• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Odměna z Prastarých divů

DeletedUser919

Guest
Ahoj, omlouvám se pokud tu už takové téma je, ale nenašla jsem ho :( :confused:
Chtěla bych se zeptat, proč z Prastarých divů elfů a lidí dostávají 4 hráči odměnu v podobě BZ a runy prastarého divu, který se plní, z trpasličích divů dostanou odměnu (BZ + runa) už jen 2 hráči a ze Zlaté propasti a knihovny tajemství už dostane runu a BZ už jen jeden hráč ? Jak si mají hráči plnit prastaré divy, když kvůli orkům v provinciích a nedostatku bojových jednotek je z provincie nezíská a pomocí hráčům, kteří tento div mají je nezíská také. Moji kamarádi mi kvůli tomu nechtějí do divů dávat body (myslím divy, které "odmění runou" jen jednoho hráče). :(
 

DeletedUser2097

Guest
Odměny a počet lidí, kteří dostanou výzkumáky popř. i truhlu s runou se liší podle úrovně divu a kapitoly, ze které pochazí prastarý div. Doporučuji si nezoufat a divy postupně levelovat, nikdo přeci neříká, že máš div mít ihned 15. úrovně :) Odměny jsou na nízkých úrovních divů malé a proto je ber spíše jako bonus. Jinak vřele doporučuji abyste se s přáteli domluvili na vzájemné výměně výzkumáků do vašich divů, nikdo nepříjde zkrátka.
 

DeletedUser919

Guest
Neříkám, že chci mít div hned 15lvl, ale když do něj hráči nechtějí dávat body, tak ani časem větší nebude :D. Měním body s bráchou a sestrou, dáváme si 5 bodů. S více hráči nejde měnit, to bych potom jen měnila body a výzkum by mě stál. Takže i tak je to na dlouho.
 

DeletedUser2097

Guest
Ano bohužel je to zčásti na tobě co upřednostníš, zda-li výzkum nebo divy. Ja si divy postavil všechny , který jsem doposud odemknul a soustředím se na výzkum a výzkumáky do divů dávám pouze ve dvou případech, buďto sem se zasekl ve výzkumu díky surovinám, nebo a to me čeka doufám za pár měsíců, sem dorazil na konec výzkumu poslední kapitoly, do doby než příjde nová. Prozatím moc možností není a musíme doufat, že třeba časem vývojáři během svých eventu přidají budovy/divy, které rovnež produkují výzkumáky aby nám to levelování divů šlo lépe. Do tý doby to musíme nějak vydržet :)
 

DeletedUser919

Guest
No uvidíme ;) . Knihovna tajemství sice dává BZ ale jen jeden za 24 hod. to je skoro nic :(
 

sejki

Učedník
Neslo by aby se odměny v podobě vědomostních bodů za pomoc při stavbě prastarých divů buď ukládali někam bokem (třeba do pytle ve spodním meníčku) na použití na později nebo se připočítávali k normálním vědomostním bodům, ale v extra ukazateli? Už několikrát se mi stalo, že jsem cely den škudlil a večer podpořil prastarý div a když sem se ráno přihlásil, tak sem měl jen 10VB a div se vesele vylepšoval... Takže jsem odměnu získal dříve než mi naběhl první hodinový VB a za celou noc se mi už žádný nepřičetl, jelikož jsem měl už díky upgradu divu plno, takže vlastně odměna z pohledu VB mi byla uplně na nic protože stejný počet VB bych dostal za dobu mezi večerním odhlášením a raním přihlášením.....
 

DeletedUser919

Guest
Také bych byla pro něco takového zavést. Nejen přes noc, ale i když člověk nemůže pořád chodit k pc, by byla výhoda kdyby odměna za Prastaré divy byla umísťována jinam a né do hodinových VB.
 

DeletedUser744

Guest
Asi si stojím na vedení, ale přispívání do prastarých divů nechápu. Jestli tomu správně rozumím, tak někomu přispěji například 15 výzkumných bodů, abych potom dostal 5 výzkumných bodů za odměnu. To je asi nějaký druh charity. To ty VB dám raději do svých prastarých divů. Pokud nemám pravdu, můžete mně někdo z mého omylu vyvést.
 

DeletedUser744

Guest
To samozřejmě vím. Jenomže u všech prastarých divů mám většinu polí pro runy obsazené, takže místo runy získám jen její zlomek. Za, v průměru, 10 až 15 VB získám zlomek, čili desetinu runy, což se mi zdá, jako odměna za investování VB a čekání až dotyčný hráč prastarý div dostaví, směšné.

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Eragon92

Znalec fóra
VB i runu dostaneč jakmile je naplněný výzkum takže čekat nemusíš až jej vylepší... A runa je hold vzácné a drahé zboží a s přibývajícími divy to bude drahžší a drahší tak to prostě je a patrně se to nezmění. A jestli ti 10 - 15 VB příjde moc tak promiň ale směju se, já dával i přes 100 VB abych si udržel pozici a runu získal....
 

Deleted User - 42211

Guest
my jsme ve společenství domluvení a každý si něco málo přispěje, at získá runu, takže ani nedáváme takové závratné body ;)
 

DeletedUser744

Guest
VB i runu dostaneč jakmile je naplněný výzkum takže čekat nemusíš až jej vylepší... A runa je hold vzácné a drahé zboží a s přibývajícími divy to bude drahžší a drahší tak to prostě je a patrně se to nezmění. A jestli ti 10 - 15 VB příjde moc tak promiň ale směju se, já dával i přes 100 VB abych si udržel pozici a runu získal....
Nesouhlasím s tebou. Každý to vidíme zcela odlišně. Jedna desetina runy je holt pro mně i za 15 VB drahá. Mám postaveny 4 prastaré divy. Pro jeden další mám všechny runy a pro šest dalších prastarých divů mně chybí jediná runa. Bohužel nemám místo, kam bych je postavil. A ani se mi u některých nezdá výhodné je vůbec stavět. Proto jsem přesvědčen, že runa není až tak vzácné zboží. Špatně jsem se vyjádřil, napsal jsem dostaví, měl jsem na mysli než doplní potřebný počet VB pro možnost vylepšení. Jestli je správný termín výzkum, jak píšeš ty, to nevím. Smát se můžeš jak chceš, v tom Ti bránit nebudu. Já bych taky našel ve Tvé odpovědi několik bodů, kterým bych se mohl smát, ale nechci být zlomyslný.
 

Eragon92

Znalec fóra
Ano runa jako obecně tak vzácná není ale mě osobně třeba do Horského sídla prakticky nepadaly a jelikož to je jediný div který se opravdu vyplatí pro mě i přes 50 VB prostě za to stálo. Teď když jich mám v zásobě přes 20 taky už držím počet VB na runu pod 50 VB cca záleží jak u koho.
A taky netvrdím, že jsem každému cpal tolik VB... tím chci prostě říct, že to je o prioritě a tím se určí i cena runy.
Já ten div chtěl, chtěl jsem ho dále vylepšovat a runy nechodily tudíž pro mě každá získána runa měla velkou cenu i přes to že mě stála třeba 100 VB, mám další 4 divy připravené a z toho 3 jsou mi docela volné a runa u ní pro mě moc neznamená proto by i těch 50 VB bylo opravdu moc.

Snad mě chápeš co tím chci říct, a pokud jsem se tě minule dotknul tak se omlouvám nebyl to úmysl


my jsme ve společenství domluvení a každý si něco málo přispěje, at získá runu, takže ani nedáváme takové závratné body ;)

No u nás si taky vypomáháme, jenže problém je v tom že to dělá jen pár lidí. Navíc když už se pomáhá tak se většinou ty body tam perou hlava nehlava a proto se to pak takhle šplhá :D. Navíc ze začátku jsem dával i cizím takže jsem musel jít s ostatními co přidávali a držet si náskok aby mě o runu nikdo nepřipravil.
 

DeletedUser744

Guest
Ano, teď jsi to napsal tak, že s tím musím stoprocentně souhlasit.
 

DeletedUser494

Guest
Nejlepší je se domluvit s někým (ideálne více lidma, podle počtu odmen z vylepšení) a dávat si tam body navzájem. Získáš tak naplnený výzkum divu plus odměnu...
 
Nahoru