• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Kult fénixe

Prealiena

Velmistr písma
Sakra nestává se to překlikávání docela často?
Naštěstí jsem si k tomuto eventu začala psát i umístění budov.
Pod speciálními názvy: u rozcestí vpravo/vlevo, u zbrojnic, nahoře u otců (otcové pralesa), za cvičištěm, u trpaslíků :)
Alespoň vím, kde co mám. Teď to jen omylem nesklidit.:confused:
 

DeletedUser2739

Guest
za chvilku se mi dodělá 61, ale tak nějak jsem z toho zatím takovej rozpačitej. Zatím nevidím nic, co by mi stálo za to, abych zboural něco, co už mám. Jakože nevidím možnej prospěch. Víte jak, třeba jednu dvě budovy na zbourání se najdou, ale to znamená postavit jen dvě jiné, tak cejtím, jako bych to dělal tak trochu zbytečně... Jako jo urychlovače můžou bejt fajn, ale radost mi neudělaj :D
 

DeletedUser341

Guest
Karindiane - mám stejný pocit... Pro mne nejzajímavější byla ta budova hned první den (a tu jsem samozřejmě nezískal) a další zatím žádná sláva, a ni z toho, co je zveřejněno na týden dopředu... Uvidíme, jestli ještě s něčím zajímavým přijdou :)

@ramaloke
Celou? A pak uz mas jen ty (zatim snadne) denni ukoly?
(mohlo by to jet znovu od zacatku ;-) )

Jj, už jen ty denní. A u nás v cechu už nejsem jediný, a tady už před pár dny někdo psal (Nostradamus?), že má hotovo... Je to hodně lehký event a úkolů je málo... Bohužel to znamená i celkově málo esence :(
 

papap

Mistr slova
Jsem u úkolu 74.Vzhledem k tomu,že mám pěkné místo po pulčících,tak jsem to měl vše pěkně pohromadě a tudíš jsem si nic předem nesklidil.A navíc jsem si spočítal předem co a kolik budu potřebovat a tak nějak jsem si to připravil na míru (když je řeč o výrobách 3 hod. a víc). :)
Zatím mam skoro 2500 esencí a pak se vrhnu na urychlovače...
 

kodi

Pokročilý žák
Jen pro zajímavost – raději to ale ještě někdo přepočítejte - celkově získám 3663 essencí tj. asi 26x140 po 40 bodech získám 1040 bodů ale na získání všech 3 cen je potřeba 1450 bodů a to jedu jen 40 bodové, kde ještě nepočítám 20 bodové za budovy do setu. Jak to vidíte VY. Odpověď jako kup si diamanty neberu – v tom případě pozbývá tato hra už jaký koly smysl.
 

papap

Mistr slova
Ještě sbíráš kolem města a také nějaké náhodně dostaneš za otevření truhel,ale to je trochu nejisté...
 

DeletedUser2739

Guest
on počítal jenom double ;) počítal 40 pírek za truhlu, ale pravda, že něco posbírat kolem města a něco z truhel, jak psal @papap
 

Prealiena

Velmistr písma
@papap 74 Tam se zítra taky dostanu :D
Potom volnoběhem do úterka na 77 a pak to bude lehké.

Bohužel ubytovávám trpaslíky, tak jsem neměla dost místa předem.
A to jsem si říkala, že jedu pomalu oproti ostatním, kteří to už skoro všichni mají.
 

papap

Mistr slova
Ta dnešní budova květinová klec,co dává semínka (460 19/h), nemáte někdo nějaké zprávy jestli ještě bude budova co dává více semínek... :)
 

Saux

Znalec fóra
Jako jo urychlovače můžou bejt fajn, ale radost mi neudělaj :D
Tak já osobně beru urychlovače za jednu z nejlepších věcí, která v Elvenaru existuje, protože např. "Vylepši něco" za 36 hodin je hodně těžká pakárna, obzvlášť když bez toho vylepšení se člověk (nebo elf) nemůže hnout dál :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2739

Guest
já jsem za ně taky rád, používám je hlavně na portály, někdy na budovy osadníků (protože u ostatních věcí nemám důvod pospíchat), občas na plnění úkolů (což je trochu paradox: použij urychlovač, abys něco vyhrál, třeba urychlovač :D). Já mám raději trvalejší přínos, např. nějakou šikovnou kulturní budovu nebo kombinaci s lidma. Navíc se rád sunu v žebříčku, z toho pohledu je pro mě kulturní budova nejrozumnější výhra.
A asi nikdy nepřijdu na chuť budovám se zbožím, určitě ne do té doby, dokud nebudou výhodnější než manufaktury - a tím myslím ryze z hlediska výroby (ušetří se sice něco kultury a lidí, ale tím jdou zase body dolu - myšleno v situaci, kdybych boural manufakturu, abych postavil výhru). Ale to nemá smysl řešit, protože takhle srovnatelné výherní budovy nejsou. Někdy jsou nějaké fajn na orky a manu a brzy snad ocením na semínka, takže tím směrem asi mrknu. Tam je zas trochu blbá, že bejvají malé a každá potřebuje bejt napojená na cestu...
Ale tak jsem pozitivní, věřím, že si něco vyberu :D Asi zkusím i studnu BTW tam mám jednu myšlenku: vytvořil bych online anketu, kde se může každej hlasovat mnohokrát a s nějakou menší komunitou bych tam klikali, co kdo dostal ze studny, abychom to pravděpodobnostní rozložení trochu kontrolovali :D:p;):rolleyes::diamond::diamond::diamond:
 

papap

Mistr slova
Osobně si myslím,že tento event neni tak žhavý na budovy jako byl předchozí aspoň do teď žádná o kterou bych jevil zájem a když se podívám na hlavní,tak to už snad horší být nemůže :D ,tak proto se chci věnovat urychlovačům a i za požehnání zásob bych byl rád. kor když začínám elementály,tam se mi budou sakra hodit... :)
 

amalka45

Znalec fóra
ahojte nevim jak to pada vam zatim od zacatku akce zadna budova dostavam pozehnane knizek ,opravdu po tech strasne touzim hezky den preji
 

ElfNostradamus

Veterán
Ahojte, co se týče budov dnes na betě/za týden u nás/ pěkná 4x4 kultura+lidi ...jistě přijde i budova 3x3 čistá kultura a jedna s manou/semínky/ 4x3 ...+max. jednu studánku a třeba i rychle chycený urychlovač, to je za mne oč se může ještě v klidu

...sorry prcek mi do toho sáhnul /sbírá se mnou vajíčka:)) / ...na ty tyto se vyplatí budovy ještě počkat. event jednoduchý pár budov lze vyměnit a pár doplním.hezký víkend

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Prealiena

Velmistr písma
No, 4x4 v šesté kapitole jen 300 lidí mi spíš přijde jako výsměch.
Pravda, že v zimním eventu jsem taky nešla po zamrzlém vraku, protože se mi ještě nevyplatil. A přitom pokročilí hráči se z toho mohli zbláznit. :)
Tyhle eventové budovy mají v každé kapitole vyšší bonus na políčko, tak si musí člověk počkat, až se to zlomí a budova začne být užitečná.

Jinak se spíš těším, až dojdu k lesním elfům a začnu řešit manu.
Honit lidi a kulturu je docela nuda a eventy mi zatím nic jiného nenabízí.
 

iDavis

Legenda
Ja mám v meste ešte stále niekoľko záhrad z jarnej udalosti minulého roka. Teraz som takmer v polovici lesných elfov, toto je moja prvá udalosť v tejto kapitole a dúfal som, že ich už konečne budem môcť vymeniť, ale zdá sa že si ich ešte nejakú dobu nechám. Najradšej by som ich už dal preč, ale čo mám robiť keď ešte stále mi prídu výhodné. :rolleyes: Tá budova čo bude o týždeň sa na obyvateľstvo nevyplatí, to je pravda, no za to jej kultúrny bonus je celkom slušný. Každopádne, kultúra asi nie je to čo si chcem z udalosti odniesť a keďže mám ešte stále 28 14-hodinových požehnání zo zimnej udalosti, jedinou vhodnou odmenou vidím tú studňu. :) U nich budem mať zase problém s miestom, už teraz ho mám obrovský nedostatok. Niečo sa mi podarilo uvoľniť, ale to o chvíľu zaplnia manufaktury lesných elfov.
 

ElfNostradamus

Veterán
Ahoj, mne v lesních elfech budova 4x4 dá 4000 kultury+lidi, což je daleko více než se nabízí standartně k výstavbě, dále s motivací a kouzlem mi plně uspokojí nedostatek kultury u mne ve městě, navíc je i dobře prostorově skladná...:) ...a rozhodně půjdu po budově 4x3 s manou, kterou chci nahradit ty obrovité vrby :)) ...zatím na betě nebyla. A třeba nás i překvapí nějakou jinou nečekanou pěknou budovou :) doufám.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
tak. je na čase, abych i já napsal své postřehy :)

minulý víkend jsem byl celý pryč, nějaké plánování dopředu moc nešlo. takže už v pátek večer jsem si nachystal prvních pár 48-hod. produkcí. navíc jsem končil kapitolu, což jsem chtěl dorazit co nejdřív, ať mám lepší odměny. (mimochodem nezdá se vám, že ty čísla se od orků do lesních elfů skoro zdvojnásobí?)

hotovo bylo v pátek odpoledne. a kdybych místo vylepšení budov nedal stavět vrby, měl bych hotovo už ve čtvrtek. v klidu a na pohodu. paradoxně pro mě byly nejnáročnější ty úkoly typu "vyrob 70 jednoduchých nástrojů", protože u toho člověk musí sedět, nemůže nachystat výrobu a jít dopryč.

a v menším městě plánuji ještě míň. 10 úkolů dopředu max (je to fakt náročné plnit ve 2 městech, když chce člověk dělat i něco jiného než sedět celý večer u elvenaru)... a zítra se možná seknu na 32 relikvicích (#77). ale pokud bude dost surovin na výkup provincií, pouštím poslední 24-hodinovku a po / út mám také hotovo. v opačném případě středa / čtvrtek.

takže ještě jednou chci poděkovat vývojářům za sympaticky lehkou událost, je to radost plnit oproti té zimě, která byla dost drastická.

a teď počty - tak nějak mi vyšlo, že počet krystalů dostupný za celou událost nebude stačit ani na 2. hlavní odměnu (což je nové). budu muset otevřít nějakých 6-8 truhel při dvojnásobku. což mi ale nevadí, ty zítřejší urychlovače stejně chci. na druhou stranu je to hodně velká komplikace pro ty, co chtějí celý set. prostě musí mít brutální štěstí na denní odměny a všechno potom vysypat u *2.

tedy hodně štěstí při otevírání truhel, já na to jdu zítra poprvé. a pak čekám na Burning Pool, kterých chci fakt hodně.
 
Nahoru