• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

dotaz k rekordním Turnajům

Semtexx72

Znalec fóra
s rekordy v Turnaji nemám zkušenost, jen 2x jsem překročil hranici 10k bodů. Až zlikviduji v bojích armádu a zbydou mně jen výkupy dalších kol turnaje za suroviny, tak prosím potřebuji vědět, jaké všechny zdroje je nutné mít připravené?
Vím o těchto: Suroviny T1/T2/T3, Mince, Kladívka, Mana, Semínka, Orkové.
Co nevím - zda třeba ve vyšších kolech Turnaje tj. např. od 50. kola a výše není potřeba i jiných zdrojů? např. Unurium, či živoucí T4/T5/T6 zboží, či dokonce osvícené zboží T7/T8/T9? Nebo je to tak, že typ zboží (resp. všech potřebných zdrojů) je stejný pro všechna kola Turnaje?
plus dotaz - jaká čísla surovinových požadavků jste viděli vůbec nejvyšší, ve kterém kole turnaje to cca bylo?
 

voyager-1

Velmistr písma
ty první co píšeš, krom semínek, ty potřeba nejsou
Ten počet, tam rozhoduje víc faktorů, např. velikost oddílu, teď ani z hlavy nevím, ale půl mega zboží je např. u mě normál. Nebo 100k orků tam bývá nebo půl mega many. Jen tak orientačně.
 
Naposledy upraveno:

Ezran SVK

Učedník
ani unurium ani živoucí tam neni,
ak si mal cez 10k bodov tak to si bol cez 37 provinciji , tak maš predstavu o cene
veľkosť vyskumaneho oddielu by tiež nemal mať vplyv
konkretne ti to nikto nepovie lebo to je rátane podla piatich faktorov ( ak sa ešte nič nezmenilo)
bonus z relikvii, počet odomknutych vyyskumuv, počet levelov divov, počet rozšireni a počet premiovych rozšireni

takže úribližne hodnoty pre niekoho z kapitoly 18:
(bonus 700%, vyskumov 448,divy 376, rozširenia 130, premiove 9)

začneme na provincii 30
provincia | velkosť nepriateľa oproti tebe|mince | zásoby | T1 | T2 | T3 | orkovia | mana

30 | 1,8x | 10,3M | 1,03M | 130T | 100T | 65T | 26T | 207T
40 | 1,9x | 13,8M | 1,38M | 173T | 131T | 86T | 35T | 276T
50 | 2,0x | 17,2M | 1,72M | 217T | 164T | 108T | 44T | 345T
60 | 2,1x | 20,6M | 2,06M | 260T | 197T | 130T | 52T | 414T
70 | 2,2x | 24,1M | 2,41M | 303T | 230T | 151T | 61T | 483T

(približne)
 
Naposledy upraveno:

voyager-1

Velmistr písma
velikost oddílu nemá vliv? Myslím, že čím větší velikost tím se zvedne náročnost střetu (padne víc vojáků) a tím i dražší kupování ?
 
Naposledy upraveno:

Ezran SVK

Učedník
velkosť vyskumaneho oddielu nemá vplyv na to ake veľke bude tvoje vojsko v turnaji(ani jeho cenu) tak to bolo kedysi a potom uplne zmenili spôsob akym sa to počíta ( podľa tých piatich faktorov uvedenych vyžšie)
ja mam velkosť oddielu 5500 a , velkosť vojska v prvej provincii 1335, druha provincia 2670 (2x1340) atd
velkosť nepriatelskeho vojska je
pre prvu provinciu 1335 x 0,126 (169)
pre piatu provinciu 6675 x 0,63 (4250)
pre desiatu 13350 x 1,10 (14725)
pre 20-tu: 26700 x 1,518 (40530)
 

Lovec Krys

Legenda
Asi takhle, s mými divy(800+) a rozšířeními(skoro všechny) mám v těch opravdu vysokých provinciích náklady na výkup někde kolem 80. - 90. provincie (24k bodů za dokončených 89. provincií) :
T1-T3 - cca milion (při T1,T1,T3 to zpaměti bylo 1M+1M+0,5M)
Mana - cca 1,6M za ty poslední výkupy.
Orkové - ve statisících za výkup (myslím, že cca 200tis).
Mince + kladiva - skoro polovina kapacity (mince cca 75M z 200M kapacity na výkup, kladiva procentuálně obdobně).

Jinak řečeno, výkupem toho tak vysoko moc nevykoupíš. Tyhle vysoké provincie jsou horším rabováním zásob než vylepšování v Kotlíku (a samozřejmě tento týden mám v kotlíku všechny suroviny na melu žoldnéřů zablokované, uvidím, jak to bude příští týden, kdy v úterý pojedu druhé kolo turnaje na max.).

ps: A taky je docela legrace bojovat při velikosti oddílu střelců na 1/4 milionu při velikosti jednotky 8556, tedy v jednom souboji je to něco kolem 30 jednotek na slot (takže jeden prohraný střet může znamenat 150 jednotek v místě, kam slunce nesvítí, najednou požehnání na vitalitku v akademii vypadá docela lákavě).
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
Já jedu na max. dvojmo jednou za cyklus, tzn. buď Elixír+Prach anebo Prach+Drahokam.
Teď mám vlastně nový rekord, jelikož od minule jsem vyčistil o několik provincií více.
Rovněž jsem zvýšil počet budov (aktuálně mám vyložené 4 luky, 4 mágy a 12 na jednotky).
K tomu podpora od fénixů Ohně a Soumraku, 2 hnědých medvědů a všech divů zvyšujících škody jednotek + Simie a čas. skok na max.
 

Ezran SVK

Učedník
počet dobitych provincii / 9 ( približne)

nevideli ste sieň slávy sveta arendyl ? ten kto je na 1. mieste to je 128 provincii v turnaji ( a pokial zahral niektore nie na všetkych 6 kôl tak ich mal viac :))
 
Naposledy upraveno:

Danber7777

Pokročilý žák
@Waso proto píšu normálně a nenormálně Nenormálně to chce sakra přípravu na samotnej turnaj Časovače,pytle,orkympožehnání na kladívka,požehnání na mince,mrtě many Věřím tomu,že jestli nedělá nic jiného a není multihráč nebo dia hráč tak těch 90 dá tak 2x (a to se mi zdá ještě moc) do měsíce přičemž ty ostatní asi budou nic moc PS: ted koukám na Elve kterýmá opožděný průměr a musím smeknout klobouk Má sice nižší průměr než já za to pěkně zarovnané a jednou za čas tyčka nahoru
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
Chápu, že někteří hráči rádi hrají na velké rekordy, ale já spíš preferuji stabilní vyrovnaný výkon. Běžně hraji na cz2 v turnaji 10K+. Je to tak akorát, abych nebyla po turnaji v čemkoli oslabená a do dalšího jsem zase měla všechno zpět. A myslím si, že pro spolek je lepší, když hráč hraje pravidelně kvalitní turnaj, než jen jednou za čas hodně a pak dlouho málo.
 

Lovec Krys

Legenda
Já to maximum dávám hlavně proto, abych měl z turnaje alespoň nějaké body. Po změně výpočtu velikosti turnajových jednotek můj průměr spadl pod 10k a už jsem to nikdy nedohnal. Takhle alespoň jednou za cyklus mohu použít dočasné budovy ve větším množství než obvykle na dva turnaje po sobě.
Teď s těmi provinciemi navíc už jsem možná i za hranicí udržitelnosti, ale zásoby všeho mám dostatečné abych to mohl provozovat nějakou dobu i ve ztrátě (tzn. s klesajícími počty dočasných budov a urychlovačů atd.).

@Danber7777 Bych chtěl vidět, jak by někdo - pokud nepočítám nízkokapitolová města (a možná ani ty ne - viz. mince a kladiva v turnaji) - mohl nahrávat 20k+ i kdyby jej dotoval celý server najednou: Sice by měl asi hezkou zásobičku surovin v miliardách, ale turnaj by stejně nevykoupil, protože mana,orkové, mince ani kladiva dotovat nejde. A pro vojáky platí to samé, taky není možnost je dotovat. (obojí se týká i všech zdrojů a požehnání, ze kterých lze manu,orky,mince,kladiva i vojáky získat)
 

Danber7777

Pokročilý žák
@Lovec Krys Nevím jak ty,ale já obvykle dojedu na 3 věcech Orci(jasný nemám svatyni),moje bonusové zboží nebo požehnání a nikde jsem nepsal,že vyjednávám vše To bych se nedostal kolikrát ani na 30tku natož na nějakou vyšší provincii a jak jsem psal smekám klobouk před tebou a tvými turnaji Krásnáčistá lajna s občasným utrhnutím se vejš PS:u mne vidíš to o čem jsem psal včera opožděně reaguje Včera přes 9tis dnes přes 6tis :)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru