• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

InnoGames TV - diskuze o červnovém díle

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Jak už bývá zvykem, připravili jsme si pro vás krátké shrnutí toho, co se objevilo v nejnovějším díle InnoGames TV o Elvenaru.

Timon nás vítá s tím, že tentokrát se budeme věnovat prastarým divům. Když byly prastaré divy spuštěny, tak si tým tvůrců dělal velké starosti s tím, že tato funkce bude přístupna jen pro úzký okruh hráčů, protože se nachází na konci 4. kapitoly ve stromu výzkumu. Takže bylo rozhodnuto, že se přidá více prastarých divů! ;)

Během několika nadcházejících aktualizací se ve hře objeví 6 nových prastarých divů. Konkrétně se můžeme těšit Knihovnu tajemství, Zlatou rokli, Nekonečnou hlubinu, Jehly bouře, Zapomenout strážní věž a Trůny Vznešených lidí. Vyzkoumat je budeme moct ve 2., 3. a 5. kapitole stromu výzkumu.

Dále Timon odhaluje, že prastaré divy budou přidávat body do globálního žebříčku. Jakmile dokončíme výzkum určité úrovně prastarého divu, dostaneme do žebříčku tolik bodů, kolik vědomostních bodů bylo zapotřebí na tento výzkum. Dále Timon zmiňuje, že jeden z prastarých divů bude mj. přidávat body do globálního žebříčku na základě toho, kolik prastarých divů v našem městě máme.

A na závěr jedno překvapení, maximální úroveň prastarých divů bude navýšena na úroveň 15!

Co na tento díl říkáte? Líbil se vám? Těšíme se na vaše názory!
 

nataly111

Velmistr písma
Ono záleží, co každá daná budova bude mít za výhody. I tak místečka by se mohlo malinko přidat. Ale je to strategie, tak budeme muset něco vymyslet a o to tvůrcům hry asi jde.;)
"Myslím, myslím nevím dál, co bych ještě udělal" to říká andílek v jedné pohádce a má pravdu.:rolleyes::p
 

DeletedUser1198

Guest
Nápad skvělý, líbí se mi, ale jsem na tom jako ostatní: kampak je asi dám, až je vyzkoumám? :) Hru to určitě zpestří, na to se těším, ale to staré "Nerudovské" "kam s ním?"to mne docela trápí, nejenom že samotné budovy zaberou místo, ale to místo ubývá rychlým tempem i z důvodu nutnosti výstavby obrovského množství obytných domů. Věřím, že tvůrci hry i na tyto aspekty mysleli a že nějaké schůdné řešení bude. V každém případě se tím zpomalí postup do jednotlivých úrovní hry a tvůrci budou mít více času na její další rozvoj.
Divů bude tolik, že se budeme asi všichni divit a to je jen dobře, třeba si pak budou moct hráči i vyměňovat nepotřebné úlomky run za potřebné a pod. :) Jinak už mnohokrát probráno a popsáno, ale hru by dle mého názoru hodně oživil globální chat nebo alespoň chat dle světů.
 

Santerr

Veterán
Tak já vám nevím... na co mi budou nové divy, když je nemám kam dát? Asi bych osobně byla radši, kdyby dořešili nedodělanou vílí kapitolu a hlavně problém, který nás trápí už půl roku - a to prázdná mapa bez sousedů. To by měla podle mě být pro ně priorita, ne přidávání dalších divů...
Vypadají pěkně, ale co s tím? Přidají mi pár bodů do žebříčku? No upřímně, z toho si na zadek s otevřenou pusou určitě nesednu ;)
 

DeletedUser494

Guest
A jak to bude s tím táborem žoldáků nevíte? Ty nové jednotky a tak...?
 

DeletedUser34

Guest
mozno keby divi mali svoju mapku ako ma mesto bolo by miesta dost takto to za chvilu bude prepchane ako v FoE sami div a pomali nic ine inak riesenie prazdneho miesta formov zlateho dolu ako sa testuje na mape beta nevien neviem ci je to najstastnejsze :)
 

DeletedUser1198

Guest
Věřím tomu, že když přidají tolik divů, udělají něco i s prostorem. A ono stejně, jestli budou padat úlomky na každý vyzkoumaný div i na ty postavené, tak než se "naškudlí" na jeden z nich, uběhne dlouhá, moc dlouhá doba, tedy pokud nebudou úlomky nějak zaměnitelné či obchodovatelné. U mě už to nebude cílené získávání, ale prostě to nechám na náhodu..jak se to nasbírá, tak to bude. Stejně jsem se dostal do stádia, kdy i já na nízké úrovni jednu provincii zkoumám a v druhé řeším spory a víc jich nemám otevřených, protože už teď čekám přes 17h. Takže nastřádat úlomky na nový div, to bude docela síla.
 

Sindri

Guest
Kdyby s prostorem nic neudělali, ani bych se osobně nedivil. Přeci jen, už základní volba, zda budete preferovat boj, nebo obchod a pokud obchod, tak jaké máte bonusové zboží, nabádá ke strategickým volbám. Ani nyní nelze mít vše. Na co bych např. stavěl obchodní cech, když mě obchody míjejí, nebo trpasličí val, když nebojuji... je nutné zvážit svůj styl hry a čas, který do toho můžete dát/den. Ale jak říkám, pouze můj osobní dojem.
 

DeletedUser15

Guest
Sindri, naprostej souhlas. Mně přijde, že tady někteří hrajou úplně jinou hru. Elv je strategická hra, nejsou to pokémoni, kde musíš postavit každou budovu. Elv je o přemýšlení, musíš co nejefektivněj využít nabízené místo. Takže podle strategie vyberu max. 2-3 divy a ty postavím... Proto naopak doufám, že se žádná rozšíření nepřidaj, zbytečně by to celou hru zjednodušovalo.
 

Eragon92

Znalec fóra
Kdyby s prostorem nic neudělali, ani bych se osobně nedivil. Přeci jen, už základní volba, zda budete preferovat boj, nebo obchod a pokud obchod, tak jaké máte bonusové zboží, nabádá ke strategickým volbám. Ani nyní nelze mít vše. Na co bych např. stavěl obchodní cech, když mě obchody míjejí, nebo trpasličí val, když nebojuji... je nutné zvážit svůj styl hry a čas, který do toho můžete dát/den. Ale jak říkám, pouze můj osobní dojem.

Já třeba doteď nemám ani jeden div, než jsem se k nim dostal tak už je nepotřebuji - co se týká těch prvních. Od trpaslíků to je zase věčnost než je nasbírám a o vílích divech si můžu ještě hodně dlouho nechat zdát...

A k té volbě jakou cestou půjdu - Nebylo by od věci mít možnost to během hraní změnit. Protože když vystavím kasárny už nejdou prodat a pro někoho to pak může být zbytečná budova která bere místo a lidi.
 

nataly111

Velmistr písma
Nojo, to mi došlo až teď. když už teď, je komplikované sehnat runy a ještě jich tolik rozbiju, co bude potom.
A neříkejte že to je snadný jsem mistr v rozbíjení run na úlomky, z toho co píšou moji spoluhráči jich rozbíjím nejvíc.
Sindri má asi pravdu, no tak to abych začala ty své základy překopávat.:D:D:D
 

Eragon92

Znalec fóra
Pokud přidání 6 divů znamená dalších 6 typu run tak se asi nikdy nedočkám ani horské dráhy :D :(

A pořád nic nemluví o těch nových jednotkách, doufám, že o tom nebudou mluvit v červenci (padlo tam nějaké naznačení novinky) protože to se toho pak nedočkáme dřív jak v Srpnu a zbytečně to teď bere VB.
 

DeletedUser1235

Guest
Ked sa mi raz zda lepsie o uzemie zabojovat a inokedy ho kupit, aky je styl mojej hry, nestrategicky? Nie som tak daleko, ale tie dalsie a dalsie uzemia, bude lepsie o ne bojovat, alebo ich kupovat? To davam ako otazku, ci armada bude stihat, lebo strategicky by som sa chcel teraz rozhodnut a naozaj neviem...co potom hrac co zacina...

Podla mna tolko divov je blbost...ale to je tiez len moj nazor, tak snad s nim nikoho neurazim...ak pride dalsia rasa, pribudnu s nou dalsie dva...na tolko divov bude treba vymysliet aj zaujimave bonusy, ked si ale veria ze nieco uzitocne aj povymyslaju, ok, ja o tom ale pochybujem...no ale ak tam bude div, co pridava body za kazdy iny div, no toto je uz len naozaj odvaz na tu kopu divov co pride to bude nakoniec asi najuzitocnejsi div...

A treba trochu zvazit z hladiska strategie snad aj to, ze ak chcem napr. vilie divy, tak sa musim dostat na koniec tejto kapitoly....plus uz mi zacnu padat runy za x divov plus uz zrejme koli ploche, budem musiet mat dost uzemi dobojovanych...no neviem naozaj, ja nie som z tych co musia mat vsetko a hned, ale neviem si to predstavit...a z hladiska budovania strategie, ak clovek na zaciatku ani netusi co ho v hre caka mi to pride ehm...no...mozno aj trochu ako podraz na tych co zacinaju...ako sorry, ale nie som z toho extra nadseny, necham sa ale prekvapit...a pre mna aj pre tuto hru uprimne dufam, ze milo. zatial novinku v podobe zaplavy divov osobne fakt nemusim a pride mi ako otrepany napad ako udrzat hraca v hre...uz to predsa bolo v inej hre....a naozaj ak budu divy x-te opakovanie podobnych bonusov ci pridavani zvacsa menej uzitocnych bonusov ako vo foe....no ok....


MAL som videnie: a po 14563 update pride x-ta doba prapodivnych tvorov, v ktorej obycajny dom da viac populacie a bonusov ako jeden horko tazko vybudovany div....

Zase tie divy cez runy nebude tak lahke ziskat, mozno ak by mali byt len na okrajoch mesta mimo plochu pre vystavbu a ich zdvojenia aj na ploche prislo by mi to zaujimavejsie...omozno nie strategicke, ale ako vyzva ano. tak ci tak teba zvazovat relikvie co na stavbu divov treba...inak zvacseniu plochy sa tak ci tak v tejto hre ubranit neda, uz len na uz zmienovanu nutnost kultury a populacie....
 

DeletedUser1198

Guest
Jistěže je potřeba mít nějakou "strategii", jen mi přijde divné, že hra ani není v kategorii strategií, ani v podkategorii budovatelských strategií, ale je dle svého popisu koncipována jako fantasy budovatelská hra, tudíž nemusela by mít mnoho prvků z klasických strategií :) Ale to jen k tomu, že se mnozí ohánějí tím, že je to strategie a jiní zase tím, že takhle strategická hra nevypadá a pod. Na mne se v tomto směru neobracejte, je to zbytečné, jen čtu, co je v popisu hry. :)
Ale není až tak velkou tragédií, když někdo zjistí, že určitý div již nechce, lze jej přeci prodat. Ano, je to poměrně bolestivé řešení ale jakési řešení to je. Uvidíme, jak to nakonec všechno bude, rád se nechám překvapit, jen moje srdíčko asi zapláče, když nebudu mít divy všechny - jsem strašný mamonář :D. Ale protože také dokážu být velmi bezstarostný (vždyť je to jen hra) a protože nejsem ani u trpaslíků, tak je mi celkem putna, co s dalšími divy bude či nebude. Už tak aby si člověk dělal hlavu z toho, kam nacpat obytné budovy, když výstavba manufaktur "žere lidi jako prokoplá" :), že?
Je to prostě hra, forum máme docela funkční, tak se navzájem o nějaké ty rady podělíme a to by bylo, aby nám to nešlo. Poplakat si musíme, (včetně mne) to je jasné, jsme na to zvyklí a jsme rádi, když nám naše "bebí" spoluhráči pofoukají (opět včetně mne). Světlým výjimkám se předem omlouvám, abych si nemusel sypat na hlavu nejen popel, ale celé kontejnery popele.:)
 

DeletedUser1148

Guest
pes63 hezky napsáno pejsku a jsem ráda ,že to nevidím a nečtu sama ,že tato hra není vyloženě strategická ,ale správně jak píšeš fantasy budovatelská.Četla jsem v mnoha reakcích to,že tato hra je strategická.S tím právě ani já nesouhlasím.Ty divy mi dělají trošku starosti jen kvuli místu.Kvuli ničemu jinému.Kdyby bylo přidáno místo ,tak mě to i potěší ,protože každé zpestření hry je milé.:p Hra se mi bude líbit i tak ,i když budou přidány divy.Pokud se rozhodnou je přidat ,tak s tím asi stejně nic nenaděláme :rolleyes:
 

DeletedUser1198

Guest
@Luciasek7 no jasná věc, ale být Tebou, tak si s tím hlavinku nedělám. Správně bychom se měli bavit a vůbec nejlépe se u hry usmívat, vždyť je určená k relaxaci. Nějaké to občasné zapnutí blan mozkových jistě neuškodí, ale přeci se nebudeme mračit, to by nás to přestalo bavit a kdyby to hráče přestalo bavit, ani nedomyslet raději.:eek:
 
Nahoru