• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nová herní funkce

dodoch1

Pokročilý žák
1. Shrnutí: Navrhuji umožnit na mapě DS uzamčení vkládání, mimo určenou trasu.
2. Popis návrhu: Kromě možnosti vyznačení trasy na mapě DS, navrhuji možnost uzamčení ostatních tras pro vkládání odznaků nebo konkrétních bodů s možností editace v průběhu hry.
3. Odůvodnění: Mezi hráči je pořád hodně takových, kteří nerespektují vyznačenou trasu na mapě DS a vkládají mimo ni. Toto chování jednotlivců maří plány a předem určenou strategii vedení spolku, což způsobuje rozpory mezi hráči. Vložení funkce zámku by výrazně napomohlo řízení DS. V opačném případě je funkce velitele degradována.
4. Dopad na jiné prvky: Tato funkce nemůže mít negativní dopad na herní prvky
 

OldMaGorr

Mistr slova
Jsem spíš proti. Pokud někdo nerespektuje dohody ve společenství tak v něm nemá co pohledávat. Blbce a ignoranty bych ve společenství netrpěl. Ano, občas se někdo "uklikne", ale při současném nastavení DS to není žádná tragédie - i velmi slabá společenství mohou dosáhnout poměrně lehce na všechny odměny ... A pro ty co hrají i na pořadí to vůbec smysl nemá - tam se naopak snaží zaplnit všechny cesty, protože nyní je to výhodnější než jáma (dřív tomu tak nebývalo). A někdy, kdy si hráč nestihl udělat záznam na zvolené cestě na dané mapě a ta už je zaplněná a půjde se brzy dál, je pro něj potřeba mít šanci si dát alespoň něco kamkoliv ...
 

dodoch1

Pokročilý žák
Poznámka k výroku OldMaGorr. Respektuji Váš názor a dodávám, že těch společenství, které se perou o umístění v řebříčku je podstatně méně, než těch, co od DS očekávají dosažení odměn a jít od toho. A právě pro tu většinu je můj návrh. Kdo nechce nemusí tuto funkcionalitu využívat (menšina). Pro většinu užitečná věc :)
 

Danber7777

Pokročilý žák
jsem spíš proti at to bylo minulé společenství kde jsme bojovali o žebříček nebo společenství v kterém jsem ted Vždy se domluvilo kudy se půjde a tak se šlo Ano jistě stalo se, že někdo nedodrží trasu, ale jen z toho důvodu, že se potřebuje zapsat na mapu kvůli odměnám
 

OldMaGorr

Mistr slova
@Lovec Krys - které? Podle mne je to hlavně první a druhý bod na modré. Ale ono to vše závisí na tom co má společenství k dispozici, kováři už nejsou tím hlavním úzkým hrdlem, pro hráče na vyšších úrovních jsou to nově taky náramky a pro všechny jsou to zbytky - pokud ovšem někdo nemá postavené hafo sad z věže a zásobičku 500+ toto zeleného lepidla.
EDIT: Psal jsem to po paměti, teď jsem se podíval do tabulky a druhý bod modré je už křižovatka za 900 - tak ta se asi dělat vyplatí i když chce taky 64 kovářů. :)
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
První bod na modré a poslední 2 oranžové. Všechny za 300, ale chtějí příliš moc kovářů anebo zbytků, takže jáma vychází lépe. Ty by se hodily prostě "zakázat".
To samozřejmě zajímá jenom společenství hrající na výsledek. Při projetí jen jedné trasy je to celkem jedno.
Pokud společenství jede na vítězství, tak:
Zbytky jsou samozřejmě největší brzdou.
Druhou jsou náramky.
Zvýšit produkci náramků je jednodušší: Prostě je potřeba mít více T1 manufaktur a po dobu DS všechny okouzlené. Pokud společenství soupeří, může se to zvrhnout do soutěže, kdo vyplýtvá více urychlovačů na urychlování výroby manufaktur.
Zvýšit produkci zbytků je složitější. I když si nasyslíte libovolný počet činidel, stejně vás nakonec omezí množství receptů v akademii. To lze zvýšit pouze přes diamanty. (takže se to může zvrhnout v soutěž, kdo utratí více dia za rotaci receptů).

Takže zpět k návrhu: Myslím, že by stačilo mít i možnost označit jednotlivé body negativním označovačem (např. křížkem), jako upozornění "Sem nevkládat". To by umožnilo požadovanou funkci a zároveň neznemožnilo vložit odznak, jestliže hráč potřebuje někam odznak vložit kvůli odměně a jinam už vložit nemůže.
Nevadilo by mi ani mít možnost tyto body zablokovat natvrdo, i když při neuváženém použití z pozice velitele/zástupců by to mohlo vytvářet v těchto společenstvích zlou krev.
 

Hexik

Znalec fóra
vim o cem mluvis je to celkem bezne rekne se nejdeme tu modrou rika se to porad dokola a vzdy tam nekdo neco hodi az se nakonec udela skoro vzdy a pokud spolek jede az do posledni chvile at se jde ta modra ci dalsi body dojdou naramky a zbytky

urcite by se mi libilo minimalne moznost proste jen oznacit neni nutne hned zakazat a pak by to hraci (co to tak jen placnou ze tam jeste neni doplnino) videli tak by je to nejspis odradilo ke vlozeni

takze proc ne v nejake podobe by to jiste pomohlo
 

Mescal

Znalec fóra
Než zcela zablokovat, líbil by se mi Lovcův návrh negativně a výrazně označit body nevybraných tras. Ono je něco jiného ukliknout se vložit na špatný bod (křižovatku) např. 10x odznak společenství divů a nebo vojska a něco jiného je ukliknout se a vložit na špatný bod např. 10x náramek nebo zbytky. V prvním případě nad tím každý mávne rukou, ale v druhém případě to je na špagát. :)
 

OldMaGorr

Mistr slova
@Mescal - ano, toto bych podpořil. My například hrajeme primárně jednu trasu (zpravidla teď zelenou), pak křižovatky a pak případně doplňujeme další body. Pokud by měl velitel společenství a jeho zástupci možnost některé body "zablokovat" nebo alespoň označit usnadnilo by to organizaci.
 
Naposledy upraveno:

Banderoi

Znalec fóra
Tak si udělej pořádek ve spolku-ve válce se taky stane,že někdo útočí na jiné město než měl!!!
1. Shrnutí: Navrhuji umožnit na mapě DS uzamčení vkládání, mimo určenou trasu.
2. Popis návrhu: Kromě možnosti vyznačení trasy na mapě DS, navrhuji možnost uzamčení ostatních tras pro vkládání odznaků nebo konkrétních bodů s možností editace v průběhu hry.
3. Odůvodnění: Mezi hráči je pořád hodně takových, kteří nerespektují vyznačenou trasu na mapě DS a vkládají mimo ni. Toto chování jednotlivců maří plány a předem určenou strategii vedení spolku, což způsobuje rozpory mezi hráči. Vložení funkce zámku by výrazně napomohlo řízení DS. V opačném případě je funkce velitele degradována.
4. Dopad na jiné prvky: Tato funkce nemůže mít negativní dopad na herní prvky
 
Nahoru