• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Záhada Krolbohula

DeletedUser4275

Guest
Musím svému sousedovi, vyrazit na pomoc. Od velitele vojsk jsem si vyžádal oddíl pro speciální pátrací operace v týlu nepřítele, osedlal draka a v princově pokoji našel jen bláto, kůru a listí. Za dva dny potom jsem přistál v hájku u hranice lidské, elfí a trpasličí říše a ze zmenšovací torny vypustil své sluhy a s nimi prince a princeznu. Má jednotka dokáže ukrást drakovi roh na čumáku a přitom ho nevzbudit, takže odvést trpaslíkům dva zajatce je pro ně brnkačka. Mladí jsou, přes odpor jejich říší, do sebe zaláskovaní až po uši. Potkali se loni v hraničních lesích, kdy se mladý kožoměnec Brumla XXVIII. učil zvládat proměnu v medvěda a elfí princezna Zekiel skládala dvouměsíční zkoušku krve, kdy se z dítěte stává dospělí elf. Elfka se nebojí medvěda a medvěd se nebojí elfů. Byli osamělí, seznámili se, zamilovali, pak zjistili, že jsou dědicové trůnů znepřátelených říší. Po návratu k rodinám Zekiel na gryfovi tajně navštěvovala Brumlu XXVIII. v jeho komnatách. Lezla mu do pokoje po větvi, kterou nechávala vyrůst pomocí kouzla dryád. Od toho byla na parapetu kůra a listí. Pak prý spolu hlavně chodili po parku. Musel je vidět některý z chytřejších Sárských trpaslíků a zavětřil zisk. Trpaslíci se v princově pokoji objevili jakýmsi portálem a přenesli je rovnou do dolu. Proto to bláto na podlahách. Ráno děti příběh převyprávěli oběma vladařům, dřív než si stihli vyhlásit válku, kde by Sár zásoboval obě strany zbraněmi. Z chození parkem je Zekiel v naději a místo války se domlouvá královská veselka a spojení říší. Když se vojsku vyhlásí mobilizace, není radno ho nechat zahálet, proto, teď již spřátelené armády, nachystané k boji, vtrhly do Sáru a ukázali trpaslíkům, zač je toho loket. Vjel jsem tam současně s Lotarem a Brumlou XXVII. a naše společná válečná píseň: „Mi tři králové jedem k vám, zmar a zkázu vezeme vám.“ bude Sárské trpaslíky děsit po generace. Spojené království elfů a lidí má o kolonii víc a já obdržel dodávku kvalitních trpasličích zbraní. Je na nich nový punc. Stejný jako byl na svatebním dortu na královské svatbě. Je to elfí lučišnice tančící s medvědem.
 
Nahoru