• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nová funkce Intuitivní dělnická chatrč

DeletedUser4336

Guest
Nightwish89 >> Pokud musím vylepšit pět obytných budov, tak mi to pět stavitelů zvládne rychleji než dva. Ač mě nemožnost výberu kdy stavitele použiju taky častokrát provází, v zásadě mě tento problém až tak netrápí, když chci, mám stavitele motivovaného neustále, takže na déle trvající stavby si vhodným načasováním stavbu zkrátím. Na druhou stranu, poslední dobou neustále něco stavím, takže prostě beru jak to přichází. Naopak nemožnost dalšího zrychlení (po jen namotivovaném staviteli) při vylepšení např. kasáren nebo dílen už znát je. Pokud by se sečetly síly např. dvou stavitelů na další zkrácení času (jak bylo v tom jiném návrhu), radši bych je obětoval na vylepšení klíčových budov a oželel třeba paralelní vylepšení s "nedůležitou" obytnou budovou.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4646

Guest
@Pauleo - Ale pořád dokola ... počet stavitelů rovná se počet staveb/ motivace dělnické chatrče rovná se urychlení staveb. Takže urychlení času stavby již existuje a může se prodloužit na základě vylepšení dělnické chatrče.
 

DeletedUser4336

Guest
Nightwish89 >> Já se bavím o tom jak to komu pomůže při zrychlení budování jako celku, to že ty se bavíš stále dokola jen a jen o jedné budově, což jsem jasně poznamenal už v předpředposledním příspěvku, je věc jiná. Kromě toho se tu řešilo to, že bereš, že víc stavitelů na jedné stavbě je dle tebe zbytečné, dle mě ne, opět jde o unikátní funkci, kterou běžnými prostředky (bez použití urychlovačů, které každý nemá a Inno jejich větší zisk neplánuje, popř. briliantů) nenahradíš. Takže vždy záleží na tom, co kde přesně požaduje.
 

DeletedUser4646

Guest
@Pauleo - Jak jsem již vícekrát napsal zkrácení času výstavby jde řešit návrhem na navýšení procent zkrácení času výstavby dle vylepšení dělnické chatrče. Takže vylepši dělnickou chatrč a budeš mít větší procento zkrácení času výstavby.

Tahle debata s Pauleo je spíše součástí jiného vlákna ... omlouvám se
 

DeletedUser4336

Guest
Nightwish89 >> To jde, ale zatím se tak neděje, v popisku je jasně daných pevných 10%, zvyšuje se pouze počet pozic na oněch 10% zrychlení na dělníka, tak je to tam přesně napsané, dělnickou chajdu vylepšenou o fous mám, a je to stále těch 10%. Ovšem to zase opět nijak nesouvisí s tou jinde navrhovanou funkcí, tím že zvedneš hromadně procenta narušíš celkově časy zrychlení staveb, nikoliv pouze zvýšení v případě, že obětuješ jednoho namotivovaného dělníka ze zásoby, to prostě není totéž, ty to bereš jen jako obecně zrychlení, ale toho já využívám. Furt mi tato funkce přijde, bez dalších zásahů jako tebou zmiňované zvednutí procent (k čemuž, pokud jsi to někde zadával a doteď neudělali, asi mají jasné své důvody), nepřijde měně použitelknější než podle tebe přínosnější ta, kde půjde vybrat zda použiju nebo nepoužiju motivaci stavitele. Když by bylo na mě (a jako že jsem psal, že si nemyslím, že by chtěli takto hráče až zvýhodňovat), tak bych zavedl klidně obě, ale pak bys už mohl chtít i další jako např. možnost si sám volit kdy a kam si dáš výpomoc na kulturu. Ono přece jen hra se vyvíjela s jasnou definicí, zrychlí čas přístí stavby ať je to co je to. Pravda, bavíme se mimo toto vlákno, ale ale zase nejsme zase až tak daleko, jen tu řešíme i další věci, furt mi to přijde pro vývoj hry přínosnější než moho jiných, byť ve správné kategorii, příspěvků na fóru.
 

DeletedUser4646

Guest
@Pauleo - vidíš takže místo aby se navrhovalo zvýšení procent po vylepšení dělnické chatrče navrhuje se to samé akorát na úkor počtu stavitelů. Vždy je to nápad který obchází tu hlavní podstatu. Jako já být v inno a tohle číst tak si řeknu proč když to jde udělat zvýšením procent po vylepšení dělnické chatrče a tímto způsobem nám z toho i něco kapne protože vylepšuješ pomocí diamantů.
 

DeletedUser4336

Guest
Nightwish89 >> Nevím jestli si rozumíme, vícero stavitelů na jedné stavbě dá bonus jen za určitých specifických podmínek (většinou využiješ při stavbě jedné důležité dlouhotrvající budovy, zároveň tím ztrácíš jednu motivaci na stavitele), které si myslím, že nastávají méně než když zvýší procenta celkově při větším počtu stavitelů paralelně, kde bonus využíváš i na oddělené stavby (pokud by byly bonusy dostatečně velké, přijde mi to celkově mocnější pro většinu situací, kdyby byly menší, opět to neřeší problém jak postavit rychleji jednu velkou důležitou budovu, bonus by byl zanedbatelný). Je fakt, že když by byl bonus dostatečný už u dvou stavitelů naráz, tak by to ještě nevyžadovalo kupovat brilianty, ale to by mohli vybalancovat, že by ten bonus byl třeba dostatečně malý (nakonec ono to úplně zadarmo není, když ti to zaměstná stavitele a použije motivaci, který by jinak mohl postavit paralelně a zrychleně jinou stavbu), u tří znatelně větší, u čtyř už výrazný. Po pravdě si myslím, že lidi utrácí brilianty beztak na chajdu, i když tam žádné takové vymoženosti nejsou, společně s rozšířením je to asi nejužitečnější investice do briliantů. Nakonec i kdyby zvedli jen procenta, zase by někdo přišel s návrhem, ten dělník v chatrči se mi fláká, proč ho taky nemůžu využít. Podle mě pro takové případy má Inno vysvětlení, chceš vylepšit jednu hodntnou stavbu hned, utrať brilianty a bude ti vyhoveno.
 
Nahoru