• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Je armáda zbytečná ?

DeletedUser3175

Guest
Ahoj, jsem celkem začínající hráč (jsem v druhém věku výzkumu) a čím dál tím víc je mi armáda zcela na nic a začínám přemýšlet o jejím dočasném zrušení.
Automatický boj prohraje i jasně vyhrané zápasy a hrát je osobně se mi nechce, to jsem mohl zůstat u Forge of Empires. Navíc na většinu provincií i turnajů ani nejnabušenější armáda nestačí. Čekat na její zesílení také nejde, protože na výzkum potřebuji mít více provincií a tím ty nové jsou hůře dobyvatelné než ty předešlé.
Pokud k tomu připočtu nechutně dlouhou dobu výroby jednotek, vyjde mi, že armáda je na nic a je lepší rovnou provincie kupovat.
ALE i když bych se zbavil většiny vojenských budov a uvolnil si tam místo a hlavně hrozně nedostatkové lidi, s kasárnama nejde hnout, přitom požírají spoustu lidí, nevíte někdo jak se jich zbavit, respektive proč se jich nejde zbavit ? (Vím, že to nejde, ale nechápu proč, když zároveň je armáda udělaná tak, že je k něčemu pouze pokud hráč nedělá suroviny, dělat obojí nejde).
 

DeletedUser3230

Guest
Ahoj jsem tu taky nová momentálně jsem také přeskočila do druhého věku. Stejně jako ty hraji FoE nemyslím si že je tu armáda zbytečná alespoň zatím si to nemyslím, část sektorů bojuji a z části je vyjednávám sice produkuji nějaké množství surovin ale abych je vydávala jen za odemykání sektorů mi nezbydou suroviny na jiný výzkum. FoE ti dává na výběr zda pojedeš formou mírotvůrce nebo nelítostného dobyvatele. Nemůžu prozatím s jistotou říci zda se je armáda zbytečná jsem přeci jen nováček a pořád se učím
 

Eragon92

Znalec fóra
Armádu používám na turnaje a sem tam na i provincie takže zbytečná není ale teoreticky to jde i bez ní.
A kasárny nejdou zbořit kvůli misím a příběhové linii
 

Silver Whisper

Guest
Ahojky :), jak píše @Eragon92 , pokud jsi součástí společenství, armáda se ti vyplatí kvůli turnajům, jsou podstatně lehčí a na výkup levnější než boje v provinciích. Měj na paměti to, že od 11. kola od tvého městečka potřebuješ k výkupu provincií, mimo surovin, i Orky a ty ti dají zbrojnice ( množírny ve stylu Orků ). Proto bys s tím měl počítat do budoucna, bez nich to nejde ;).
 

Eragon92

Znalec fóra
Tak já mám kliku, že mám malé kasárny a jen dvě zbrojnice takže vyrábím cca 8h. Když nejedu každý turnaj nebo jen část tak mi to něco málo ušetří. A i nějaký ten boj v provincii dám. Ale je pravdou, že nemám cvičiště ani tábor.
Řekl bych, že armáda není zbytečná nazval bych to spíše jako doplněk pro toho kdo boje moc nemusí. Budova stejně musí být postavená a i zbrojnice kvůli orkům musí být, takže proč už to nevyužít a něco nenaverbovat...
 

Maxa

Znalec fóra
armada je nevyhodna a nanic. Od změny bojoveho systemu jsem nebojoval, což u mě bylo asi od třetiho veku. Boje jsou drahe, ztratove a zabiraji neskutečně času. Toto je budovatelska hra a nikoli bojova. Vyžívat se v bojích, tak hraju neco jineho. Tady proste nekomu prdlo v kouli a podělal to, ale už se stalo a nikdo to nepřizná.
Jděte do výroby surovin a v turnajích ziskavejte maximum bonusových relikvii. Tím vám vzroste výroba. Sežente si aktivní spolecenství a prozkoumejte sve sousedy, co vyrábí a co shání. Pokud se zvás stanou dobří ochodníci a směníte výhodně vaše bonusovkya to třeba i oklikou, nebudete za chvilku vědět, co s materialem dělat. Kasarny držte na nízké úrovni tak, aby vám to nežralo lidi, ale abyste byly schopni plnit ukoly. Zbrojnice staci jedna nebo zádná a stavte je az u orků. Zbrojte jen z přebytku kladiv. Jednou se ta armada muze hodit ? :)
 

DeletedUser3201

Guest
Armádu využiješ hned ze začátku a pak možná nějaký nadšenec na turnaje. Ono vyrobíš si jednotky zkusíš boj v jedné provincii a jeden boj s odřenýma ušima a tak vyrábíš další jednotky pak se vrátíš a další boj prohraješ v klasickém boji, a tak vyrobíš další jednotky a zkusíš automat a taky porážka pak už zkouška trpělivosti a vyrobíš si za delší čas dvakrát až třikrát víc jednotek než předtím a pak jdeš do boje ať už klasiku nebo automat je to jedno, a tak možná dáš ten další boj ale polovinu jednotky už nemáš a další boj prohra a žádné jednotky. A každý další pokus bojovat je stejně nadějný jak že rajče přežije den na dálnici D1.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1198

Guest
Nikdy mne bojovat nebavilo a už asi nebude. Už hrooozně dlouho ani vojáčky nevyrábím, jen když to vyžaduje eventový úkol. Podle stavu zásob odkoupím turnaje a pochopitelně i provincie. Už jsem si na to tak zvykl, že jsem boje "vytěsnil" ze hry a hurááá - nechybí mi ani trochu. Přesto je nepovažuji za zbytečné, vždyť pro mnoho hráčů jsou důležitou součástí hry a ze společenství vím, že v turnajích se bojuje poměrně hodně a docela úspěšně i na automat a nikdo ani "nežbrblá", že to nejde nebo že je to drahé. Zato zde na fóru se notoričtí nespokojenci, stěžovači a často i prudiči vyřádí až až. Aha a zapomínám na notorické "fňukny", těch se to dotýká stejnou měrou. Toho vyhrožování, jak s hrou seknou jsem tady četl již tolik a ejha, jsou zde téměř všichni a to jsem si záměrně dal od fóra pauzu. Boje se vynechat dají, takže když na ně nemám nebo je nechci, tak do nich nejdu a hraji bez nich. Naopak, koho baví, ten bojuje a nestěžuje si, že jsou drahé nebo nevybojovatelné. (to měla být mimochodem malá "ťafka" těm, kteří tvrdí, jak je hra svazuje a jak v není volnost rozhodování).
 

DeletedUser467

Guest
Nechápu, proč sem taháš ty tvoje tzv. notorické stěžovatele. Zrovna v tomhle tématu se nijak nefňuká. Zřejmě sis chtěl po té době, co sis dal od fóra pauzu, někde rýpnout jak tu ti, co si stěžovali na přepracování bojového systému stále jsou, ale klidně sis to mohl odpustit. Tématu se to nijak netýká.
 

DeletedUser2116

Guest
Hlavně, že Tvůj příspěvek se tématu týká.... :D :D :D :D

Armádu používám akorát na turnaje, kdy se s automatem dá dostat celkem daleko. Takže dle mého názoru armáda zbytečná není, i když provincie vykupuju.
 

DeletedUser3320

Guest
Zdravim,

dle meho nazoru armada neni zbytecna, ale zalezi na to co ji chcete obetovat a zda vas vlastne vubec bavi ji pouzivat. Provincie spise vykupuji, pze po predelani systemu boje se mi spise nedari provincie vybojovat. Ale na turnajich mam spise uspesnost a 95% turnajovych bodu mam s armadou. Pouzivam jednotky z klasickych kasaren a dle druhu turnaje i jednotky. Drive jste museli vice znat na co ktera jednotka je dobra, ale ted je tam i pomucka kde primo vidite na nepratelskych jednotkach zda vase jednotka kterou chcete pouzit bude ucinejsi ci nikoli. Takze si myslim, ze pokud nezadavate nesmyslne kombinace jednotek, tak musite byt take uspesni. Mam tedy i lepsi svatostanek, ktery mi pridava zdravi k jednotkam a pak jeste jehly boure, ktere mi zesiluji ucinost strelcu.
Takze kdyz to shrnu, tak za me armada urcite na turnaje a vyjednavani do provincii..., ale pamatujte, ze vzdy je stejne na danem cloveku co preferuje a potom se mu i dle toho dari :)
 

DeletedUser1198

Guest
@Thespia tahá kočka koťata a k tomu, čí příspěvek byl více k tématu, zda můj nebo Tvůj se vyjadřovat nebudu.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jaksi také bojuji s myšlenkou, k čemu tam ta možnost boje v provinciích vůbec je... jsem sice na začátku (3. kapitola), ale zhruba od chvíle, kdy ty provincie začaly chtít sekundární surovinu byly pro mě střety už nezvládnutelné. pak se dívám na městečka jiných hráčů, tam postavných 20 zbrojnic, skoro žádná manufaktura a těm to funguje .

a teď jak mám bojovat proti 6-ti pekelným psiskům velikost 145, když lesních duchů nacpu do jednotky 9 a šermířek 54... a to mám kompletních nějakých 40 provincií, takže nejsem nějak dál, než bych měl být.

jako ty suroviny jsou taky pěkná pálka, třeba za den vyrobím tak na 2-3 střety. ale s těma vojákama to asi nebude o moc lepší, ne? takže raději je vyplatím, protože tam je aspoň 100% úspěšnos. ne, že mi armáda chcípne a já můžu začít nanovo :-D

tedy armádu používám jenom na turnaje, kde je zase mnohem efektivnější než výkup. bojuje se v menších jednotkách a obnova není tak náročná. jen má troška do mlýna :)
 

DeletedUser3300

Guest
Na žádné turnaje jsem zatím nenarazila. Prosím o upřesnění. Děkuji.

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Silver Whisper

Guest
Turnaje se bojují jen v rámci společenství, jsou to jednodužší a levnější boje než v provinciích. Každý týden běží jiný turnaj, střídají se podle relikvií, seřazených v Hlavním sídle, teď běží dřevěný ;). Jako odměny za výhru v turnaji dostáváš relikvie, kouzla, vědomostní body, úlomky run a runy. Vřele doporučuji, protože ti to o dost ulehčí eventové úkoly ;):). Navíc většinu turnajových bojů lze provést pomocí automatu, pokud ho užíváš.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Eragon92

Znalec fóra
Jinak turnaje by měli fungovat i v případě, že si založíš spolek a budeš v něm sama. Hrát ale Elvenar bez spolku mi nepříjde logické ani výhodné...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser2429

Guest
Za zacatku se moc bojovat neda, maximalne v turnajich a to jen prvnich par provincii a jen asi do 3ti hvezdy, ale cim jsou jednotky lepsi a lepsi, tzn. ze maji uz 3*, tak se hodne osvedcuji v turnajich a dokazou usetrit spoustu surovin, jen to chce mit dobrou strategii a hodne jednotek a pak se da i automatem dobre bojovat a ziskat spoustu zdroju v turnajich.
 

DeletedUser3201

Guest
joudabouda: ze začátku jednotky celkem jdou pro prvotní provincie a po vymlácení první sady si jde vytvořit další a dostaneš se o trošku dál. Suroviny ušetříš když nebudeš jak pejsek plnit hned úkoly ale počkáš si a úkol na vyjednávání si necháš až už zjistíš že jednotky další boje už nezvládnou a kladívka a čas jsou zbytečná ztráta která se dá využít pro nákup u obchodníka a tím výhodnější vyjednávání. A akorát pak když už nevíš kam s kladívkama tak to vrazíš do armády sem tam za čas a následně zkoušíš v turnajích kde se dostaneš né moc daleko. Ale pokud někdo dlouhý čas buduje armádu a vylepšení velikosti si nechává na poslední chvíli tak může zkusit i normální provincii ale já osobně bych spíše volil turnaj. A to je asi tak všechno na co tak armáda je ...
 

Tesseria

Učedník
Ahoj,

armáda není zbytečná. Ale je nevýhodná na nízkých levelech. Na pozdějších, kdy už je provincií hodně a jejich vyplacení pořádně drahé, armády velké a silné, vyjde mnohem levněji armáda. Navíc, kvůli příběhové linii potřebujete alespoň dvě zbrojnice.

Někdy od začátku páté kapitoly nebo konce čtvrté jsem začala na turnaje používat už jen výhradně armádu. Bez problémů. Teď, na rozhraní trpaslíků a víl se mi vyplatí už i na provincie. Ty ceny za provincie jsou pak opravdu mnohem nižší.

Brzo budu mít další vylepšení velikosti oddílu, tak zase někde něco zmydlím. :) Ono v současné fáze už ani vyplatit provincie nemůžu, už tam mám orky a ty pochopitelně ještě nemám. Takže udělám ještě nějaké vylepšení velikosti oddílu a půjde se na to. Jednotek to bude sice stát dost, ale ruku na srdce, pořád mnohem levnější, než to vyplácet, i kdyby to vyplatit šlo.

V dalších úrovních jsou pak taky divy, které produkují armádu. Pak to vyjde celé ještě levněji.
 
Nahoru