• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Jednodušší motivování

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 42211
  • Vytvořeno

Deleted User - 42211

Guest
Na základě inspirace v jiné hře jsem dala dohromady, jak by mohlo vypadat jednodušší motivování, které tu je zbytečně náročné na klikání.

První věc je vytvořit nějaký odkaz na spolek v jednom tlačítku, který nás odkáže na třeba prvního hráče v tabulce společenství. Tlačítko může být jakýkoliv, já bych byla pro ho zasadit do krajiny jako například nějaký domeček nebo klidně jen symbol pacičky. Vzhledem k tomu, že skaliny na mapě jsou využívány, umístila bych symbol někam bokem, například jak je na obrázku :)
z14UV.jpg

Po kliknutí na onen symbol bychom se tedy přenesli do města hráče, který je postaven v tabulce nejvýš, ale nejste to vy ;) Tam byste klasicky klikly na pacičku a vyskočila by malá tabulka, něco jako další spodní lišta, ve které by bylo jméno města, ve kterém jste a pod ním hráče, který je v tabulce druhý. U každého by byl symbol pacičky, že se jim má vypomoct.
iJDK6.jpg

Jakmile byste klikly na vámi zvolenou budovu, v tabulce by se změnil symbol pacičky za fajfku, která by naznačila, že máte splněno a vy byste klikly na pacičku, která by vás přesměrovala do příslušného města.
sIMbV.jpg

V dalším městě by se tabulka posunula tak, že opět na prvním místě by bylo město, které navštěvujete, pod ním to následující v tabulce :)

A rovnou bych tu spodní lištu rozšířila, jak jsem navrhovala v jiném tematu, a to o symbol obchodu
pOYPU.jpg
 

Ethariel

Guest
Tak takhle to vypadá v té hře o které jsem mluvil. Na panelu vpravo je "friend list" kde je zobrazeno který hráč co potřebuje. Krystal znamená že potřebuje "zalít" stromek a smajlík značí že má plevel. Pokud by tam byla housenka, tak tam má škůdce. Takhle jednoduše se člověk prokliká přeš přátele. Jak vidíte na obrázku, tak já jich tam mám jedenáct na stránku a dvanáct stránek. Proklikat je mi trvá méně než 5 minut.
Navštívení je na jeden klik a samotná výpomoc na tolik kliků, kolik tam má hráč plevele/škůdců.


Farma War.jpg
 

Deleted User - 42211

Guest
Tak nemusí tam být jen hráči spolku, ale i objevení hráči a seřazení může být podle bodů :) Hlavní je, že se všichni zdrcnou do jednoho místa, kde nemusíš šmejdit po mapě a hlídat si, u koho jsi byl a u koho ne
 

Ethariel

Guest
Přesně jak píše regular96. To je "seznam přátel" a ne jenom seznam hráčů ze spolku. Pro lepší vizualizaci jsem udělal menší fotomontáž :D
ElveTune.jpg
 

Deleted User - 42211

Guest
Tak přemýšlím, na co jsem se snažila to tak pěkně nakreslit, když pak příjdeš ty s doslovným okopírováním hry? :D
 

Ethariel

Guest
Náhodou... ty jsi si s tím dala mnohem více práce a jen díky tobě jsem získal představu, jak by to asi mohlo vypadat :)
 

dRaczek

Pokročilý žák
Tak nemusí tam být jen hráči spolku, ale i objevení hráči a seřazení může být podle bodů :) Hlavní je, že se všichni zdrcnou do jednoho místa, kde nemusíš šmejdit po mapě a hlídat si, u koho jsi byl a u koho ne
Jo to pátrání po mapě mě nebaví. Takže tímto tento návrh podporuji a můžete ho poslat vývojářům ať ho zrealizují.:)
 

Ethariel

Guest
Taky místo "Stav - Objeven", co píše když klikneš na objevené město hráče co není ve spolku, by tam po přidání seznamu přátel mohlo být "Stav - Přítel" :) Takhle by jsi věděl, že nějaké město na mapě ještě není přátelské a mohli by z toho plynout i nějaké další bonusy.
Samotný chat ve hře by se mohl rozdělit ve dva formou záložek. V jedné chat členů spolku a v druhé seznam přátel.
 

Santerr

Veterán
Mě by klidně i stačilo, když vejdu do města prvního hráče ze společenství a opacičkuju ho, kdyby místo "Stav - člen" bylo napsáno další, nebo třeba jen šipka, na kterou bych klikla a přesunulo mě to automaticky do města hráče, který je v tabulce hned za ním, místo abych musela znovu rozklikávat společenství a listovat ve stránkách členů. Co se týče motivování sousedů, tam s tím problém nemám, prostě jedu po řádcích a defakto mě nic nezdržuje, ale i tam by to šlo udělat podobně. Prostě místo "objeven" šipka.
 

Ethariel

Guest
Já jedu po kruzích směrem od města.
Ale i tak je to zabiják času. Mapu světa bych nechal jen pro potřebu získávání provincií a samotné návštěvy (a pacičky) bych raději přesunul do samostatného menu ve formě již zmíněného seznamu přátel. Takhle se totižto z motivování hráčů stává otrava a vůbec to nekoresponduje s vizáží hry samotné, jakožto pohodlné oddechovky.
 

Santerr

Veterán
No, kdybych jela v kruzích od města, tak jsem taky ztracená :D To si radši zajdu na kraj mapy, opacičkuju všechny v daném "řádku" a pak pokračuju další řadou zpět na druhý konec ;) Ale je fakt, že když je hodně sousedů, trvá to dlouho, no.
 

DeletedUser1134

Guest
Mně by se líbila i třeba lišta jak ve forge of empires....ale tak aby byla nějak pěkně zamaskovatelná(aby se dala "oddělat dolů" a nezavazela normálně :))
Bylo by tam spol. a lidi v něm, u každýho by byla možnost pomoci...bud náhodně(jako ve FoE) nebo symboly ->kulutra, hl. budova, stavitelé...
Já sice nedávno začal a mám malou mapu, ale taky mně to štve...mám jenom pár sousedů a klikání je na strašně dlouho

Možná by nebylo od věci snížit odměnu za kliknutí přes lištu a nechat/zvýšit odměnu za kliknutí přímo :)
 

jacinda

Guest
zjednodušené motivování, především cechu, beru všema deseti
 

AresXII

Guest
Pro začátek by stačila klávesová zkratka pro "další hráč".
Po stisknutí bych navštívil dalšího hráče v pořadí ve společenství. Odklikl bych pomoc a jel dál. Z poledního by to skočilo na prvního, a až bych se vrátil k sobě, věděl bych že jsem obešel všechny. Jednoduché.
 

DeletedUser312

Guest
tuhle zkratku sem už navrhoval a šlo by to i u mapy... hra ví s kým obchoduješ bez poplatku tzn ví na koho dalšího tě má posunout a princip by mohl být na stejným základě jakou aliance to znamená po kliknutí na tlačítko by tě to hodilo na dalšího s nižším nebo vyšším počtem bodů podle toho jestli klikneš doprava nebo do leva
 

Zharthuru

Mistr slova
osobně bych radši měl možnost zoom i u mapy aby byly vidět okraje když už nechtějí udělat hrdinu (avatara)
 
Nahoru