nechat T4 manufakturu ladem.
4) Zbourat T4 manufakturu a místo ní dočasně postavit bonusovou T1, v okamžiku blížící se další rasy provést opačný postup a zase začít produkovat T4 zboží. Toto přechodové období mezi rasami může trvat klidně třeba půl roku, což už se podle mne může přinejmenším části hráčů vyplatit udělat.

Pokud dostatečně velká část hráčů zvolí variantu 4, vznikne situace, kterou jsem popsal.

Samozřejmě, pokud mezitím Inno zavede využití T4 surovin i v mezidobí mezi rasami (např. k výkupu v provinciích/turnaji), tak tato situace nenastane. (Místo toho zase nastane bouře nevole, jelikož produkce T4 je závislá na produkci semen a to by pro spoustu hráčů znamenalo výrazné omezení možnosti výkupu).

Podle mne by bylo nejlepší zrušit rozpad vnímavého zboží. Stačí, že jeho produkce je omezena rozpadajícími se semeny.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Nebo pozdržení elementálů z důvodu malého počtu hráčů na konci výzkumu (což samo o sobě je spíše důsledek oné nedomyšlenosti).
Prošel sis všechny jazykové mutace, abys mohl tohle tvrdit? Musíš si uvědomit, že aktualizace probíhají globálně pro všechny jazykové mutace. ;)

Co se týče živoucího zboží, tak je tak, jak to píše @Prealiena, se živoucím zbožím se nyní budeme střetávat v každé další kapitole. ;)


Berte prosím mou diskuzi v tomto vláknu, jako mou soukromou. Nevyjadřuji v nich postoj InnoGames ani Elvenar týmu. :)
 

Lovec Krys

Legenda
@Ódin Tak teda nevím, co mají jazykové mutace společného s pozdržením elementálů kvůli malého počtu hráčů na konci výzkumu? To jako v předcházejících kapitolách ty mutace nebyly?

Jiná věc by byla, pokud informace o pozdržení elementálů z důvodu malého počtu hráčů na konci výzkumu(tzn. málo hráčů na trh pro T4 suroviny) není přesná nebo je nepravdivá. Pokud tomu tak je, tak se za použití této informace coby argumentu omlouvám.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Psal jsi, že by bylo lepší pozdržet kapitolu elementálů z důvodu, že na konci výzkumu je malý počet hráčů. Na to namítám, že tohle nelze zohlednit, neboť můžeš asi těžko vědět, kolik je hráčů na konci výzkumného stromu všude ve světě. V tomto směru je více než naivní, myslet si, že se budou v Německu řídit menším trhem, než je např.: americký, kde mají spuštěno již 7 serverů. Tyto věci se berou globálně, nikoli mutace po mutaci. Navíc, poslední rasa (v současné době předposlední - půlčíci) byla přidána již vloni kolem 7. června, tj. 8 měsíců rozdíl mezi rasami.



Berte prosím mou diskuzi v tomto vláknu, jako mou soukromou. Nevyjadřuji v nich postoj InnoGames ani Elvenar týmu. :)
 

Lovec Krys

Legenda
@Ódin Tady došlo mezi námi k nedorozumění.

Tímto:
Nebo pozdržení elementálů z důvodu malého počtu hráčů na konci výzkumu (což samo o sobě je spíše důsledek oné nedomyšlenosti).
Jsem neměl na mysli, že bych si já přál, aby se elementálové pozdrželi.

Ale myslel jsem tím to, že Inno samo pozdrželo elementály právě kvůli malému počtu hráčů na konci výzkumu.
V posledním příspěvku jsem pak přidal informaci, že tato informace nemusí být přesná/pravdivá. (Jsem si jistý, že informace o malém počtu hráčů na konci výzkumu tady padla, ale je možné, že si nesprávně pamatuji kontext, ve kterém byla použita).

Dle mého je nejrozumnější řešení trhu s vnímavým zbožím takové, že se zruší jejich rozpadání (stačí, že jejich produkce je omezena rozpadajícími se semeny).

A když se vrátím zpátky k tématu návrhu, tak jako nejrozumnější řešení v místu vidím v tom, že:
1) Počet rozšíření z výzkumu v další kapitole se zase zvýší (i 2 jsou lepší než 1. Pamatujete ještě 4 rozšíření u orků, 5 u víl?)
2) Přidá se další řada, kam rozšíření umístit (podle informací, které jsem se dočetl se tak v minulosti dělo, jen nevím, zda v každé kapitole) - tohle je spíše pro hráče, co vykoupili všechna rozšíření za diamanty, ostatní ještě místo na mapě mají.
3) Zvýší se limit na rozšíření z provincií.
 
Nahoru