• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Možnost směny různých artefaktů

Uvítali byste možnost směny artefaktů


  • Celkový počet hlasujících
    26

OldMaGorr

Mistr slova
@iDavis - jak si tvé názory a pomoc všem se hrou vážím, tak v tomto bodě s tebou hrubě nesouhlasím. Nač je mi "rozmanitost" zbytečností ze starých rozvinutelných budov, které už ve hře noví hráči asi nikdy nebudou mít šanci dokončit. U starých budov z eventů to nakonec alespoň částečně pomohla řešit Královská rekonstrukce. Proto bych podporoval nějakou formu směny artefaktů, byť třeba zatraceně drahou, jak navrhuje @Ryny
 

Prealiena

Velmistr písma
Artefakty fénixe byly k sehnání během eventu Shromáždění kultů fénixe 2020 a medvědí artefakty v Podzimním zvířetníku 2020.
Podle mě, dokud budou moct být fénixové a medvědi z roku 2019 k dispozici v akademii, bude možné na ně získat artefakty. I když to možná bude chvíli trvat a bude se čekat na každoroční příslušný event.
 

Danber7777

Pokročilý žák
takže dejme tomu to je běh min, na 2 roky jestliže budu chtít vylepšit medvěda:) A to mi musí být bohové ještě správně naklonění

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:
čekat dva roky na starého medvěda (a tím pádem vypustit dva medvědy novější), to je prostě nesmysl. S KR přestaly budovy zastarávat, hráči je nemusí za každou cenu měnit a novější hráči se v některých případech dostávají do nevýhody.
Řešením by nemělo být zastavení vylepšování starých věcí v nových kapitolách, ale nějaká rozumná možnost pro mladší hráče si dotyčné budovy opatřit (ne na úkor získání něčeho nového.

Ať jsou drahé, složitě získatelné, ale ta meta musí být vidět. Tomu se totiž říká motivace
 

Ryny

Pokročilý žák
Ať jsou drahé, složitě získatelné, ale ta meta musí být vidět. Tomu se totiž říká motivace
Přesně to mám na mysli. Pakliže řeknu A a umožním zisk eventové budovy, měl bych říct i B a umožnit ji vylepšit. V jiném případě by pak bylo lepší staré eventové budovy vůbec nenabízet. Protože to je jak prodávat prázdný flašky od piva. Cejtíš tu vůni, ale žízeň budeš mít furt :-/. A to by byla věčná škoda, protože se vývojářům povedly.
Ryny
 

Prealiena

Velmistr písma
No, já to v tom tedy vidím. Čekat několik let na ty správné eventy znamená, že jsou složitě získatelné. A vypustit kvůli tomu novější medvědy/fénixe pro výměnu artefaktů v akademii znamená, že jsou drahé. Jak jinak si představujete "drahé a složitě získatelné"?
 

Mescal

Mistr slova
@iDavis, to co píšeš ve svém příspěvku v ÚT 29.9. 22:45 je jistě pravda a dá se s tím do jisté míry souhlasit, ale to co píše @Ryny ve svém příspěvku v ÚT 29.9. 23:49 má také co do sebe, zvlášť nápad "...Kdyby se ten univerzální artefakt měnil např. i za 5 nebo více smíšených artefaktů, tak by pořád byla naděje, že si budovy někdy dokončím...", ať systém hry v tomto případě striktně nabízí jen artefakty pro ty budovy, které nemá hráč plně rozvinuté.
Já mám takhle ohnivého fénixe rozvinutého na 4. úroveň a začínám mít pocit, že už jej nikdy dále nerozvinu.
 

Ryny

Pokročilý žák
No Praelieno, já to zase úplně nevidím. Možná tuším, lépe řečeno doufám, že další takové šance budou. Pokud to v tom skutečně vidíš, tak vidíš dál než lidé z podpory. Onehdy jsem se totiž na možnost rozvinutí budovy (hnědého medvěda) ptal a bylo mi odpovězeno, že ani oni netuší co vývojáři chystají. Takže já v současné chvíli žádnou vidinu plného rozvinutí konkrétních budov neregistruji. Toto vlákno jsem založil z důvodu, aby se dalo s přebytečnými artefakty udělat něco zajímavějšího, než je prostě rozpustit za úlomky kouzel. Jsou to přece získané ceny z eventů, tak proč by nešly využít i tímto způsobem?
 

prchlik

Znalec fóra
Emhyr var Emreis II ale to by musel být speciální kraft, kde by se postupně hromadily uvedené předměty. Osobně bych to řešil přes DS. Třetí mapa a jako odměna výběr libovolného artefaktu. DS je 4-5x do roka, takže by nebyla inflace těchto starých artefaktů a je zde vyšší motivace snažit se o celé DS.
 
taky možnost. ALe mě by se líbil i ten dlouhodobý speciální craft. Mohly by se tak vyrábět i další vzácné věci, jako třeba plánky nebo některé starší sety...
 

prchlik

Znalec fóra
Také bych nebyl proti dlouhodobému craftu, ale v takovém případě je vždy problém s rovnováhou. Pokud to uděláš tak, že průměrný hráč by měl být schopen takového cíle dosáhnout za cca. 3 měsíce, tak se najdou takový vykukové, co to dají za týden. A v tom vidím problém, kde najít ten správný balanc. Při DS nic takového nehrozí.
 
i kdyby to dali za týden, tak ono zas tak moc těch budov není. Máš pár medvědů, pár fénixů. Případně pár těch dalších z ostatních událostí. Ale těm "vykukům" většinou ty budovy nejsou dost dobré a nebo je stejně už mají a druhou by neměli šanci dostat.
Zas tak bych se toho nebál
 

prchlik

Znalec fóra
no nevím, ale jsou města, kde mají dva ohniváky, dvě hnědý a dva polární medvědy dohromady. ..... a všechny na 10.úrovni.
 
získat dva ohniváky bylo těžké a tenkrát moc lidí netušilo, že to jde. Dvě hnědky mám taky, ale úplně snadné to nebylo. Navíc to bylo v době prakticky nekonečných úkolů, což už dnes není. A pokud nedostaneš dvě rozvinutelné budovy z události (to je dneska hodně na hraně a hodně o štěstí), tak druhou už nemáš jak získat. Crafting ti ji nikdy nenabídne.
 

prchlik

Znalec fóra
No nevím. V posledních třech eventech jsem si vždy došel pro druhou budovu. V inventáři mám 2 Májové stromy plus 13 jejich artefaktů, moudrý Golem jeden na mapě a jen v inventáři plus jeden jeho artefakt a měsíční medvěd 2x v inventáři, ale bez artefaktů. Chladného Fenixe jsem dostal jenom jednoho.
 
taky jsem často vyzvedl ještě druhý barák. Teď naposled jsem ale ani nedostal medvěda na 10... je to dost o štěstí na návrat "klíčů". Minule sse mi vrátily skoro 3000, tentokrát ani 1000.

Nicméně, ten druhý barák by i přes možnost výroby artefaktů stejně málokdo stavěl. Trvalo by pekelně dlouho, než by to nasyslil a další baráky by nenasyslil už nikdy
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@prchlik "..průměrný hráč by měl být schopen takového cíle dosáhnout za cca. 3 měsíce, tak se najdou takový vykukové, co to dají za týden. A v tom vidím problém, kde najít ten správný balanc.."
Pokud by zde nebyla možnost používání Dia na nákup, refresh,..či čehokoliv, ale jen čistě stejné a pro všechny pevně dané pravidla bez ulehčení, šlo by to. Ale tomu bych nevěřil, že by si odepřeli reálné zisky.

"jsou města, kde mají dva ohniváky, dvě hnědý a dva polární medvědy dohromady"
Zavedením nekonečných úkolů, tím pádem možnost získat několikrát třeba medvěda, bylo dle mě největší chybou hry, byť se mi to tehdá líbilo. Třebaže 95% hráčů nedosáhlo 4.medvědů..tak díky těm 5% trpí těch 95% normálních aktivních či pasivních hráčů právě snižováním a degradací odměn z eventů...
Jako příklad můžu uvést tohoto hráče , který mimochodem sám dokázal nahrát v turnaji 30.520b (112.provincií)
Ale jde u něj o ty rozvinutelné budovy... takovým můžeme "děkovat".

 
Nahoru