• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Eventy

ElfNostradamus

Veterán
Zdravím všechny, dostávám zde a hlavně přímo ve hře v osobních dopisech opakující se /asi již od 20 hráčů/ otázku: Jak jsem dosáhl v eventu zisku dvou ohnivých Fénixů a nyní i dvou hnědých medvědů.
Neberte tedy toto přímo jako návod, ale mou osobní zpověd´ , postup a vysvětlení k oné otázce a necht´si každý vezme z toho co sám potřebuje popřípadě nic :).
Při eventu ,,Fénix,, byly dopředu známy po většinou již tradiční očekávané úkoly a hráči včetně mne se i tradičně na vše předpřipravili. Nevím ale, zdali rovněž všichni zaregistrovali, že v první zmínce a podrobnostech (od iDavis) k eventu bylo, že hlavní odměny dostaneme hned jako první tři ono všechno ptactvo a poté budou znovu ještě za dalších 50 hlavních odměn opětovně v pořadí tedy jako 51.,52.53. celková odměna...málo kdo si tehdy této informace asi všiml a i mne se zdálo v daný okamžik nemožné tohoto dosáhnout... nicméně můj duch výzvy a hráče ve mne zvítězil a zkusil jsem jít za touto ptačí výzvou. Abych toto vše umocnil koupil jsem na začátku eventu, myslím, že vždy hned první den je v nabídce akce: za 2,5k Kč = 5000 ,,klíčů,, /nevím co přesně se již tenkrát sbíralo/. A pak se již postupně aktivně prokousával eventem a sbíral poctivě až vehementně s mým obvyklým plným nasazením další klíče. Vzhledem k tomu, že poslední dobou v denních odměnách není pro mne nic zajímavého, beru vždy pouze časovače /urychlovače času/. Považuji časovač za jednu z nejlepších komodit v Elvenaru. Pravidelně je střádám, vyrábím v akademii apod. na takovéto akce jako je event, pokud za to ovšem některá z odměn stojí, což v případě Fénixe nebylo pochyb. Masivně pak tyto urychlovače používám a investuji do eventu a opětovně získávám většinou s cca 200% návratností než jsem ,,utratil,,. A výsledek, ano povedlo, sám jsem byl i trochu překvapen, protože hlavní odměny nepočítám, když se objevil znovu jako hlavní odměna ohnivý Fénix! Proto mám nyní dva.
Toto samé se děje i při eventu Medvědím! Opět jsem koupil 5k klíčů jako počáteční investici. Zde navíc pomáhá nekonečná řada úkolů, ano těžkých a opakujících se a otravných, přesto s masívní podporou urychlovačů dělám 20k týdně a 7.den jsem mohl opětovně posbírat cca 200% zisk navíc urychlovačů ve formě 4x14hod ale i 4 x 8hod a 2x 2hod. A dnes opětovně utratit 20k získaných za týden z úkolů /cca 1500 x 1hod a další/. Takto podporován časovou komoditou pojedu i následující týden a 20.den je opětovně den časovačů 4x14hod.
Podrobnější popis: Díky novince Teleport kouzlo jsem uklidil dvě mega kasárna do skladu a postavil dvě kouzelné dílny navíc. Zde opětovně díky novince: kouzelná dílna = 2x se vše dělá rychleji...počet kouzelek je aktuálně 15 /5 jich jede sady - 24, 5košíky-9hod, 5 - zbytek/ + tam kde je potřeba dohoním opětovně časovačem. Vojsko: když není k dispozici z divů, tak opět výroba = časovač. Činidla= určitý zisk z Věže jinak časovač. Kouzla = turnaj + časovač do akademie /případně něco z motivace/. Manufaktury: vlastním 8 na max. levelu = 5 jede 9hod, 3 x 3hod + opět možnost zrychlit časovačem. Zisky mincí či kladiv doplnění požehnáními. Relikvie = turnaj, případně z provinicie /zde opětovně urychluji průzkum pomocí zrychlovačů = největší ztráty, protože jedna provincie je aktuálně 109h času/. Střety: turnaj, případně střety věž. Pokud nejede turnaj nebo věž musím sáhnout holt do provincií a střety dělat tam. Takže nej brzdou jsou asi Opary: Akademie stále něco vyrábí ideálně vyšší částky oparů, když je potřeba jako že je, tak rotaci úkolů musím koupit nyní za 50dia 6hod., pak vyrábím opary i odpadní věci klidně s jedním či dvěmi opary ziskem /zde opět pomocí zrychlovačů času/. Dia mám aktuálně z Džinů něco z Věže něco dříve ze studní. + Tady rovněž doplním a už jsem to i dříve psal a vychází to asi 1x za rok, kdy se objeví nabídka na koupi dia se 100% bonusem, tedy za 5k Kč se koupí 38k dia + bonus 38k = 76k diamantů! Tady je nutná trpělivost, protože nabídka začíná po prvním nákupu dia na bonusu pouhých 10%, ale postupně se během roku zvyšuje až ke 100% a tam neodolám.
Finále shrnutí: díky tedy skvělé komoditě Zrychlovače času dělám týdně aktuální event asi 20k klíčů, kdy poté návratnost těchto zrychlovačů času v denní oměně je asi 200% a jede se další týden obdobně. Toto vše stojí velké množství času a opravdu značné úsilí!! Popravdě je to dost a dost vše únavné, přesto ,,malé divy,, Medvědi za to stojí. Jejich jedinou snad nevýhodou je, že se musí krmit a obávám se, že krmiva do budoucna bude nedostatek, pokud se jeho četnost nezvýší v nabídce akademie. Toto veškeré mé úsilí dnes celkově vyvrcholilo k zjištění, že rotace hlavních cen a a tedy i mědvědů je 50. Takže 101. 102. 103. hlavní cena jsou opětovně Medvědi!!... a tudíž jich mám aktuálně po dnešku po třech, nevím zdali všechny postavím /viz náklady krmení/... to je čiré konstatování, nechci tímto vzbuzovat určitou závist u některých jedinců.
Mé osobní dopisování v minulosti s některými hráči, myslím že již nyní vede k tomu, že se snaží o zisk právě co nejvíce časovačů a oné 51.52.53. hlavní odměny a plně je tímto podporuji a přeji jim to z celého mého elfího srdce.
/vlastnit i druhého hnědého medvěda je opravdu lákadlem/.
PS. Mé burcování a komentáře na foru jsou pak z hloubi duše mírumilovné a mají směřovat a vyznívat spíše povzbudivě ke všem skeptikům přes veškerou náročnost aktuálního eventu a přeji všem v rámci jejich možností co nejvíce medvědů do jejich měst! Hezký zbytek eventu.
Msf ElfN. :)
 
Naposledy upraveno:
upřímně přiznávám, že ti závidím.

Nemyslím to teď finančně, protože i když do toho peníze nesypu, tak za jiné situace bych to dělal taky :D , ale spíš závidím ten čas. A rozhodně obdivuju strategii. Sám se snažím, když už něco dělám, dělat to co nejefektivněji, takže tohle obdivuju i na druhých.

Ale člověk si vždycky musí porovnat osobní cenu/výkon a podle toho se zařídit. A hlavně respektovat, že každý to má jinak!
 

karhol

Znalec fóra
Výstižně popsáno, i já obdivuji co času a úsilí do hry dáváš..
Také musím souhlasit s tím, že urychlovače jsou asi nejcennější komoditou,která se během hry nechá získat.
Nynější systém úkolů, kdy je nekonečná řada, umožní prakticky každému získat co si naplánuje. (netvrdím, že to tak je, když budu chtít získat tři hnědé medvědy), ale když si vyberu jednoho, není problém ho vylepšit až na desítku bez investice reálných peněz. I když uznávám, že opakující se úkoly průzkum, výzkum opar a sady nástrojů jsou otravné, dá se to překousnout.
V předchozích eventech, kdy byl počet úkolů pevně dán, tak úspěch dotáhnout např. fénixe na desátou úroveň byl véceméně podmíněn dokupem pírek za reálné peníze, takže spousta z nás fenixe vylevelovala až při následujících dobrodružství společenství.
Takže celkově si myslím, že nynější styl eventů je pro hráče přívětivější, ale chápu, že se vždy najde někdo, kdo bude kritizovat.
Nikdy se ještě nikdo nezavděčil všem.
 

Prealiena

Velmistr písma
Přijde mi, že úspěšnost v novém systému nekonečných úkolů je přímo úměrná množství urychlovačů, které je člověk ochoten v eventu spálit.
 

baumax

Učedník
No já dneska mám druhého hnědáka jde to udělat i bez dia, ale jak již psal @ElfNostradamus tak je potřeba jít po urychlovačích dnešek byl supr v tom, že se dalo získávat vše co člověk investoval + něco navíc začínal jsem s 5ti 1h urychlovačema a 10k klíčů dneska mám druhého hnědáka a na skladě 680* 1h urychlovače a taktiku máme obdobnou.
 

ElfNostradamus

Veterán
Prealiena : Urychlovače jsou komodita jako každá jiná, např. vojsko je rovněž komodita, kterou získáváš nebo vyrábíš a poté pálíš v turnaji...ostatní suroviny /kromě výstavby/ rovněž pálíš v turnaji a ve Věži. A ano, tento event je převážně/bohužel?/ o urychlovačích. Méně by se to vše řešilo, pokud by to bylo jinak nastavené a nešlo o tak kvalitní odměny jako medvědi jsou, ale to už běží v jiném tématu.
 

Ludi

Veterán
@ElfNostradamus Díky, s jakou upřímností jsi to napsal. Jsi skvělý hráč a musím uznat, že jsi sympaťák :). Jen chápej, že my ostatní, kteří toho tolik nekupujeme, tak se s hrou pereme jak se dá, a občas jsme z té obtížnosti naštvaní. Vím, že se ti nelíbí, jak tu občas řádí emoce. Určitě nikdo z nás nechce, aby hra byla příliš jednoduchá, to by nás nebavilo. Vrazit do hry najednou 2500 korun je pro mě třeba nemožné. Výjimečně si něco málo koupím, ale s invalidním důchodem si moc vyskakovat nemůžu. Ale na druhou stranu mi to nebrání radovat se z mých dvou Méďů. Před začátkem eventu jsem nevěřila, že zvládnu jednoho.
A pak je tu další aspekt, a to je štěstí v náhodných možnostech hry, ať už se to týká čehokoli. Někdo má větší štěstí, někdo menší.
 

ElfNostradamus

Veterán
Ludi:...a vysvětlení k oné otázce a necht´si každý vezme z toho co sám potřebuje popřípadě nic :).
... Mé burcování a komentáře na foru jsou pak z hloubi duše mírumilovné a mají směřovat a vyznívat spíše povzbudivě...
...přeji všem v rámci jejich možností co nejvíce...
asi tak :)
 

Ludi

Veterán
@Fjorgyn - přesně tak. Myslím, že každý z nás nějaké urychlovače má a čím je člověk dál ve hře, tak jsou prostě víc potřeba. Je vynikající, že je můžeme získat v různých částech hry, ale udělat event, kde se bez použití spousty urychlovačů člověk vlastně nikam nedostane, je špatné.
Navíc hráči, kteří ještě nejsou na konci výzkumu, nutně potřebují i jiné denní odměny. Takže pak se jim třeba ani použité urychlovače nevrátí, protože část klíčů potřebují na různé kulturní budovy.
 

Lovec Krys

Legenda
@Fjorgyn Neboj, já tipuju, že nám je v příštím eventu zkrouhnou anebo to upraví tak, aby ani ty urychlovače nepomohly. A nejspíše za to sklidí ještě větší kritiku než teď.
 

ElfNostradamus

Veterán
Nevím jak velký rozdíl je v syslení komodity např. vojska a jaký komodity urychlovače.
Obě posunou někam dál, počet vojska v turnaji a nyní i ve věži a urychlovače ve všem prakticky ostatním....časovače jsou za mne nej komoditou, kterou vyrábíš stejně jako např. vojsko. A je to i denní odměna v eventech tak jako např. studny, které část hráčů bere taktéž pouze výlučně ty...následný zisk ze studní využívá ke svým potřebám ve městě, tak jako lze urychlovače používat ke svým potřebám, aktuálně tedy ve zpackaným eventu...
a taky očekávám, že nám je nějak omezí dále takto získávat...
 
Naposledy upraveno:
je to problém, tihle syslové nabourávají rovnováhu hry a o to složitější je pro tvůrce dělat eventy. A oni se tak snaží z hráčů vytahat nasyslené suroviny/vojáky, kouzla a další a oni si vždycky najdou skulinku a ve finále své zásoby ještě znásobí.

Z toho by tě trefil šlak :D
 

Prealiena

Velmistr písma
Problém je, že takovéto vysávání ještě utvrzuje hráče v dalším syslení. Je to začarovaný kruh.
 

DeletedUser5921

Guest
Za mna treba urcite este popracovat na generatore uloh.
Ale myslim si ze zamer tvorcov hry bol naplneny a sice odmenit velmi aktivnych hracov, lebo nikto tu nespomenul este tu najvzacnejsiu komoditu a sice nas cas. Treba si uvedomit ze tato hra nebola nikdy stavana ani zamyslana ako hra pri ktorej hrac stravi niekolko hodin denne a kedze niektori hraci su ochotni a schopni venovat hre znacny cas a enormne mnozstvo hernych komodit ako aj svojich financii je len fer ze ziskaju o niekolko mackov viac ako hraci ktori mozu na hru pozriet par krat denne na par minut
To je moj nazor a az na tie opakujuce sa ulohy dakujem tvorcom za pekny event a skvele odmeny
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Fjorgyn

Znalec fóra
@ElfNostradamus nemám problém s tím, že investuješ vlastní peníze a díky tomu si můžeš dovolit nahrát větší množství odměn. Ale Tvůj názor jasně dokazuje, že jsi díky tomu vzdálený od normální reality, protože 20k klíčů za týden je utopie pro drtivou většinu hráčů a dokonce si dovolím tvrdit, že je náročné tohoto čísla dosáhnout do konce události pro hodně hráčů a nebuďme ovlivněni miniaturním množstvím hráčů na fórum, kteří se pochlubí svým úspěchem. Já sám jsem teď okolo 20k a stálo mě to zatím "jen" 46 připravených provincií, jinak bych se nedostal na tuto úroveň. Což je v přepočtu na hodiny okolo 4600 hodin průzkumu. Netvrď mi, že si vážně myslíš, že tolik hodin vyrobíš jen přes řemeslnou výrobu, to bych Tě pak považoval za člověka, který ztratil veškerou soudnost.

Ano časovače jsou komodita, ale obrovský rozdíl je jak běžně se jaká komodita produkuje. A časovače jdou "masově" dělat jen během eventu a to ještě za předpokladu, že máš k dispozici nějaký ten klíč. Klidně si zkus udělat statistiku kolik toho získáš za 2000 klíčů

Takže to z opakuji ještě jednou: Založit event na předpokladu, že má někdo v inventáři tisíce hodin urychlovačů je nesmysl, připodobním to ekvivalentu jednomu slavnému tvrzení: "Všetci kradnú"...
 

DeletedUser2988

Guest
Já tedy urychlovačů ani nemám tolik, aby mi pomohly nějak rapidně v eventu. Používám je v normálním provozu hry mimo eventy. Nedostanu se ke hře tak často, takže si vypomáhám takto. Peníze do hry bych nedala nikdy, tolik času obětovat hře také nehodlám. Takže jsem smířená s tím, že nebudu mít ani jednoho medvěda. Do teď jsem to bez nich zvládla, tak co :) Akorát jak bylo psáno, že takto vygradované eventy jsou kvůli těm, kteří platí, mají nasysleno a mají čas u toho sedět. Inno si však neuvědomuje, že tento druh hráčů je v menšině a tudíž většina "smrtelníků" raději rezignuje. Upřímně si osobně nedovedu představit ztratit tolik času a peněz jen kvůli hře. Někdy Elvenar nezapnu i týden a nějak mi to nechybí.
 

DeletedUser2455

Guest
Čtu co se kde na fóru píše, občas odpovím.
Nemyslím si, že z každého eventu se musí vytřískat všechny "nej" budovy.
Vy mlaďoši jste si zvykli - ukázat prstem a dostali co chtěli.
Jenže život je HLAVNĚ kompromis.
Je třeba zvolit priority a za nima tvrdě jít!!
Schválně jsem přepočítal urychlovače, a že jsem jich vycébral.
Hnědé na 10, v banku zbylo 1219 hodin.
 

ElfNostradamus

Veterán
Fjorgyn : prosím pozorně si přečti můj první příspěvek v tomto tématu a pak svůj poslední, možná tam najdeš odpověd sám, pokud ne vysvětlím ti to rád znovu :) ...to je k těm diamantům, které sem nyní taháš
a ted se tedy vrátím ke komoditě urychlovače : co se týče urychlovačů, o kterých byla řeč, tak ano vyrábím vždy prioritně v řemeslné výrobě právě urychlovače...dále velké eventy jsou 4x do roka, kde lze získat další velké množství této komodity a jak jsem již psal, vždy se snažím získat především ty, použil jsem je pak masivně ve Fénixovi /jindy totiž nejsou tolik třeba na vylepšení budov a ostatní běžný režim ve městě si klidně počkám/, ano abych Fénixe získal a ano abych vyzkoušel jestli jdou získat dva /a náramně se mi oba ptáci v bojích vyplácejí a nelituji této investice/ a nyní opětovně přišel event, kde je potřeba mohutně urychlit výrobu, protože medvědi/jako malé divy/ mi za to stojí a ano napadlo mne ještě jestli ten rotační cyklus 50 hlavních odměn není pořád dokola a ono ano medvědy lze získat jako 1. 2. 3. a 51. 52. 53. a dále v rotaci dalších 50.hlavních odměn ...tedy 101, 151.atd ...byla to výzva pro mne a já ji vyzkoušel a pokořil, to tu ještě nebylo. Ano dělám týdně - již bez nákupu 20k klíčů pomocí urychlovačů času...smysl a výhoda je pak v tom, že se ti v denní odměně tato strategie vrátí - a to je důležité - 200% neli více % ...tedy 7.den jsem inkasoval 200% vložených urychlovačů a včera 14.den to samé rovněž vyházel jsem něco přes 20k klíčů a získal opětovně 2x tolik vložených urychlovačů času a 20.den se chystám na 4x14hod ....zůstalo mi včera ráno pouhých 7 a večer jich měl opětovně 2900!! klíčů viz veškerý pracovní postup v prvním příspěvku... a dal si dnes a zítra do večera pauzu a čekám na turnaj protože za 1. se mi to dělá vše při turnaji lépe a 2. je třeba trochu zrelaxovat :) ...jinak aktuálně držím: 101 x 14h, 236 x 8hod, 2 x5, 32 x 2, 1730 x 1hod a dalších plno menších o víkendu sem písnu kolik toho zbylo a kolik jsem opětovně získal /počítám znovu cca za 20K klíčů/.
Přeji tobě a nejen tobě i všem ostatním rovněž zisky té nejlepší a hlavně běžně dostupné komodity, která dokáže zrychlit čas a navýšit tak zisky klíčů v tak veledůležitém eventu medvídků = urychlovačů . Msf :)
/PS při psaní této zprávy nedošlo k ublížení žádnému z vlastněných medvídků a uvedené informace jsou individuální a neplatí pro všechny města úplně totožně/ :)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru