• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Odměna za pomoc v divech

GoldAngelcz

Velmistr písma
Zdravím,

napadla mě jedna otázka, protože nevím jak bude řešená odměna za pomoc v divech. Na první úrovni (respektive začátkem stavby druhé úrovně) získají dvě první místa 5 VB + 2 první úlomek. Žádný problém.
Na druhé úrovni je to 10 VB a stejně tak úlomky jako v předchozí úrovni. Také žádný problém.
Ovšem na třetí úrovni (a vyšší) už problém je a to ten, že kromě úlomků se získá i 15 VB. Jenže když je možné mít maximálně 10 VB najednou, jak bude tato odměna řešena? Napadly mě dvě řešení nebo spíš takové možnost:

1) VB se přesunou hned do výzkumu.
...jenže co když hráč jej má dokončený, nebo zrovna "stojí" a čeká na odemknutí (suroviny) výzkumu a další výzkumy jsou tak "zablokované", protože jsou až za ním (příklad třeba průzkumníci na začátku každé nové doby). Tam pak bude problém.

2)VB se přesunou do divu majitele odměny.
...opět je problém pokud daný hráč nemá div postavený. A nebo má ale může mít i plno. Body by tak opět propadly.

Obojí tedy asi není to správné řešení (a pokud tak není ideální), protože je tam možnost, že nemusí vyjít a odměna nejde využít celá. Takže z toho usuzuji, že odměna bude jen to co se vejde a zbytek "propadne" a zmizí. Inventář také není, takže VB nepůjdou nijak uskladnit na pozdější použití. Moje otázka tedy zní, jak je to s takovými odměnami? Prostě jen zmizí co se nemůže vejít nebo je to řešené jinak? Pokud by ty VB zmizely, byla by to zbytečná odměna a docela škoda. Zvlášť pokud odměna bude pořád takto růst až do desáté úrovně.


Edit: Teď jsem trochu zmatený. U mě v divu na úrovni 3 má hráč, který má zatím v držení první odměnu 15 VB + úlomek. Ovšem jinde v divu na třetí úrovni má jen 10 VB + úlomek :D Takže tomu také nějak nerozumím, jsou nějaké rozdíly v odměnách u konkrétních divů nebo by to mělo být stejné?
 

DeletedUser34

Guest
ohladom odmeny 15 vb je to presne ako keď maš plny stav a dobyješ provinciu prida sa ti to tam
takze budeš mat 15 vb ale
časovač sa zastavi kym to neminieš


čo sa týka odmena tak ti dava celu runu nie úlomky aspon mne dava runu a VB nie ulomok na ulomok sa zmani az ked ju použijem a v kruhu uz dana runa je a runy su asi neobmedzene množstvo to ale presne neviem
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
wiki napsal/a:
Úlomky run můžete získat:

  1. Dokončením provincie na mapě - Za každou dokončenou provincii získáte úlomek runy k prastarému divu, který máte odemčen ve výzkumném stromě.
  2. Investováním vědomostních bodů do prastarých divů ostatním hráčům.

...podle toho soudím, že se dostává úlomek. Ono úlomek runy jsou ty kousky získané z provincie nebo odměny. Po úspěšném vložení se stane runou a vloží se do kruhu. Po devíti úspěšně vložených run je celý kruh divu hotov a může se stavět. Aspoň tak to chápu já :D

ohladom odmeny 15 vb je to presne ako keď maš plny stav a dobyješ provinciu prida sa ti to tam
takze budeš mat 15 vb ale
časovač sa zastavi kym to neminieš

Takže příklad... Když budu mít 8 VB a dostanu odměnu třeba těch 15 VB, tak budu mít 23 VB "ve skladu" ? Jakože přes limit? Protože pořád to nějak nechápu, ani jsem zatím neměl situaci kdy jsem tohle mohl vyzkoušet nebo alespoň vidět. A moc se mi nezdá že by to mohlo být právě přes ten limit.
 

CherryFlower

Guest
Přes limit mi to skáče např. v provinciích, když jich dobydu víc než 10 za sebou... okénko se blokne na další načítání časem, ale ve výzkumu uplatním třeba těch 11, co jsem dobyla.
 

DeletedUser34

Guest
ano presne ja som mal uz 16 vb ked som si nevšimol ze mam plne body a ziskal som odmenu za motivaciu divu a tak to bolo cez inak aj runu zltej farby ked nemate vyskumane trpaslicie divii odloži az ked ich vyskumate tak ju vlozite ale ona nezmizne
a co sa ulomkov tyka tak som mal na misli ze ulomky su tie co sa rozbiju no hold som to nečital to vijadrenie bral som to ako cele runy tie farebne co poplietol som to :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No to jsou právě úlomky run. A ty úlomky run co se rozbijí jsou rozbité úlomky run :D


Každopádně ještě je tu tahle věc...
Edit: Teď jsem trochu zmatený. U mě v divu na úrovni 3 má hráč, který má zatím v držení první odměnu 15 VB + úlomek. Ovšem jinde v divu na třetí úrovni má jen 10 VB + úlomek :D Takže tomu také nějak nerozumím, jsou nějaké rozdíly v odměnách u konkrétních divů nebo by to mělo být stejné?
 

DeletedUser34

Guest
ak je to iný druh divu asi to je inak prerozdelene ale ak je to rovnaky typ tak potom neviem
ono trpasličie divi davaju viac bodov vyskumu ako tie prve dva ale tiež my to je zvlaštne
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Já mám právě klášter bojových mnichů. Když jsem chtěl okouknout jestli někdo nemá další div, tak jsem narazil třeba na stříbrovlase. Ten má horské sídlo, ale odměna pro prvního hráče je jen 10 VB + úlomek. (to jsi dokonce ty) Když kouknu třeba k woody na křišťálový maják, je tam taky jen 10 VB pro první místo. A skamar má taky chrám a u toho 15 VB jako já. Další divy na 3. úrovni jsem už nenašel. Takže že by to bylo zrovna u chrámu takto? Bohužel 4. div jsem neměl šanci porovnat, nikdo ho nemá na 3. úrovni. Nebo že by byl vždy jeden div od elfů/lidí a jeden od trpaslíků kde by se dostalo takto víc? Těžko říct, to by chtělo odpověď od někoho kdo by to mohl vyzkoušet nebo kdo má možnost vědět víc.
 
Nahoru