• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Manufaktury T4 a vyšší

karhol

Znalec fóra
Ahoj,
před nedávnem jsem postoupil k elementálům a přibyla mi nová výroba - živoucí zboží.
Samozřejmě jsem podcenil přípravu a nyní musím postavit prkennou manufakturu od nuly, abych mohl vyrábět pryskyřici, na kterou mám nově bonus. Jak jsem zjistil, tak s každou další rasou bude nutnost stavět další nové manufaktury a proto se ptám zkušenějších:
Kolik manufaktur na živoucí zboží je (řekněme optimální) postavit, tak aby byl relativní dostatek semínek na výrobu a zároveň se co nejméně zdržoval vývoj..
Mám postavené základní :
T1 - 4x ocel
T2 - 3x křišťál
T3 - 3x elixír
To mi v pohodě stačilo na plynulý výzkum i účast v turnajích - bude to stačit nadále, nebo bude nutné přistavit, nebo ubourat?

A dále plán na živoucí:
T4 - 2x prkna??
T5 - ?? svitky
T6 - ?? prach

Předem díky za rady Karhol
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
momentálně začínám půlčíky, takže stejné rozhodování mě také čeká. mam stejné počty jako ty - 4x T1 je víc než dost, budu jednu bourat a stavět živoucí. T2 surovin mám zoufale málo, tam bourat nechci. a T3 úplně akorát, takže tam také nevím, jak moc chci potom bourat... ale to je za dlouho.

vidím to na 3+1 od každé. to by mělo stačit, pokud neplánuješ dávat tisíce a tisíce bodů každý turnaj.

ve větším městě, kde mám hotovo, jedu na 4+1. i když elementály jsem napoprvé procházel se 2 živoucíma (následně jednu zboural). jinak před konstruktama pozor, T3 manucha se staví asi 3 tejdny, takže to chce fakt začít hodně s předstihem.
 

iDavis

Legenda
@karhol v elementáloch a amuni som ani raz nepocítil potrebu postaviť viac než jednu od každej (T4, T5) manufaktury, stačilo ich mať okúzlené a výskum išiel dobre (asi 90% času ma zdržiavali iné komodity (VB, mana, osadnícke zboží a pod.) než práve toto živoucí zboží). Takže ak nemáš príliš miesta navyše a si ochotný používať na to kúzla Magickú výrobu, jedna T4 ti bude stačiť. S takouto zostavou som sa ešte ani raz, od vynájdenia semienok v pulčíkoch, nedostal k ich nedostatku (práve naopak, výrazne viac som ich mal navyše, čo je zase otázka, či ich niekto iný neocení radšej využiť postavením viacerých T4, ale to už závisí na rozhodnutí hráča).
Pri tomto nepočítam s vylepšovaním T4 a T5 manufaktur na levely 25+, to som s jednou od každej nebol schopný utiahnuť, ale na tom mi osobne ani nezáležalo (spôsobom "dorobím po kapitole").
 

DeletedUser3281

Guest
Na vylepšování těch manufaktur je čas hned po tom, co člověk postaví osadníky, pak už zase totiž jinak ta jedna manufaktura stojí většinu času, jak se píše, také od každé jednu a je to až až. Ale základ je první tu jednu vytáhnout na max, až potom jet výzkum. Stejné pravidlo jako u portálu :)
 

karhol

Znalec fóra
Ještě bych si dovolil jeden dotaz k živoucímu zboží..
Když živoucí zboží přes noc "uschovám" v nabídce na tržišti a ráno nabídku zruším, budu mít stejné množství, nebo se mi vrátí o 10% méně, jako když ho mám na skladu?
 

aikomi

Mistr slova
živoucí zboží se ti v určitou dobu rozpadá. Nevím v kolik přesně.Pokud to zrušíš těsně před rozpadem, tak se ti to rozpadne ve skladu.Určitě je to menší ztráta, než kdyby jsi si to nechal přes noc a až do rozpadu na trhu, to jsou ztráty daleko větší. To se ti každná nabídka rozpada o těch 10%.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
podle mě ve stejnou hodinu jako mana, je 1/4 na 8, takže mi to vychází na 4 ráno :)

mana.jpg


ale co se týče trhu vs. nechat ve skladu, podle mě je to úplně jedno. řekněme, že mám 100k třeba platiny. nechám na skladě, přes noc přijdu o 10k. a nebo dám na trh 10 nabídek po 10k = z každé nabídky přijdu o 1000, tedy dohromady opět 10k :)
 

aikomi

Mistr slova
@CorwinOfAmber Ano to sice přijdeš stějně jako, kdyby sis to nechal na skladě, ale zároveň, když necháš nabídky, tak nejen, že se ti to strhne z nabídek ale i ze skladu, což si myslím, že ve finále je to horší, než když by si tam ty nabídky neměl. :)
 

aikomi

Mistr slova
Tak já to nepočítala, matematika není můj obor. Já to brala podle toho, že se to musí zvlášť rozpadat, ale pokud říkáte, že to je dohromady, tak se přít nebudu, pokud to tak je. :)
 

flego

Mistr slova
Ahoj,taky jsem se dobelhal do Elementárů,a nějak se nemohu zorientovat,kolik bude třeba těch manufaktur.Zatím procházím taky bez větších zádrhelů s těmito bonusovými fabrikami
T1 - 1x mramor-na 23
T2 - 3x křišťál-na 23
T3 - 2x elixír-na 20
Zbytek jsem obchodoval.Mám je postavené na max dle výzkumu...budu muset něco přistavit?...jsem z toho fakt jelen :)
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
T1-ocel = T4-dřevo. Jedna by mohla stačit (podle mne není nutné ani plýtvat kouzly, dá se to i bez nich (vylepšování manufaktur na 25+ holt počká)
T2-křišťál = T5-svitky. To samé, co T4. (staví se déle, tak začít stavět o něco dříve)
T3-elixír = T6-Prach. To samé, co T4 a T5. (staví se nejdéle - lvly 15+ většinou kolem dne i více, tak stavět dostatečně dříve)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jediná T1 manufaktura? no ty se toho nebojíš :) dle mého jsou 3 minimum. určitě musíš přistavit aspoň 1 živoucí, v tvém případě ocel.

(koukám sis upravil původní post poté, co kolega odpověděl, takže dřevo ne, ocel).
 

flego

Mistr slova
Jo s tou ocelí jsem to popletl,mám T1-mramor,a že je jenom jedna?,na výzkum to bohatě stačilo,aspoň zatím,a na turnaje taky,1500 bodíků nebyl problém,ale chtěl jsem se trochu připravit na ty Elementáry,no moc jsem se o nich nedočetl,a tady v tom vláknu jen okrajově,a že budu asi mít problém v počtu manufaktur,tak mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě :),že začnu stavět novou od jedničky...
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Tak taky záleží, zda používá cross trade (tj. T3>T1 např.) nebo kouzla apod..

@flego bonus na prošlé zboží (oficiálním jménem živoucí) je vždy posunut o 1 ve směru v jakém jsou uspořádány relikvie v hlavní budově a v jakém jdou po sobě turnaje
Tzn.:
mramor > ocel > dřevo (> mramor > ...),
křišťál > svitek > hedvábí (> křišťál >...),
elixír > prach > drahokamy (> elixír > ...).
 
Nahoru