• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Opraveno Mizení mapy

DeletedUser290

Guest
Při zušlechťování okolních městeček mi v poslední době, mapa zmizí, nebo zmizí jména měst, po případě mapa světa zčerná a celá hra se zablokuje. Abych mohla pokračovat tak musím celou hru vypnout a znova zapnout. Takže nežoběhnu sousedy, tak se musím minimálně 5 znova dostávat do hry. Většinou vícekrát.
Dřív to nedělalo, tato chyba se mi objevila asi před 10 dny.
Děkuji za odpověď
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Je mi velmi líto, že máte s hrou takové nepříjemnosti! Hardwarovou akcelerací máte prosím zapnutou? Na jaké grafické detaily máte město nastavené?

Určitě by nám pomohlo vyplnění tohoto formuláře. :)
 

DeletedUser290

Guest
Zdravím hardvarovou akceleraci mám zapnutou, zkoušela jsem ji vypnout a je to stále stejné.
Hra se šíleně seká, dříve to nedělalo, a s PC jsem nic nedělala. Jiné hry fungují bez problému. Navíc dnes jsem si chtěla vybojovat nové území a nemůžu se na něj dostat. Když na něj ( nebo na cokoli jiného najedu ) tak zmizí všechny popisky měst i území hra se zasekne a musím ze hry ven. Takže si myslím, že je chyba na Vaší straně protože včera jsem ještě bojovala normálně a dnes to prostě nejde.
Požadované údaje Vám nemůžu zaslat protože vůbec netuším co po mně vlastně chcete
 

DeletedUser290

Guest
Jediné co jsem našla je verze hry : 0.31.2679-v.0.31-rc4-(master)(2015-12-14 17:27)
 

Frigg

Guest
V jakém prohlížeči hru pouštíš? Někdy pomůže aktualizace.
 

DeletedUser290

Guest
Google Chrome, ale stejným způsobem to zlobí i na Exploreru a Mozzile. Zavirovaný PC nemám, dnes jsem i vyčistila regisry, ale stále stejná chyba. Pokud jsem u sebe ve městě tak pohoda, ale jak se dostanu na mapu po případě splečenství, tak se hra zasekává. Aktualizace jsou v pořádku. Takže je to prostě hrozné.
A ještě něco, hraji ještě další hry a ty jsou bez problémů ( např Forge of Empires )
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser290

Guest
Tak jsem se pokusila vyplnit tu tabulku co jste mi poslali. Tady jae :
*******
Verze hry:___ 0.31.2679-v.0.31-rc4-(master)(2015-12-14 17:27)
Prohlížeč a jeho verze:___Google chrome, Explorer i Mozzila
Verze Flash Playeru:___32 bitů
Operační systém:___Windows 8
Rozlišení obrazovky:___1920x1080
Jméno (vaše přezdívka ve hře) účtu:___Anelim
Herní rasa:___elf
Aktivovaná hardwarová akcelerace:ano / ne

Jak častý je výskyt chyby (jak často se opakuje):___/5(1/5 jedenkrát; 2/5 náhodně; 3/5 občas; 4/5 často; 5/5 vždy) skoro vždycky

Název úkolu:___(pokud se jej problém týká)

Současný stav:
___Na mapě mizí popisky, pokud se dostanu na místo tak se nemůžu vrátit zpět na mapu, To samé je i když se mi podaří dostat do bitvy při získávání území. Občas se na některých místech objeví černo To samé se mi stává když najedu na lidičky ze společenství


Očekávaný stav:
___Ráda bych aby se to zase vrátilo jak to bylo před aktualizací.
___

Kroky, které vedou k chybě:
1. ___O žádných nevím prostě se to objevilo, vlastně když o tom tak uvažuji tak před aktualizací to by v pohodě a pak se to pokazilo. Nic jsem s tím nedělala počítala jsem že to je nějaká chybička po aktualizaci a že to bude chvíli trvat než to bude zase v pohdě. Ale ono není
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Děkuji moc za vyplněný formulář! :)

Smím se prosím zeptat, zda problém přetrvává i v režimu celé obrazovky (stačí kliknout na tlačítko F11)? Pokud ano, bylo by prosím možné pořídit screenshot chyby? Ihned bychom pak veškeré informace o ní předali tvůrcům hry.
 

DeletedUser467

Guest
Mám úplně stejný problém, zkoušela jsem to ve full screenu a problém se objevuje i v něm. Přimlouvám se za opravu v co nejkratším možném čase, je to fakt víc než otravné když něco děláte na x-krát :confused: Jen dodám, že se mi to teda stává pouze vpravo dole od mé vesničky, jinde jsem to nezpozorovala. Když najedu doleva všechny názvy se mi objeví a když doprava zase všechny zmizí. Nevím jestli teda není chyba jen v nějaké části mapy?

Verze hry: 0.31.2735-v0.31.1-(master)
Herní svět: Arendyll
Prohlížeč a jeho verze: Google chrome - verze 47.0.2526.106
Verze Flash Playeru: 20.0.0.228
Operační systém: Windows 7 64bit
Rozlišení obrazovky: 1366 x 768
Jméno (vaše přezdívka ve hře) účtu: Thespia
Herní rasa: Elfové
Aktivovaná hardwarová akcelerace: ano (grafické efekty vysoké)

Jak častý je výskyt chyby (jak často se opakuje): 4/5

Přidávám pár screenů:

Popisky měst zmizí
192.jpg


Mapa se mi neodkryje celá
193.jpg


Sem tam se objeví některé ty šestiúhelníky tmavě modré
194.jpg


A pokud k někomu vlezu, když mi ty popisky zmizí, a chci se vrátit na mapu světa, tak se mi to vždy takhle načte a zasekne se to. Je nutný refresh. Vrátit se domů lze, tam se to nezasekává. Jinak to takhle dělá i u provincií, nejen u návštěvy měst. Buď se mi provincie vůbec nenačte a zasekne se to nebo když už do ní vlezu a dám boj, tak po dokončení se mi to načte stejně jako u návštěvy měst a zasekne se to. Opět nutný refresh.
195.jpg
 

DeletedUser705

Guest
Mám stejný problém, znovunačtení není potřeba. Stačí potáhnout mapu do hnědého "neobjeveného" pole a během vteřiny až dvou mapa naskočí. Je to ale otravné.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Velmi vám děkuji za pomoc. Anelim, Thespia i Petr-73, díky! Vaše vyplněné hlášení i s obrázky přeposlány tvůrcům hry.

Bohužel zatím se nám nedaří problém úplně zachytit, co chybu způsobuje. Znáte prosím nějaké přesné kroky, po kterých se vám chyba vždy zobrazí? :)
 

DeletedUser467

Guest
V tom vám asi nepomůžu, protože tím, že tu hru musím několikrát refreshovat, před tím prostě nic nedělám, jen vlezu do té mapy. Jedině co, tak jak jsem psala výše, stává se mi to pouze od mé vesničky vpravo dole. Napadá mě jestli nemohla být v té části mapy nějaká vesnička chybně smazána, tak to tam takto blbě funguje? Ono to tak nějak v této době, kdy jste ty vesnice promazávali, asi začalo blbnout.
 

Frigg

Guest
My jsme vesnice nepromazávali, my jsme jen moderátoři fóra :) Ale snažíme se vaše problémy předat autorům co nejpodrobněji, aby bylo chyby možno odstranit. Takže díky za jakékoliv postřehy :)
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Ono se všeobecně nedoporučuje při kousnutí refresh stránky (Ctrl+R nebo F5), jelikož se znovu stahuje celá grafika, spíše se doporučuje okno zavřít a opět otevřít.
 

DeletedUser467

Guest
I když to celé zavřu a zase zapnu, odhlásím se a znovu se zase přihlásím, a nic potom nedělám rovnou vlezu do mapy, tak ten problém tady je furt.
 

DeletedUser1064

Guest
ahoj, chtěla bych se zeptat na stav opravy - chyba se stále zhoršuje, každý den je dostupných stále méně a méně sousedů, už jsem narazila i na místo, kde je prostě pusto prázdno :( jak bylo uvedeno výše, původně byla chyba soustředěná na pravý dolní směr od města, nyní je již po celé mapě
děkuji
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
@astina, je nám moc líto, že máš s hrou takové problémy!

Každopádně smím se prosím zeptat, o jaké chybě se prosím bavíme? O té, která je zde popisována, nebo jen o mazání neaktivních hráčů (což chyba není)? Pokud myslíš první možnost, tak se moc omlouvám, bohužel oprava této chyby je nachystána až na začátek ledna s další aktualizací. :(
 

Nikisekcipisek

Guest
Taky mi už zmizela nejméně půlka sousedů na mapě a postupně se to zhoršuje :(
 

DeletedUser1064

Guest
Forseti, neumím odpovědět, mezi těmi velmi málo vesnicemi, co se mi na mapě zobrazují, je i hráč, který patří k těm neaktivním asi nejdéle ze všech, co jsem tam měla... a nelze ani spočítat, kolik těm vesnic kolem sebe vidím a kolik ne, natožpak odhadovat, kolik aktivních chybí či nechybí, protože:
- nelze oddálit a v tomhle přiblížení se opravdu dá s takto prázdnou mapou orientovat jen velmi těžko, z mého pohledu se jedná o vlastně takřka nepoužitelnou mapu
- stále více se zobrazují modrá mole viz printscreeny výše
- pokud se místo modrých polí zobrazují pole správně, nelze se po mapě pohybovat korektně, protože načítání polí při pohybu mimo aktuálně zobrazená pole trvá čím dál tím déle a někdy se ani nenačtou
 
Nahoru