• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Uživatelské rozhraní Nastavení sousedské výpomoci [předáno]

DeletedUser122

Guest
Zdravím,

ve městech jsou tři druhy sousedské výpomoci
- motivace stavitelů
- zvýšení kultury
- darování mincí

Stává se mi docela často, že mi sousedé a spojenci motivují stavitele, což je úplně nesmyslná pomoc. Už jsem zkusil všechno možné i nemožné, píšu všem, aby mi zvyšovali kulturu, přesunul jsem dělníky na to nejvzdálenější místo, ale stejně se najdou chytráci, co mi přes celé město sjedou kolem nenamotivovaných kulturních budov až na druhou stranu města a kliknou mi na stavitele.

Napadá mě možnost přidat někam do profilu možnost zablokovat jednotlivé druhy sousedské výpomoci. Pravidlo by bylo takové, že vždy MUSÍ být alespoň jeden druh sousedské výpomoci povolený. Případně by šla přidat i priorita pomoci.


Příklad 1:
- motivace stavitelů - vypnuto
- zvýšení kultury - zapnuto - priorita 1
- darování mincí - zapnuto - priorita 2

Při kliknutí na ruce pomoci by se v tomto případě pomoc mohla provést automaticky tak, že se nejdřív zkontrolují kulturní budovy, pokud budou nějaké nenamotivované, automaticky se namotivuje ta s nejvyšší kulturou. V případě, že jsou již všechny motivované, zkontroluje se, zda se neupgraduje hlavní sídlo. V případě, že ne, darují se mince, v případě provádění upgradu by se objevilo, že sousedovi nelze pomoci.


Příklad 2:
- motivace stavitelů - zapnuto - priorita neuvedena
- zvýšení kultury - vypnuto
- darování mincí - zapnuto - priorita neuvedena

Při kliknutí na ruce pomoci by se zpřístupnilo darování mincí a motivace dělnické chatrče stejně jako doteď, kulturní budovy by však nebylo možné motivovat.
 

Iefyr

Guest
Ono se sice říká, že darovanýmu koni na zuby nehleď, ale... něco do sebe tenhle nápad určo má.;) Když už pomoci, tak ať to má efekt i pro někoho jiného, než pro toho, kdo pomáhá.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No ono možná dotyčný dávají schválně to co by člověk nevyužil :) Takže v tom může být i rivalita a snaha "získat peníze, případně i kladívka, ale zároveň pomoct cizímu hráči co nejméně". Jasně, nikomu to moc neublíží, ale holt je to způsob jak minimálně naštvat cizího hráče. Těžko říct no :) Proto je lepší mít dobrý cech a aktivní lidi, kteří ti spolehlivě namotivují to co je třeba :) Jinak, já osobně využiji všechno. Až se ti budou budovy stavět 12 a víc hodin, budeš rád za stavitele :D
 

Sindri

Guest
Můžeme to tedy chápat jako návrh na vyvážení motivace dělníků? :)
 

DeletedUser122

Guest
GoldAngelcz: a můžeš mi říct, jaké budovy se u elfů staví 12 a víc hodin? Hlavní sídlo, kasárny a magické suroviny a to ještě na těch vyšších úrovních (a dejme tomu ty nejpokročilejší kulturní budovy). A kolik takových upgradů uděláš? Denně potřebuju upgradovat domy, pak jsou tu zbrojnice, ostatní zboží... Všechno to jsou stavby Domů bude ve finále víc než všech ostatních budov dohromady a i na 15. úroveň mi upgrade trvá pod 6 hodin (aspoň u mě jako elfa). Tady je opravdu k vzteku, když mi někdo zkrátí stavbu domu o 30 minut, když stejně nemám suroviny na to, abych upgradoval dál místo toho, abych dostal kulturní bonus, který nutně potřebuju, protože mi dochází třeba zásoby... Motivace stavitelů by byla fajn, kdyby se dala "schovat" na později, protože stejně Ti to vždycky naschvál namotivují v momentě, kdy děláš ty nejkratší upgrady...
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
A kolik takových upgradů uděláš?

Tahle hra je o čase. Tím že je budeš používat často, získáš oproti ostatním "náskok". Po jednom dělníkovi ne, ale když budeš dělat většinu budov, naskáče ti to o pěkný čas. Dílny na 15 a celkově vyšší levly už jsou docela náročnější na čas. I hodinka je znatelná a když je jich víc... na kasárnách si tak naženeš 10 hodin "náskok", o sídle ani nemluvím. Pak se leze žebříčkem líp. Holt záleží jak je kdo chytrý a co (ne)umí/(ne)chce využívat.

protože stejně Ti to vždycky naschvál namotivují v momentě

Asi tě nemají rádi no :) Já mám okolí dobrý, co mi kdo motne za to jsem rád. Ne vždycky je to podle představ, to je fakt. Ale už jen to, že ti něco namotivují je přínos. Je spousta hráčů, kteří mají okolí pasivní a nemotivují vůbec nic. To bys tu pak brečel jednou tolik :D Prostě trocha zákeřnosti ve hře. Většinou cechem tohle jde vyřešit, je to jen o domluvě. A samozřejmě aktivnějších a ochotných lidech v něm.


Neříkám že nechat si dělníky "na potom" a podobný návrhy a nápady by nebyly užitečný. Ale myslím že schválnost a "podlosti" ke hře prostě patří :D Jinak by to byla nuda.
 

DeletedUser122

Guest
Tahle hra je o čase. Tím že je budeš používat často, získáš oproti ostatním "náskok". Po jednom dělníkovi ne, ale když budeš dělat většinu budov, naskáče ti to o pěkný čas. Dílny na 15 a celkově vyšší levly už jsou docela náročnější na čas. I hodinka je znatelná a když je jich víc... na kasárnách si tak naženeš 10 hodin "náskok", o sídle ani nemluvím. Pak se leze žebříčkem líp. Holt záleží jak je kdo chytrý a co (ne)umí/(ne)chce využívat.

No, víš, ne každý to hraje tak, že za 5 minut musí mít všechno hotové. Pokud je někdo závislák, že u toho sedí ve dne, v noci a čeká, až se mu dostaví budova, aby mohl dát stavět další, nejspíš si taky bude kupovat diamanty, aby mohl mít 5 dělníků a stavět rychleji. Ale to už je trochu o něčem jiném. Hra se boduje tak, že získáváš body za vyřešení střetů (jestli jsem to správně pochopil, dál než k nějakému 14. nebo 15. okruhu se nedostaneš, takže všichni časem budou mít střetů stejný počet) a stavby, co máš ve městě (když je postavíš dříve, budeš mít ty body dříve, když později, budeš mít body později). Tady tedy nebude záležet na tom, jak rychle dojedeš na konec, ale jak rozmístíš budovy co nejefektivněji ve městě a tedy, kolik budov ve finále budeš mít. Ale mě nezajímá první místo a je mi úplně jedno, jestli se mi budova bude stavit 20 nebo 18 hodin ;) Tu stavbu si naplánuju tak, aby mi to co nejvíc vyhovovalo.

Bavili jsme se o tom už několikrát v cechu a zatím jsem nenarazil na člověka, který by mi řekl, že jsou mu ty motivace dělníků užitečné. Pokud tím vývojáři chtějí někomu tu hru znechutit, pak se jim to daří skvěle, pokud ne, pak je to herní paskvil.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Pokud je někdo závislák, že u toho sedí ve dne, v noci a čeká, až se mu dostaví budova, aby mohl dát stavět další
Věřím že takový člověk snad ani být nemůže, protože všichni mají povinnosti (škola, práce, rodina,...)

nejspíš si taky bude kupovat diamanty
Nevím proč se všichni odvolávají na diamanty. Co je na tom špatné, když si člověk koupí diamanty? Hru hrají všichni zadarmo, někdo musí "platit" a přispívat hře na chod hry. Někdo to narve do cigaret, alkoholu a dalších zbytečností a někdo si měsíčně dá pár korun do hry. Proč by ne? Někdo to má třeba jako koníček a baví ho to. Každopádně, vždycky se najde někdo inteligentní, kdo z toho dělá vědu a odsuzuje hráče :D Což je trochu dětinský bych řekl. Dost se to objevuje ve hrách, kde jsou placené výhody a podobně (třeba na DK to člověk vídá každou chvíli). Tam je to spíš takový prostředek méně schopných hráčů, aby měli výmluvu, proč jsou tak špatný a proč je někdo jiný porazil (ve skutečnosti je ta chyba trochu jinde). Kdyby hra měla placenou registraci (kompenzace za placené možnosti), drtivá většina tady by si jí ani nevšimla. A kdo dělá dneska něco zadarmo, že? Maximálně hlupák a blázen. Hm, že by tu nějací byli :confused: To že si občas někdo koupí diamanty ještě neznamená, že by měl být nějaký zvláštní :D To jsou zase názory...

Ale mě nezajímá první místo a je mi úplně jedno, jestli se mi budova bude stavit 20 nebo 18 hodin
Tak to už je na stylu hry. Někdo holt chce být co nejlepší a nestačí mu se plácat na konci žebříčku. Prostě soutěživost. Tak to bývá v každé hře a rozhodně na tom není nic špatného :) Stejně tak jako není nic špatného klikat si párkrát denně a neřešit místo a podobně.

Bavili jsme se o tom už několikrát v cechu a zatím jsem nenarazil na člověka, který by mi řekl, že jsou mu ty motivace dělníků užitečné. Pokud tím vývojáři chtějí někomu tu hru znechutit, pak se jim to daří skvěle, pokud ne, pak je to herní paskvil.
:D Co ti na tohle říct... Znechutit? Myslím že z tebe mluví trochu naštvanost a zaujatost. A k tomu člověku... Vídám hráče co mají napsáno místo jména města, že chtějí i stavitele. Tak asi záleží taky na konkrétním člověku


No každopádně hádat se tu nebudeme, viď že ne? Jak jsem psal výš, nějaký nápad na vylepšení tohohle určitě nebude od věci. Ale zase nadávat jak špaček a rozčilovat se tu taky asi není ta nejlepší cesta. Prostě vymýšlet nápady a snad si nějaký nápad vezmou vývojáři k srdci a zalíbí se jim. Do tý doby to budeš muset zkusit přežít takhle.
 

DeletedUser2216

Guest
Zdravím nechápu důvody limitu 24 hodin ... i když by někoho napadlo čekat do půlnoci a podporovat tak co? Myslím si že resetování času čekání až budu moct podporovat by byl dobrý krok. Nemusel bych pak třeba vynechat den protože třeba v tu danou hodinu nemohu protože se pracujícím mění směny apod ... Děkuji
 

DeletedUser2429

Guest
Cau no mi by bohate stacilo, kdybych si primo na budove mohl, vypnout nebo zapnout jestli ma byt motivovana. Ono uvedu priklad, ze kdyz vylepsuji hlavni mesto, tak hned ta kultura vypada jinak, protoze proste nikdo nemuze kliknout a dat mi mince, takze jsem s kulturou spokojen a nebo mne stve, ze mi nekdo motivuje neco co dava jen 200 kultury, takze tam bych to taky vypnul a bylo by a v pripade potreby si muzu zapnout co budu potrebovat.Prijde mi to jednoduche a ucinne.
 

papap

Mistr slova
Tak ono musíš kulturní budovy obměńovat,staré bourat a nové co dávají mnohem více kutury stavět místo nich.Pak k tomu,že ti nikdo dá 200 kultury nedojde...:)
 

DeletedUser2429

Guest
Ahaaaaa to je rada jak hrom, takze tu kulturu z akci co mi dava lidi mam jako zbourat jo? A nebo misto te kultury 2x2 nacpat nejakou 5x6 jo?
 

papap

Mistr slova
Tady nebylo psáno,že jde o budovu s eventu a ještě s lidma,takže se uklidni.Když by se jednalo o kulturní budovu ze hry,tak je tento postup správný.A jen tak mezi námi,tyhle malé budovy z eventů se nevyplatí brát...
 
Nahoru