• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nesmyslný trh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

GorGlin

Veterán
Asi záleží na lokální pravni normě.
Pokud vím, je v současné době bráno jako lichva poplatek přesahující 20%.
 

Ludi

Veterán
Upřímně, na trh si dávají někteří hráči velmi předražené nabídky. Pak to tam leží věky. Já se naučila už na začátku hry dávat své nabídky na ***. Prostě malé všimné, pro nakupujícího. A víte co? Vždycky jsem na tom vidělala, protože kdo rychle prodá, dvakrát prodá. Surek všeho druhu jsem měla vždycky dost, protože to, jak si zaplnit sklad, není žádná věda. Hraju v obou světech a ty šílené nabídky dávají stejní hráči. Za léta co hraji, tak zjišťuji, že tihle lichváři velmi často po nějakém čase přestávají úplně hrát. Proč asi? Že by nedostatek surek :p?
 
Naposledy upraveno:

WizardBeni

Kolemjdoucí
Dobrá tedy. Vysvětlím to jinak. Nabidka na tržišti je vlastně informace o zboží, které je k dispozici pro ostatní v určité době.
Ten který nabízí zboží chce něco z obchodu získat (vydělat). Člověk na druhé straně může nabidku prijmout nebo ji nechat ležet. Koupit a ziskat nebo nekoupít a neutratit.
Je to jako v běžném životě. To, že někdo něco prodává ještě neznamená, že si to musíte koupit.

Asi záleží na lokální pravni normě.
Pokud vím, je v současné době bráno jako lichva poplatek přesahující 20%.
Elvenar je hra a má svá pravidla. I 50% navíc není lichva.
 

GorGlin

Veterán
Je možné že jsem četl špatně, kde se to v pravidlech píše?

Vycházíš tedy z obecného pravidla obchodu, co jsem vyrobil je moje a je mé bohem dané právo si takové zboží nacenit podel svého?

To je jistě pravda, ale když se někdo rozhodne využít problémů druhého k tomu aby se na jeho úkor obohatil, já nesmím říct co si o něm myslím?
Snad abych se nedotknul jeho citlivé duše?
 

pavelb

Učedník
@GorGlin - tady bych spíš souhlasil s @WizardBeni - je na tobě, zda nefér nabídku příjmeš, či ne. Problém je v tom, že stačí chvilka nepozornosti a vezmeš i to, co nechceš. Uvítal bych tedy též výše zmiňovanou možnost skrýt nula * nabídky.
 

GorGlin

Veterán
to samozřejmě můžeš, stejně jako si já o tom budu myslet stále to samé
Takže u tebe se někdo stará o to aby jsi měl vždy v nabídce i rovnou nabídku?

Mě napadlo že by trh mohl pro přijetí nevýhodné nabídky vyžadovat potvrzení
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru