• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Obchodování - úprava parametrů Obchodníka pro T1, 2, 3

Snížit parametr navyšování sumy pro směnu surek u Obchodníka?

  • Ne

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    13
  • Anketa uzavřena .

Trumpetka

Znalec fóra
U Obchodníka většina z nás směňuje přebytky mincí a zásob, ale neznám nikoho, kdo by využíval třetí možnost - směnu surky zvýšené výroby za stejný typ. Řešením by se mohlo zdát vylevlit div Kvetoucí obchodní cech na min. 30, což srovná nabídku pro první kliknutí na 1:1, ale následně se cena směny zvyšuje o 50% u každého dalšího kliknutí. Takže i když vylevlíte div na 31, tak pořád zůstáváte u jednoho kliknutí, po kterém jdete okamžitě do nevýhodného poměru. A nabízené množství surek není nijak zázračné. To je nastavení, které totálně degraduje tuto funkcionalitu a z divu činí drahou zbytečnost pro nadšence.
Parametr navýšení výkupu navrhuji změnit tak, aby alespoň hráči s divem na levlu 31-35 nebyli nuceni zůstat u jednoho kliknutí.
 

Hexik

Znalec fóra
uprava by nebyla spatna popravde tento div nemam na strane druhe div ma 3 efekty takze kdyz je jeden nanicovaty mas jeste 2 zni to dost zjednodusene ale kdyz je efktu vic vetsinou jsou slabsi
 

Trumpetka

Znalec fóra
Hlasování se vyvíjí pozitivně, a tak před jeho ukončením doplním několik propočtů. Jak si můžete najít na Wiki, úroveň 30 divu navyšuje nabídku Obchodníka o +400% a protože základní poměr je 1:5, tak ji tímto srovnává. Po přidání úrovní divu 31 až 35 je pak zvýšení +500%. Nicméně jak připomínkuji, po prvním kliknutí se cena za vykoupení nabídky (nabídky zůstává fixní) pro vás zdražuje o 50%.
(Základní cena, a tím i nabídka, se přitom odvíjí od velikosti Hlavního sídla a u T2 je u mne jen nepatrným zlomkem mé denní potřeby.)
V imaginárních číslech (při divu úrovně 31 až 35): první nabídka je 120/100, druhá pak 120/150 - tudíž se nevyplatí ji kliknout a hráči po prvním kliknutí raději volí snahu uplatnit surky s mírnou slevou na trhu. Výsledek by byl 240/250.
Při snížení navýšení na 40% - 120/100 poprvé, 120/140 podruhé - celkově 240/240. Pro mne osobně férové minimum, které by Inno mělo hráčům s divem na levlu 31 až 35 nabídnout. (20% by fungovalo tří-klikově, cokoli mezi 20 a 40 by výsledek dvojího kliknutí házelo do plusu).
Nejde o parametry divu samotného, ten je v pohodě. Jde o totální degradaci jedné funkcionality divu po zvýšení jeho levlů kvůli nastavení parametrů Obchodníka. Jedno-klikové 120/100 namísto 100/100 je při potřebách v turnajích a ve věži jak plivnutí. Pro levlení z 30 na 31 a víc tak chybí lepší motivace, respektive působí demotivace.
 

Eliphas

Pokročilý žák
Já ten div mám a zvýšení se nebráním:) a měnit bonusovku musím, protože mám svitky :D
Přesně tak,:D Vyrábím je taky - hrůza a u živoucího se ta směna taky hodí, při věčně předražených, nebo žádných, nabídkách :mad:
Kdyby šla ta směna zboží za zboží aspoň 5x bez navýšení aspoň by těm zlatokopům sklaplo :)
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Já div mám a je fakt, že obchodník je tak nevýhodný, že ho používám jen když není jiná možnost.
A to je v současné době úkol do eventu.
 

Mescal

Znalec fóra
K obchodníkovi chodím pouze v případě úkolu z eventu... a co se týká divu Kvetoucí obchodní cech, tak ten mám prioritně k navyšování síly portálu spřátelených ras a to že Kvetoucí obchodní cech snižuje poplatek u obchodníka je pro mě podružná věc.
 

GorGlin

Veterán
Taky ho mám na výrobní bonus, ale je pravda, že kdyz spouštěli zivouci a platina prostě nebyla, jeho bonus na obchodníka bylo požehnání, ten původní poměr je zoufaly
 
Nahoru