• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

NPC Výměna artefaktů

SilviSaleva

Pozorovatel
Návrh: Nové možnosti, jak získat artefakty pro starší rozvíjivé budovy jinou cestou než za desetitisíce a to ještě k tomu jenom po ukončení Eventu a dále již nemožno získat vůbec

Podrobnosti:
1) Artefakty jsou potřebné a já osobně mám například budovu Fénixe chladného ohně na lvl 6 a rád bych jej dostal na 10. Dělal jsem co jsem mohl, když byl ten art ve věži a tam jsem také jich získal 5, 4x věž na max, stálo mne to vela zboží a neřknu-li diamantů (obvykle dělám 1,5 věže), ale více jsem jich nezískal. A Aktuálně není možnost ani tento artefakt získat. A to nemusí být jenom tato budova, každý hráč má zajisté svou budovu, kterou by rád zvednul na 10 a nemůže, nebo kterou či dokonce schoval nebo úplně prodal kvůli nízkému lvlu. Zkrátka staré rozvíjející se budovy tímto ztrácejí hodnotu a zajímavost.

2) Navrhoval bych zde NPC obchodníka s artefakty, u kterého by bylo možné artefakty měnit pouze za jiné artefakty. Je zřejmé, že některé artefakty, stejnětak jako jejich budovy jsou vzácnější, zejména ty starší, a proto by nebylo obchodování jen tak. Rozčlenění zde artefaktů do skupin a a klidně bych dal za vzácnější artefakty 3 jiné + nějaké zboží k tomu.

3) Mohla by to být záložka v akademii nebo na tržišti to již je jedno, a třeba každých 24h by se měnily nabízené artefakty, třeba jen 4 nebo i 2, ale opravdu skutečně náhodně točit všechny. Bylo by možné však zde i měnit cenu na základě rozmezí minima a maxima, či i nastavit výběr platby tří z pěti nebo dvou z čtyřech a podobně.

Příklad:
Potřebuji artefakt Fénixe chladného ohně.
Objeví se u NPC obchodníka s Artefakty s následujícími možnostmi zakoupení: (Vyber 3 z 5)
a) 3 jakékoliv jiné artefakty
b) X zlata (dle kapitoly)
c) X náhodného vzácného zboží (dle kapitoly)
d) X kladivek (dle kapitoly)
e) X Diamanty
X =:
Vzato podle mojí produkce, nacházím se na začátku kapitoly Čarodějů a učňů, mám 8 manufek na mramor, kde každá z nich produkuje 2541 mramoru za 3h.
2541*8= 20 328.
Za den tedy jsem schopen vyprodukovat 5x3h a 1x9h na noc, kde 9h je úbytek, ale převedeno na 3h by to bylo 8x3, počítejme tedy 7x3, což je 142 296.
Tedy na základě této kalkulace bych se nebál dát klidně i 500 000 mramoru. Je možné mramor vyobchodovat, koupit u NPC obchodníka se zbožím, pro to je potřeba zlato a potřeba zisku zlata skrze Bonusy pro mince atd.

Nebo druhá možnost přednastavené 3 možnosti po třech a hráč by vybral jednu:
a) 458 834 mramoru, 742 972 kladívek, 3 jakékoliv jiné artefakty
b) 13 232 443 mincí, 2 jakékoliv jiné artefakty, 645 231 prken
c) 30 000 diamantů, 289 472 svitků, 472 238 prachu

V případě c) je 30k diamantů namísto tří artefaktů, kdyby přecejen někdo měl diamantů přebytek, a v případě b) je o jeden artefakt méně než v případě a) ale o to více zboží a poměru zlata a kladivek. Ceny jsou uvedeny příkaldově, a řekl bych takto relativně úměrně dle mé úrovni a kapitole. Zbytečně bych je nepřestřeloval příliš mnoho.

3) Podmínkou bych však zde dal vlastnění základny nerozvinuté na maximální lvl, jinak by hráč nemohl koupit tento artefakt ani za jednu možnost.

4) Obchodník by nabízel i omezený počet artefaktů daného typu, tedy by se mohlo stát, že v 8h kouknu "á výborně je tu artefakt kterej chci, konečně" ale než získám potřebné zboží, či mince nebo kladívka, už by se mezitím mohl vyprodat a tak po zbytek 24h by u obchodníka svítilo místo nabízeného artefaktu "Tento artefakt již není k dispozici" nebo podobná hláška.

5) Přijde mi velmi velmi zbytečné artefakty získávat a pak je vlastně prodávat, resp rozkládat na úlomky kouzel vlastně jenom tak, protože sem si je nasbíral v eventu a další již nepotřebuji. Nebov akademii je koupit, ale zase jenom pro postup v akademii, ale vlastně ten artefakt vůbec nepotřebuji. Nebo by se zde nabízela možnost zvýšení procenta výskytu v akademii. Nikoliv o moc, vzhledem k vzácnosti. 1-5% zvýšit by nemuselo vůbec uškodit

Důvod:
1) Obnovení starších budov ze starších eventů
2) Přidání možnosti pro hráče jak získat své oblíbené budovy na max lvl, kteří se zrovna netopí v penězích

Dopad na jiné prvky:
1) Spokojenost hráčů
2) Více možností v obchodě


Závěr: Možná by pár věcí se zde ještě hodilo dolatit, ale jako podnět pro návrh to takto stačí. No zde uvidíme, esli se setká s pozitivní odezvou, ale věřím, že s artefakty nebojuji sám.
 
Nahoru