• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Knižní klubovna Elvenar

DeletedUser614

Guest
Právě hltám vše od Vlastimila Vondrušky, neskutečně zajímavě psané knihy, hlavně historické romány a detektivky. Krásně se to čte a zvyšuje to zájem o historii. Vysoce návykové.
 

DeletedUser614

Guest
To je snad telepatie zrovna dočítám Přemyslovskou epopej
to už mám za sebou, teď čtu vše s Oldřichem z Chlumu a bezva je i Ještě že nejsem kat. Člověk má zájem najednou o historii. Podívej se i na yootube, jsou tam pěkný rozhovory s Vondruškou.
 

DeletedUser180

Guest
Teď momentálně čtu takovou ani ne knihu ale nemá to k tomu daleko, a je to návod na stavbu auta.
Má to 286 stran a jsem na straně 65.

Taková blbina na odreagování. Nestavím to pro sebe, ale pro jednoho kamaráda, který to má dostat jako tajný dárek k narozeninám.
 

Ethariel

Guest
Je jedno co čteš. Dokud tě to baví a/anebo vzdělává, je každá četba dobrá Grepsisi :)
 

Santerr

Veterán
Tak sem přispěju s trochou do mlýna i já :D
Přečetla jsem hodně knih, tak nebudu vypisovat všechny, miluju nejen svět fantasy, občas nějaký ten horor, ale také historické romány. No jedna kniha mi utkvěla na hodně dlouho v paměti, protože ve mě zanechala velmi hluboký dojem. Jmenuje se Křižák a napsal jí Michael Alexander Eisner a myslím, že určitě stojí za přečtení. Je to už velice dlouho, co jsem ji četla, ale kdykoliv si na ní vzpomenu, běhá mi ještě dnes mráz po zádech.

Trošku vás navnadím ;):
Léta Páně 1275, klášter Santes Creus, Španělsko. Mnich Lucas je pověřen, aby se pokusil vyléčit svého někdejšího přítele Francisca, který se vrátil z křížové výpravy údajně posedlý ďáblem. Lucas dlouho tápe – z dříve obdivovaného šlechtice Francisca je nyní lidská troska, která odmítá jíst, pít i mluvit. Trvá dlouho, než se Francisco konečně rozpovídá. Před Lucasovýma očima ožívají obrazy, kterým se nechce věřit – mají pramálo společného s ušlechtilostí, kterou křesťanstvo přičítá křížovým výpravám. Francisův příběh vypráví o lidech, kteří plni ideálů a představ o osobní cti pozvedli kříž, jen aby ve Svaté zemi zjistili, že jejich nejhorším nepřítelem nejsou nevěřící, ale zrada a podlost ve vlastních řadách. Lucas netuší, že i jemu osud chystá roli přímého účastníka Francisova životního dramatu…
 

Ethariel

Guest
Někde jsem četl o "dětských" křížových výpravách, které skončili prodejem věřících malých bojovníků do otroctví apod.
 

DeletedUser614

Guest
Vlastimil Vondruška ve vás probudí zájem o českou historii, jeho knížky jsou velmi čtivé a zavedou vás do doby, kdy české země hráli velkou roli k tvoření evropských dějin a velmi je ovlivňovala. Já jsem nabyl dojmu, že největší panovník, který se začal a připravil půdu pro ostatní naše panovníky byl Přemysl Otakat I. Ostatní přemyslovci nebyli onic méně významější a taky se zasadili o to, že dnes jsme tady.
 

Lukula

Velmistr písma
Nazdar čtenáři a čtenářky.

Patřím téže do rodiny vášnivých čtenářů. Momentálně mám rozečtenou knihu Perunova krev od Franty Kotlety. Jde o zajímavou směsku akce, sci-fi a fantasy, přičemž akce převládá. Kdo zná tenhle podivný žánr, vybaví se mu Jiří Kulhánek, jehož díla jsou kultovní. Od něho je vynikající kniha Vládci strachu (románový debut) o posledním upírovi v Čechách a následně Noční klub, který dokonce vydal za "velkou louží."
Co se týče dalších oblíbenců, vlastním skoro kompletní sbírku knih od R.A.Heinleina, kterého jsem hltal coby náctiletý a který píše čisté sci-fi ze "staré školy". Nejoblíbenější Cizinec v cizí zemi, který tu už byl zmiňovaný ve spojitosti s Marťanem.
Tolkien je povinnost každého milovníka fantasy.... takže no comment... :)
Z fantasy jsem si ještě oblíbil Tada Williamse, který napsal užasnou rozsáhlou ságu (knihy Trůn z dračích kostí, Kámen rozluky a Věž Zeleného anděla - dohromady 7 knih) o zemi Východní Ard, kde se schyluje k válce mezi tamními obyvateli a temnými silami (zachrání to pomocník v kuchyni Simon, který je v (ne)správnou chvíli na (ne)správném místě). Od stejného autora mě ohromila jeho další sága Jinozemě (8 knih), která balancuje na hranici mezi fantasy a sci-fi, nicméně je to velice poutavá četba o virtuálním světě vytvořeném pro mocné osobnosti, kteří se skrze ni chtějí stát nesmrtelnými. A i přes svou rozsáhlost (dohromady cca 3200 strano_O) se čte "jedním dechem". :D
Z fantasy nesmím zapomenout na G.R.R.Martina a jeho Píseň ledu a ohně, která se asi už bohužel dopíše později, než nám HBO stihne naservírovat poslední sérii Her o trůny, což je škoda, protože knihy jsou mnohem výživnější a mě osobně se líbí více než seriál.
Od fantasy a sci-fi je jen krůček k hororové scéně, kde pro mě osobně kraluje Clive Barker. Mám rád ten mix s fantasy... Oblíbené knihy Utkaný svět a pak Imajika - složitá kniha o 900 stranách, kterou když přelouskáte, máte pocit, že už vás nic nepřekvapí.
Z humorné fantasy je jasně na vrcholu Zeměplocha od Pratchetta, ikdyž jsem nečetl všechny, nejvíc jsem se pobavil u Smrťe.

Dále zbožňuju knihy Dana Browna, kromě těch filmově provařených (zatím) jsem jedním dechem zhltnul Pavučinu lží (v novém vydání Anatomie lži) a Digitální pevnost.

Pro ty, co mají rádi historii a neznají tuto knihu, vřele doporučuju Paměti katovské rodiny Mydlářů od Josefa Svátka.

A nebyl bych to čtenář, kdybych se občas neponořil do Bible svaté. S přestávkami už ji čtu téměř 10 let... :confused:(na tuhle knihu prostě musí mít člověk náladu a dost odvahy:)).

A úplně nejoblíbenější kniha? Antoin de Saint-Exupéry - Malý princ.
Tahle kniha se mi v dětství vryla do paměti a je to nejvícekrát přečtená kniha v mé knihovně. (slovo "mé" je doslova, protože zatím čtu pouze já.) Jen doufám, že dcera bude v tomhle po mně. Malého prince ji cpu do kebulky už teď v předškolkovém věku. Zatím ale mám z té knihy při předčítání před spaním větší potěchu já... :D

Snad něco z toho bude pro vás inspirací... ;)
 

DeletedUser614

Guest
Ano Paměti katovské rodiny mydlářů mám za sebou, je to paráda.
 

DeletedUser1213

Guest
Ahojky všem,taky se přidám,miluju detektivky,i když poslední dobou na čtení nezbývá moc času,je to škoda,protože u knížky se člověk odreaguje.Dnešní uspěchaná doba tomu brání,stres je na denním pořádku a tak si člověk musí najít nějaké to odreagování.Mám rozečtenou knihu od Jussi Adler Olsena Marco,je to pátý případ Carla Morcka z oddělení Q,pak se chystám na jeho šestý případ :)Taky můžu dopoučit CJ.Box - Sběratel trofejí,Otevřená sezóna,Mimo dosah
Od Chrise Mortona Ceri Louise Thomas - 2012 Tajemství křišťálové lebky
Od Carol Higgins Clarková - Mrtvá na pláži,Případ pro dva,Krajka
Od Ian Rankina - Uzly a kříže,Hra na schovávanou?Zuby nehty
:rolleyes:
 

Iddun

Guest
Pochlubte se nám knihou, která vám v poslední době přirostla k srdci :)
 

Iddun

Guest
Tak moje poslední kniha, kterou jsem četla, je od spisovatele Garth Nixe, který píše fantazi povídky. Tetralogie Staré království mě okouzlila a tak jsem si pořídila další serii jeho knih, a to heptalogii Klíče od království. Každému, kdo má rád tento styl nih, velice doporučuji, je to velice čtivé a člověk nad tím musí i trochu uvažovat, protože spojitosti, jaké to má, jsou úžasné ;)
 

Iddun

Guest
Klíče od království jsou o chlapci, který je velký astmatik, který po přestěhování se s rodinou málem zemře ve škole, když ho tělocvikář donutí běhat. Chlapec umírající na zemi najednou uslyší postavy, které k němu přichází a povídají si o klíči a dědictví. Jeden "klíč", který vypadá jako minutová ručička od hodin, mu cizinci vloží do ruky a zmizí. Chlapec najednou zjistí, že přestává umírat, začíná dýchat a jeho stav se lepší. Najednou si začne všímat i budov ve městě, které nikdo jiný nevidí. Jednou se proto rozhodne a do jedné takové budovy vejde a objeí se v jakémsi domě, kde ho vítá klíčník, který se zhmotní ze dveří.
Příběh se odehrává vždy v jeden den týdnu, každý den ovládá jeden správce a má klíč, který je magický a pomáhá udržet svět. Svět totiž stvořila Architektka a napsala Vůli, kterou správci měli dodržovat. jenže ti se rozhodli, že toto dělat nechcou Vůli roztrhali a každý správce, pojmenovaný podle jednoho dne v týdnu, část Vůle uschoval, aby se nemohla spojit. Astmatický chlapec - Artur, se čistou náhodou stane dědicem království, ale aby se jím stal, musí porazit všechny správce.

Celá kniha je pojatá napínavě a víc toho nemůžu prozradit, protože poslední díl vše vysvětluje. Je pravda, že asi první 3 knihy jsem byla v nevědomosti, stejně jako Artur, jen plnil úkoly kousků Vůle, které získával, až později vše začíná být jasné a vyvrcholí to posledním dílem:)
 

Lukula

Velmistr písma
Hmmm to zní zajímavě... díky za tip na dlouhé večery Iddun. ;) Sice to trochu z tvého podání vypadá na "bráchu Harryho Pottera", ale i tak to zkusím. Miluju fantasy.:)
 
Nahoru