• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nesmyslný trh

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
ono se to zase utřepe. Nová kapitola vždycky všechno rozhodí, protože je najednou moc hráčů ve stejné fázi hry. Spíš by to chtělo už vyřešit staré bolesti s bismutem a svitky...
 

Danber7777

Pokročilý žák
no u mne se teda nic neotřepalo za celou dobu Elementálů a ted v další kapitole to pokračuje takže když potřebuji živé zboží radši vždy přihodím něco navíc Ted jsem třeba nepřihodil nic a viselo mi to tam 2dny přihodil jsem 100 a během hodiny to bylo pryč:)
 

Vicky1177

Mistr slova
No já tedy nevím, jak to děláte, ale stačí směňovat živoucí v poměru 1010/1000 (dávám/chci) a ještě než to stihnu nasázet, tak mi to z druhé strany mizí pod rukama. Mám přebytek elixírů a když je chci udat, stačí chtít o 50 míň na jednu směnu za T2 a během hodiny (hodin) je to taky pryč...
 

Danber7777

Pokročilý žák
jo tak normální zboží tak nějak funguje a fungovalo,ale živé je prostě problém Tím asi víc,že jsem na kraji mapy a kolem mám spoustu mrtvol
 

GorGlin

Veterán
Trh s živoucím zbožím je celoserverovi, tam je jedno kde jsi.
U nás řešíme problematické suroviny v cechu. Kdo vyrábí nedostatkové zboží ho drží pro cech.
 

GorGlin

Veterán
To samozřejmě není, je jedno jak nevýhodný kurz na trhu je, celkové množství platiny se tím nezvětší.
Je pravda, že na trhu jsou spekulanti, co tam dávají absurdní poptávku.
Podle mě jsou to spíš pasti, na hráče když se ukliknou.
Ale zakázat to je problém, můžu chtít kolegu z cechu podpořit surovinami.
Určitě by se to dalo řešit použitím nějakých filtrů.
Ignor pro hráče, nebo zobrazení obchodu jen v určitém poměru atd.
 

Vicky1177

Mistr slova
Je pravda, že na trhu jsou spekulanti, co tam dávají absurdní poptávku.

To pozoruju taky, a (alespoň u mě) jsou to jen jeden/dva stále stejné nicky a nabídka tam visí klidně pár dní. Takže spíše dle mého se sází na to ukliknutí... Zase takový technický problém by nebyl, omezit dávání nabídky jen do určité částky/poměru. Nebo aplikovat systém "soukromých prodejů" mezi hráči, což velice úspěšně běží u jedné nejmenované onlinovky, kterou taky hraju.
 

alu5

Učedník
Od začátku co hraji byl trh 1:4 max, teď je najednou 1:8, takže je to v nabídkách ještě horší.... Podle mě to byl krok dost vedle. Hold si musíme dávat ještě většího bacha na to, abysme se neuklikly...
 

GorGlin

Veterán
limit se zvětšil na přání hráčů
a já s tím souhlasím, když se rozhodnu pomoct nějakému členovi, tak klidně dám 10000:1
ale chybí tam filtry
v prohlížeči některé, v aplikaci všechny
 

alu5

Učedník
Mě bylo jasné, že si to hráči přáli a proto to udělali. A pokud chci pomoci nějakému hráči, tak je to super, ale jinak je to děs. Hlavně u toho živoucího zboží mě to přijde na blití. Já jsem třeba seknutá ve výzkumu, protože nemám šanci vyměnit 250tis. houbiček nebo mýdla hlavně pokud nemám jedinou nabídku 1:1 ale všechny 1:8.... Ono se to s rozpadem živoucího zboží blbě sbírá, když máš na trhu nabídku 3 dny....
 

Jirinazel

Znalec fóra
Mě teda přijde dost hloupé, že se to týká pořád stejných postižených hráčů. Rok jsem prodávala pod cenou svitky a teď k tomu prodávám pod cenou pryskyřici a je mi už jasné, že další zboží budu zase prodávat pod cenou. Sakra, cožpak jsme nějak podřadní jen proto, že jsme vyfasovali blbé okénko a nikdo s tím nic nedělá? Makám jak barevná, tak co ještě můžu?
 

Filipes I.

Kolemjdoucí
Některé kurzy jsou nesmyslné, ale tak funguje trh. Navíc pokud se trefíš do zboží které nutně potřebuješ a máš, tak dáš někdy rád i víc když se chceš pohnout z místa a je to levnější než kupec. Nabízím často lepší kurz a i tak se mám někdy problém pohnout. Hodně pomůže spolek. Ukliknul jsem se možná jednou a toho se nebojím, ve hře nasekám víc taktických chyb i sám.
 

Eliphas

Pokročilý žák
Řekla bych, že se s tím spekuluje úplně stejně jako na burze či kdekoli jinde. Stačí aby měl hráč dostatečné zásoby
a skoupil férové nabídky, jenže to musí mít čas u toho sedět, no a když se takových najde víc, tak mohou trh úplně
pokřivit. Nedostatek je tímto uměle vyvolán. K tomu pár budov, které produkují jen jeden druh zboží ( jako např. knihovna )
na vyrovnanosti nepřidá a pak nezbývá, než platit a platit ....za nic....
 

Filipes I.

Kolemjdoucí
Nefunkčnost trhu je částečně dána i tím, že spousta hráčů má od začátku hry docela dlouho, než jim to dojde, manofaktury na všechno zboží. Místo toho, aby vyráběli jen to zvýhodněné a chodili na trh, což jim postup značně urychlí. Za další nezáleží jen co je na trhu, ale také co tam nabídnu já.
 

GorGlin

Veterán
To není tak snadné, když se přihlásíš, velké spolky te nevezmou, malé nebývají tak aktivní a i ten obchodník je horší než býval.
Já beru všechny ty stovkové směny které na trhu vidím, ale moc toho není.
spíš tam mám věci od lidí co nepřemýšlí nad výrobou a zbavují se přebytku
 
Naposledy upraveno:

WizardBeni

Kolemjdoucí
Co je na nabídkách v obchodě špatného?

O jakých lichva h se mluví?
........,....................................

Vysvětlení které zminim se nebude mnohým vůbec líbit. Je důležité, aby si každý uvědomil z jakého důvodu ve hře obchod každý má. Tržiště je místo ve městě kde má hráč možnost získat od obchodníka suroviny, které nevyrábí jako posílené. Ty získá výměnou v daném kurzu. Ten je jako základ stanoveny poměrem 1:5. Neposílené za posílené. Taková je cena, kterou platíte obchodníkovi za právo využívat jeho služeb. Tržiště vám umožní stát se jeho konkurencí.

Pravidla Tržiště jsou stanovena pravidly hry. Z toho je jasné, že obchodování na Tržišti je součástí hry Elvenar.
Elvenar je budovatelská strategie. Jakou strategii hráč zvolí pro úspěšné dosažení cíle není stanoveno. Hraje se podle pravidel. Oohodník ve vašem městě mění mění zboží 1000 za 5000. Nestěžžujtee si na nabídky jiného hráče. I 1000:3000 není lichva. Využívejte obchod k úspěchu. Nevyužívejte obchod jako místo, které doplňuje ztráty kvůli vlastní neschopnosti.

Bojujte nebo přátelsky obchodujte s cizími rasami!
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru